Problemi s teleportacijom!

Igrice, linkovi za razonodu, šale i pošalice.

what do

aww, hell nah! (=izbjegavanje)
2
18%
bff
6
55%
<3
2
18%
h8
0
Nema glasova.
krađa identiteta
1
9%
organi, yasssss
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 11

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la degenereginald » 01 ožu 2016 18:26

Bliska budućnost- teleportirate se negdje -BUM! TREŠ!- i prva verzija vas nije uništena.
Dakle, postoje dvije verzije vas. Klon neke vrste, istih godina, sjećanja, izgleda- SVE- (skoro pa) identična kopija.
What do?

Kakav odnos imate s svojom kopijom (ako pretpostavimo da autoriteti zaključe da ne treba uništiti kopiju)?
Hoćete živjeti odvojene živote? Biti prijatelji? Ljubavnici? Zakleti neprijatelji koji se ne podnose? Hoćete li živjeti na rubu, i onda jednog dana zamjeniti živote? Koristiti kopiju kao alat za zamjenu organa?
:kokice:
I have no money and I have to scream.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la str8faith » 01 ožu 2016 20:06

Breate brate gospojo i mene muci teleport zabrijem da sam doctor who al nikako uc u tardis i teleportirat se ..pokusala sam nikako help
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Capt. Kirk » 01 ožu 2016 22:16

Bff 4 lyfe, man. slika

And occasional threesomes, dakako. :wincest:

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la megan » 01 ožu 2016 22:41

prvo bismo ozbiljno razgovarale o tome što ćemo. vjerojatno bismo zaključile da ne možemo živjeti blizu jedna drugoj, jer bi to bilo prefreaky za druge, a i za nas. također, bilo bi najbolje da se pokušamo posvetiti različitim interesima, kako bi nastale što različitije osobe. tako da bismo napravile okvirni plan u kojem životnom smjeru će svaka ići (mostly karijera i hobiji). na kraju, bilo bi jako zgodno da ostanemo u dovoljno dobrim odnosima za donaciju tkiva, ukoliko bude potrebno.

nakon što plan bude gotov, objema će na um pasti ista ideja i vodit ćemo sweet love do zore :lol:
tad ćemo opet razgovarati i zaključiti da bismo mogle iskoristiti ovu priliku da se bolje upoznam(o) i da ćemo neko kratko vrijeme nastaviti druženje, prije provedbe PLANA. bit će nam super zajedno nekoliko tjedana ili mjeseci, ali ćemo smoći snage da se razdvojimo, te će uslijediti bolan rastanak.

nećemo održavati kontakt, ali ćemo uvijek znati da negdje postoji osoba koja nas poznaje u dušu i takvu voli bezgranično :happycry:
:lol:
Desert je visnjica :(

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Andain » 01 ožu 2016 22:49

megan je napisao/la:na kraju, bilo bi jako zgodno da ostanemo u dovoljno dobrim odnosima za donaciju tkiva, ukoliko bude potrebno.
Jako zgodno :D

Super mi je kak bi se sve sexale same sa sobom :P sigurno bi neka zgodna psihoanaliza mogla iz teme proizaći :D
Anyway, prvo mi je palo na pamet bff, ali sam onda došla do praktičnog problema dejtanja gdje će ljudima, a i nama valjda, biti previše freaky da se intezivnije družimo, obzirom da smo iste. S druge strane, ne znam, možda bih si previše falila znajući da je moje drugo ja tamo negdje vani, bez kontakta. :D Zapravo, vjerojatno bih bff dala šansu neko vrijeme pa vidjela kak to izgleda.

p.s.Tko bi bio najgori neprijatelj sam sa sobom? :confused:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la omnia » 01 ožu 2016 23:34

Slightly off, no kakva je to teleportacija koja te klonira?
U Star treku, teleporatcija te rastavi na atome i te iste atome sastavi na drugom mjestu. Ima epizoda kad savjetnica Troy :touched: radi s likom koji ima fobiju od teleportiranja, strah ga je da se atomi negdje putem ne izgube i da se ponovno ne "sastavi".

What I am missing? :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la megan » 01 ožu 2016 23:51

^ teleportacija tu i tamo zakaže pa slučajno udupla atome :D to se desilo u ovom slučaju :P
Desert je visnjica :(

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la omnia » 02 ožu 2016 00:23

Ah, dobro, recimo da je to izvedivo (ne želim zvučat ko smartass, no to onda nije kloniranje, kloniranje ne funkcionira na taj način :hideunderrock: ),
u tom slučaju, prvo bismo se (bih se? :D ) sexale :D
Onako, jer zašto da ne :D

A onda bi bilo nešto kao u meganinom slučaju, veliki plan. Razdvojile bismo se i krenule svaka svojim putem. Možda bih prije toga iskoristila jedinstvenu priliku bivanja na dva mjesta u isto vrijeme i dovršila (a i započela) neke stvari.

Svako nekoliko godina bih se ponovno našla sama sa sobom da vidim(o) što je koja postigla. Ako jedna fejla u životu, vjerojatno bi se ubila :D fun, fun :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la slapa » 02 ožu 2016 08:10

meni bi, osim sexa (isprobala bih sve ono što želim probati i radila onako kako to volim raditi a nisam dovoljno često bila u prilici jer treba vremena da s nekim dođeš na taj level plus da se poklopite u afinitetima), bilo fora u prvo vrijeme dok smo još otprilike jednake dogovoriti se s drugom ja da u nekim životnim situacijama u kojima nisam pametna želim li nešto probati ili ne, negdje otići ili ne, neku probati ili ne, iskoristiti neku priliku ili ne, pobjeći ili ostati, da ta druga ja napravi ono drugo te da onda dijelimo iskustva i da ubuduće budem još i pametnija. :D
jbga tko zna, moguće je i da bih se naposlijetku i zaljubila u tu drugu sebe jer se toliko dobro poznajem da je sve ful jednostavnije i mogu si ispuniti sve želje i znam za čime žudim, i što volim, i kada mi treba društvo a kada samoća, znam kako se ne ponašati sa mnom i sl. s tim da mislim da ne bismo živjele skupa jer bi nam više odgovaralo da svaka živi u svom stanu. :D
nismo si uopće narcisoidne moja teleportirana duplica i ja. :D

još bih ju zadužila da me ošamara kad izvodim gluposti.

kasnije, kada bi se već dovoljno razlikovale, nisam sigurna bi li se hejtale ili si bile super frendice. moguće je da bi došlo do koalizije ega.
Zadnja izmjena: slapa, dana/u 02 ožu 2016 08:21, ukupno mijenjano 2 puta.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Bash » 02 ožu 2016 08:12

Well, mislim da bi to bilo baš veliko sranje. Prva apsolutno najbitnija stvar bi mi bila uvjerit je da sam ja original, a ona kopija. Nazovimo je Br2. Ako ne uvjerim Br2 da ja imam prioritet nad divojkom D, familijom i prijateljima, Br2 bi me mogla poprilično sjebat. Dakle odmah u startu definirat da je ona kopija i imat će dovoljno empatije da mi da pravo prednosti u odlukama koje se tiču D i ostalih na ovom svijetu jer je to originalno moja verzija svijeta i njena navika je razmišljat kako bi joj bilo da na mom mjestu i da je sjebana od strane sebe. Dakle, Br2 bi bila dosta fer prema meni ako je uvjerim da razumijem njene potrebe, ali ako se bude ponašala sebično, napravit će problem drugim ljudima koje voli. Za Br2 i za mene, dobrobit D je ultimativni prioritet. Oboje znamo da bi to za D bilo preveliki stres i briga, ovo nikad ne bi bilo upitno, i iz tog razloga D nikad ne bi smjela saznat da postoje dvije verzije s istim sjećanjima i osjećajima do trenutka teleporta. Isto vrijedi za obitelj i prijatelje, bilo bi nemoguće naše postojanje održat tajnim pred D ako za to znaju drugi ljudi. Zato bi bilo najbolje da Br2 apsolutno nestane iz ovih predjela. E sad, bilo bi idealno da ona sama dođe do tog zaključka, ali to se u kratkom vremenu ne bi desilo, već bi trebala imat par negativnih iskustava zbog toga što je moja kopija pa da poželi otići, a to ne bih mogla riskirat jer bi postojala mogućnost da ima pozitivna iskustva i da joj želja za ostankom bude još jača. Radije bih da imamo raspravu prije nego ikako vidi ikoga koga poznaje, pogotovo D, da apeliram na njen razum i na suosjećanje i žrtvu. Trenutak u kojem joj ja to predlažem i trenutak u kojem ona to prihvaća bi bio presudan jer bi postala očajna zbog kognitivne disonance između potrebe za bliskim kontaktom s voljenim osobama i gubitka tog kontakta zauvijek za njihovu dobrobit. Ovdje vidim dvije stvari, ili bi zaista prihvatila i dala bih joj pare sa štednje i svoju putovnicu koju bih kasnije prijavila kao izgubljenu i otpratila bih je na aerodrom, ili bi prihvatila i dala bih joj pare sa štednje i svoju putovnicu i otpratila bih je na aerodrom i ona bi otišla pa bi nekad otputovala natrag. Iako znam da postoje dvije opcije, znam da inače nisam jako uvjerljiva osoba i nema šanse da bi Br2 ja uspjela odgovorit od toga da sve odbaci na temelju moje riječi. Moja riječ je i da sam ja original, a ona kopija, zna da to ne mora biti istina. Kojim pravom ja onda smijem zadržat sve svoje odnose, posao, udoban život, a ona ne? Slažemo se u jednom, a to je da oboje ne možemo koegzistirat jer bi D i ostali imali prevelik stres oko toga, jedino rješenje stvarno je da jedna od nas nestane. Ja bi po povratku s aerodroma razmišljala o tome šta mogu očekivat od Br2, a Br2 bi u Švedskoj kod frenda, iako mi je obećala da ga neće kontaktirat, planirala kako da me se riješi. Ko bi pobijedio? Ne znam. Moj best bet bi bio dobiti ideju kako da je se riješim od nečeg što sam iskusila nakon što smo klonirane, da Br2 to ne može predvidjet. Isti bi bio i njen best bet. Uglavnom, veliko sranje.

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la degenereginald » 02 ožu 2016 19:30

omnia je napisao/la:Slightly off, no kakva je to teleportacija koja te klonira?
U Star treku, teleporatcija te rastavi na atome i te iste atome sastavi na drugom mjestu. Ima epizoda kad savjetnica Troy :touched: radi s likom koji ima fobiju od teleportiranja, strah ga je da se atomi negdje putem ne izgube i da se ponovno ne "sastavi".

What I am missing? :D
Ne klonira te, samo sam iskoristila taj izraz, makar sam vjerojatno trebala napisati da te podupla? Kopira? Samo mi je u trenu djelovalo kao da je klon riječ koja označava ideju na način koji će svima biti razumljiv. Mea culpa ovo ono. :D
+
Iskreno, nemam pojma gdje sam to izvukla, jer čitam (puno previše) sf-a, ali je generalna ideja- kad se ideš teleportirati, prvo stroj skenira tijelo, napravi (identičnu) kopiju na mjestu gdje se želiš pojaviti, a onda se 'original' uništi. Mislim da su se upravo priče iz kojih sam to izvukla vrtile oko te premise- što ako original ne bude uništen.
Evo, budem izvukla i neki citat (iz random izvora), da ne ispadne da vučem ideje iz šešira :D
Definicija koju izbaci gugl (+ njihov izvor)
Teleportation is the name given by science fiction writers to the feat of making an object or person disintegrate in one place while a perfect replica appears somewhere else.
Na linku možeš i vidjeti kako se spominje taj trope o kojem pričam gore.
Andain je napisao/la: p.s.Tko bi bio najgori neprijatelj sam sa sobom? :confused:
Neka domaća autorica je napisala kratku priču za UBIQ ili sferakonsku zbirku ili nešto u tom duhu, na što sam (ful davno, tho) naišla, i to je bilo i moje pitanje :D
Spoiler- priča završava s ubojstvom i krađom identiteta (ako se dobro sjećam).
Dakle, nisam htjela uskratiti i taj izbor. Uostalom, postoje ljudi koji nisu okej sami sa sobom? idk

p.s. vidjela sam da ljudi na ovom forumu često quotaju tako da uklone nickove originalnih postera. Tbh, meni je super ova notifikacija koju dobijem kad me netko quote-a, ali me zanima smeta li to drugima? Ovo (sigurno) nije najbolje mjesto za to pitanje, ali kad sam u već u takvoj situaciji, what the hell :D

OT
Ja vjerojatno ne bih imala o čemu pričati sa sobom, ali- where we're going, we don't need words, iykwim.
Jasno, ušla bih u sretnu, otvorenu vezu s kopijom, i eventualno bi bile dovoljno različite da bi imale o čemu razgovarati.

+
haj fajv osobi koja bi sama sebi ukrala identitet. To se traži :D
I have no money and I have to scream.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la str8faith » 02 ožu 2016 22:29

Bilo bi super povadi organe i zamjenit svoje , e to bi bilo taman!
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Nirya » 02 ožu 2016 22:36

Jako zakon tema! :D :D

Ali nemam pojma što bih... Osim što nam je (skoro) svima očito zajedničko da bismo se imale potrebu pošteno pohvatati sa svojim kopijama :P U svakome čuči mali narcis, eh?... ;) :P

Vjerojatno bismo razvile odnos sličan jednojajčanim blizancima. Povezanost, potpuno razumijevanje and all, ali ne znam baš bih li mogla dugo biti u neposrednoj blizini svoje kopije. Znate ono kad se vidite negdje na video snimci pa reakcija "Ajmeee, gle me, pa zar ja stvarno tako izgledam, zar se ja kreveljim, gle podbradak, ajmeeee" i sl.? :D Svi mi se gledamo u ogledalo s određenim izrazom lica i iz određenog kuta, slična stvar i s fotkama (iako se tu zalome one nenamještene, realistične), i zapravo nemamo uvid u to kako doista izgledamo nekome sastrane, all the time. I sad zamislite stalno to gledati, imati stalno svjesnost o tome kako točno izgledamo dok radimo ovo ili ono, sjedimo, ležimo, spavamo, kuhamo, pričamo s nekim itd. (da ne spominjem seks :P ;)) - i gledati stalno svoj odraz bez da ga ikako utječemo na to kako će on izgledati. A ako to proširimo i na ponašanje, intonaciju glasa, iritantne navike... Čini mi se da bi se većina ljudi u takvoj situaciji strašno razočarala u sebe. :D

Plus, što Bash dobro reče, tu se javlja i problematika identiteta. Tko je tu original? Ja mislim da sam ja, moja kopija misli da je ona. Jer smo iste :D Meni to sve skupa zvuči kao jedan ogromni mindfuck. Makar onda sva iskustva nakon trenutka kopiranja djeluju tako da od dvije identične osobe postupno nastaju dvije iznimno slične, ali ipak s vremenom sve različitije.

Zato bi ipak to sve skupa završilo tako da bismo se morale razdvojiti svaka na svoju stranu, pa se sretati svako toliko čisto da vidimo koliko smo se počele razlikovati :D

(rezervni organi, naravno. Ali bismo jedna drugoj bile backup, ne samo moj duplikat meni.)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Kroacija » 04 ožu 2016 16:36

Ok, nazovimo je Viva.

Kroacija bi najprije nazvala Vivu na razgovor za posao, pri cemu bi Viva odmah dobila posao, otisli bismo do porezne i biljeznika da obje budemo odgovorne za zastupanje tvrtke koja bi bila duplo jaca nego sada.
Viva bi bila najbolja radnica ikad. Uz Kroaciju.
Povremeno bi se upraznjavao ses između doticnih, ali obje znaju da su im potrebni ljudi koji su malo drugaciji od njih, stoga bi se na kraju ta veza svela na nesto platonsko.
Odvojeni zivoti, dakle. Ali best frendice ever.

<3

Mislim, postoji i drugi scenarij :D Viva i Kroacija su obje jarac-vodenjak u horoskopu i to bi bio zajeb, zbog vodenjaka si nisu nikad dosadne i predvidive, postoji sansa da se te dvije jedinke ipak spoje u Viva Kroaciju i da budu najbolje ikad zajedno, u svemu. :inlove:

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Malory » 04 ožu 2016 17:40

Jesam li ja jedina koja se ne bi seksala sa svojim duplićem? Graniči mi s incestom, ne mogu si pomoći. :D

Organ harvesting kvazi best friend. Bila bi moj rob. Radila bi sve ono što se meni ne da. Živjela bi u mom podrumu, ali joj ništa ne bi falilo. Znala bi da je broj 2 i ne bi se slagala s tim. Jedan dan bi joj dopizdilo i uloge bi se izmijenile. Malory bi postala broj 2. Na kraju bi se složile da moramo biti ravnopravne u svemu i postale bi odličan tim. Do kada, nitko ne zna. Možda bi si dopizdile jedan dan i svaka krenula svojim putem. To ne znači da ne bi ostale u kontaktu, jel. Organi mogu zatrebati bilo kada, pitanje je kojoj od nas. :kokice:

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Nirya » 04 ožu 2016 17:43

Nikome ne pada na pamet da bi original i kopija od početka išle jedna drugoj strahovito na živce i da bi se odmah poklale? :D

My, my, što se svi volimo ;) :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Malory » 04 ožu 2016 17:49

Naravno da ne. Od početka je jedino seks bitan. :D

Good call, ustvari. Ja sam gotovo pa sigurna da bi nekih natezanja bilo, ali bi sve rijesile razgovorom. Nisam toliko teška da samu sebe ne bih mogla hendlati. Pitanje je kako bi se snašli užasno tvrdoglavi ljudi.

Još nešto, kopija znači da imamo sva identična iskustva do tog trenutka, ali nitko ne govori o tome da se svakim različitim odabirom mi sve više razlikujemo, čak i karakterno. Pitanje je bi li mi se moja kopija "sviđala" i nakon x godina. Ljudi se mijenjaju. :sealedlips:

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Nirya » 04 ožu 2016 18:01

Malory je napisao/la:Još nešto, kopija znači da imamo sva identična iskustva do tog trenutka, ali nitko ne govori o tome da se svakim različitim odabirom mi sve više razlikujemo, čak i karakterno. Pitanje je bi li mi se moja kopija "sviđala" i nakon x godina. Ljudi se mijenjaju. :sealedlips:
Pa da, tako nešto sam i ja pisala, mislim... Ali bilo bi zanimljivo vidjeti koliko se razlikuju original i kopija nakon nekoliko godina različitih iskustava. Na neki način bi to bilo kao gledati verziju sebe iz neke paralelne stvarnosti u kojoj se stvari drukčije odigravaju... A kad o tome razmišljam, pada mi na pamet da bih od klona možda čak i radije da se pored mene stvori verzija mene iz neke paralelne stvarnosti u kojoj su se neke stvari u životu drukčije odigrale, da vidim kakva bih ispala da je bilo tako, a ne ovako kako je doista bilo :D

(da, voljela sam Fringe :P ;))
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Malory » 04 ožu 2016 18:04

Prve 3 sezone su bile odlične. Kasnije je sve otišlo u kurac. :D
Imaš i u Flashu paralelne svemire, između ostalog. Fora. Uglavnom, bilo bi zanimljivo vidjeti kakve bi bile nakon 10ak godina odvojenog života.

p.s. Zamisli da si ti iz drugog svemira teški jebivjetar i propalica. Kako bi se tada postavila?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la jpeg » 04 ožu 2016 18:16

ja se ne bih sex sobom. Ne mogu cak ni napisat to. Pljuc. Bljak.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Bash » 04 ožu 2016 19:17

Jelda! Možda da sam peder pa bi me zanimalo kakav je osjećaj, ovako bi samo bilo awkward :lol:

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Nirya » 04 ožu 2016 19:58

Malory je napisao/la:Imaš i u Flashu paralelne svemire, između ostalog. (...)
p.s. Zamisli da si ti iz drugog svemira teški jebivjetar i propalica. Kako bi se tada postavila?
I know, gledam Flasha ;) Lajkam generalno motiv paralelnih svjetova, u serijama ili filmovima ili knjigama :)

Uuuhhh, da je alt verzija mene takva... E onda bih možda bila više motivirana za sex sama sa sobom :D A onda bih samu sebe pokušala nekako spasiti. Pa bi to vjerojatno spektakularno propalo. Ali bi mi bilo jako zanimljivo vidjeti TOLIKO drukčiju verziju sebe :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Malory » 04 ožu 2016 20:12

I ja. Preporuci mi neku knjigu takve tematike, mozda ima nesto sto mi je promaklo. :D

Ne bih spasavala sebe narkomanku. Sama se nabola, sama se ubila. :D Ne bih ju ni pustala u stan da mi ne ukrade laptop i proda ga za drozu. :D

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la zwarte paard » 05 ožu 2016 20:56

ja bih svoju kopiju mazila i pazila, da napokon znam koga pazim i ne trosim se cesto na isprazne olupine.
sada mi se cak cini da bi se super slagala sa sobom, jer u sustini mislim da nisam zlocasta, znala bih da se mogu sa sigurnoscu osloniti i jos jedna budala bi mi stvarno znacila za napraviti mnoge stvari. tj drugi dio budale...zamisli biti na dva mjesta, posaljes nekoga da napravi nesto i napravi isto sto i ti ...
divno...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Moloko » 06 ožu 2016 10:47

Hmm..

A definitivno bih popila butelju dobrog vina sa svojom "kopijom" koja je ostala na životu. Jer znam da ima dobar ukus :D
Popričale bi malo o glazbi, nagovorila bih je da se bavi svime onime čime se ja u tom drugom tijelu ne bavim (DJ-ingom, pjevanjem, možda medicinom).Kroz nju bih vjerojatno pokušala "proživjeti" sve ono što u ovom tijelu nisam. :D

Poseksala bih se vjerojatno sa svojom kopijom, čisto da i ja doslovno osjetim kako to radim a ne samo drugi ljudi. :D

Podružile bi se tako nekoliko dana a onda bi svaka otišla na svoju stranu.

:runaway:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Andain » 07 ožu 2016 09:22

Da, i meni je malo pomisao na seks sa sobom incestuozna. Nisam sigurna da bismo napravile taj korak (znajući i nju, jel ;)). Općenito sam takva i s frendovima, nisam nikad imala ljubavne porive prema nekom tko mi je već bio dobar frend (uz iznimku nekog tko mi se sviđao ali je odnos prvo krenuo kroz prijateljstvo).
Al voljela bih se družiti s njom, čisto da vidim malo nepristranije način na koji se razvija, kako reagira i sl., to bi moglo biti zanimljiva introspekcija. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la degenereginald » 09 ožu 2016 12:36

Nirya je napisao/la: Vjerojatno bismo razvile odnos sličan jednojajčanim blizancima. Povezanost, potpuno razumijevanje and all, ali ne znam baš bih li mogla dugo biti u neposrednoj blizini svoje kopije. Znate ono kad se vidite negdje na video snimci pa reakcija "Ajmeee, gle me, pa zar ja stvarno tako izgledam, zar se ja kreveljim, gle podbradak, ajmeeee" i sl.? :D Svi mi se gledamo u ogledalo s određenim izrazom lica i iz određenog kuta, slična stvar i s fotkama (iako se tu zalome one nenamještene, realistične), i zapravo nemamo uvid u to kako doista izgledamo nekome sastrane, all the time. I sad zamislite stalno to gledati, imati stalno svjesnost o tome kako točno izgledamo dok radimo ovo ili ono, sjedimo, ležimo, spavamo, kuhamo, pričamo s nekim itd. (da ne spominjem seks :P ;)) - i gledati stalno svoj odraz bez da ga ikako utječemo na to kako će on izgledati. A ako to proširimo i na ponašanje, intonaciju glasa, iritantne navike... Čini mi se da bi se većina ljudi u takvoj situaciji strašno razočarala u sebe. :D
Trebali bi pitati blizance kako vide svog brata/ sestru :D
Tbh, ja ne mislim da bi tu bilo problema, a i ako bi se pojavili, ljudi se apsurdno brzo priviknu na sve. SVE. + ne mislim da možeš uspoređivati fotografije ili snimke nas i osobu koja više nismo mi (ili osobu koja jesmo mi, ali u stvarnosti. Bliže mi je analogija gledanju u ogledalo nego snimci ili fotki).
Od trenutka kad smo kopirani postoje dvije različite verzije jer nemaju identično iskustvo- što implicira da ne osjećamo takav tip srama- to više nismo mi, realno. (A i ne mislim da je itko taj dio propustio, tbh- zato sam i napisala 'skoro pa identična kopija')
Plus, što Bash dobro reče, tu se javlja i problematika identiteta. Tko je tu original? Ja mislim da sam ja, moja kopija misli da je ona. Jer smo iste :D Meni to sve skupa zvuči kao jedan ogromni mindfuck.
Ali, to se da jako jednostavno rješiti. Teleportiraš se s točke A do točke B jer želiš stići do točke C. Dakle, ona koja je bliža točki C je kopija. Sigurna sam da bi bila zaustavljena na stanici i bilo bi komunikacije među tehničarima o problemu sa strojem, dakle, ne bi se daleko pomakla= lako bi se došlo do zaključka.
Mislim, okej, ako je pitanje više- moja kopija apsolutno laže svima- onda ulazimo u problematičan teritorij. Ali, onda se i pitaš- kakva sam ja osoba da bih izdala sebe? idk.
Makar onda sva iskustva nakon trenutka kopiranja djeluju tako da od dvije identične osobe postupno nastaju dvije iznimno slične, ali ipak s vremenom sve različitije.
Pa da, ali postoji jako snažan zajednički temelj. + Ako ste u kontaktu, neće biti ekstra radikalnih promjena, pretpostavljam.

@Bash- Zašto krećeš od postavke da nema mjesta za dvije verzije tebe u tvom svijetu (as in kilometri udaljenosti, prijatelji, obitelj i ino? Kužim za D, tho)? Jasno, ako ne ulazim u previše osobni teritorij; samo me iskreno zanima taj pogled i razlozi.

@'graniči s incestom' ideja- tbh, meni više djeluje kao novi način masturbacije u startu, a kasnije samo zanimljiv odnos koji još nije kategoriziran. I to odnos s osobom koja poznaje tvoje potrebe i dijeli ih, how cool is that, amirite?
I have no money and I have to scream.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Bash » 09 ožu 2016 20:55

Pa najviše radi divojke D i emocionalne/fizičke veze nje i Br2. Nemam problem da Br2 i ja imamo zajedničke prijatelje i familiju. D može imat i priležnicu. I da ima šest priležnica, samo mi je bitno da sam najvažnija priležnica. U ovoj je situaciji problem to da osobine zbog kojih me D voli ima i Br2. Ista smo osoba. Ne mogu bit najvažnija ako D zna da ima još jedna ja, the best case scenario je da mogu bit jednako važna.
Osim toga, nevezano za D, u budućnosti bi svako daljnje npr. poslovno postignuće Br2 koje sam ja također sebi željela, a nisam dostigla, bilo bi doslovno spomenik mojoj nesposobnosti. Dokaz da sam imala sve predispozicije, ali sam to krivo ishendlala i evo moja superiorna kopija cvjeta, a ja cvjetam samo u ljubomori.
Ali moj ego tu nije ni najveći problem, zamišljam koje sranje bi bilo da, nakon šta je Br2 neko vrime u vezi s D i platonski sa mnom, Br2 umre u npr. random prometnoj nesreći (koju nisam sredila majkemi). Ne treba ni njoj ni meni takva emocionalna turbulencija.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la Nirya » 14 ožu 2016 23:33

Eto, na sve strane se razmišlja o ovakvim stvarima... :D

http://www.cracked.com/blog/human-clone ... -or-fight/
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Problemi s teleportacijom!

Post Postao/la degenereginald » 15 ožu 2016 10:10

To svi lurkaju po/ čitaju crol :D

Šteta što ne postoji i 'fight & fuck' opcija. Angry sex? Sure.
+
ovo mi je prezabavno-
Interesting sidebar: Whenever I bring this hypothetical up in real life, if someone's on the fence, their deciding factor is always wrapped up in the same-sex aspect of the situation. In fact, the people who wouldn't have sex with a clone almost invariably WOULD if the clone was, somehow, the opposite sex. Exactly like you, but the opposite gender. No one, without exception, gives any pause to the fact that they're fucking an exact replica of themselves, the whole freak-of-nature aspect never registers as a possible concern.
<3
Ljudi su divni.
I have no money and I have to scream.

Odgovorite