Pomoc oko odabira laptopa

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la lia » 09 tra 2016 22:50

Ajde ako ima neka dusa da mi malo olaksa...
Za par dana idem kupiti novi laptop.
Ono za sto ga najvise koristim je; mjuza, photoshop, internet, filmovi.
Cjena do 4.000 kn
Daj preporucite nesto jer ja se zbilja ne kuzim puno a oni u ducanu ce mi svasta uvaliti.

I da, trebam i neko ozvucenje, malo jace :)
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Moloko » 10 tra 2016 09:02

Pa krenimo:

http://www.mikronis.hr/hp-250-g4-intel- ... z68ea.aspx


https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=34235


A ako želiš dobre zvučnike:

http://www.mikronis.hr/logitech-zvucnic ... 00413.aspx

Mogu ti naći i jeftinije, i zvučnike i laptope ali po meni je bolje odmah dat malo više novaca i uživat u tome što si kupila nego naknadno kupovati/mjenjati.

Prvo vidi sviđa li ti se navedeno pa ćemo dalje s objašnjenima :)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 10 tra 2016 10:16

Za 4000 kn može dobiti i5 procesor i 8GB RAM + 2 GB grafička. Samo je pitanje 15" ili 17" ekran. Ako je 17", treba se na nečem uštediti, npr. nešto slabiji procesor.

I da, još nešto. Ako ti ne trebaju Win, tim bolje. Ostaje cca 800 kn za ostale stvari (npr. možda bi se mogao ugurati 128 GB SSD).

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Moloko » 10 tra 2016 10:19

Malory je napisao/la:Za 4000 kn može dobiti i5 procesor i 8GB RAM + 2 GB grafička. Samo je pitanje 15" ili 17" ekran. Ako je 17", treba se na nečem uštediti, npr. nešto slabiji procesor.

I da, još nešto. Ako ti ne trebaju Win, tim bolje. Ostaje cca 800 kn za ostale stvari (npr. možda bi se mogao ugurati 128 GB SSD).
Gledala sam za I5 i čudim se kako nisam naišla u nijednoj web trgovini na njega a da je unutar 4k. Recimo ja sam svoj laptop platila oko 4 i ima I5. Pa ma malo čudi. Lia kad budem u stanu potražit ću ti svoj laptop po netu, ja sam prezadovoljna. Imam ga oko godinu i pol. Odvojena Nvidia grafička i noviji procesor između ostalog. :)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 10 tra 2016 10:22

Isto je i kod mene. Godinu i pol je star laptop, i5, 8GB RAM, 2 GB Nvidia, 1 TB. Bio je oko 6000 kn. Ne sjećam se više. Danas se vjerojatno nešto slično može kupiti za cca 4000 kn.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Kroacija » 10 tra 2016 10:54

ako photoshop ne koristiš profesionalno, sve ti može proć.
osobno sam kupila jedan dellov uredski (svejedno, natrpan je filmovima i programima) prije 2 godine za svega 2500 kuna, a prošle godine sam kupila HP-ov za 4000, boljih specifikacija. i svejedno mi je bolji i stabilniji dellov. koristim i macbook, al to je druga priča.

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la lia » 10 tra 2016 10:57

Veceras cu pogledat sve sto ste pisale, uglavnom Kroacija treba mi photoshop i zbog skica, fotografija i za posao i za osobnu uporabu
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 10 tra 2016 11:18

bas dobro da ste ovo otvorile jer mislim da mi bas maloryn laptop treba, sa lipom grafom i proc. Triba mi za cam cad pa bar 6gb da mi traje iducih 10god. Radim na misici toshibi iz 2008 koja ima 3gb rama, dok jedan od programa koji koristim zahtjeva 2gb rama pa ga izbjegavam koristit jer je ipak to nasilno a ja nisam takva. Ima i jake zvucnike, one harman kardon sa beatovima i dosta je glasan, pa bi da i to bude oke kad vec imam sve ikad i da gunsi ne zvuce ka iz neke slamke da izlaze.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 10 tra 2016 14:33

mrav je napisao/la:bas dobro da ste ovo otvorile jer mislim da mi bas maloryn laptop treba, sa lipom grafom i proc. Triba mi za cam cad pa bar 6gb da mi traje iducih 10god. Radim na misici toshibi iz 2008 koja ima 3gb rama, dok jedan od programa koji koristim zahtjeva 2gb rama pa ga izbjegavam koristit jer je ipak to nasilno a ja nisam takva. Ima i jake zvucnike, one harman kardon sa beatovima i dosta je glasan, pa bi da i to bude oke kad vec imam sve ikad i da gunsi ne zvuce ka iz neke slamke da izlaze.
Iskreno? U 2016. godini ne bih išla ispod 8 GB RAMa. Procesor i5-6200U ili nešto slično. Grafička isto tako ne ispod 2 GB, s time da laptope s integriranom grafičkom ne bih ni gledala. (Nvidia je trenutno bolja od AMD, imo). 1 TB diskovi su sada jeftini, a ako želiš SSD, morat ćeš pljunut više love i gledati neke ultrabooks. Koliko para, toliko muzike. :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 10 tra 2016 14:49

svakako mi je suludo davat puno para na tehniku ali za ono sta mi triba dugorocno cini se da ne moze jeftinije. meni nisu bitni terabajti memorije i po meni je dovoljno 200gb jer su mi samo slike i dokumenti unutra, ne skupljam filmove. I ne treba mi to na touch i ne trebaju mi instalirani sustav. Al zato mi treba sve sta si nabrojala pa je to vec dodatna oprema.
Sviđa mi se ova Toshiba Satellite P50-C serija. Pari se da je to to po spec, ali to je tanasno nesto. Pa dajmo coviku kisika. Moj je recimo bio prosle godine prvi put na generalki i serviser je reko da u njemu nema prasine i da nije ima sta cistit al da je paste falilo. Eto. Ja ocu opet zato toshibicu. Ali vidi ovo ko papir! To ce se rastopit i progorit na prvi dan isteka garancije i bit ce matter what!
Ta dosadna tipkovnica ko u hp-ovih dosadnih poslovnih je kompromis ako zelim taj laptop ali stvarno im takva nije trebala. Ionako je nikakav cili tanak.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 10 tra 2016 15:49

mrav je napisao/la:svakako mi je suludo davat puno para na tehniku ali za ono sta mi triba dugorocno cini se da ne moze jeftinije. meni nisu bitni terabajti memorije i po meni je dovoljno 200gb jer su mi samo slike i dokumenti unutra, ne skupljam filmove.
Teško da ćeš naći laptop od cca 4000 kn s tako malim diskom. To je sada toliko jeftino da se ni ne isplati gledati išta ispod 1 TB. Osim, kao što sam već navela, ako se radi o SSD.
I ne treba mi to na touch i ne trebaju mi instalirani sustav. Al zato mi treba sve sta si nabrojala pa je to vec dodatna oprema.
A propos OS-a, većina ti sada dolazi s Win 10, ali bacit ću oko i staviti par prijedloga s Linuxom ili bez ičeg.
Sviđa mi se ova Toshiba Satellite P50-C serija. Pari se da je to to po spec, ali to je tanasno nesto. Pa dajmo coviku kisika. Moj je recimo bio prosle godine prvi put na generalki i serviser je reko da u njemu nema prasine i da nije ima sta cistit al da je paste falilo. Eto. Ja ocu opet zato toshibicu. Ali vidi ovo ko papir! To ce se rastopit i progorit na prvi dan isteka garancije i bit ce matter what!
Ta dosadna tipkovnica ko u hp-ovih dosadnih poslovnih je kompromis ako zelim taj laptop ali stvarno im takva nije trebala. Ionako je nikakav cili tanak.
Više manje svi su ti sada tanji. Baterije su manje (veći kapacitet tho), komponente su manje, naravno da je i case manji. Ako govorimo o ultrabooks, onda je tu još 1 kg manje + baterija koja traje po 12+ h. Sumnjam da ti to treba, barem po ovome što si navela.

Budem kasnije linkala svojih par prijedloga do 4000 kn.

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la lia » 11 tra 2016 06:36

Mogu ti naći i jeftinije, i zvučnike i laptope ali po meni je bolje odmah dat malo više novaca i uživat u tome što si kupila nego naknadno kupovati/mjenjati.

Prvo vidi sviđa li ti se navedeno pa ćemo dalje s objašnjenima :)[/quote]

Ok je ovaj ali zelim da je bijele boje i 17"ekran.
Stvar je u tome da ja nakrcam sve i svasta na laptop.
Photoshop doma ne koristim toliko koliko na poslu, ali ako kaskam na poslu onda moram doma.
Fotke (ne moje :)) zauzimaju jako puno mjesta, isto kao i mjuza.
Kontam da mi ne bi bilo lose uzet i prjenosni disk.

Ovo ozvucenje koje si miposlala mi vizualno nije lijepo.
Ovo mi se svda recimo : http://www.mikronis.hr/zvucnici-hp-s700 ... s76aa.aspx

Jel ovaj sta valja; https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=35126
Hvala svima sto pisete :giveflower:
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la lia » 11 tra 2016 06:39

Kroacija je napisao/la:ako photoshop ne koristiš profesionalno, sve ti može proć.
osobno sam kupila jedan dellov uredski (svejedno, natrpan je filmovima i programima) prije 2 godine za svega 2500 kuna, a prošle godine sam kupila HP-ov za 4000, boljih specifikacija. i svejedno mi je bolji i stabilniji dellov. koristim i macbook, al to je druga priča.
I ja sada imam Dell al je star ko biblija. Mislila sam se izmedu Lenova i Della a sad sve gledam...nikako da se odlucim. A do cetvrtka odluka mora past !
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la DoubleTrouble » 11 tra 2016 07:15

"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 11 tra 2016 08:59

^ 13.3" ekran. To je skoro pa 17". :lol: Centimetri nisu bitni.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la fuji ix » 11 tra 2016 09:52

^
Skoro.:D
Cijenom isto odgovara trazenom modelu.:D

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 11 tra 2016 20:01

Malo sam gledala modele i moram reći da 17" laptop dobrih karakteristika nećeš naći za 4000 kn. Ili smanji očekivanja za RAM i procesor, ili smanji veličinu ekrana.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la DoubleTrouble » 11 tra 2016 20:27

Manje je više :D
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 12 tra 2016 16:43

ne znam kome si odgovarala, al radije cu uzet odlican koristen, jer cini mi se lakse procackat o uhodanom modelu i vidit kakvim se pokazao sa drajverima i kompatibilnoscu sa citavim svemirom, nego trosit zivce sa audiom koji ti na kraju cili sistem srusi.
Kontam da je danas zeznuto uz mnostvo razlicitih sistema i ne znam da cu uspit udomit nekog bez mane, kao sta mi je ovaj sadasnji drug, jer ako je predviđen za touch, a ja bi 7icu i dalje drzala, a on nije bas na to racunao i eventualno bi da ja 10tku koristim..
Ne da mi se. Prosla su ta hipi vremena cackanja i istrazivanja, sad ocu samo plug and play i basta!

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Malory » 13 tra 2016 07:15

@Mrav - Tebi ne treba novi laptop, nego negdje misliš kupiti polovni? Što ne reče. Polovnjačama se ne bavim. :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 13 tra 2016 09:11

Nenene, nisu tvoji komentari baceni u vjetar, nemoj mislit.

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la black.cat » 14 tra 2016 12:11

@ lia @ ja bi se ponudila i da osobno idem sa tobom u kupovinu, a ti samo poslije plati kavu :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 14 tra 2016 16:04

jel ovo skrivena kamera? :confused:

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la black.cat » 17 tra 2016 18:42

ma kakva skrivena kamera, ocu pomoc dami u nevolji, a ona me opce ne primjecuje. a dobro, kak oce.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 17 tra 2016 18:48

oke onda.
Ma nije do tebe, nije danima bila na forumu.

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la lia » 18 tra 2016 08:38

Eto da se pohvalim...nosam kupila novi laptop al sam kupila skoro sve za novi stan. Zene!
Ne vodim ja nikog u kupovinu jer jedva se sama s sobon nosim.
Bc preskocit cu kavu. Thx for invitešn!
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 21 lip 2017 13:24

Ja bi isto trebala malu pomoć, kupila bi laptop do 3500kn, uglavnom za surfanje, muzika, povremeno filmovi iako više gledam na tvu. I htjela bi da bude bijele boje :) što vam se čini ovaj: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8926856

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la black.cat » 22 lip 2017 14:41

sokr47 je napisao/la:Ja bi isto trebala malu pomoć, kupila bi laptop do 3500kn, uglavnom za surfanje, muzika, povremeno filmovi iako više gledam na tvu. I htjela bi da bude bijele boje :) što vam se čini ovaj: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8926856
kod graficke kartice je dobro da je za sebe, ne integriranu uzimat jer ako se smrda, mozes se slikat. :D

ovako bih sebi uzela da kupujem, ali jos da samo ima przilicu DVD R/RW+-

https://www.elipso.hr/informatika/lapto ... HA_GR014T/

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Moloko » 22 lip 2017 22:00

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad- ... 0xtsc.aspx

Uzmi ovo ako imaš nekoga (ili ti znas sama) da ti stavi Windowse gore obz.da je Free Dos. Ali to ne bi trebao biti neki veliki problem.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la black.cat » 24 lip 2017 11:53

mmm, lajkam AMD (jedino sto nije cetverojezgreni) i lajkam DDR4 :veryhappydance:

Odgovorite