Tartufi

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Tartufi

Post Postao/la DoubleTrouble » 21 ruj 2012 22:20

Slučajno sam danas uhvatila malo neke reportaže (u dnevniku mislim) o tartufima!
slika
Uglavnom kažu kad jednom probate i naviknete se postat ćete istinski obožavatelj...bla bla
Zanima me sljedeće:
1. Jel samo u meni problem da iako sam probala više puta nisam postala istinski fan ili nas ima još?
2. Jel se meni čini da tartufi spadaju u neke od novih kulinarskih trendova pa su počeli izmišljat bjesne gliste jer su tartufi "IN"? Još mogu nekako pojest istarske fuže s tartufima (solidno ako ih nema previše) ali rakija s tartufima mi je nešto najodvratnije što sam probala i nema mi nikakvog logičnog objašnjenja za izmišljanje takve kombinacije (sladoled od tartufa neću ni spominjat :fuj: ).
3. Jel točno da djeluju kao afrodizijak (iskustva iz prve ruke molim, ja nisam primjetila)?
4. Jel vam idu na živce ljudi koji "OBOŽAVAJU" tartufe a uopće ne skuže da ih ima u jelu nego samo primjete da ručak ima "čudan" flavour?
:loser:
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Plague

Re: Tartufi

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2012 00:03

dobri su, ali nisam nešto luda za njima. osim za sirom s tartufima, on je institucija.

Aven

Re: Tartufi

Post Postao/la Aven » 22 ruj 2012 00:25

Nisam ih jela toliko da bih se sad mogla prisjetiti okusa. Znam samo da mi je pureći odrezak s kremom od šampinjona i tartufa (+ njoke) koji naručim u Felliniju prefin. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Tartufi

Post Postao/la slapa » 22 ruj 2012 00:54

Tartufi imaju jako istančan okus i miris i kome paše lako se navuče. Treba ih jako malo, meni je čak i par kapi ulja dovoljno da mi jelo ima okus tartufa. Volim ih. Rijetko ih jedem. I posebni su mi.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Tartufi

Post Postao/la melted_sun » 22 ruj 2012 15:22

obožavam tartufe. niko ih oko mene ne voli, i svi mrze kad na kampiranjima izvadim paštetu od njih, jer svima smrdi. meni su u početku bili sumnjivi, al otkad sam ih se usudila probat, luda sam za njima.. imam u frižideru jedno 5 teglica od zigantea :D
jedini je problem šta koštaju.
nema mi smisla stavljat ih u rakije, to su već preseransi. al paštete od njih su taman. čak ih možeš ubacit u umak za tjesteninu.
nisam znala da su in .. volim ih jer ih volim :loveletter:
bila sam na motovunu ove godine i bila sam u transu ispred svakog drugog izloga.svi ostali su se žalili da smrde..
ne djeluju kao afrodizijak.bar ne kod mene, a i da djeluju nebi se usrećila jer ti od njih smrde usta haha a cura mi ih mrzi.
ja eto ne znam nikoga da obožava tartufe :(

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Tartufi

Post Postao/la fuji ix » 22 ruj 2012 21:20

previse su mi intezivni pa ih izbjegavam. ok su mi mikro kolicine izribanih suhih tartufa na fuzima :)

Avatar
beppa.b.joseph
Postovi: 114
Pridružen/a: 19 lip 2012 23:38
Spol/rod: žensko

Re: Tartufi

Post Postao/la beppa.b.joseph » 23 ruj 2012 13:27

Obožavam ih!
Obožavala bi ja njih još i više da nisu skuplji od dijamanata...

Avatar
beppa.b.joseph
Postovi: 114
Pridružen/a: 19 lip 2012 23:38
Spol/rod: žensko

Re: Tartufi

Post Postao/la beppa.b.joseph » 24 ruj 2012 18:39

Ooooo je napisao/la:meni su super cuke koji njuse tartufe
Kaj su cuke???
Ooooo je napisao/la:podsjecaju me na ljude koje mislim da treba izbjegavati, na domjenke guzonja kojima treba prezentirati najljepse od hrane
Nađeš li me ikad pored švedskog stola s tartufima i prstacima - slobodno me izbjegavaj!!! :D
Ooooo je napisao/la:home made tarufi..to je nesto drugo.
Nego kako drukčije nego home made??? Pa tko ima love za to naručivati okolo po restoranima??? :-o

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Tartufi

Post Postao/la Bash » 24 ruj 2012 22:20

DoubleTrouble je napisao/la: Zanima me sljedeće:
1. Jel samo u meni problem da iako sam probala više puta nisam postala istinski fan ili nas ima još?
2. Jel se meni čini da tartufi spadaju u neke od novih kulinarskih trendova pa su počeli izmišljat bjesne gliste jer su tartufi "IN"? Još mogu nekako pojest istarske fuže s tartufima (solidno ako ih nema previše) ali rakija s tartufima mi je nešto najodvratnije što sam probala i nema mi nikakvog logičnog objašnjenja za izmišljanje takve kombinacije (sladoled od tartufa neću ni spominjat :fuj: ).
3. Jel točno da djeluju kao afrodizijak (iskustva iz prve ruke molim, ja nisam primjetila)?
4. Jel vam idu na živce ljudi koji "OBOŽAVAJU" tartufe a uopće ne skuže da ih ima u jelu nego samo primjete da ručak ima "čudan" flavour?
:loser:
pa na mene djeluju.. well.. stimulativno :blushes: štajaznam. nekako mi taj miris i okus golica grlo i daje ugodan osjećaj, ne znam kako bi opisala. kao kad ti se neko npr. približi toliko da ti skoro dodiruje ustima obraz i taj zrak dok priča te pirka po koži i refleksno udahneš i zaškaklje te grlo od "dragosti". da sam bogata, jela bi ih svaki dan za doručak

Gost

Re: Tartufi

Post Postao/la Gost » 25 ruj 2012 16:31

volim ih yest ali ne često

Avatar
beppa.b.joseph
Postovi: 114
Pridružen/a: 19 lip 2012 23:38
Spol/rod: žensko

Re: Tartufi

Post Postao/la beppa.b.joseph » 25 ruj 2012 19:11

Bash je napisao/la: nekako mi taj miris i okus golica grlo i daje ugodan osjećaj, ne znam kako bi opisala. kao kad ti se neko npr. približi toliko da ti skoro dodiruje ustima obraz i taj zrak dok priča te pirka po koži i refleksno udahneš i zaškaklje te grlo od "dragosti".
:thumbup:
Bash je napisao/la:da sam bogata, jela bi ih svaki dan za doručak
Zaboravila si ručak i večeru! :njami:

Odgovorite