mobiteli, gadgeti

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Zita

mobiteli, gadgeti

Post Postao/la Zita » 08 ožu 2009 13:28

da li pratite nove modele? mogucnosti? mjenjate li ih cesto? kupujete li mob na par dana cisto da se igrate sa njim pa ga prodate?
ja da :oops: jednostavno volim nove tehnologije i bila bi najsretnija kad bi svaki mob imala u ruci po barem 2 dana.
posao iz snova bi mi bio isprobavanje kompova i mobitela

trenutno buljim u nokiu 5800 razmisljajuci kak se zelim igrat sa njom par dana (cisto da vidim sto sve moze) pa je opet prodat (nisam bas nokia fan)

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 08 ožu 2009 14:34

Ja sam totalni freek sto se tehnike tice.Da mi je para da si mogu kupovati sve sto pozelim!
A mobitele naprosto obozavam.Sad cekam da jos malo padne cije SE 905C pa da ga prisvojim! Uhh,jedva cekam!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Zita

Post Postao/la Zita » 08 ožu 2009 14:41

c905-najbolje slike koje sam vidjela! i xenon flash je toliko dobar da u totalno mracnoj sobi radi fantasticne fotke!

http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=60171 pogledaj

samo ima par problema radi kojeg sam ga prodala nakon par dana:
cim ubacis animaciju u sms pretvara ga u mms (vjerojatno flashom ili nekim programom to mozes rijesiti)
slide je sjeban i nije cvrst i mene je to poprilicno nerviralo
cujem da kod odredjenih modela slide po sredini grebe tipkovnicu i
hrpa ljudi je imala problema sa zvucnikom

+ za dummy phone je preskup
no-kamera je za 10, video je los. steta-ocekivala sam puno od njega

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 08 ožu 2009 16:48

Voljem.. al dok ne počnem sama zarađivati.. nema ništa od mijenjanja mobitela kao čarapa.. :|
Take a shot.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 08 ožu 2009 17:37

Thanks Zita na info! Malo si me zdrmala s tim nekim problemcicicama,ali vidjet cemo.Isto tako mi se svida i njihov IDOU,iako mi je malo profinjeniji od C905,a i nisam ljubitelj touch screena.A tu je i SE W995.
Vidjet cemo! Sad sam u stednji zbog bebice,pa cu se suzdrzati nepromisljenih koraka koliko god mi je napeto kupiti novi mobac!
Ah,sta ces! :?
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 08 ožu 2009 17:51

Nemrem rec da sam neki manijak za tim. Mobitel mi je prakticna spravica, al ga imam dok mi ne krepa ili dok je vec zastario previse. Mozda da imam jaaako puno para bi ih mijenjala cesce, ali ovak mi je ok sta imam. Dapace, ovaj koji imam sad sam dobila od frenda. On si je kupio novi, pa sam ja dobila N80 na poklon i sasvim mi je dosta.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 08 ožu 2009 19:31

mijenjam cesce nego sto bih htjela..
iz jednog jedinog razloga - cesto ih ponistim/utopim ili sl...
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 08 ožu 2009 22:14

Mijenjala sam mobitele dok nisam otkrila svoju Blackberricu.
Sad spavam samo s njom :inlove:

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 09 ožu 2009 15:19

Moja je filozofija kad naiđeš na nešto dobro drži se toga :D Pa tako kad naiđem na mob koji ima izdržljivu bateriju, dobar fotić, veliku/nadogradivu memoriju za mojih 1000 mp3-ica i mogućnost dodavanja raznih java programa ostajem vjerna... :inlove:

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 10 ožu 2009 01:17

BBerryju je jedina zamjerka što nema npr Carl Zeiss optiku i što mu memorijska kartica ide ispod baterije - al kartica od 1 Gb ide u standardnu opremu još od Curvea...
Na početku sam ga punila jednom tjedno ako nisam slušala MP3 na njemu - jel dosta?
Puni se i preko standardnog USB kabela (kao za fotiće) a prima sve slušalice za MP3/4 playere. Za fileove - totalno je plug&play.
Punjač mu ima izmjenjive utikače za Europu/UK/USA.
Pregledava (a od novog službenog softvera i mijenja) Office dokumente, pregledava PDF, novim updateom može snimati i video.
Od softvera - well, igrice mi stoje neiskorištene, ali zato se normalno zabavljam Facebookom, (MySpace sam izbrisala), GoogleTalkom, Yahoo i MSN messangerom, a ima i aplikacije novina (Newsweek, WSJ).
Nema Skype (zamjerka) ali ionako je to sa Skypeom za sve OS osim Windows Mobilea čudno riješeno (proguglati što/kako/zašto - pozivaju se fiksni brojevi u inozemstvu, nezgodno jer nema broj u Hrvatskoj), a bit će valjda i to...
Navigacija - da, TomTom ne radi na njemu, VIP trenutno nadograđuje Garmin pa ne radi ali ima svoje Maps (koji rade dobro čak i za lokalne ceste ali nemaju glasovnu navigaciju).
Novije modele nisam probala.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 10 ožu 2009 15:53

Volim al ne radim to.
slika

Zita

Post Postao/la Zita » 10 ožu 2009 19:09

eto, poigrala sam se sa nokiom 5800 i ima jebene zvucnike i jos jebeniju sliku
ono na sto se nemrem naviknut je touch screen tj nedostatak gumbica
za mene bi ta nokia bila idealna kad bi:
-imala barem dole gumbice-na tu velicinu se to moze fino napravit bez da se jako smanjuje ekran
-kad bi symbian vise odlucio stavit jebene smajlice u 21 stoljecu!! (uzasno me smeta nedostatak istih)
-kad bi kamera bila barem 5mpx...xenon je moja cista fantazija..
-kad bi imao office editor a ne samo viewer
inace okej brz, zgodne stvarcice, gledanje videa i slusanje mjuze je nevidjeno prejebeno! ekran je toliko cist i nema pixela!! mrak! (neda divxe :()
wlan je ok..sto jos reci-za 1800kn vrijedi svake kune (sad ovisi o tome kolko ce bit problema sa zvucnicima kod poziva na sto dosta ljudi obraca pozornost-kao greska prvih milijun primjeraka)

blackberry nikako nisam razmatrala iz cistog razloga sto mi nisu lijepi-al vjerujem da su korisni
morat cu ih jos malo prosnjofat...nikad neznas...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 12 ožu 2009 16:02

Stari jesu bili ružnjikavi - ali jesi li ikada imala u ruci Curve?
Što se tiče Storma - ne sviđa mi se što nema QWERTY tastaturu.
I da - neki kažu da su na BBerryju tipke male, ali imam damske ruke, pa ne smeta :D

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 12 ožu 2009 19:56

Obožavam tehnologiju općenito a kada su mobiteli u pitanju rekla bi da sam totalni ovisnik. Mogla bi satima razgledavati i isprobavati mobitele u trgovinama... :inlove: Nedavno sam kupila Nokiu E51 i mogu reći da sam prezadovoljna s njom. Ima apsolutno sve što se može poželjeti:GPS,memoriju proširivu do 8Gb,WLAN,Skype,MSN i ostale slične messenger-e itd itd... Kamera je prosječna ali to mi ni nije toliko bitno na mobitelu kada imam digitalni. :D
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 17 ožu 2009 22:12

trenutno nabavljam novu igracku pa gledam i tu nokiu 5800, ali mislim da bi me izludio touch screen... privlaci me veliki ekran, dobra rezolucija, jos da je kamera barem 5mpx... cini mi se da je 3mpx nekako malo za takav mob.

hmm, vidjet cemo jos...
Where words fail, music speaks.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 17 ožu 2009 22:25

super su mi ti gadgeti i mobajl founovi, al ono nije da sam sad luda za tim. jos uvijek imam t630 i jednu napredniju verziju sony erricsona (staru 3 godine)... vise mi je napeto ulagat u foto opremu, 35mm filmove i razvijanje istih.. :aha:

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Post Postao/la mimi » 03 svi 2009 17:58

prije sam znala cim je stigao neki novi mob, a i cesto sam ih mijenjala, al sam postala pravi tutlek u zadnje vrijeme za mobilnu tehnologiju :o
aj dajte savjet - koji Sony Ericsson ima dobru cam, a i ostale mogucnosti, al da nije na touch?

Avatar
come as you are
Postovi: 720
Pridružen/a: 17 stu 2007 20:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: zegej, s vremena na vrijeme bj i zd

Post Postao/la come as you are » 04 svi 2009 10:25

sony ericsson c902 ima dosta dobru kameru.
Where words fail, music speaks.

Zita

Post Postao/la Zita » 04 svi 2009 20:54

navodno ce novi SE w995 imat istu kameru kao i c905 (nadam se da ce raditi isto dobre fotke i da nisu spojebali software)

strasno mu se veselim i jedva cekam da mi padne u rucice :inlove:

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 05 svi 2009 05:38

Uh,uh i ja mu se veselim! Jedva cekam! Kad ga se docepas,napisi nam par rijeci!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Zita

Post Postao/la Zita » 05 svi 2009 09:22

zemo :)
to ce vec biti prije il kasnije...
navodno bi mu pocetna cijena mogla biti 449 eura sto je rang dobrog racunala (citaj: preskupo)
a to ipak nije smartphone

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 05 svi 2009 19:33

Pa dobro,pocetne cijena uvijek bude plafon.Valjda ce biti nesto manje dok dode do nasih ruku! :D
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Zita

Post Postao/la Zita » 05 svi 2009 23:05

nemoj tako
ja sam se nadala imati ga u rucicama jos ovaj mjesec....makar na probi

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 06 svi 2009 05:21

Sto smo skromni! Ti bi odmah uposlila rucice! Nista ono,"cekam do povoljne prilike"? Treba odmah isprobati,prije sviju!:D :D :D
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Zita

Post Postao/la Zita » 06 svi 2009 10:23

hahaha
ma nije to radi "prije sviju" razmisljanja
vec jednostavno ne volim cekati :D

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 06 svi 2009 13:48

n5800 prilicno ok mob, al nemrem ja tipkat poruke na njemu dok vozim, milion puta nekaj krivo stisnem, ne odgovara mi.
n96 well, now we're talking, a tek kad dodje n97, eh to ce onda biti smartphone. :D
osim nokie ne dozivljavam druge mobitele.
I am not a myth.

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Post Postao/la mimi » 06 svi 2009 15:00

agasta je napisao/la:n5800 prilicno ok mob, al nemrem ja tipkat poruke na njemu dok vozim, milion puta nekaj krivo stisnem, ne odgovara mi.
n96 well, now we're talking, a tek kad dodje n97, eh to ce onda biti smartphone. :D
osim nokie ne dozivljavam druge mobitele.
fala vam!
znaci Nokia se nije 'pokvarila' otkad su im pogono osli u Rumunjsku? :o

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 svi 2009 16:10

Ja mislim da se Nokia pokvarila, da, iako sam bila veliki fan.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 06 svi 2009 16:18

Meni je SE zakon od prvog dana.Dizajn,muzika,fotic,memorija,sve!
Nokia mi nije ni blizu napeta koliko SE!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Odgovorite