Rootanje mobitela i garancija

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Moloko » 20 lip 2016 21:19

Dakle djevojke drage,imam jedno pitanjce:

Zna li neka od vas ako rootam mobitel hoću li izgubiti garanciju na njega? Naime imam mob LG G2 koji je prije šugavog update-a na Lollipop vrhunski radio (Kit Kat android) i kojem je baterija trajala po 2 dana,uz žešće korištenje. Nakon sto sam(debil) napravila update na novu verziju Androida, sve super strane moba su pale u zaborav a najgore od svega- baterija mi jedva izdrzi jedan dan. Znam da bi mnogi rekli da je jedan dan normala za smartphone ali ja zelim natrag svoja dva dana autonomije! :D Dakle zelim vratiti mob na Kit Kat varijantu ali me strah gubitka garancije.. Ima tko iskustva s tim? Hvaalaa! :)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Kroacija » 20 lip 2016 21:40

za te pare si mogla dobit novu iphone peticu ili šesticu i uživat po pitanju trajanja baterije, ne-crashanja aplikacija i sličnih sranja koje bugoviti androidi nude :touched:

inače, mislim da bi izgubila garanciju time svakako. nek ti naprave servis.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Moloko » 20 lip 2016 21:55

Iphone ne bih uzela ni da mi ga poklanjaju. :D Ali to sam samo ja i to je druga tema... Poanta je da sam zadovoljna mobom i da sam bila zadovoljna s prethodnom Android verzijom a s novom nisam. Dakle zelim staru verziju kako bih mogla uzivat u svim čarima koje ovaj mobitelčić nudi. :touched:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Little N » 20 lip 2016 22:17

Ak ti na servisu otkriju da si ga rootala, odjebala si karijeru sa garancijom.
E sad..postoji sansa da ga rootas i da ti preostalo vrijeme garancije uopce za nista nece trebat..ocijeni sama, ovisno koliki je period.
Da se mene pita, ja bi to napravila na svom, jebes mob koji ne radi kak spada.
Odnosno, dala bi nekome da mi to napravi, ne bi se nikad pravila pametna tutorijalima na netu ak mi je totalno nepoznato.
#samojakonemapredaje

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Mar » 21 lip 2016 01:22

Moloko je napisao/la:Iphone ne bih uzela ni da mi ga poklanjaju. :D Ali to sam samo ja
Nisi. :hideunderrock:

Doduše, ja bih ga uzela i prodala. :D


OnT:

Servis.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Kroacija » 21 lip 2016 06:46

Mda, zašto uzeti nešto što je kvalitetno.
Jer eto, to je "hipsterski" mobitel. :,)

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Moloko » 21 lip 2016 08:01

Kroacija je napisao/la:Mda, zašto uzeti nešto što je kvalitetno.
Jer eto, to je "hipsterski" mobitel. :,)
Uopce se ne radi o tome da je to hipsterski mobitel nego u mom slucaju averziji prema Apple-u opcenito. Sto se mene tice nek se osnuju kultovi štovatelja Iphone-a i Apple-a opcenito, i don t care. Znam samo da u MOJE ruke neće nijedan njihov proizvod, jer sam JA tako odlucila i jer imam svoje razloge. O kvaliteti bi se dalo ali ovo ionako nije tema "Iphone" već rootanje. ;)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la jpeg » 21 lip 2016 08:17

iphone je stvar prestiza.
Sve svoje mobove sam rutala, i to je lipa stvar kad to znas koristit, a grozna ako si na drogama.
Hint.- odi s tom garancijom u servis i reci da ti update pravi probleme i da ti sve vrate kako je bilo i zakljucaju updatanje.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Kroacija » 21 lip 2016 08:41

prestiža? :D

idem odavde.

slika

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Malory » 21 lip 2016 18:16

Ja bih prvo otišla u prodavaonicu i rekla u čemu je problem. Ako ti oni tamo ne mogu napraviti ništa, onda jednostavno rootaj mob i bok. Nema smisla nervirati se zbog toga što ne radi i živjeti u strahu hoće li ti trebati garancija.

p.s. Ako nisi sigurna što točno treba napraviti, ne rootaj sama jer si možeš brickat mob.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la jpeg » 21 lip 2016 19:31

da. Nemoj rutat sama.
Tila sam rec da odes na servis sa tom garancijom. Ucinit ce ti to.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la Moloko » 05 srp 2016 14:58

Evo da javim da sam rijesila problem-kupnjom novog mobitela. :lol:

Naime mama je presla na vip sa svime pa je dobila neke veće popuste i na kraju sam ja odabrala Galaxy S7. :D

Bila sam veliki protivnik Samsunga (imala sam S4 mini prije par god) ali sam im ipak odlucila dati jos jednu šansu.

:aha:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la black.cat » 06 srp 2016 08:07

odlicno si ti to rjesila :D

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Rootanje mobitela i garancija

Post Postao/la DoubleTrouble » 11 srp 2016 14:09

Moloko je napisao/la:Evo da javim da sam rijesila problem-kupnjom novog mobitela. :lol:

Naime mama je presla na vip sa svime pa je dobila neke veće popuste i na kraju sam ja odabrala Galaxy S7. :D

Bila sam veliki protivnik Samsunga (imala sam S4 mini prije par god) ali sam im ipak odlucila dati jos jednu šansu.

:aha:
Ja sam imala Samsung pa se razbio pa sam uzela opet Samsung, pa sam dobila jako povoljno iPhone 5S u nekoj poslovnoj tarifi i prodala Samsung...pa mi je ajfon pao u lonac s vrucom vodom (da je i preživio vodu ne bi preživio 100 stupnjeva) ...ne pitajte detalje molim :D
Uglavnom kad sam prije 3 mjeseca išla kupit novi uređaj nakon nemilog događaja nudili su mi najnoviji iPhone i najnoviji Samsung no pošto imam već tablet odlučila sam se za Samsung A3 2016 koji je bio veličinom prihvatljiv (nemam veliku ruku i već imam tablet pa ne želim mobitel veličine tableta). Sad sam nezadovoljna. iPhone me živcirao sa svim svojim pizdarijama, al na njega sam se navikla. sad me Samsung živcira jer jebo me pas ako taj mobitel nema neku umjetnu inteligenciju :sulking: ...stalno se nešto samo instalira...stalno mi se postavke same od sebe mjenjaju...usrana baterija traje jedva dan iako nemam milijon aplikacija uključenih a čitljivost ne ekranu vani na danjem svjetlu je opcija jedino ako pojačam maksimalno kontrast i osvjetljenost. Usprkos opakoj kameri fotografije su užas u odnosu na one s iPhonea.
Dobra stvar je da je sinkroniziran s tabletom...(opet to je sam učinio, bez mog naloga) :confused:
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Odgovorite