žuta lampica

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

žuta lampica

Post Postao/la nautilus » 21 ožu 2012 23:36

Imam jedan problem vezan uz auto koji me muči par dana, a koji ni po jednom pokazatelju ne mogu odgonetnuti...možda je netko od vas koji se svakodnevno vozite imao sličan problem pa da mi pomogne, bila bih zahvalna..
Naime, čim upalim auto ostane mi gorjeti žuta lampica motora i neće se vražja nikako ugasiti. Nemam nikakve osjetilne podražaje koji bi me naveli da na nešto pomislim, benzina i vode u motoru sigurno imam, ali u čemu je problem ne znam.
Idući tjedan sam ugovorila "pregled" u ovlaštenom servisu, ali kontam možda je stvar toliko banalna da bih možda mogla to i sama srediti.. Imam neke ideje, tipa da ga dignem na autocestu pa malo raspušem s obzirom da je gotovo stalno u gradskoj vožnji ili da povećam broj okretaja motora u gradskoj..hm, ne znam, to su samo ideje, prije nego ih realiziram, ako je netko imao slična iskustva s tim, voljela bih da mi odgovori... :nezna:

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: žuta lampica

Post Postao/la shizika » 21 ožu 2012 23:40

odeš na servis i ugase ti :D
...život je lijep... (:

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: žuta lampica

Post Postao/la nautilus » 21 ožu 2012 23:56

Da, to sam i ja pomislila, možda je samo do lampice...
Ali, recimo da ću se postaviti ozbiljnije pa onda moguće i doživim veliko olakšanje kad shvatim da je problem banalan..ako bude :shrug:

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: žuta lampica

Post Postao/la mango » 22 ožu 2012 01:12

Hmm koje auto vozis, ja kad sam vozila mazdu 2, ta mi se lampica stalno palila na kraju je inino gorivo smetalo motoru, i autu te mi se stalno šporkava filter od goriva i stalno mi se palila ta lampica

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: žuta lampica

Post Postao/la OtherMe » 22 ožu 2012 09:17

Žuta lampica znaci da te struja hebe! ako ostaje upaljena nesto ne stima i nije banalno!

nemres ju sam ugasit!
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: žuta lampica

Post Postao/la nautilus » 22 ožu 2012 18:09

mango je napisao/la:Hmm koje auto vozis, ja kad sam vozila mazdu 2, ta mi se lampica stalno palila na kraju je inino gorivo smetalo motoru, i autu te mi se stalno šporkava filter od goriva i stalno mi se palila ta lampica
Dobro, i kak si to riješila na kraju? Izbjegavaš inine crpke ili? Malo mi je to čudno jer kad sam pratila testiranja goriva po crpkama, ina je bila među jačima, tifon je ispao najčišći, ali je ujedno i najskuplji. Ovo bi čak i preskočila kao mogućnost da mi stvarno tip preko telefona nije naveo vodu u benzinu kao mogući uzrok..to sam skroz zaboravila u međuvremenu...
I da, japanac je..

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: žuta lampica

Post Postao/la tamara3 » 22 ožu 2012 18:18

Žuta lampica kao ikona ili samo obična lampica koja svijetli?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: žuta lampica

Post Postao/la Zita » 22 ožu 2012 19:32

evo tam3- ona ce ti pomoc! al zbilja. kuzi se u sve lampice u autu i meni je vise puta pomogla :)
slikaj pa stavi na forum
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: žuta lampica

Post Postao/la nautilus » 22 ožu 2012 20:25

tamara3 je napisao/la:Žuta lampica kao ikona ili samo obična lampica koja svijetli?
Žuta lampica na instrument ploči, u obliku ikone koja predstavlja motor... nebum sad baš slikala, mislim da je onima koji voze jasno na kaj mislim...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: žuta lampica

Post Postao/la Zita » 22 ožu 2012 20:53

vozim 15 god, svakodnevno,
nemam blage na kaj mislis :o
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: žuta lampica

Post Postao/la shizika » 22 ožu 2012 21:58

dyfon mozda je to lampica od pojasa..zavezi se sl. put ;D :D i uspi gorivo (:
...život je lijep... (:

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: žuta lampica

Post Postao/la nautilus » 22 ožu 2012 22:32

Mango i Other su odmah skužile o čem se radi, tj. o kojoj lampici je riječ, tako da vjerujem da sam taj dio ipak uspješno objasnila...
Ne znam Zita kak ne kužiš, hm, al ak voziš auto znaš da se pri paljenju auta pale i kontrolne lampice da provjere ispravnost pojedinih sustava i kroz par sekundi se ugase ako je sve ok..e pa meni se ta lampica motora nikako ne gasi već je tijekom vožnje stalno upaljena..zato sam pitala ako je netko imao iskustva sa tom meni kritičnom lampicom da podijeli samnom, možda iskemijam neko riješenje prije ugovorenog servisa pa ga nekim čudom mogu izbjeći..
eto, sad je možda jasnije.. :)

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: žuta lampica

Post Postao/la OtherMe » 23 ožu 2012 08:59

nemoj izbjegavati,ja sam odgadala,odgadala na kraju me popravak jeben dizne dosao 1500 kn...drugi put ista stvar...ignorirala...opet onaj kurcic sto svjecice stoje u njemu(nemrem se sad sjetiti)800kn...tako da ako ti je ta lampica upaljena a auto nije iz 1863 godine(I ne slavi Bozic svaki dan) onda nesto ne stima i postoji mogucnost jos veceg sranja(iako moze biti i nes banalno ali odi nek ti neko to pogleda)

nadam se da je samo neki glupi kratki spoj i da neces bankrotirati pri popravku :giveflower:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: žuta lampica

Post Postao/la OtherMe » 23 ožu 2012 09:01

dyfon je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Žuta lampica kao ikona ili samo obična lampica koja svijetli?
Žuta lampica na instrument ploči, u obliku ikone koja predstavlja motor... nebum sad baš slikala, mislim da je onima koji voze jasno na kaj mislim...

a na ovo moram dodati -samo zato sto netko vozi ne znaci da zna sta mu se s autom desava! :read:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: žuta lampica

Post Postao/la tamara3 » 23 ožu 2012 09:11

E pa to baš nije dobro jer očito upućuje da nešto ne valja sa samim motorom. U uputama bi trebalo pisati što to točno znači za tvoj auto, ali mislim da bi bilo uputno otići u servis čim prije. Možda je nešto banalno, ali bolje da budeš sigurna da ne ostaneš negdje na cesti.

http://www.consumerreports.org/cro/cars ... /index.htm

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: žuta lampica

Post Postao/la nautilus » 29 ožu 2012 13:14

Evo da obznanim kad sam već otvorila temu u čemu je bio kvar... Dakle, nekoliko brtvi u pitanju i izolator plus jedna neznatna sitnica(barem po cijeni), sve skupa "lijepih" 1500 kn. Materijal u obliku dijelova je na kraju ispao jeftiniji nego ljudski rad..eto...

Zato vlasnice i korisnice bicikla, imate puno razloga da uživate u vožnji! :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: žuta lampica

Post Postao/la JaNNa » 29 ožu 2012 13:50

tek sad vidih ovu temu..
meni se ta lampica upalila kad mi je otišlo ono srednje stop svijetlo (na petim vratima)...

Odgovorite