kupnja prek amazona

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Zita

kupnja prek amazona

Post Postao/la Zita » 15 ruj 2006 21:46

jel netko od vas zna do koje cifre mogu narucit nekaj a da ne platim carinu, pdv i to sve..
:o

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 16 ruj 2006 10:29

nekad bijaše pedeset maraka, pa valjda isto toliko eura, ali ako kupuješ knjige, onda ne bi trebalo biti carine,poreza itd, ja kupila jednu stručnu u Beču i platila 108 E i ništa drugo (ono, stigla poštom, na amex račun i to je to)
mazohist & truba

Zita

Post Postao/la Zita » 16 ruj 2006 10:52

thanx, dobro je znati i za knjige :)
al ja bi sad dvde narucila..

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 16 ruj 2006 11:22

Negdje sam bila cula da do 70 € gledaju kroz prste, ali pitanje na kakvog idiota ces nabasat tak da ne znam :o Inace je normalan prelaz 50€ :)
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 16 ruj 2006 12:22

ma na kakvog idiota bi nabasala? pa ne sverca peko grane?dodje postom i nikom nista. brijem :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 16 ruj 2006 12:23

Brijes :D
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Zita

Post Postao/la Zita » 16 ruj 2006 12:51

itekak brijes! :D
bas sad gledam po netu i neki ljudi su platili carinu i na 1 cd a neki nisu na vece kolicine
tenks

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 17 ruj 2006 15:09

dobro, kak ja nikad nisam ni na sta platila carinu? :o
i nemojte rec da zato kaj sam djiberica... :!:
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Zita

Post Postao/la Zita » 17 ruj 2006 16:03

imala si srece

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 17 ruj 2006 17:21

Ili si narucivala knjige :o

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 17 ruj 2006 18:41

na knjige se ne placa, na sve ostalo se placa, bez obzira na vrijednost robe. Susjed mi radi bas na carini paketa pa mi je rekao.
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 17 ruj 2006 19:49

super,znači naručiš knjigu sa naljepljenim dijamantima (ili CD-ima ako već hoćeš) na koricama ili već...i prođeš bez carine :D
mazohist & truba

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 18 ruj 2006 11:58

aaaa kuzim. da, nisam nikad cdje narucivala.
bas bezveze :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 ruj 2006 12:51

..dobro i da li je netko kupovao nesto preko amazona ili vi to samo predpostavljate......da li se po te pakete ide na zitnjak(carina) ili neku spediciju ili kak se to preuzima i kak se na to placa porez i carina
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 18 ruj 2006 13:14

kaj se knjiga tice, nemas beda, sve ti dodje doma, a vec si platio karticom.
kaj se ostale robe tice, fakat nemam pojma :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 18 ruj 2006 19:13

zar nije carina tamo prije king crossa,a poslije metroa? :o
mazohist & truba

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 ruj 2006 19:36

mislis na jankomir......pa kaj nema neka na zitnjaku..
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 ruj 2006 21:38

postoje 2 carine u zgu..kolko ja znam
i nejdes nikam vec di donesu postom i postaru moras platiti tu carinu

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 ruj 2006 07:01

......a porez?......i koliko onda na cijenu moram dodati35%?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 19 ruj 2006 11:23

kolko sam shvatila platis 10% carine, 22% poreza, 60kn troskova carine i jos neku cifru kaj su troskovi same poste :o
tak da to zna biti poveca cifra ak kupujes nekaj vrijedno 100-200kn

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 19 ruj 2006 12:51

ma nemoguce...tak puno :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Zita

Post Postao/la Zita » 19 ruj 2006 13:18

pitaj u carini..tak je meni receno

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 19 ruj 2006 13:23

previse je to... :o ja sam npr jednom narucila priko amazona, ali ok, to su mi iz Algoritma narucili jednu knjigu... i knjiga je bila nekih 17$ ako se ne varam i na kraju kad sam je ja pokupila u Algoritma, platila sam je 110 kn. tako da meni nisu carinu obracunali... ne znam...

i mene osobno zanima kako to naplacuju carinu jer sam imala namjeru narucit jedan mp3 player kome je cijena 50% jeftinija nego kod nas ovdje... :o

Zita

Post Postao/la Zita » 19 ruj 2006 13:31

:o
pa algoritmu sigurno nebus placala nikakve carine, pobogu :roll: :shakehead:
meni su tak na carini rekli al ocito da u praksi neke carine a neke ne (valjda ovisi o tome dal im se radi ili ne)

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 19 ruj 2006 14:02

pa kad narucujes u algoritmu, oni ti vec ubace u cijenu knjige nekakva davanja. a oni sigurno imaju drugacije dilove i nacine kak placaju knjige tak da je moguce da je na tu od 17 dolara postarina bila minimalna jer je to sve skup doslo u nekakvom kontejneru s jos 100 drugih...
p.s. swayka, ovdje je problem u carini na drugu robu, vec smo zakljucili da na knjige nejde nis osim postarine.
Zadnja izmjena: Malena, dana/u 19 ruj 2006 14:07, ukupno mijenjano 1 put.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 19 ruj 2006 14:07

aha... kuzim sad.
a u tu drugu robu, jel se ubrajaju i mp3 playeri.
evo primjer kod nas ovaj jedan mp3 player je skoro pa 800 kn. u Dell-a je 70tak dolara. i sad me zanima kolika carina bi dosla na ovo? :o hm... a da nadjemo nekoga na carini pa njega pitamo??? :o

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 19 ruj 2006 16:56

www.carina.hr kaj je tak tesko pogledat :o

Postupak carinjenja robe u putničkom prometu

Sva roba unesena u carinsko područje Republike Hrvatske podliježe mjerama carinskog nadzora i provjere od trenutka njezina ulaska. To znači da je svaka osoba prilikom prijelaza carinske crte dužna carinskom djelatniku prijaviti robu koju nosi sobom, neovisno da li ima mjesta provođenju carinskog postupka ili ne (tj. naplati carine i drugih pristojbi pri uvozu). Ova pravila se odnose jedinstveno, kako na hrvatske tako i na strane državljane.

U putničkom prometu primjenjuje se pojednostavnjeni način prijavljivanja (deklariranja) robe pri prijelazu državne granice, i to u obliku usmenoga prijavljivanja. Roba koja nije na uobičajenom mjestu, ili ju carinik ne može vidjeti na jednostavan način, a podložna je plaćanju uvoznih davanja, potrebno je prijaviti (deklarirati) izričito.

Od sredine 2001. godine na nekoliko cestovnih i zrakoplovnih graničnih prijelaza postoje tzv. zelene trake za putnike koji unose robu na koju se ne plaća carina, odnosno obuhvaćena je carinskom povlasticom. Ovu traku ne mogu koristiti putnici koji unose robu koja je podložna plaćanju uvoznih davanja (te se u slučaju ustanovljenja da se unosi takva roba čini i carinski prekršaj).

Carinski službenik utvrđuje da li se stvarno unosi roba kako je prijavljeno-deklarirano, ta da li unos robe podliježe obračunu i plaćanju carine i drugih uvoznih pristojbi. Ovisno o ovome određenju ovisi daljnje postupanje s robom.

Ukoliko za robu nije predviđeno oslobođenje od plaćanja uvoznih davanja, ista se obračunavaju na posebnom obrascu za obračun uvoznih davanja.

Pri izračunu visine uvoznih davanja mjerodavna je transakcijska vrijednost robe (prema računima).

Obračun uvoznih davanja moguće je obaviti na graničnom prijelazu, ukoliko vrijednost robe ne premašuje 5.000 kuna, i to primjenom jedinstvene stope carine od 10%. Ukoliko je predmet obračuna carine roba podrijetlom iz zemalja s kojima Republika Hrvatska ima zaključene ugovor o slobodnoj trgovini, po putnikovom zahtjevu se može primijeniti odnosna niža stopa carine ili stopa "slobodno", i tada se na graničnom prijelazu može ocariniti roba do vrijednosti 1.200 EUR-a. Pri unosu određenih vrsta robe - alkoholna pića, duhanski proizvodi, nafrni derivati, obračunava se i posebni porez (trošarina). Na zbroj carinske vrijednosti robe, carine i evenmtualno posebnog poreza obračunava se i porez na dodanu vrijednost po stopi od 22% (ili nižoj ukoliko se radi o proizvodima koji imaju nižu stopu PDV-a (neki prehrambeni artikli, lijekovi, knjige).

Postupak na granici, dozvoljava da putnik (umjesto jedinstvene stope carine) zatraži primjenu stopa carine iz Carinske tarife. Takav zahtjev putnika na primjeni stopa prema Carinskoj tarifi, rezultira provedbom redovnog postupka carinjenja na unutrašnjoj carinarnici.

I ovo su stope carinske tarife http://www.carina.hr/ActInternet/MainFr ... Frame.aspx

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 ruj 2006 18:40

......a joj a moze to u dvije recenice?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 19 ruj 2006 18:50

Prva rečenica: uvijek se možeš pravit plavuša,ako ti nešto tegliš sama preko grane, ako te ufate platiš x kuna. (x imaginarni broj po nahođenju carinika) :(

druga rečenica: ako preko grane nosiš npr. 300 kg bijeloga unaprijed se dogovaraš sa carinicima za dan i mjesto prelaska, te potanko dogovaraš postotak za svakog vinovnika tog pothvata (i oni imaju gladna dječja usta doma). :twisted:


Zadovoljna?
mazohist & truba

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 19 ruj 2006 19:30

......vec se spremam za soping
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Odgovorite