Čajevi

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Čajevi

Post Postao/la slapa » 27 svi 2012 16:40

Obožavam čajeve mada ih u zadnje vrijeme dosta manje pijem slika Vjerujem da nisam jedina ljubiteljica čaja tu...

Radite li samo čaj iz vrećica ili kupujete onaj rinfužo? Koji vam je najdraži čaj od svih koje ste do sada probali? Koji najčešće pijete?
Dodajtete li ikakve dodatke tipa šećer, limun, med, mlijeko?

Aj da vas čujem....

slika

Ovo je moj najdraži (nisu svi isti, adagio teas mi radi najbolji koji sam zasad probala):
slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Plague

Re: Čajevi

Post Postao/la Plague » 27 svi 2012 17:05

volim otić do kuće čaja i kupit šta god mi najljepše miriše. trenutno je to pu-erh strawberry cream, crni čaj obogaćen jagodom, malinom i ružom. predivno nešto.

Debaser
Postovi: 520
Pridružen/a: 31 srp 2011 22:17
Spol/rod: žensko

Re: Čajevi

Post Postao/la Debaser » 27 svi 2012 19:28

i am not much of a tea person. :/
mada mogu da pijem ponekad ali se ne razumem preterano u cajeve.

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Čajevi

Post Postao/la Billie Deadwilder » 27 svi 2012 22:53

Debaser je napisao/la:i am not much of a tea person. :/
mada mogu da pijem ponekad ali se ne razumem preterano u cajeve.
Potpis. Iako ovaj je fin > http://i.imgur.com/ZmqJC.jpg To bi bilo to.

Avatar
Luonnotar
Postovi: 241
Pridružen/a: 23 stu 2010 13:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Kontakt:

Re: Čajevi

Post Postao/la Luonnotar » 30 svi 2012 10:36

Najviše pijem zeleni čaj. Odličan je u kombinaciji s jasminom.
Inače imam ritual, svaki put kada idem do Budimpešte svraćam u kineski dućan s prehrambenim namirnicama i tamo kupim ruski crni čaj i još jedan koji mi zvuči zanimljivo xD
Voćne čajeve ne volim, ove iz vrećice, mada bih mogla početi piti ove iz rinfuze. Probala sam šipak i stvarno je dobar.
This fantasy is not enough for me.
I want it, I'll take it away from you.
Your misery that softly incites me,
All I do is using, abusing you.

Aven

Re: Čajevi

Post Postao/la Aven » 01 lip 2012 12:53

slapa je napisao/la:Radite li samo čaj iz vrećica ili kupujete onaj rinfužo? Koji vam je najdraži čaj od svih koje ste do sada probali? Koji najčešće pijete?
Dodajtete li ikakve dodatke tipa šećer, limun, med, mlijeko?
Dok nisam bila jako dobro upoznata s čajevima koristila sam kao i većina one iz vrećice.
Čajevi u vrećici su zapravo ostaci ostataka pravih čajeva u listićima + kemijski aromatizirani i nemaju ni približno sličan okus, miris i učinkovitost na zdravlje kao čajevi u listićima.

Čajeve kupujem u "Kući Zelenog Čaja" koja se nalazi u Ilici tamo u hodniku kojim se ide u restoran "Lovački rog" i na Gornji Grad.
Može se naručiti i preko neta i platiti pouzećem. Vidim da se nešto slično otvorilo i u Teslinoj + slatke delicije. Morat ću malo to istražiti.

Imam doma sve dostupne vrste - zeleni, crni, žuti, bijeli, oolong, rooibos i ayurvedske. Svaki je posebno dobar za neka specifična područja ili općenito i svaki zahtjeva drugačiji način pripreme (vrijeme, temperatura, trajanje pripremljenog čaja). Najdraži su mi blagi okusi pa tako mi je od svega što sam probala najdraži zeleni čaj "Ružin poljubac" i bijeli "Silver Needle". Ne dodajem ništa u čajeve jer se to jednostavno ne radi s kvalitetnim čajevima ako se od njih traži učinak na zdravlje i tijelo, a ne samo okus. slika
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 01 lip 2012 13:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mrvica
Postovi: 655
Pridružen/a: 14 lip 2010 20:07
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija:

Re: Čajevi

Post Postao/la mrvica » 01 lip 2012 13:11

volim čajeve, rooibos mi je zamjena za one izotonicke napitke koji su puni secera i sastav mu je isti samo je zdraviji

zeleni mi je zamjena za kavu, pogotovo onaj green bamboo, odlican, i naravno klasika, kamilica, sipak i tako to

probala sam kod curine frendice neki ayurvedski bil je odlican al nisam zapamtila kak se zove

bratic se bavi prodajom cajeva pa najcesce kupujem kod njega, a u caj ne stavljam nista
slika

Gost

Re: Čajevi

Post Postao/la Gost » 04 lip 2012 19:43

Probala sam nekoliko stotina vrsta čajeva i pijem ih manje-više redovito. Teško je reći koji je najdraži, trenutno mi najviše pašu varijacije na oolong i bijeli čaj.

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Čajevi

Post Postao/la buddha laa » 04 lip 2012 21:23

Saša je napisao/la:
slapa je napisao/la:Radite li samo čaj iz vrećica ili kupujete onaj rinfužo? Koji vam je najdraži čaj od svih koje ste do sada probali? Koji najčešće pijete?
Dodajtete li ikakve dodatke tipa šećer, limun, med, mlijeko?
Dok nisam bila jako dobro upoznata s čajevima koristila sam kao i većina one iz vrećice.
Čajevi u vrećici su zapravo ostaci ostataka pravih čajeva u listićima + kemijski aromatizirani i nemaju ni približno sličan okus, miris i učinkovitost na zdravlje kao čajevi u listićima.

Čajeve kupujem u "Kući Zelenog Čaja" koja se nalazi u Ilici tamo u hodniku kojim se ide u restoran "Lovački rog" i na Gornji Grad.
Može se naručiti i preko neta i platiti pouzećem. Vidim da se nešto slično otvorilo i u Teslinoj + slatke delicije. Morat ću malo to istražiti.

slika

That's right!
I ja čajeve kupujem u "Kući zelenog čaja" u Ilici,koja ima i mogućnost net-kupovine i u "Kući čaja" u Beogradu,za koju nisam sigurna ima li sajt,ali ima puno veći izbor nego ZG,ali moraš doći tamo "na noge".
Jako mi je bitno da je "roba" u rinfuzi i da ne kupujem one ostatke ostataka nekadašnjeg čaja.
Inače ga pijem nemilice,neovisno o godišnjem dobu,a najviše ljubim prešani pu erh(onaj koji izgleda kao šit),zelenka u svim varijantama,ali najviše s jasminom ili limunskim travama,pa može i crni(ruski,turski,indijski,afgani),a yerba mate je vrh,umjesto kave!
Za buđenje yerba mate,za spavanje rooibos.
U razdobljima kad imam vremena i sama berem i sušim sve i svašta ili makar nabavljam od raznoraznih baka,tako da počesto imam domaćeg čaja iz još nezagađenih dijelova ove Naše Lijepe.Evo,upravo eksiram domaći čaj u kombinaciji domaća menta-domaća bazga-domaća kadulja.Eksplozija zdravlja!
Je li netko za neku razmjenu?

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: Čajevi

Post Postao/la miss_misty » 04 lip 2012 22:16

čajanke su zakon :D
nema partya do teapartya!!!
moj glas ide bijelom
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Čajevi

Post Postao/la Fuga » 05 lip 2012 13:46

Generalno ih ne pijem, eventualno zimi, ostalo je sve pod prisilom.
Od malena ne volim čajeve i uvijek sam s njima zalijevala cvijeće kad mama ne bi gledala.
Jedan dio adolescencije sam češće nego inače pila crni s mlijekom, mislim da je to bilo više isfuravanje nego odabir, danas tek u znak tih vremena kad se nađem s ljudima iz tog doba popijem crni s mlijekom.
Ali zato ova koja živi sa mnom, e ona me maltretira s tim čajevima, te majčina dušica, te menta i ne znam kaj sve ne, izludit će me s tim svojim ceremonijama. :roll:

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Čajevi

Post Postao/la omnia » 11 lip 2012 22:19

Čajevi mi nisu my cup of tea.
Više sam za kavu. Čaj samo kad me boli grlo, dodam meda.

No, jednom sam provala bijeli čaj s dodatkom višnje ili tako nekako je bio i svidio mi se, ali bolji mi je imao miris nego okus pa sam bila malo razočarana.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Čajevi

Post Postao/la rainbow » 11 lip 2012 22:53

men je moja Milka osušla koprive, i to si ja ujutro napravim digod-milina
i pijem svakakve
od kamoomile do nekog prekrasnog zelenog šta je prija iz Kine donila
more meni i u kesama, i rifužo
nekad dodam meda
nikad cukra
tu i tamo limuna
dk smo pohodili indije ond ame je ekipa tirala na crni s mliko, al štobse reklo-not my cupof tea

i divnom sjećanju neki dumbirasti u Sai Babe jene godine, volim mrknit i kaduljicu (ona se trba prokuvat tri minuta, to sma naučila)
i općentio volim te "domaće" mješavine

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Čajevi

Post Postao/la hops » 12 lip 2012 10:05

najvise volim crni od vanilije sa mlijekom i smedim nerafiniranim secerom!
uh!

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Čajevi

Post Postao/la alice » 13 lip 2012 15:51

dakle, da... kuća zelenog čaja je super, no moja baka ima zalihe domaćeg čaja, kojeg su moje žene brale i sušile :inlove:
imam od domaće mente, bazge, stolisnika... biraj :)
ponekad mi se podvali čaj bez šećera, no ipak volim malo zasladiti :)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
touch_me_iM_sick
Postovi: 561
Pridružen/a: 29 stu 2010 14:46
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Čajevi

Post Postao/la touch_me_iM_sick » 19 lip 2012 09:47

čajevi su zkn, pocela sam ih dozivljavat prije koju godinu. al kad jednom probas ove domace buckurus cajeve onda ti je sve drugo sranje. pila sam negdje nekad caj s dumbirom.maama, to je ludo. a cujem i zdravo.i ne nikakva sladila.bizi od toga.
.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Čajevi

Post Postao/la Fuga » 27 lip 2012 22:39

Zanima ako je netko od vas čajopija spremao masala chai? Ako da, gdje ste ga nabavili i na koji način, ima to gotovo ili moram sve dodavati i sama miješati?
Danas sam ga pila i imala sam osjećaj kao da pijem neku finu i blagu kavu, jako mi se sviđa.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Čajevi

Post Postao/la slapa » 28 lip 2012 00:42

^
indijski chai.
dodam ga jedno 5 min u vrelu vodu. kad se malo ohladi žlica meda i mlijeka po želji. ne previše.
naručila sam ih preko neta. imam čak i ovaj neki u filter vrećicama koji je začuđujuće fin za filter vrećice. vjerojatno twinings - oni rade super crne čajeve.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Čajevi

Post Postao/la rainbow » 28 lip 2012 01:17

masala je u stvari mješavina raznih začina
ima onih za kuhanje(popularna je garam masala), ali i ovih što se u čaj dodaju

možeš to u kućnoj radinosti napraviti ako imaš tražene sastojke

evo neki random recept

http://www.sensaklub.hr/clanci/sa-svih- ... masala-caj

http://www.coolinarika.com/recept/indijski-masala-caj/

mi smo iz indije nosili baš gotove mješavine i onda su frendovi to kuvali s mljekom
ja nisam nikad baš volio to

a oni yogi tea što ima u bio&bio i po kunzumu i tako su na slične fore i kombinacije, ne znam doduše da li su svi siključivo u vrećicama

pretpostavljam da će i u kući zelenog čaja il na sličnim mjestima imati takvo što
čini mi se da su u Mulleru krenuli sa nekom većom ponudom čajeva
pronjuškaj

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Čajevi

Post Postao/la Fuga » 28 lip 2012 07:30

Pila sam ga u Cafe u dvorištu.
A bilo je svega u njemu, tipa đumbir, klinčić, cimet i nešto.
Koliko sam shvatila, to sve je bilo u onom filteru za kavu, onaj što se stavlja u aparat za kavu i dodano je mlijeko, ono vruće. Probat ću svakako u kućnoj radinosti.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Čajevi

Post Postao/la slapa » 28 lip 2012 07:38

ima chai mješavina za kupiti. naručivala sam izvana. obično to izgleda kao da je netko suhu zemlju pomiješao sa začinima.

budući da ove naše čajane očito ne naručuju taj chai rinfužo, probaj kupiti ovo
slika

za početak će ti biti ok. ja ga s vremena na vrijeme napravim.

ili ebay ako te nije strah piti nešto naručeno tako. mene nije, još sam živa :D samo matchu naručim korejsku od onog tsunamija i radijacije. kontam da je dalje.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Čajevi

Post Postao/la Fuga » 28 lip 2012 07:45

Budem probala taj, iako mi je pala ideja da nabavim sastojke pa to pomiješam. Poznavajući sebe, mislim da bi omjeri mogli predstavljati problem :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Čajevi

Post Postao/la slapa » 28 lip 2012 07:47

sad napravit chai sama bi se dalo. baza je crni jaki čaj kakav englezi piju s mlijekom. tipa english breakfast il neki assam.
pa malo svježeg đumbira, cimeta (bolje štapić na komadiće), klinčić, kardamom i papar u zrnu (to možda i ne moraš).
vjerojatno je najbolje smiksati odmah više toga.

slika

što se tiče omjera, samo slijedi recepte za homemade chai.

i btw super mi je chai i hladan. baše i zimi onako topao s tim božićnim začinima ali i hladan je jako fin. skoro i bolji.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Čajevi

Post Postao/la Fuga » 28 lip 2012 07:49

A bu, bacam se u nabavku, iđem na plac i tako to.
Fala :)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Čajevi

Post Postao/la slapa » 28 lip 2012 07:50

ako uspije javi recept :D nisam ga ni ja još radila sama.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Čajevi

Post Postao/la DoubleTrouble » 08 kol 2012 14:06

Istočno sunce iz Čajoteke (zeleni čaj s komadićima narančine korice)-čisto savršenstvo i prvi čaj koji mi je otvorio oči
Sencha, Jasmin, Pai Mu Tan, Silver Needle iz Kuće zelenog čaja
Volim još i roibos, mentu, bazgu.
U čaj ne stavljam ništa, dobrom čaju nikakav dodatak nije potreban, osim kad me kakva boleština zimi uhvati onda doslovno čaj zalijem rumom umjesto vodom, iscjedim limun i dvije žlice meda stavim u sve to! Obično je jedna doza dovoljna da istjera zle sile!
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Čajevi

Post Postao/la Fuga » 08 kol 2012 15:58

slapa je napisao/la:ako uspije javi recept :D nisam ga ni ja još radila sama.
Stavila sam samo malo ribanog đumbira, cimeta i klinčića, sve to zajedno sa crnim u filter vrećicu, ostavila neki desetak minuta i nakon toga dodala mlijeko, bilo je okej, popilo se. :D
Trenutno sam na nekoj mješavini rooibosa, verbene, listova kupine i limunove trave, poslužujem s limunovim sokom i ledom, sasvim najs.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Čajevi

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 08 kol 2012 16:35

DoubleTrouble je napisao/la:U čaj ne stavljam ništa, dobrom čaju nikakav dodatak nije potreban, osim kad me kakva boleština zimi uhvati onda doslovno čaj zalijem rumom umjesto vodom, iscjedim limun i dvije žlice meda stavim u sve to! Obično je jedna doza dovoljna da istjera zle sile!
Ček, ozbiljno? :o
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Čajevi

Post Postao/la DoubleTrouble » 08 kol 2012 18:34

Aj, mrvica vode, tek da pokrije čaj (šteta je rum zagrijavat). Dakle plus sve ostalo i u krevet (eventualno netko da vas grije dodatno ispod pokrivača :veryhappydance: , ako ste solo kupite deku od ovčje vune kao ja). Nikakav aspirin nije potreban!
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Along Comes Mary
Postovi: 6
Pridružen/a: 29 vel 2012 17:21
Spol/rod: žensko

Re: Čajevi

Post Postao/la Along Comes Mary » 08 kol 2012 22:58

Ženske, ako je ikako moguće, nabavite si koprivu. Čaj je na početku fuj ali je super za organizam. Prvo i najbitnije je da mršavite od njega :veryhappydance: :veryhappydance: , čisti lice i prokrvi kožu te čisti kompletni organizam.

Naviknete se na okus nakon nekog vremena. Ima i gorih stvari, vjerujte.

Uglavnom, probajte i nećete požaliti :D

Odgovorite