UN dijeta

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

UN dijeta

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 11:56

i? jel probao tko?
frendica je skinula 13 kg u tih 90 dana i izgleda ko miljon dolara :D
mislite li da je zdrava? ne frendica, nego dijeta.
pročitah da se čoksa četvrtog dana jede da bi se izbjegla pojava alergija koje ovakva prehrana izaziva :eek:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 19 lip 2007 12:00

ja sam negdje pročitala da se zapravo ne zove un dijeta nego undiet, un kao prefiks zato kaj se navodno smije sve jesti, pa ja kak ti nedijeta. :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 lip 2007 12:04

Sve koje znam, a koji su bili na toj dijeti i izdrzali svih 90 dana stvarno su se preporodili. Promijenili nacin prehrane.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 19 lip 2007 12:10

ma treba sam manje jest i bok...
pogotovo junk food i slatko....
i da je raznolika prehrana...

ovo ostalo ne pusim :o

znam par ljudi, neki uspjeli, neki ne....
nekima se sve vratilo u roku mesec dana i tak....
my only fear of death is coming back reincarnated...

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 12:49

mess'iah je napisao/la:ja sam negdje pročitala da se zapravo ne zove un dijeta nego undiet, un kao prefiks zato kaj se navodno smije sve jesti, pa ja kak ti nedijeta. :)
je, imaš praf.
jabooka31 je napisao/la:Promijenili nacin prehrane.
moja gorespomenuta prija je sad na makrobiotici :D
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 19 lip 2007 12:56

ja san svojom dijetom skinija 25-28 kila u 3 miseca.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 12:58

šta si papao?
tj. što si izbacio iz prehrane?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 19 lip 2007 13:17

bea.zarre je napisao/la:šta si papao?
tj. što si izbacio iz prehrane?
To je bilo nešto najextremnije šta san ika napravija. Prva 24 h su mi bila najgora. Prvo izbacija kruh, smanjia obroke na samo 3 po danu, pija dosta vode trča, diza utege, rekreira se, jea dosta voća ka zamjenu za neku hranu isto tako i sa povrćem, masne stvari odjeba, kolače izbacija. Pojia bi samo jedan kolač neki mali misečno i tako dalje, ne sican se više sta san jos radija ali to je to uglavnom.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 13:46

i jesi li uspio održati kilažu?
prije koliko je to bilo?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 19 lip 2007 13:48

bea.zarre je napisao/la:i jesi li uspio održati kilažu?
prije koliko je to bilo?
da, ali san si da jedno 2-3 kila, jer san pocea opet trcat i dizat utege pa triba malo. tu dijetu san udrija u 5ti misec prosle godine sad iman oko 70 i nesto kila taman na moju visinu od 175-177 cm.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 19 lip 2007 13:48

Ja sam davno jos surfala i trazila nesto o tom, pa sam eto nasla i nekakav forum posvecen u cjelosti UN dijeti, pa eto, ko ima kakvih pitanja ili ga sto zanima ili mu treba podrska, go ahead, mislim da imaju sve razradeno do tancina

http://mojforum.org/phpBB2/undijeta/index.php

I ne svidja mi se izbacivanje kruha.
Prije bih meso mogla izbacit nego kruh :roll:
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 30 stu 2010 21:36, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 13:52

Freebird je napisao/la: tu dijetu san udrija u 5ti misec prosle godine sad iman oko 70 i nesto kila taman na moju visinu od 175-177 cm.
e svaka ti čast! :)
bila na tom forumu, odličan je.
kruh ti je bed?
meni je bed samo izbacit pivo, ništa drugo :aha:
evo jučer sam popila limunadu i mineralnu. jako sam si ponosna na sebe. :cool:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
kira
Postovi: 384
Pridružen/a: 23 ožu 2007 14:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje na biciklu

Re: UN dijeta

Post Postao/la kira » 19 lip 2007 13:53

bea.zarre je napisao/la:i? jel probao tko?
frendica je skinula 13 kg u tih 90 dana i izgleda ko miljon dolara :D
mislite li da je zdrava? ne frendica, nego dijeta.
pročitah da se čoksa četvrtog dana jede da bi se izbjegla pojava alergija koje ovakva prehrana izaziva :eek:
ja bila na toj dijeti mjesec i pol, nisam se baš striktno pridržavala (opće se nebi smio piti alkohol...je vrajt :roll: ).....skinula sam 6 kg. to sam i ja čula za čoksu, al nisam ju jela jer inače baš neki ljubitelj čokolade :oops: nije se teško naviknuti na takvu prehranu ak voliš voće i povrće...ak ne, to je onda već malo problem jer se tipa 80% prehrane bazira na tome.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: UN dijeta

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 14:05

kira je napisao/la:ja bila na toj dijeti mjesec i pol, nisam se baš striktno pridržavala (opće se nebi smio piti alkohol...je vrajt :roll: ).....skinula sam 6 kg
:ura: :ura: :ura:
tenkju, tenkju, tenkju! život ponovo ima smisla!!! :D
a jel i ti sad održavaš istu težinu?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: UN dijeta

Post Postao/la Freebird » 19 lip 2007 14:09

bea.zarre je napisao/la:
kira je napisao/la:ja bila na toj dijeti mjesec i pol, nisam se baš striktno pridržavala (opće se nebi smio piti alkohol...je vrajt :roll: ).....skinula sam 6 kg
:ura: :ura: :ura:
tenkju, tenkju, tenkju! život ponovo ima smisla!!! :D
a jel i ti sad održavaš istu težinu?
ajde trčat sa mnom.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 19 lip 2007 14:14

možda ipak da se malo bolje raspitaš prije nego odlučiš tako drastično šokirati organizam (voćni dan, masni kolači za večeru i takva veselja).

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 14:20

Freebird je napisao/la:ajde trčat sa mnom.
trčim ja već, trčim...
bacih se na sport, nema više labavo :čitajmlohavo: :D
mayflower! je napisao/la:možda ipak da se malo bolje raspitaš prije nego odlučiš tako drastično šokirati organizam (voćni dan, masni kolači za večeru i takva veselja).
uz svoj posao teško da ću se moći striktno pridržavati dijete, mene samo zanima kakva su iskustva ljudi jer još ni od koga nisam čula da nije skinuo ni kile.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
kira
Postovi: 384
Pridružen/a: 23 ožu 2007 14:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje na biciklu

Re: UN dijeta

Post Postao/la kira » 19 lip 2007 14:23

bea.zarre je napisao/la:
kira je napisao/la:ja bila na toj dijeti mjesec i pol, nisam se baš striktno pridržavala (opće se nebi smio piti alkohol...je vrajt :roll: ).....skinula sam 6 kg
:ura: :ura: :ura:
tenkju, tenkju, tenkju! život ponovo ima smisla!!! :D
a jel i ti sad održavaš istu težinu?
pa onak....tu sam negdi....al ak misliš na tu dijetu, stvarno je bitno jesti puno voća i povrća i piti tekućine, a ono kaj piše za onaj dan da se za večeru mogu jesti kolači...smiješ pojesti samo jedan komad.
@ mayflower - normalno da je šok za organizam ako sa kolača i čipsa svaki dan pređeš na ovakvu dijetu. ali ako se relativno zdravo hraniš, i ko što sam rekla, ako i inače dosta jedeš voće i povrće, bez problema se privikneš...a taj voćni dan smiješ jesti sve voće i povrće ali svježe. i moram priznati da i to može biti dosta zasitno :)

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 19 lip 2007 14:35

na primjer, vidi
http://www.forum.hr/showthread.php?t=215156&page=2

recimo čovjek koje je razmislio:
Nemam stručne reference,ali imam znanje i logičko zaključivanje.

Princip UN dijete - izrazito nizak broj kalorija i šokiranje tijela inzulinom.

OK,tako se može mršaviti. Ali do kada? Tijelo se privikava na određeni režim prehrane,a ovim načinom će tijelo usporiti metabolizam. To znači da kile nakon toga više neće ići dolje. Što napraviti - još smanjiti kalorije. I opet isto...a to ne može ići u nedogled.

Zatim,unos proteina svake prijestupne godine Mišićna masa,doviđena

Prvi obroci poslijepodne...ekstra glupo.
Jedenje kolača i čokolade navečer...odličan izbor namirnica. Vrlo dobro iskorištena inzulinska osjetljivost

Itd. itd. ako hoćeš još toga,pošaljem ti pm

Rezime = postotak masti skoro pa isti,izbačena voda iz tijela i uništeni mišići. Ukupan izgled umanjen. To želite?

Zita

Post Postao/la Zita » 19 lip 2007 14:35

ti si sad za nju bozica! da znas
sad se ne mora odresi alkohola :roftl:

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2007 15:57

mayflower! je napisao/la: Zatim,unos proteina svake prijestupne godine Mišićna masa,doviđena
hm, ja sam već godinama vegetarijanka, tako da mi je unos proteina već duže vrijeme sveden na minimum.
osim što se odlično osjećam, skoro u potpunosti sam izgubila potrebu za slatkim, osim u danima pms-a.
normalne sam, čak mišićave građe i nemam namjeru biti bodybuilderica.
mayflower! je napisao/la:Prvi obroci poslijepodne...ekstra glupo.
zašto bi to bilo extra glupo? uostalom-do podneva se preporuča voće.
prva "ozbiljnija" hrana je dozvoljena u podne.
od kad znam za sebe-ne doručkujem. to paše mome tijelu i toga se držim.
prvi obrok mi je u 13h i obično sam uvijek u isto vrijeme gladna.
mayflower! je napisao/la:Jedenje kolača i čokolade navečer...odličan izbor namirnica. Vrlo dobro iskorištena inzulinska osjetljivost
nigdje ne piše da ako NE pojedeš to slatko navečer, dijeta propada.
uostalom-ako je već netko dijabetičar, složit će si kolač za dijabetičare.
sumnjam da je netko toliko glup da se naždere bijelog šećera jer, eto, to tako tu piše i to se tako mora.

ne bih rekla da je netko ozbiljno promislio, nego da se izdrkao iz nekih osobnih razloga. argumenti mu nisu bogznakaj.
moj je recept vrlo jednostavan.
potrošnja mora biti veća od unosa i to je to.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 19 lip 2007 18:08

not helti. veri not helti. soja tu. jur ol mistejkin.

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 19 lip 2007 18:23

1. kao prvo izvor proteina nije samo meso, a kao drugo na tvom mjestu bi si definitivno nadoknađivala masu esencijalnih aminokiselina, a bogami i B12 posebno uz ovakvo znanje o prehrani; da bi bio vegetarijanac moraš znati izbalansirati prehranu (jedeš bar ribu?)...to što si mišićava ima veze s tvojom tjelesnom aktivnošću i predispozicijama, ali ako tako nastaviš kad tad će ti počet nestajat mišićna masa, iz praktičnog razloga: nestat će gradivnog materijala...

2. čovjek bi trebao imati dnevno 5 obroka, nekih manjih, nekih većih dobro izbalansiranih obroka u svako doba dana...ujutro zajutrak, doručak, užina i tako dalje...naglašavam da pod obrok spada i jedna jabuka...i da dobro je ujutro jesti voće, čisto zbog dizanja šećera ujutro, ali s druge strane treba ti i dovoljno glikogena za rad (ako radiš) da izdržiš do ručka...inače mozak baj-baj...

3.i sad ono najproblematičnije...ljudi koji idu na ovu dijetu (ne svi, ali primjeri koje ja znam potvrđuju moju izjavu) su neumjereni u jelu i piću i ne razmišljaju koliko kalorija donosi jedan kolač i da je potrebno biciklirat 15 km/h jedan h da bi se potrošila jedna čokolada...a ovo navečer neću ni komentirati...prestrašno...

Zdravi, mladi organizam svašta prorošta i izdrži pa tako i ovu dijetu...iako duzi period ovakve nepravilne prehrane može i mladog čovjeka sjebat (počevši s anemijom, preko sjebane žuči na dalje), a kad smo već kod sjebane žuči, za sad je to jedina dobra stvar koju sam čula da su ljudi riješili nakon ove dijete (uglavnom malo stariji) odn. morali su na operaciju žuči i riješili je se...juhuu

naravno, ovo s potrošnjom i unosom svakako stoji. ali stoji i da je mnogima lakše mučiti beskrajno svoje tijelo nego unijeti stvarne promjene u prehranu i način života. pri tome u tu kategoriju mučenja spada i ovo što je napravio freebird :o da bi se izbjegao jo-jo efekt i umanjila šteta po organizam trebalo bi padati maksimalno kilu i pol mjesečno

Avatar
rednick
Postovi: 7
Pridružen/a: 02 stu 2005 12:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: treći kamen na obali lijevo, ako ne, onda u najbližoj kafani:)

Post Postao/la rednick » 19 lip 2007 19:24

Hahahahahahah, jel ti netko ukrao um;))) *ispričavam se svima koji sad u čudu gledaju, al may će znati zašto je zezam;)*

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 19 lip 2007 20:18

slazem se sa may.
nisam zagovornik nikakvih dijeta. uostalom, nije zdravo skinuti vise od 3 kg mjeseco. ako netko zeli skinuti kile radje neka promjeni nacin prehrane i ubaci vise aktivnodsti. rezultati su zagarantirani. i da, ne treba se nicega odricati - jednostavno ono sto zelis pojesti navecer, radje pojedi ujutro. i ljudi...krecite se, krecite :)
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 19 lip 2007 21:02

u ovih...hmm..skoro 30 god. zhivota..nikada..aaaali niiikada..bash nikada i nikako..nisam bila na ikakvoj dijeti..
ali..kuhala sam za neke dijete...tj. po nekim dijetama.. i od svega shto sam..do sada chula o dijetama..ova UN dijeta mi djeluje najmanje zdravom..tj..jednostavno mi nema logike..te neke nutrio. logike..+ shto imam nekakvo znanje iz biokemije..a da ne govorim o poznavanju samih namirnica i/ili sastojaka u pre/hrani..iskreno..tu UN dijetu nebi najvechem neprijatelju preporuchila..
mislim da je dovoljno smanjiti ono za shto ( a svatko od nas zna shto mu se najvishe hvata ) nam najmanje pashe uprehrani..+ obavezno ukinuti gotova jela..ili ih maximalno smanjiti..raznorazne pashtete..nareske..i ostalu klopu prekrcatu aditivima..solima i inim otrovima..+ oni koji ne uzimaju dovoljno technosti..malo na tome poraditi..+ uvesti neshto fiz. aktivnosti..i..eto..100% bude rezultata..mozhda ne 10 kg/mj..ali..oni koji su toliko ochajni da im 10kg/mj. treba...hm..njima-takvima..nikakva Un dijeta neche pomochi..

inache je stvar sa klopom i dijetom ili nachinom prehrane..prilichno jednostavna...jer..shto je lakshe i jednostavnije..od slushanja vlastitog organizma..svi znamo od chega se osjechamo bolje..ili loshije..i..to je to..

ljudi..uozbiljite se malo..i..ne zahebavajte se sa najbitnijim-zdravljem.
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 19 lip 2007 21:28

vision-zlavjestica je napisao/la:

inache je stvar sa klopom i dijetom ili nachinom prehrane..prilichno jednostavna...jer..shto je lakshe i jednostavnije..od slushanja vlastitog organizma..svi znamo od chega se osjechamo bolje..ili loshije..i..to je to..
slazem se u potpunosti, ali to mi je i najgore.
iako znam da nije dobro za mene i da cu se osjecati lose ponekad jednostavno samu sebe ne slusam.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 19 lip 2007 21:34

welll..nikad u zivotu nisam jela voce. s ovom dijetom to mi je posto nacin zivota. pa da sam makar pocela jest voce za dorucak napravila sam za sebe sjajnu stvar.
sjajno mi je kak dijete nisu korisna stvar,pogotovo ova. a jest krmenadle, pivcinu i pomfrit je????
pogotovo je sjajna stvar jedan vocno/vitaminski dan svaka 4 dana. osjecas se fenomenalno procisceno.
najnormalnije dijeta od svih ponudjenih od sad.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 20 lip 2007 08:37

rednick je napisao/la:Hahahahahahah, jel ti netko ukrao um;))) *ispričavam se svima koji sad u čudu gledaju, al may će znati zašto je zezam;)*
:D meni je isato palo na pamet da ovo zapravo ne tipka mayneg netko drugi pod njenim nickom! ;)
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 20 lip 2007 08:39

@may: stoji sve što si rekla, ko sam ja da se raspravljam s tobom :D
ja slušam svoje tijelo i ne treba mi 5 obroka dnevno i znam da meso nije jedini izvor proteina, proteini se nalaze u skoro svim namirnicama, samo što ih u namirnicama životinjskog porijekla ima više.
@slut: jesi li prošla svih 90 dana? koliko si skinula?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Odgovorite