Posudje

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Posudje

Post Postao/la Fusion » 28 ožu 2012 13:34

Kuhamo uglavnom u Zepteru.

Poseban OCD imam na čaše i šalice. :D One uvijek moraju pripadati sadržaju koji se toči u njih.
Nije mi gušt piti pivo, vino ili čaj u čaši za sok i tako kad je svašta nešto ispremiješano.

I kad sama jedem (posebno tada) sve si serviram kao da sam u nekom restoranu. :D

Vizualno mi je uvijek i u vezi svega bilo bitno. Daje mi tu neku dodatnu uživanciju, posebno kod unosa hrane ili pića. : )

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Posudje

Post Postao/la Fusion » 28 ožu 2012 20:06

Kod nas u kući "dok se imalo" :D je svako malo bila neka prezentacija: Zepter, Tupperware i Amway. Mama je pokupovala tonu toga, tako da se hrana oduvijek pripremala i skladištila u kvalitetnom posuđu i posudama.
Ona koristi te lonce i posude, ali mi je nejasna s tanjurima i čašama. Imamo divan Zepterov Kobalt Royal servis, ali to stoji godinama u vitrinama. Ne znam na koga ili što to čeka.
Valjda na dolazak kraljevske obitelji. Ista je sa staklenim zdjelicama. Čudna žena.

A snobovi-šmobovi. :D Jebemese. Da ljudi vide moju čajoteku ne samo da bi me nazvali snobom, nego bih ispala poremećeni snob. :D
Ovaj čaj u vrećicama koji je zapravo samo ostatak prašine čajeva u listićima, a učinkovitost na zdravlje i aroma se ne daju uspoređivati ne dolazi u obzir. Radije biram biti neko vrijeme na kruhu i vodi dok ne skupim za nešto kvalitetno. Kako se ono kaže – nisam toliko bogata da kupujem jeftino. I to je stvarno istina dugoročno gledano kroz prizmu zdravlja.

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: Posudje

Post Postao/la mango » 28 ožu 2012 23:53

Zivim sa starcima i kuhan u tecama koje su mi doma...uglavnom su to svi lagostina lonci...
al zato svo meso, umake, rizote i to pripreman u par tava i woku rsi, jednostavno mi i meso i svi tocevi i to sve ima puno finiji i socniji okus iz kvalitetnijih tava.

Što se casa tice...svaka mora bit za svoje...dakle crno vino, bilo vino, casa za pivu, cak iman i coca cola case za colu al njih sve osim jedne cuvam u svojoj sobi za kad se odselim u svoj stan( jer moji to doma sve porazbijaju )..jedino nekad vodu ili cedevitu ulijem u veliku casu za koktel od pola litre jer ja puno pijem pa mi ulivanje vode u one od 2-3 dcl nema smisla.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Posudje

Post Postao/la ticklebook » 29 ožu 2012 09:56

A ne znam. Ja još imam bakin lonac stariji od mene, iz tvornice Gorica, imam i novi K. Rashida, imam jedan set koji ima sentimentalnu vrijednost.
Ne patim od posuđa. Bitnije mi je ono što se u njemu kuha.
A još bitnije od toga je društvo.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Posudje

Post Postao/la Fusion » 29 ožu 2012 10:11

Ooooo je napisao/la: ako mi konobar donese krivu casu, jako me naljuti.
tako me konobari znaju izivcirati i kada vidim casu od becksa a ozujsko na stolu, ne mora biti moje...tukla bih ga. bas mi to smeta.
E to. DRAMA! :D
Još mogu shvatiti kad to naprave u nekoj birtijetini, ali u specijaliziranim pivnicama je neoprostivo kad toče jedno pivo u čaši drugog.
Ono, bolje je da onda imaju neke neutralne na kojima ništa ne piše.

Nego, danas sam pitala mamu koga čekaju oni Zepterovi tanjuri u vitrini. Odgovorila je: Ne znam otkud ti sad to pitanje. To je tamo i gotovo!
Bila je toliko uzrujana da je počela otvarati ormare s posuđem i nabrajati mi što sam joj sve uzela na gornji kat. :lol:

- Ja to ne koristim, ali vidim da nema! slika

- Pa što ti smeta što nema kad ne koristiš? slika

- slika ... slika

Pretvara se u Golluma kad je o posuđu riječ. :D

Gost

Re: Posudje

Post Postao/la Gost » 29 ožu 2012 10:38

Lonce sam dobila od mame, jer ipak... "ona zna". Što se tiče stvari koje si sada kupujem, a u vidu šalica/tanjura/itd, ne zamaram se previše. Važnija je kvaliteta namirnica.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Posudje

Post Postao/la Fusion » 29 ožu 2012 12:14

Bome će onda zauvijek ostati u vitrini. :D

A propos kvalitete, AMC se uz Zepter ističe kao najkvalitetnije posuđe. Neki kažu da je i bolje za koju nijansu od Z. Moja teta ga godinama koristi.
Što se pak tiče namirnica - kao što ih je potrebno skladištiti u adekvatnim posudama kako bi se očuvala kvaliteta, tako ih je potrebno kuhati u kvalitetnom posuđu jer u suprotnom onaj konačni produkt koji dolazi u naša usta i tijelo postaje samo bezvitaminska žvaka kojoj treba mnogo začina da bi imala kakav takav okus. : )

Btw, sve više se nastojim naviknuti na potpuno prirodan okus hrane i sve manje koristim sol i ostale začine. U čajeve također ništa ne stavljam.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Posudje

Post Postao/la JaNNa » 29 ožu 2012 13:49

ja sam isto dobila od mame suđe.. funkcionira oke..
i baš sam nedavno komentirala kako bi htjela imat set kvalitetnih lonaca na šta me moja draga samo blijedo pogledala...
Vi, cepteruše :D , jel znate koliko dođu ti lonci?
a što se tiče dekoracije - dok jedem uvijek mi sve mora bit tip-top inače mi to nije gušt.. tanjuri mi moraju biti fini, stol mi mora biti složen, čaša prigodna za piće i tak to..

najviše mrzim kad dođem kod nekog i onda mi natoči crno vino u čašu od Ožujskog :roll:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Posudje

Post Postao/la Fusion » 29 ožu 2012 14:30

Ne bih znala za cijenu, ali imaš prodajno mjesto u Centru Kaptol. : )
J.Fe je napisao/la:i onda mi natoči crno vino u čašu od Ožujskog :roll:
:lol:

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Posudje

Post Postao/la Yeci » 29 ožu 2012 15:19

ja već godinama pijem čaj, sok, kavu itd. u jednoj te istoj šalici koja je, po mojoj slobodnoj procjeni, za kavu.
kad jednom godišnje pijem pivu onda natočim u čašu za sok, lol
iako u stanu imamo baš svaki mogući model čaša, pa tako i za pivo,
ne doživljavam takve stvari, dok s druge strane kad radim večeru za nekoga
onda iz pristojnosti ili neugode posložim sve po ps-u, pa tako i sama ne koristim moju multifunkcionalnu šalicu :)
i tako što starim to manje marim, zna mi se dogoditi da dođem na posao s majicom obrnuto okrenutom, različitim čarapama i sl.
but that's me.. :)
Don't talk about life, live it.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Posudje

Post Postao/la roadkill » 29 ožu 2012 15:21

ja sam tu samo da svijetu pokazem da nas ima i normalnih i ne-spizdjenih tecama i casama. :D

imam par svojih teca, mama mi je rekla sto da kupujem jer je to meni sve isto i ne zabrinjava me bas mogucnost trovanja na duge staze ni neke nijanse u okusima. tako mi je svejedno u sto ces mi natociti pivu, vino, kavu ili vodu. mos i u vazu. :D nekoc davno dok sam zivjela s cimerom, imali smo zepter tece i kod njih nas je najvise pilalo ribanje poslije pa smo ih koristili rijetko.

jedina stvar kojoj skidam kapu je zepterov bestek. onaj neki sa plavim drskama. predivno nesto. :D
bring your mind into my head...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Posudje

Post Postao/la Fusion » 29 ožu 2012 15:31

Obzirom na odaziv u temi čini mi se da vas nespizđenih ima prek' 90%. :D

Meni je ovo samo jedan od mali milijun OCD-ova. slika

Ili što bi moj otac reko: Blago onom čija nisi. slika

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Posudje

Post Postao/la ticklebook » 29 ožu 2012 19:36

Da, zapravo... Osjetljiva sam da mi se vino toči u odgovarajuću čašu.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Posudje

Post Postao/la Fuga » 29 ožu 2012 20:17

Bitne su mi samo šalice za kavu i čaše za vinu, ostalo ne koristim. Ne sjećam se kad sam zadnji put doma nešto kuhala. :/
Inače sam prije više patila na takve stvari, sad jednostavno nemam vremena, tako da izbjegavam situacije u kojima moram nešto nekome poslužiti.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Posudje

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2012 21:19

moji doma kuhaju u Zepteru i moram priznat da je stvarno najbolje posudje koje sam vidjela/koristila.
a i hrana ima totalno drugaciji okus u njemu :thumbup:
prvih par god ga se nisam usudila koristiti jer me bilo strah da ga ne unistim no sude je stvarno super izdrzljivo :D

bila sam skrta (citaj: u strahu da se ne pretvorim u vlastitu mamu) pa sam sebi kupila Fissler no brijem da cu za koju godinu, ak svijet ne propadne, kupit Zepter.

ne brijem na case, stovise alergicna sam na njih jer su moji doma pravi skupljaci..
mislim da te zene neznaju otic do ducana bez da kupe neke salice i case a kako sam zaboravila, na pocetku, zabraniti donosenje casa/salica u svom stanu imam 30 casa za vino (ne karikiram) i ajd otprilike znam koja cemu sluzi iako uopce ne pijem vino, imam oko 20 salica za kavu koju rijetko pijem, 15 casa za pivo gdje mi treba samo jedna max dve, 12 za bzvz sokove koje takodjer ne pijem (zivim solo)

doslovno sam sretna kad uspijem razbit neku. ne trudim se al zadovoljno kazem da sam razbila negdje 4 do sada :)
2 u zadnjih mjesec dana :)
Measure of a woman is her sense of humor

Gost

Re: Posudje

Post Postao/la Gost » 29 ožu 2012 22:20

Hvala na lekciji o kvaliteti namirnica, iako mi nije trebala. :D

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Posudje

Post Postao/la OtherMe » 30 ožu 2012 08:50

Ooooo je napisao/la:Koliko vodite racuna o posudju u kome kuhate, tanjurima, casama itd..itd...
Tocnije koliko obracate paznju na materijale posudja, dekorativan izgled?
nhm dakle

kuham u posudu koje mi je mama kupila...nije zepter ali sluzi svrsi...

tanjuri i to...seka dala...

čase...vecinom coca coline iz McDonaldsa :veryhappydance: ,i par manjih koktel casa...case za vino su precjenjene (citaj:jebeno lako pucaju kad ih perem!!!)i 28 casa za zesticu (za nekog ko ne drzi alkohol u kuci cudno ali!)

ali...

imam u glavi cijelu kuhinju koja ce doci na svoje...jednom...momentalno vecinom kuham za sebe ili za nekog kome je bitnije sto je u tanjuru nego kakav je taj tanjur pa ono...

izmedju ostalog:roštilj je moja furka :gigglenod: :gigglenod: :gigglenod: (uz njega ide papirnato posude :veryhappydance: )
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Odgovorite