RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 22 srp 2016 11:53

slika

Restoran Marina, Veli Losinj. Jedino mjesto gdje smo za škampe dobili i posudicu za pranje prstiju. Kvaliteta hrane vrhunska, izvade iz mora i posluže ti na tanjur.
Pa ako se nađete tamo, go there :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 28 srp 2016 10:00

slika

Maslina na zelenom trgu, Rijeka

Uzeli smo fuže s tartufima i kozicama i beefsteak, sve je bilo odlično. poprilično šaren i dobro ukomponiran meni, cijene i više nego dobre, oduševio me taj mini restoran usred Rijeke. Preporuka.

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Mar » 31 srp 2016 22:48

Stancija Stare Staze, Kršan (Istra)

Mislim da frendica i ja nikad nećemo zaboraviti to gastronomsko iskustvo. *hypno*

Za ručak smo uzele raviole punjene kravljim sirom na podlozi tagliate od bifteka i svježih gljiva, a za desert raviole punjene bijelom čokoladom, suhim smokvama i mljevenim orasima, posute rezancima suhih marelica i tragom čokolade po tanjuru; bez pretjerivanja najfiniji desert koji sam ikad jela. Glavno jelo također odlično, a meso jako sočno. Uz to smo pijuckale prefini Teranino za kojeg sam kasnije zamolila da mi prodaju litru. Usluga odlična. Samo zbog toga bih vozila iz Zagreba do Istre.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 15 kol 2016 10:06

Velo kafe, Labin

Krasan restoran s više nego ukusnom hranom i svakakvim delicijama s tartufima.
Dobili bi odličnu ocjenu da nam nisu naplatili couvert.

Hrana je 100% punog i divnog okusa. Moj odabir bio je beefsteak tagliata:


slika

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Moloko » 17 kol 2016 05:27

De Loro,Pašman.

Fina tjestenina sa škampima,pizza osrednja. Malo zbunjeni ali simpaticni konobari,cijene ok,oskudan izbor deserata.

Konoba Mureta-drzi isto vlasnik gore navedenog restorana. Jako lijep ambijent prakticki "na krovu" kuće, svježe dagnje na buzaru, fino domaće vino. Ne jesti kunjke-najodvratnija skoljka koju smo probale. Ali nije do restorana nego te vrste. Na kraju nam ih je vlasnik samoinicijativno zamjenio za dagnje jer nas nitko nije upozorio o kakvim skoljkama se radi. Cijene ok,veliki minus za couvert. Bas pljackaju tom pizdarijom.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 17 ruj 2016 14:44

RougeMarin..drugi put bila i moram priznat da meso stvarno dobro pripreme (ovaj put sam jela svinjska rebrica) i porcija im je bila takva da su se uz mene slobodno još dvije osobe mogle najesti (zapravo, jedna još je :D). Jedini minus im je gužva, bili na terasi za vikend, uz hrpu mladih familija s klincima-dakle, izbjegavati ak želite mirnije mjesto za klopu.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la slapa » 17 ruj 2016 16:11

ovih dana cesto svratim u bistroteku. klopa je fina i super posluzena. i dobra je konobarska ekipa. zobene s vocem za dorucak su mi bile savrsene. a i danasnji roast beef sendvic je bio mljac.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la call_me » 27 ruj 2016 22:59

Rougemarin je uz Bistro Apetit (chef Gretic je apsolutni mag) trenutno najbolje mjesto u gradu, pogotovo otkako je Tvrtko Sakota presao iz Mundoake. Tako da sugestije o izbjegavanju tog mjesta radi nekakvih guzvi uopce ne stoje. Najbolji zalogaji u gradu, ljeti savrsena terasa, zimi solidan prostor, cijene vrlo ok. Preporuka za ruckove i rane vecere. Extra preporuka: kupite marinirano meso u near by mesnici Santoku. Dakle, gastronomski vrh, jos ako je Sakota tamo da vam preporuci sta da radite s mesom...mmmmmmmm m m m m.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la call_me » 27 ruj 2016 23:04

Malo jesenskog uzbudjenja: provjeriti sezonski menu pri Esplanadinom Bistrou. Mlada (i zgodna :ubergeek: ) chefica Ana Grgic je xtra talentirana. Time restoran&bar nudi najjebeniji sushi u gradu i okolici, interijer je sexy, a veliki must (ak ste pri parama, prigodi i impresioniranju) je novootvoreni Noel kraj dzamije.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 28 ruj 2016 07:56

^Ne kužim kak misliš 'ne stoji'? :) Lijepo je napisano, klopa je vrh, no ak vam je bitnije intimnije i mirnije okruženje, na tražite to tamo. ;)

Za Esplanadu se slažem, baš planiram uskoro opet tamo, a zanima me jesi bila u ovom Gyoza Sake Bar-u, čujem da je dosta dobra klopa?
Baš sam proguglala malo, Noel zvuči dosta dobro..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la call_me » 29 ruj 2016 00:47

Gyoza Sake Bar je jako slatko mjesto ak si negdje usput tam u gradu, i ko sto ime kaze: preporuka su fakat gyoza i sake :-) volim to mjesto jer me podsjeca na ex socijalist birtije. Sweet place :-)
Jesenski reminder: Voncimer (interijer je osto isti, promijenio se gazda i sad idu na ukrajnsko-rusku spizu; vrijedno checkinga), Ab ovo u Maksimirskoj, Kod Ane (Ugarkovic) je uvijek najs u jesenskim hladnocama, kao i Takenoko pri Gundulicevoj. Spominjem mjesta koja nece razocarat a comfy su i opusteni za chillasto vrijeme.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 27 lis 2016 08:15

^moram priznati da me gyoza bar malo razočarao (gyoze su ok, yakitori dosta fini), al sve skupa toliko male porcije da na kraju potrošiš više love neg ti cijena jednog jela sugerira, jer se od 2 njihova jela ne možeš najesti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 28 lis 2016 13:44

...uz sve moguće restorane po zagrebu, ova moja riječanka želi u didov san na hranu dalmatinske zagore. onda mi još nabaci i onaj fejk dalmatinski naglasak od kojeg se naježim. nego, jel netko bio, ima li smisla tamo ići ako si iz dalmacije? :D

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Vox Feminae » 28 lis 2016 14:56

Mislim da su vec pisali o D. snu, meni osobno nije nesto. Kad bih htjela impresionirat s dalmatinskom, odvela bih je u Komin, navodno je prejebeno.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 28 lis 2016 15:02

že-mo! hvala! vidjet ćemo šta će prevagnut. meni se ne jede ono šta jedem cijeli život, al šta ću od nje, to nije vidilo dalmacije godinama.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Moloko » 28 lis 2016 18:09

Kroacija je napisao/la:...uz sve moguće restorane po zagrebu, ova moja riječanka želi u didov san na hranu dalmatinske zagore. onda mi još nabaci i onaj fejk dalmatinski naglasak od kojeg se naježim. nego, jel netko bio, ima li smisla tamo ići ako si iz dalmacije? :D
Didov san je meni predobar restoran. Preporucujem tamo biftek sa njihovim domacim kroketima. Jedan od boljih bifteka koji sam jela. Imaju svašta nešto na meniu ali to sam jela i oduševila se. Btw bila sam u onome na Kajzerici. Ima i na Gornjem gradu.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la call_me » 14 stu 2016 02:17

Didov san je boring i predvidljiv, no OK, mozda to cura oce :D

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la zwarte paard » 14 stu 2016 10:23

pitanje, dakle hoci ici fino papati u neki restoran u zgu idem gdje? ali da je fin ambijent i klopa?

hvala :)
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 14 stu 2016 10:38

Fino papati je dosta općenit pojam, ak ne znam dal preferiraš neku kuhinju od druge (il neku ne podnosiš ;)), no onak općenito..mundoaka (nisam bila sad par mjeseci pa se nadam da su ostali dobri), rougemarin, brewbites (bila na kratko nedavno i skroz solidno za neki finiji fast food koncept), esplanada (za neš finije okruženje, ak to tražiš), vinodol (isto nisam bila dugo, al navodno se popravio).

A pogledaj gore i postove od call me, ona djeluje dosta informirano po ovom pitanju :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la zwarte paard » 14 stu 2016 10:54

hvala :) cu prosnjufam...svidjaju mi se predlozi! cu nesto posjetim! esplanada mi je prenapucana. nekako mi elitna mjesta cesto djeluju otudjeno i prazno. sto god da mi je servirano, provalila sam da se rijetko kada osjecam dobro tamo. zulja me bezlicnost.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 14 stu 2016 20:41

zwarte paard je napisao/la:pitanje, dakle hoci ici fino papati u neki restoran u zgu idem gdje? ali da je fin ambijent i klopa?

hvala :)
Dodji kod mene :lol:

Voncimer kod Dzamije ima savrsen tuna stake.
Mundoaka na krizanju Petrinjske i Jurisiceve (nije se pokvarila)
Grill Plac na Dolcu ima mrak crni burger
Ribice i tri tockice u Teslinoj
Rocket burger u Tkalci ima super sve, pogotovo ako ti je do fast fooda koji je all home made (messy fries lijeci PMS)
Bistroteka u Teslinoj ima super dnevnu ponudu
Ak ces bit na Tresnjevci (najbolji ribs u gradu) - R&B food
Kaptolska klet
Nokturno
Umami

Ak ces se skitat po specificnom kvartu ili zelis nesto odredjeno jesti, preciziraj ;)

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la zwarte paard » 14 stu 2016 23:16

Može ako se djuska i kuha :) Doći ću, hvala :)

I ako mogu biti u pidžami ako mi se bude . Hvala Nta cijenim tvoj trud u navigiranju :) i ako ja radim lebac :)
A za van i restorane laganica kad se dovučem. Samo mi okvirno treba :)
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Fuga » 16 stu 2016 21:13

Mundoaka se baš dosta pokvarila. Usluga je koma, nekoordinirana i kaos tamo vlada. Osobito s tim rezervacijama vikendom. Izgubljeni u vremenu i prostoru, hrana na brzinu spremljena.
Dubravkin put je novo oduševljenje, osobno čak možda i jedan od najboljih restorana u ZG u ovom momentu.
Pačja prsa! :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 18 stu 2016 10:02

^ Eli? :o Nismo odavno bili, ali smo namjeravali uskoro. Onda ću radije u Dubravkin.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Vox Feminae » 22 stu 2016 21:09

No, jos cemo se vidjati po obiteljskim ruckovima. :D

- -
Zadnje vrijeme odlazim u Sofru na Savicu, bas mi nekako prija.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Fuga » 23 stu 2016 13:47

Argentino (Ljubljana)
Sasvim pristojan steak, zapravo mi se sviđa jednostavnost jela, vrlo konkretno bez ikakvih prenemaganja.
Isto tako, odlična usluga. Meni fantastičan interijer. Prekrasan šank :D
Def. preporuka kad ste u Ljubljani.

Slovenska hiža (Ljubljana)
Najbolji doručak u Sloveniji :D

E da, tražim neku preporuku za dobre pljeskavice i ćevape. :D Juneće. Pravo istinsko meso :D
Bila sam svuda, Kosta, Batak, Sofre, Grill Žar, Grama itd. I jako se često dogodi da prvi put bude ok i već svaki idući put sve lošije. Tko ima kontinuiranu kvalitetu?

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Vox Feminae » 23 stu 2016 17:29

Nisam ziher, ali mogao bi ti se svidjet Paulaner Grill Bar.

Mozda se sjecas da jedem jedino perad, ali to je jedino mjesto gdje obozavam pojest dobru gurmansku pljesku.
Stovise, tak sam pocela ponovno jesti pljeske, jedino tamo se osmijelim. Jedini hint koji ti mogu dati jest sa nikako ne odlazis vikendom jer navale obitelji s malom djecom (i velikom bukom). :D
The eyes, chico, they never lie.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 06 pro 2016 19:07

Nije bas restoranska recenzija ali, kotany stand na zrinjevcu (brko&brko aka wok by matija) prelosa slavonska kobasa..funky neki okus..ko da je staro meso..ne znam..
Svi drze kuhano vino iz tetrapaka ili sam ja samo naletila na tri standa?!
Fritule kod bake neke pokraj Johann Franka izgledaju kao donutsi a okusom nista osim ulja :/

Idem na Stross danas probat popravit dojam na kucicu od Mundoake.

Budimpesta je postavila previsok standard hrane na adventima..

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 07 pro 2016 10:20

Meni je vino na vrhu one male uličice između Jurišićeve i europskog trga bilo skroz fino. Mislim, probala sam i na drugim mjestima i bilo mi je ok, očito nisam prezahtjevna oko kuhanog vina :D
Rougemarin u Tomićevoj mi je s klopom bio dobar, ono, bolje je u restoranu..al za štand, i dok se smrzavaš na -2, sasvim ok :D
Zapravo, jedina zamjerka cijelom adventu mi je parking :primalscream:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la megan » 07 pro 2016 10:24

Da, i meni je rougemanrin u tomicevoj bio dosta dobar. Dobar je i submarine hamburger, osim sto je falilo soli :/
Kobasica na nekom standu na zrinjevcu mi je bila tako-tako, vise losa i grozno bijelo kuhano vino tamo, imalo je okus kao onaj neki vocni sirup :mukajezeva:
Crno kuhano vino mi je dobro bilo na europskom na onom nekom fancy-izgledajucem standu s vinima
Desert je visnjica :(

Odgovorite