Notebook/laptop - HALP

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 24 sij 2012 11:50

Već tjedan dana gubim živce oko toga, nikako da se odlučim, sve biram nešto na temelju boja, tu i tamo mi padne na pamet i memorija ili nešto drugo vezano uz notebook.
Treba mi neki zdravi um, naime, kupujem si notebook, budget od 4000 -4500kn, osim toga mi je bitno da je brz i servilan, uz to mi malo "svirka" i veličina ekrana, tipa 17", obzirom da dosta koristim, zapravo mi je to radno računalo. Po mogućnosti da budu original windowsi jer mi se ne da s tim zezati i ne kužim se u to baš, zapravo želim nešto da mogu samo upaliti i on već radi.
Boja, prešutit ću to. :/
Nda, imam jednu opciju za sad: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?it ... 5&catid=19
Svi mi nešto loše o HP, zar je stvarno tako loš?
I kaj velite na to, može i neki drugi prijedlog, sve rado prihvaćam.
Najlepše fala : )

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la jpeg » 24 sij 2012 12:28

a sta radis u njemu?
piskaras po wordu i excelu ili koristis zahtjevnije programe poput autocada etc?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la slapa » 24 sij 2012 12:54

već par godina koristim službene HP-ove i zasad nije bilo većih problema. doduše ovi moji su hardverske mrcine ali mislim da je HP ozbiljna firma na području hardvera. jedino dvd-ovi znaju rikavati često na njima ali ionako ih ne koristim otkad su USB stickovi jeftinjava.

stoga, ako ne tražiš laptop za igranje za koje ti treba neka žešća grafika, hp je skroz ok. manje se grije recimo od toshibe i baterija u pravilu isto traje duže.
isto treba paziti na pregrijavanje svakog laptopa pa ga ne ostavljaj upaljenog na krevetu, uvijek gledaj da donja strana laptopa ima zraka pa ga okreni u skladu s time kad ga ne koristiš.

inače uvijek štogod da kupuješ čitaj strane reviewove (po meni je čak i user rating na amazonu dosta vjerodostojan ako ima 10+ reviewowa) i komentare usera i traži gdje je model za koji se odlučiš najjeftiniji preko nabava.net.

npr ovaj model ima i jeftinije za nabavit http://www.nabava.net/trazilica.php?tp= ... +g7-1202sm.

RAM je jako bitan za multitaskerice, vidim iz izbora da si to i sama skužila :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la jpeg » 24 sij 2012 15:00

nema losih marki laptopa ka ni lose marke auta ili bilo cega.
ima zahtjevnijih konfiguracija ka i auta za zahtjevnije vozace.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 24 sij 2012 22:27

Piskaram, bitno mi je da ne šteka kad imam brdo dokumenata otvoreno, da mogu usput i biti na netu i na skype-u. Dosta visim na kompu zato i biram ovaj veći ekran. Rekli su mi danas na poslu da mogu i do 5000kn, što znači da moram što prije kupiti kako ne bi baba ošla s kolačima. :D
Zadnja izmjena: Fuga, dana/u 24 sij 2012 22:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la jpeg » 24 sij 2012 22:30

za to sta spominjes slobodno mos ic po boji birat.
reci u ducanu za sta ti triba i pazit ce samo na pricuvnu memoriju, mada je to za tu cifru rasipanje novaca.
al dobro.
ugl, koji god veliki crveni uzmes, bit ce ti dobar. :)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 24 sij 2012 22:33

Pa da ti iskreno velim, dvoumim se između bijele i crvene, opet nije mi baš pošto-poto kupiti tek tako nešto, želim tu lovu iskoristiti. Bijela mi više ide sa sadašnjim pokućstvo. u uredu pak bi više pristajala crvena. :D Možda uključim i tu osobnost.
Malo se bojim HP-a, nikad ga nisam na duže vrijeme koristila.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la jpeg » 24 sij 2012 22:45

crvena je ok. manj se vidi sporkica.
i super su mi oni hrapavi crveni i smeđi :)

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 24 sij 2012 22:57

A sad mi kao frend cvili da je boja zadnje na što trebam misliti i da nek prestanem cviliti. :D
On predlaže Asus, točnije ovo http://www.notebook.hr/product_info.php ... id=0451483
Meni je malo antipatičan, no kao ima dobar procesor i tako to :/

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la jpeg » 24 sij 2012 23:16

pa normalno da boja ni uopce bitna.
ali za ono sta ces radit na njemu i za tvoje prioritete (boja)- boja jest bitna!

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 24 sij 2012 23:21

Sad si me smotala, idem popiti jednu rum kolu i odlučit ću sutra. :D
U svakom slučaju - fala :)

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la mango » 24 sij 2012 23:22

ja mislin da ti je boja najmanje bitna jer ces se na nju naviknit brzo, i neces ni ic za njon, tako da ti je bitnije kakav mu je procesor, memorija i ako volis igrice graficka

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Ivanaaa » 24 sij 2012 23:24


Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 24 sij 2012 23:25

Ne uzimaj Asus ako boga znaš (super mi je ova izjava)

Uzmi onaj crveni.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la mango » 24 sij 2012 23:28

ja imam ovaj http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosn ... 11483.aspx
i za sad me odlicno sluzi, i ono po svim spec. je za laptop skroz super, a sta se tice hp iman i njega starog nekih 9 god, tad je kosta nekih 16000 kn i jos radi, samo sta san kad san acer kupovala za novce koje sam dala mogla kupit puno losiji hp

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la slapa » 25 sij 2012 08:38

uzmi onaj HP, za to za što ti treba dobar je. i slobodno odaberi i boju, mada u današnje vrijeme na ove crne dosadne možeš nalijepiti zaista prekrasne skinove :D

btw dell je jedna od najboljih marki za laptop out there http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... s_id=10069
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 25 sij 2012 09:10

Ipak je odluka pala na Asus zato jer mi navodno treba puno više nego to što ja sama znam :D, ionako na HP-u ne mogu birati boju. Da, čula sam za te skinove.
A kod Della je stvar u to što je 15.6”, to pak mi nije odgovarajuće. Super mi je kod Asusa to što ima garanciju 2 godine, dok HP samo godinu. Bila je opcija i Toshiba koja isto tako ima garanciju 2 godine i svi mi svašta nešto o njoj govore.
Asus smo kategorizirali kao jako brz s puno memorije, dok je Toshiba brza s dobrom memorijom. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la slapa » 25 sij 2012 18:26

imam onaj minijaturni asus i radi već godinama. imaj na umu da s veličinom ekrana trajanje baterije laptopa (kad nije uključen u struju) jako opada. ne znam koliko ti je bitno da baterija traje u situaciji u kojoj nemaš struje blizu. ovaj će ti trajati možda između 1-2h dok je još nov. pretpostavljam. kasnije i manje... i masa raste. ovaj je 3.2kg a onaj adapter za u struju koji isto nosiš isto ne bude lagan. meni rame otpadne kad moram vući teški laptop negdje na seminar. u prijevodu osobno sam s vremenom skužila da mi je za laptop 15'' taman najbolja veličina.

inače ti asusi imaju solidne reviewove po ovome što vidim po netu tako da ti taj uopće nije loš...

btw taj model uopće ne izgleda loše kad se vidi na većoj fotki
slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Notebook/laptop - HALP

Post Postao/la Fuga » 25 sij 2012 22:16

Znam, to i mene brine, ta masa, nosam ga dosta okolo. Zato i mislim u tom slučaju nabaviti ruksak. :)

Odgovorite