ebay - kupovina

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

ebay - kupovina

Post Postao/la komad kruha » 04 vel 2011 21:21

opet ja s idiotskim pitanjima. što mogu kada u moje vrijeme nije bilo informatizacije :D


dakle, da li mi netko može objasniti kako se kupuje na e-bayu?
(ali upute za debile, onako korak po korak od trenutka kada ugledam knjigu zbog koje mi srce brže zakuca, do trenutka kada ju konačno primim u ruke i privijem na grudi i otvorim i čitam i čitam i čitam i čitam i opet privijem na grudi i tako još puno puta)

hvala.

:)
kaj te hiče?

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la fakatja » 04 vel 2011 21:49

komad kruha je napisao/la:... knjigu zbog koje mi srce brže zakuca, do trenutka kada ju konačno primim u ruke i privijem na grudi i otvorim i čitam i čitam i čitam i čitam i opet privijem na grudi i tako još puno puta)

hvala.

:)
Hehe, evo, to ti je to- cisto zavodenje, jedna, jedina ljubav...me like.. jebes zene... :D
Sorry, upute za e-bay ce druge odmah ....ja samo smetam...
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
lokvica
Postovi: 81
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la lokvica » 04 vel 2011 21:56

jesi vec registrirana ili se trebas i registrirati?
He had a lot to say, he had a lot of nothing to say
We will miss him, we are gonna miss him

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la degenereginald » 05 vel 2011 16:05

ne znam tocne detalje oko placanja, jer mi je cimerica obavila vecinu posla kad sam kupovala jedan item s ebay-a, ali otprilike sam upoznata s principom.

uglavnom, nades sto ti se svida, pogledas prvo dal salju u hrvatsku, te koliko sve skupa kosta, s postarinom.
mozes koristiti paypal account [koji je besplatan za uplacivanje (samo naplacuju kad primas novce na racun), i skrivaju ti broj kartice, sto je valjda super], kao i neke od navedenih kartica.
uplatis nesto vise love, po cimericin rijecima, zbog prebacivanja u valutu (za svaki slucaj?), ovo ono, i uplatis na racun (valjda te ebay vodi oko ovoga, kad stisnes 'bid' ili sto vec). cim osoba s druge strane primi uplatu, salje ti trazeni item. naravno, nekad mozes odabrati da ti brze dode (sto, ocito, dode skuplje), ili normalnim putem.
vecina vec poznatih prodavaca na ebayu ima ispisanu mogucnost da ti se nesto izgubi ako saljes jednim nacinom, ili da ti 100% sigurno stigne ako saljes drugim. naravno, sto se samog shippinga tice, uopce ne mora doci u zadanom roku :D sjajno.
no da, pogledaj reputaciju prodavaca za svaki slucaj. i shipping nekad zna biti skuplji od samog itema koji kupujes :\

uglavnom, nadam se da je bilo imalo razumljivo i da je pomoglo.
kao sto se i nadam da ce doci netko s vise iskustva i napisati sto koherentno :D
ako te zanimaja vise detalji oko uplacivanja, pitati cu cimericu cim se vrati iz nedodije. ona vec ima prilicno iskustva s ebay-em :rap:

(link (ebay upute) i paypal faq, za svaki slucaj, koje si vjerovatno vec proucila, ali ipak!)
I have no money and I have to scream.

Avatar
lokvica
Postovi: 81
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la lokvica » 05 vel 2011 21:04

ali ja mislim da moras registrirat karticu preko paypala jer samo tako mozes kupovati.
i sto je reginald rekla provjeri obavezno poštarinu i reputaciju prodavaca
He had a lot to say, he had a lot of nothing to say
We will miss him, we are gonna miss him

LongShot
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 sij 2011 18:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la LongShot » 06 vel 2011 19:08

Dakle da, ovak...
1) prvo na http://www.paypal.com i tamo se registriraj (ostavi karticu, jednu dvije, kolko već imaš)...potrebno je negdje dan do dva da paypal provjeri ispravnost te kreditne kartice; pri tome naplate sebi neku siću (koju ti kasnije i vrate na račun)...meni je bilo najlakše ostaviti master jer je on vezan sa tekućim u istoj banci
2) registriraj se na ebay.com - ovdje napominjem da kada se jednom registriraš na .com-u, sa istim loginom i pass-om možeš kupovati po ostalim ebay site-ovima (tipa njemačkom ili britanskom)
3) kupovina - nađeš knjigu (item) koji ti se sviđa, provjeriš cijenu i baciš se na kupovinu :) tu treba gledati da li je prodavač (seller) "respektabilan", odnosno koliki mu je postotak u "pozitivi" - najbolje je ako je prodavač "top rated seller" (100% pozitivnih komentara)
4) ako prodavač prodaje item kao "buy now" - koristiti tu opciju, čisto zato što je brža i puno elegantnija (tu treba provjeriti shipping & handling, odnosno - kolika je poštarina i da li se predmet isporučuje u hrvatsku)
5) ako ne postoji opcija buy now, onda se ostavlja ponuda (kao bid) - tu je ebay vrlo intuitivan - ponudit će ti neku cifru koja je za 50 centi viša od zadnje ponude - ako tvoja ponuda prođe, onda si ti "highest bidder" i lijepo se zavališ i čekaš da vidiš šta će se dalje dogoditi - uvijek postoji opcija da te netko outbidda
6) i za kraj - napraviš sve ovo gore i kupiš svoju željenu knjigicu - tu još priča nije gotova - bilo da je bila buy now opcija ili se za knjigicu moralo nadmetati, ebay će ti kao način plaćanja ponuditi i paypal
7) ulogiraš se sa svojim loginom i pass-om na paypal, obaviš uplatu i...i to je to

Ili bi barem trebalo biti. Meni se jednom dogodilo da sam morala reklamirati (žaliti se) ebay-u na prodavača ali je priča na svu sreću (po mene) sretno završila, vratili su mi novce natrag. Nadam se da ti nisam dodatno zakomplicirala i da su ovo uputstva bila stvarno za bedake. I da, sretna kupovina :)

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la komad kruha » 14 vel 2011 20:28

fakatja je napisao/la:
komad kruha je napisao/la:... knjigu zbog koje mi srce brže zakuca, do trenutka kada ju konačno primim u ruke i privijem na grudi i otvorim i čitam i čitam i čitam i čitam i opet privijem na grudi i tako još puno puta)

hvala.

:)
Hehe, evo, to ti je to- cisto zavodenje, jedna, jedina ljubav...me like.. jebes zene... :D
Sorry, upute za e-bay ce druge odmah ....ja samo smetam...


veselim se upoznati te, fakatja :)
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la komad kruha » 14 vel 2011 20:31

LongShot je napisao/la:Dakle da, ovak...
1) prvo na http://www.paypal.com i tamo se registriraj (ostavi karticu, jednu dvije, kolko već imaš)...potrebno je negdje dan do dva da paypal provjeri ispravnost te kreditne kartice; pri tome naplate sebi neku siću (koju ti kasnije i vrate na račun)...meni je bilo najlakše ostaviti master jer je on vezan sa tekućim u istoj banci
2) registriraj se na ebay.com - ovdje napominjem da kada se jednom registriraš na .com-u, sa istim loginom i pass-om možeš kupovati po ostalim ebay site-ovima (tipa njemačkom ili britanskom)
3) kupovina - nađeš knjigu (item) koji ti se sviđa, provjeriš cijenu i baciš se na kupovinu :) tu treba gledati da li je prodavač (seller) "respektabilan", odnosno koliki mu je postotak u "pozitivi" - najbolje je ako je prodavač "top rated seller" (100% pozitivnih komentara)
4) ako prodavač prodaje item kao "buy now" - koristiti tu opciju, čisto zato što je brža i puno elegantnija (tu treba provjeriti shipping & handling, odnosno - kolika je poštarina i da li se predmet isporučuje u hrvatsku)
5) ako ne postoji opcija buy now, onda se ostavlja ponuda (kao bid) - tu je ebay vrlo intuitivan - ponudit će ti neku cifru koja je za 50 centi viša od zadnje ponude - ako tvoja ponuda prođe, onda si ti "highest bidder" i lijepo se zavališ i čekaš da vidiš šta će se dalje dogoditi - uvijek postoji opcija da te netko outbidda
6) i za kraj - napraviš sve ovo gore i kupiš svoju željenu knjigicu - tu još priča nije gotova - bilo da je bila buy now opcija ili se za knjigicu moralo nadmetati, ebay će ti kao način plaćanja ponuditi i paypal
7) ulogiraš se sa svojim loginom i pass-om na paypal, obaviš uplatu i...i to je to

Ili bi barem trebalo biti. Meni se jednom dogodilo da sam morala reklamirati (žaliti se) ebay-u na prodavača ali je priča na svu sreću (po mene) sretno završila, vratili su mi novce natrag. Nadam se da ti nisam dodatno zakomplicirala i da su ovo uputstva bila stvarno za bedake. I da, sretna kupovina :)

hvala :) :) :) :)
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la komad kruha » 14 vel 2011 20:32

reginald je napisao/la:ne znam tocne detalje oko placanja, jer mi je cimerica obavila vecinu posla kad sam kupovala jedan item s ebay-a, ali otprilike sam upoznata s principom.

uglavnom, nades sto ti se svida, pogledas prvo dal salju u hrvatsku, te koliko sve skupa kosta, s postarinom.
mozes koristiti paypal account [koji je besplatan za uplacivanje (samo naplacuju kad primas novce na racun), i skrivaju ti broj kartice, sto je valjda super], kao i neke od navedenih kartica.
uplatis nesto vise love, po cimericin rijecima, zbog prebacivanja u valutu (za svaki slucaj?), ovo ono, i uplatis na racun (valjda te ebay vodi oko ovoga, kad stisnes 'bid' ili sto vec). cim osoba s druge strane primi uplatu, salje ti trazeni item. naravno, nekad mozes odabrati da ti brze dode (sto, ocito, dode skuplje), ili normalnim putem.
vecina vec poznatih prodavaca na ebayu ima ispisanu mogucnost da ti se nesto izgubi ako saljes jednim nacinom, ili da ti 100% sigurno stigne ako saljes drugim. naravno, sto se samog shippinga tice, uopce ne mora doci u zadanom roku :D sjajno.
no da, pogledaj reputaciju prodavaca za svaki slucaj. i shipping nekad zna biti skuplji od samog itema koji kupujes :\

uglavnom, nadam se da je bilo imalo razumljivo i da je pomoglo.
kao sto se i nadam da ce doci netko s vise iskustva i napisati sto koherentno :D
ako te zanimaja vise detalji oko uplacivanja, pitati cu cimericu cim se vrati iz nedodije. ona vec ima prilicno iskustva s ebay-em :rap:

(link (ebay upute) i paypal faq, za svaki slucaj, koje si vjerovatno vec proucila, ali ipak!)

hvala na trudu.

mislit ću na svih vas dok budem grlila svoju knjigu.
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la komad kruha » 25 vel 2011 22:53

kupila sam ne jednu nego tri knjige. dakle, grupnjak će biti. jedva čekam!!!

proces je zaista jednostavan, koristim pay pal :)
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la komad kruha » 27 kol 2011 23:38

samo sa željela reći da sam u potpunosti savladala kupovinu na e-bayu.
sada mi trebaju instrukcije kako da vratim u život svoj bankovni račun.
ima li netko neku ideju?
kaj te hiče?

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la inani » 29 kol 2011 21:36

komad kruha je napisao/la:samo sa željela reći da sam u potpunosti savladala kupovinu na e-bayu.
sada mi trebaju instrukcije kako da vratim u život svoj bankovni račun.
ima li netko neku ideju?
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Koja si ti komedija! :D
... :nesvjest:

celine
Postovi: 1
Pridružen/a: 05 pro 2011 10:48
Spol/rod: žensko

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la celine » 05 pro 2011 10:54

Što se tiče zadnjeg pitanja, to je problem koji i mene muči.
Međutim, za kupce na e-bayu ili negdje drugdje u SAD-u, evo još jedne korisne informacije - ako prodavač ne šalje robu u Hrvatsku, a vi je baš jako želite, možete to riješiti putem posrednika, npr. http://www.viaddress.com , koji vam besplatno osigura vašu US adresu na koju onda naručujete, a oni je povoljno proslijede na hrvatsku adresu. Isplati se malo proučiti. Sretno!

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: ebay - kupovina

Post Postao/la jpeg » 05 pro 2011 12:15

super. A mene zanima kako nabaviti sve papire za tehniku koja se ovdje ne prodaje a zelim je uvest. Jel mogu to falsificirat?

Odgovorite