JEDI!

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

JEDI!

Post Postao/la jpeg » 15 lis 2010 23:07

Kako se rjesavate/nosite sa nutkanjem? Di god da sam mater me pita sta sam jela/ jesam li jela. 5x dnevno.
U gostima -nutkanje hranom od kad stupis kroz vrata pa dok ne sjednes natrag u auto, ako ne jedes onda se ljute zasto nista neces a ako popustis pa malo pojedes da udovoljis onda se teror nastavlja sa "daj uzmi jos, sto tako malo jedes, nije ti fino, sto nevalja, zasto neces jos??? "
Ako jedva gledam od obzderanosti i gledam kako cu dr put doc u gace na lastik, to isto nije vidljiv znak da sam sita nego slijedi
"ajde jos uzmi, a vidi kolko jos ima.. ajde, ajde, jos samo ovo"
bomba

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: JEDI!

Post Postao/la Capt. Kirk » 16 lis 2010 00:18

Pa, sjednem i jedem.
Prije me je bilo sram i odbijala sam jesti kod prijatelja/drugih ljudi in general, ali sada i na ono pristojno "E, ima sarme od ručka, pa ako hoćeš..." kažem da hoću.
A kada nude 'da mi spreme malo za doma', uzmem. Ako je dobro pojedem, ako ne, dam cimeru. Simple as that. ^_^

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: JEDI!

Post Postao/la Kroacija » 16 lis 2010 00:23

Capt. Kirk je napisao/la: Prije me je bilo sram i odbijala sam jesti kod prijatelja/drugih ljudi in general, ali sada i na ono pristojno "E, ima sarme od ručka, pa ako hoćeš..." kažem da hoću.
same here. tamanim sve sto mi se svidi, gdje god mi se svidi. nekad me baba i strina upilaju (strina uglavnom vise i ne pita nego samo istrese u pijat), ali sam toliko otupila na to da im samo mirno automatski svaki put nakon nutkanja kazem "ne mogu, puna sam". malo teze kad mi ova uvali u pijat, onda se prezderavam jer bi me razapela. u nekoliko navrata sam joj pokusala objasniti da covjek ne moze vise jesti ako je prezderan i da bi ja svakako uzela da sam gladna, ali me popljuvala i ismijala svaki put.

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: JEDI!

Post Postao/la Capt. Kirk » 16 lis 2010 01:09

invalid_user je napisao/la:u nekoliko navrata sam joj pokusala objasniti da....
Nema smisla. One ZNAJU da smo gladne. I da nam je hladno. I sve znaju bolje od nas. :D

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: JEDI!

Post Postao/la funcutica » 16 lis 2010 01:34

kako moja obitelj ne nalazi sa mnom nikakve zajedničke teme i nakon što mi nabroje s kojim su se rođacima sve čuli i koji su me pozdravili i pitali za mene, nastane ona neugodna tišina kada shvate da ja njima nemam ništa uzbudljivo za reč.
i onda da ne bi izgledalo da sam isključena iz društvenog života, počinje nutkanje.
prvo mesom i rakijom. Što je super, jer oni u 20 godina moga postojanja još uvijek nisu uspjeli zapamtit da sam vegetarijanka i da ne pijem. :roll:
a onda zaključe da ja ne jedem hranu za "odrasle" pa me počnu nutkat hranom za djecu, čokoladice, kinderjaja, bombončići, ajde uzmi. :confused:
ja opet ostajem stoički strpljiva i pri svom stavu da ne želim ništa.
onda se uvrijede, pa počnu vrijeđat, bezobzirno komentirajući moj izgled, zdravlje i kvalitetu mog odgoja (potpuno zaboravljajući da su oni odgovorni za potonje) :D
i tako kad konačno prihvate da sam ih odbila, se svi premjeste ispred tv-a i primjenjuju taktiku ignoriranja :ura:

pouka je: nutkanje se ne može izbjeć, a ako ostaneš pri svome i ništa ne pojedeš onda si izrod i nitko te ne voli. :D
ako pak pojedeš, ne znam što se dogodi, nikad nisam bila u toj situaciji ;)
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: JEDI!

Post Postao/la Kroacija » 16 lis 2010 02:00

Capt. Kirk je napisao/la:
invalid_user je napisao/la:u nekoliko navrata sam joj pokusala objasniti da....
Nema smisla. One ZNAJU da smo gladne. I da nam je hladno. I sve znaju bolje od nas. :D

gledaj to ovako: za kojih 10 godina nas nitko nece nutkati nicim, bit cemo debele i sretne. :D

Gost

Re: JEDI!

Post Postao/la Gost » 16 lis 2010 09:27

Upotrijebim taktiku nutkača na njemu samome pa krenem ispitivati dal on/ona osjeća glad, kad kažu da ne, nastavim dalje... shvate priču.
Ako sam gladna, pojedem. :D

backspace

Re: JEDI!

Post Postao/la backspace » 16 lis 2010 09:32

mene isto nutkaju svi.. podmeću mi hranu.. posvuda.. pa čak i u hranu :D nekad mi idu na živce, ali najčešće ne, osim bake, njoj nikako objasnit da žena danas ne mora kopat u njivi, orat po njivi, rodit na njivi :D pogotovo ne žena (to bi možda trebalo u navodnike stavit :D) kao ja.

Plague

Re: JEDI!

Post Postao/la Plague » 16 lis 2010 11:38

meni ne treba reći dvaput da jedem :sramise:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: JEDI!

Post Postao/la pihach » 16 lis 2010 11:50

imam bosanske korijene - rest my case :klopa:

michelle

Re: JEDI!

Post Postao/la michelle » 16 lis 2010 13:07

obično napravim kompromis kod nutkanja, kažem da ću samo probat, jer sam se maloprije najela, al da ću si ja sipat, da mi slučajno ne utrpaju više neg ću moć pojest, jer ako ne pojedem sve onda se uvrijede jer misle da mi nije fino :D

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: JEDI!

Post Postao/la alice » 16 lis 2010 20:37

moja majka je poseban slučaj kod nutkanja... ali žena je tako uzbuđena kad mi ima priliku nešto skuhati da uvijek popustim tek toliko da ona bude zadovoljna. samo me nervira kad odlazim što mi i paradajze želi ugurat u torbu- e to me baci iz takta. ali ipak se nekako dogovorimo :)
baka je isto nepopustljiva tako da više uopće ne odbijam. jedem sve jer bi nastao rat!
ah, te moje žene... :/
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Re: JEDI!

Post Postao/la mimi » 18 lis 2010 14:07

lose, obicno kad odbijem dobijem porciju prigovora sto necu jest :S
al dobra je ova Reina fora s protupitanjem :D

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: JEDI!

Post Postao/la komad kruha » 19 lis 2010 17:52

jedem. i nadam se da ima još :)
kaj te hiče?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: JEDI!

Post Postao/la ticklebook » 19 lis 2010 20:12

alice je napisao/la:moja majka je poseban slučaj kod nutkanja... ali žena je tako uzbuđena kad mi ima priliku nešto skuhati da uvijek popustim tek toliko da ona bude zadovoljna.
alice je napisao/la:baka je isto nepopustljiva tako da više uopće ne odbijam.
ah, te moje žene... :/
Zvuči kao ja kad sam u PMS-u.
Kuham ako treba u ponoć :D
I ako živim s nekim ili je netko kod mene trenutno u posjeti, onda mamim, nutkam... Ma joj, pa nećeš se od toga udebljati... Aha..

:luda3:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: JEDI!

Post Postao/la Zita » 19 lis 2010 20:18

ne volim kad me netko sili na nesto...vrlo sam osjetljiva dusa

moji stalno nutkaju, kao da nisam jela danima a radi nihovog nutkanja sam se zdebljala ko svinja. to je fakt.
nemres ih odbit jer su nenormalni
rekla sam da cu odselit ak ne prekinu sa tom hranom pa je teta rekla da je to jedini nacin da me prisile da eksli odselim jerbo mi je stan prazan vec mjesecima a ja se nedam od njih. u svakoj sali pol istine
ne kuze da je do pristupa internetu a ne hrani
mislim da cu do kraja mj morat odselit jer se ovo vise nemre trpit. kuhaju kao za vojsku... *vristim*
Measure of a woman is her sense of humor

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Re: JEDI!

Post Postao/la noise » 21 lis 2010 14:21

uh... bas volim kad me se ponudi.. :srce:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: JEDI!

Post Postao/la komad kruha » 26 lis 2010 18:17

nešto predivno!

ne samo da sam bila prisiljavana jesti kolače, nego sam dobila pun tanjur za doma!
kaj te hiče?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: JEDI!

Post Postao/la Ameli » 29 lis 2010 17:32

Ne volim kad me netko nutka, gura preda me nešto što neću ili ne mogu.
Ako sam po prvi put kod nekog, uzmem tek toliko da zaprljam tanjur jer,
počesto mi neugodno jesti u tuđoj kući ( ne mljackam nego :sramise: tko bi rekao)

Kod svojih, mater krene al ubrzo shvati da nema koristi.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: JEDI!

Post Postao/la call_me » 30 lis 2010 00:28

ne sjecam se kad mi je itko ista ponudio u zadnje vrijeme a da je kuhano doma..podosta dugo zapravo. ljudi nude kavu, caj, kupovne kolace, dostavu ili odlazak nesto pojest nekamo.
vrlo iznimno netko nesto skuha s namjerom. eventualno. u mojoj domeni kretanja taj je obicaj nutkanja umro :)

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: JEDI!

Post Postao/la komad kruha » 30 lis 2010 14:50

joj, definitivno moraš proširiti domenu kretanja!
kaj te hiče?

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: JEDI!

Post Postao/la uNrEaLL » 14 vel 2011 16:19

Ja kad iem u goste ne jedem doma,nego u gostima i odgovara mi to nutkanje :haha: mada volim ici kod bake,odma s vrata,pitam sta imas za papati phahaha,a kod frendice se u pol razg.ak sam gladna dignem,otvorim frizider da vidim sta ima,tak i ona kod mene :) nutkanje ruLzZz :haha:

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: JEDI!

Post Postao/la Uliana » 17 vel 2011 11:55

imali smo dvije tete u vrtiću, jedna je bila dobra; druga bi obilazila oko stolova i provjeravala koliko je tko pojeo; nad onim tko nije dovoljno ili uopće pojeo prvo se dobro zaprijetila i izderala da će ga našopati, onda bi uzela žlicu i zgurala klincu u usta na silu.

neku su se snašli i bacali hranu pod stol da teta ne vidi, ja sam imala taktiku da sam skrivala hranu ispod tanjura ili u rukav; kasnije sam se sjetila još bolje - bio je neki ogavan rižoto sa žlundrama od mesa - koliko god sam mogla sam stavila u salvetu, zamotala pa u džep od hlača. bila sam puna rižota, jedva sam se kretala, poslije sam otišla na Wc i ispraznila sadržaj iz džepova u školjku..ponekad s edogodilo da sam zaboravila ispraznit džepove pa je hrana stajala po par dana u njima :)
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
TempusVernum
Postovi: 157
Pridružen/a: 08 sij 2011 16:27

Re: JEDI!

Post Postao/la TempusVernum » 17 vel 2011 15:17

niko ne voli da ga nutkaju i prisiljavaju al opet sve jedan ce kad mu dodu gosti iznit pola frizidera na stol :D
ja jedem samo ako san na duze vrime kog nekog il ako smo si novi, svaki put se upackan od ukocenosti i straha.. -.- kasnije idu pitnja jel dobro, fali li ovog il onog.. inace mi super uspije danas san bas zaboravila stavit soli i nekako mi je preblago ispalo.. zbombardiraju te da ne znas ni sto jedes, na kraju ti je isti vrag jel to il sirovi krumpir samo zelis pobic -.-

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: JEDI!

Post Postao/la eris » 19 vel 2011 19:45

moja mama ne poznaje značenje izraza nisam gladna, dovoljno sam jela i sl.....a ja njoj konstantno izgledam žuto i onemoćalo....
:nezna:
tata je još gori...on je uvjeren da sam ja konstantno na dijeti i da sam vegetarijanac iako upravo pred njim ubijam komad kokoše... :dosada:
reći nisam gladna je bogohulno u mojoj kući....osim ako to ne opravdaš bolovima u želudcu....postojećim ili mogućim....(bez obzira kolika je vjerojatnost njihova javljanja)
:pardon:

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: JEDI!

Post Postao/la umna-perverzija » 23 vel 2011 15:44

mrzim to uvaljivanje hrane, pogotovo ako nisam sigurna kakvog je okusa...zato imam još bolju taktiku izbjegavanja- doktor mi je zabranio jesti tijesto, meso...imam grčeve u želudcu...ili ne volim jesti sama, jest ću samo ako još neko jede...pa brzo odustanu
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: JEDI!

Post Postao/la Uliana » 24 vel 2011 22:51

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZcJjMnHoIBI[/youtube]
:haha:

Just eat it,
Get yourself an egg and beat it
Have some more chicken, have some more pie
It doesn't matter if it's boiled or fried

:haha: :haha:
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: JEDI!

Post Postao/la Broken Down Angel » 03 ožu 2011 14:04

Mislim da je najgora kombinacija - starije osobe & hrana. Paze na zdravlje, stoga jedu u razmacima od dva do tri sata. Ponude te, i onda kad kažeš da nisi gladna i pristojno odbiješ, ti pričaju kako ćeš se razboljeti i umrijeti. I onda te preplaše i onda pojedeš na silu i onda te boli trbuh ostatak dana. Traume.

Iako daleko od toga da se nutkanje ne može pokazati i korisnim. Ponekad, obično kad počnu ispitni rokovi, zaboravim koliko je sati i da bih trebala jesti. Tek kad mi se pokuca: ´Hoćeš nešto jesti?´ se sjetim da bih baš i mogla.

Odgovorite