Password manager

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Password manager

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 26 kol 2012 15:17

2007. je napravljeno istraživanje gdje se uspostavilo da svaka osoba ima ca 25 različitih accounta na različitim mrežama (mail, facebook, twitter, blog, LinkedIn.....),
ali samo 6,5 različitih passwordova za sve te accounte.
Što znači u prijevodu ako vam netko zna jedan password ima mogućnosti vam ući u ca 4 accountova koje imate.
:panic:
Izvor istraživanja trenutno nemam osobno, nego je to od frenda koji je IT freak do ibera tako da mu vjerujem.

Što se tiče lozinki, ja moram priznati da imam za sve accounte varijacije triju passwordova. slika

Dobila sam od kolege sugestiju da svakako počnem koristiti password manager.

Evo nekoliko provajdera:
Keepass
Online password generator
Robo Form
1Password

Poanta je da imate jedan master password i ulazite u svoj account na siteu u kojem su svi vaši passwordovi spremljeni koji izgledaju ovako: hLfl44ojk26TZZ84gs5668 i jako su teško za hakirati.
I ako se registrirate negdje na bilo kojoj stranici, ona vam automatski generira novi password koji izgleda kao hijeroglifi gore navedeni i vaš account će biti zaštićen, odnosno bit će teže ga hakirati.

Naravno, možemo mi sada ulaziti u rasprave o urotama korporacija koje čine sve da dođu do naših informacija - ali nećemo. slika

Savjet IT frikova je koristiti password generator (ili pamtiti sve te brojke i slova) i nikako ne koristiti isti password za više različitih accountova.

Ovo je jako cool stvar za lijene guzice kao što sam ja. slika

Kako vi stojite?
Imate isti password za sve accounte? Ili većinu accounta? Dva accounta? Jedan account?
Koristi netko možda password manager? Iskustva? preporuke? Recenzije?
Ili pamtite sve passwordove? Kako? Imate neku logiku ili ste čudo prirode?
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Plague

Re: Password manager

Post Postao/la Plague » 26 kol 2012 15:22

a šta ako mi netko hakira password manager? :o
imam nekoliko varijacija nekoliko šifri. nisu jednostavne, sastoje se od slova (kombinacije malih i velikih) i brojki.
i ne zamaram se preveć time. iz puke skromnosti ne vjerujem da je ikom u interesu hakirati išta moje. :shinner:

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Password manager

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 26 kol 2012 15:27

Navodno su ti sajtovi mega zaštićeni i osigurani i od svog stvaranja nisu imali nikakave opasnije napade na sigurnost korisnika.
Mislim da je jedino Keepass je imao 2010 (?) upad u sustav i automatski su resetirali sve podatke korisnika kako ne bi bilo zloupotrebe. :thumbup:

Druga stvar je ako ti daš svoj master password nekome ili daš da ga vidi kod utipkavanja.
Onda...well, jebiga. :dork:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: Password manager

Post Postao/la me,myselfelse » 26 kol 2012 15:37

čemu paranoja, čemu strah, kad postoji stranica za pass.

cool, trenutno nepotrebno
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Password manager

Post Postao/la štrudla » 26 kol 2012 18:34

neč t'reč. :wabbit:
slika

Aven

Re: Password manager

Post Postao/la Aven » 26 kol 2012 19:39

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Kako vi stojite?
Malo pogrbljeno. :shinner:

A ono...ne bi mi bila nikakva tragedija da netko provali i čita sve što imam tak' da koristim malo šifri. Lijena sam za smišljati neke kerefeke.

Hoćeš sad ak' saznaš upasti na moj Anima account na beli i igrati? slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Password manager

Post Postao/la Fuga » 26 kol 2012 19:41

Nikako ne stojimO, mi imamo jedan isti password za dva mejla i fejs. :D S tim da su negdje sitne razlike u jednom znaku. Uz to, sigurni smo da onaj tko nas malo bolje pozna može taj tren provaliti u sve.
Ponekad malo zaštekamo ako se prijavljujemo s nekog trećeg računala jer nemamo memorirano. :D Niš ne koristimo i ne zanima nas to. Mi smo jako otvoreni i nije nas briga, volimo naš čisti i oprani veš iznositi vanka na promaju. Pitamo se gdje bi bili ako bi se još s tim okupirali.
I tako, ništa korisno. :D

Aven

Re: Password manager

Post Postao/la Aven » 26 kol 2012 19:44

^ We Are the Borg. slika You Will be Assimilated. Resistance is Futile. slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Password manager

Post Postao/la Fuga » 26 kol 2012 19:49

^
The Borg are so interconnected it would act like a virus. slika

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Password manager

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 26 kol 2012 21:50

Vas dvije (Fuga u množini) - :kickout:
Saša je napisao/la: Hoćeš sad ak' saznaš upasti na moj Anima account na beli i igrati? slika
Daj da osjetim to zadovoljstvo igrati kao devetka...daj mi to... ne budi sebična... :typerhappy:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
kiflica
Postovi: 137
Pridružen/a: 12 lip 2012 23:15
Spol/rod: žensko

Re: Password manager

Post Postao/la kiflica » 27 kol 2012 21:56

Biseksualna Lezbijka je napisao/la: Kako vi stojite?
na dvije noge :D

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Imate isti password za sve accounte? Ili većinu accounta? Dva accounta? Jedan account?
razliciti passwordi, ako slucajno ode da su ostali sigurni

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Koristi netko možda password manager? Iskustva? preporuke? Recenzije?
Ili pamtite sve passwordove? Kako? Imate neku logiku ili ste čudo prirode?
pamtim sve :read: i ne preporucam skladistenje passworda na komp radije u neki blokic
uglavnom svaki dan moram ukucavat passworde pa se zapamti :D
:p

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Password manager

Post Postao/la roadkill » 27 kol 2012 22:08

Ih. Nemam ja tih briga. Do nedavno sam imala jedan pass za sve, jednostavan. Sad ih imam par, ali to me samo mori. :D Imala sam upad, dokonih se valjda uvijek nadje, ali ne zabrinjava me to bas.
Najveca mi je tlaka kad me drugi negdje odlogiraju pa se moram prisjecati lozinke i opet kuckati tamo nesto... :D
bring your mind into my head...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Password manager

Post Postao/la slapa » 28 kol 2012 07:06

ovo sam svojedobno koristila, sad otvorim novi acc ili koristim forgot pasword, pa mi pošalje novi na mail.

http://www.anypassword.com/
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Password manager

Post Postao/la Bash » 28 kol 2012 21:32

Pamtim šifre. Nema ih tako puno, 6-7 ukupno. Jedino pravilo je da nikad nije ista šifra na nekom sajtu kao i na e-mailu kojim sam registrirana na taj sajt i dosad mi nitko nije ništa "hakirao". Vjerojatno ima veze i to šta uglavnom imam novu e-mail adresu za svaku novu registraciju pa ne bi daleko stigao šta se kontakata tiče :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Password manager

Post Postao/la Zita » 29 kol 2012 11:52

Treba popamtit sve te passove, pinove, sifre na mobitelu itd..
dovodi me do ludila u toj mjeri da bi ih sve makla...

neki dan mi se dogodilo da sam kupila drugi sim i stavila ga u svoj ludi mob koji se potom zakljucao i na 4 broja iz imenika poslao hrpu smsa da mi je mob ukraden dok je meni samo davao poruku koje brojeve da nazovem kako bi vratila uredaj pravom vlasniku :/
Jasno da se nisam mogla sjetit fakin sifre koju sam jednom davni prije 6mj stavila iz zajebancije i da sam se naplacala roaminga samo da si osposobim tako potreban mobitel...

enivej, kazu da mi, ak surfam prek wifia, svatko moze presrest poruke, sifre i sve ostalo sa moba tak da-jebe mi se. Nemrem se vise zamarat siframa i nemam nis special za sakrit. Odustajem od paranoje :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Password manager

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 29 kol 2012 13:12

Još nisam stigla se regat na Keepass,al na to-do-listi mi je. :blushes:

Bash, i uspiješ to sve pohvatati gdje što kako i kada??
Mora da ti kombinatorika dosta dobro leži :D
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Password manager

Post Postao/la hops » 30 kol 2012 13:52

imam sifru od 17 znakova.
3 su velike brojke i 3 mala slova.
onda idu 3 znaka iz skupine znakoovlja.
ostalih 8 su mi ime.

volim lako pamtljive lozinke.
pass menadzeri mi se ne svidaju jer je sve moguce hakirati, pa tako i to.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Password manager

Post Postao/la OtherMe » 31 kol 2012 08:36

Paranoja nije moja furka.Ne zabrinjava me uopce hoce li neki tamo stranac s vrlo jadnim drustvenim zivotom hakirati moj fejs,mejl ili sta god vec ne. Pass stavljam iskljucivo zbog ljudi koje poznam a nemaju onaj ugradeni respekt za neciju privatnost pa vole prckati po stvarima koje ih se ne ticu! Ujedno ti ljudi nisu bas toliko mastoviti da bi pogodili koji je moj jedan jedini pass, isti za sve, jer mi se je da pamtiti i zapisivati i razmisljati hocu se sjetiti ili ne.
Isto tako sam nedavno maknula sa mobitela sve zastite,pinove i passove jer sam skontals ako mi neko nade mob i kulturno mi ga pozeli vratiti nece moci jer nece koci saznati ciji je -.-.A ako mi ga je pak ukrao i nema ga namjeru vratiti i tako ce ga vrnuti na tvornicke postavke sto moze i bez i sa zastitom.
Malo manje paranoje,malo vise vjere u ljudkost...znam tesko je al eto ja sam imala pozitivna iskustva
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Password manager

Post Postao/la roadkill » 31 kol 2012 09:15

OtherMe je napisao/la:ako mi neko nade mob i kulturno mi ga pozeli vratiti nece moci jer nece koci saznati ciji je
:D

razveselilo me.
bring your mind into my head...

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Password manager

Post Postao/la OtherMe » 03 ruj 2012 20:38

OtherMe je napisao/la:Paranoja nije moja furka. Ne zabrinjava me uopce hoce li neki tamo stranac s vrlo jadnim drustvenim zivotom hakirati moj fejs, mejl ili sta god vec ne. Pass stavljam iskljucivo zbog ljudi koje poznam, a nemaju onaj ugradeni respekt za neciju privatnost, pa vole prckati po stvarima koje ih se ne ticu! Ujedno ti ljudi nisu bas toliko mastoviti da bi pogodili koji je moj jedan, jedini pass, isti za sve, jer mi se ne da pamtiti i zapisivati i razmisljati hocu se sjetiti ili ne.
Isto tako sam nedavno maknula sa mobitela sve zastite, pinove i passove jer sam skontala ako mi neko nade mob i kulturno mi ga pozeli vratiti nece moci jer nece moci saznati ciji je -.-. A ako mi ga je pak ukrao i nema ga namjeru vratiti i tako ce ga vrnuti na tvornicke postavke sto moze i bez i sa zastitom.
Malo manje paranoje,malo vise vjere u ljudskost...znam tesko je al eto ja sam imala pozitivna iskustva
morala sam sama sebe malo poispravljat :gigglenod: :gigglenod:. U moju obranu pipkala sam s mobitela :blushes:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Password manager

Post Postao/la Bash » 13 ruj 2012 14:14

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Još nisam stigla se regat na Keepass,al na to-do-listi mi je. :blushes:

Bash, i uspiješ to sve pohvatati gdje što kako i kada??
Mora da ti kombinatorika dosta dobro leži :D
pa mogu ti rec da se i nisam nesto usrecila :D jer iako znam sifre, ako ne idem cesto na sajt, ne sjetim se koji je tocno mejl/username u pitanju pa se svejedno opet registriram. :ima bar 5 deaktiviranih accountova na gay.hr:

Odgovorite