traze se WEB designer/developer and graphic designer

Kupujem, prodajem, mijenjam, tražim, poklanjam, unajmljujem, iznajmljujem... Napomena: ovo NIJE forum u kojem tražite curu ili one night stand, za to postoji posebna rubrika. ZABRANJENO REKLAMIRANJE USLUGA/PROIZVODA BEZ DOZVOLE ADMINISTRATORA!
Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la call_me » 14 lis 2010 20:57

puno pricate o lezbijskom lobiju...ajd da vidim hoce li se koja javit kad se nesto ponudi. :)

mjesto radnje: makedonija, 42 radna dana (cijena dana je 200 €+ 150 € za stanovanje + naravno placeni svi troskovi puta)
vas posao: responsibility to design the web based solutions, in particular to design
and develop an interactive website. He/She/they will have to provide on-the-job training for people
for integrating content/updating and administration of the OPHRD Website. He/she/they shall have the responsibility for graphic design of electronic and non electronic communication media.
kvalifikacije: Minimum university degree in Communication, Graphic design, Art, Information
technology, or general professional experience of three (3) years above the minimum general
professional experience.
Minimum three (3) years of experience in designing and developing websites requiring plugins
for displaying complex media.
Minimum two (2) years professional experience with graphic software(s) and image editing
software(s).
ODLICNO znanje engleskog jezika se podrazumijeva.
ukoliko ne zadovoljavate minimalno ovo SVE gore kaj pise, nemojte mi se javljat. u svakom drugom slucaju, ppt me.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Bash » 16 lis 2010 10:59

moram reć da ovo zvuči tako dobro, dođe mi za prekvalifikaciju :x

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Zita » 16 lis 2010 11:02

bas!
zanima me hoce li se neka javit..
Measure of a woman is her sense of humor

backspace

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la backspace » 16 lis 2010 12:21

200 jurića dnevno.. fino bome. aj javite se koje možete, ali brijem si ja da te koje se mogu aplicirati na takav natječaj su zbrinute i mogu i drugdje postavljat uvjete.
u svakom slučaju ovo mi se sviđa.
lijepo od call me :) :thumbup:

michelle

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la michelle » 16 lis 2010 12:59

nije mi jasan ovaj oglas... o kakvim interaktivnim stranicama je rječ!?! Flash? OPHRD... što je to? Dal misle na CMS (Content Management System) stranice s obzirom da spominju integriranje sadržaja i updejtanje?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Zita » 16 lis 2010 16:08

pa ak ti nije jasan onda nije za tebe :D
vrlo je jednostavno
Measure of a woman is her sense of humor

michelle

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la michelle » 16 lis 2010 19:34

Zita je napisao/la:pa ak ti nije jasan onda nije za tebe :D
vrlo je jednostavno
to ne znači da ne mogu pitat, uvijek mogu naučit nešto novo, a i nije isto tražiti sir i Gaudu

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la call_me » 16 lis 2010 19:44

za svoj dio posla znam odgovore, za ovaj je ovak kak je...kak je zita rekla, uostalom :D
da, radi se uvijek o istome, kad za konkretne poslove trazis nekoga...potraznja je velika, a ponuda experata je uvijek jako oskudna. ovo su odlicni poslovi koje preferiram jer ne traze da sjedis negdje od do, dodjes, obavis i ides dalje...relativno jednostavni poslici za relativno dobre pare. 200 € dan je naravno minimum ispod kojeg se ne ide. ukoliko ste mange, postavljate naravno vecu cijenu.
zao mi je da mi se nitko ne javlja i da nemam koga predloziti :(
moram priznat da sam do sada radila s 2 zene s Crola i to mi je do sada najbolje iskustvo suradnje sa zenama. uvijek preferiram, ukoliko je moguce, ponuditi poslove "komjunitiju"...pa evo...bila bih zahvalna da se netko na ovo javi.
e da...OPHRD je interni naziv institucije za koju se radi. sorry not to explain.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Zita » 16 lis 2010 20:10

zavrsila sam malo drugaciji fakultet no apsolutno ima veze sa komunikacijama i informacijama :D :D :D
ak se broji crol kao medij sa desetke tisuca posjeta onda imam iskustva i zadovoljavam ostale tocke
inace bi dosla sa nekim tko zna odlicno engleski jezik. moj nije "odlican" vec sam balkan seljo sa engleskim :D
mogu samo rec:steta
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la phos » 16 lis 2010 20:24

meni samo nije jasan dio sa administriranjem stranica,jer to ima dvostruko znacenje a nije definirano.jer moze se raditi i o sistemskoj administraciji a to onda nema veze s grafikom i web designom.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la call_me » 16 lis 2010 20:27

nikad nije definirano do kraja :) to je poanta. jer se onda daje flexibilnost onome sta ce se zbilja raditi, a da ulazi u generalne postavke zadanog. radi kasnijih reporta. ma...cakice. ne beri brigu ako zadovoljavas :)
zapravo se traze graficki dizajner + neko ko ce uspogonit web sajt - dizajnerski i operativno + naucit tamo ljude kak ce unosit materijal. toj to. znaci, traze se 2 osobe.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Zita » 16 lis 2010 20:32

obzirom da znas moju struku-ak bude nesto slicno samo se javi :)
bilo bi zabavno otici odavde
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la call_me » 16 lis 2010 20:32

Zita je napisao/la:obzirom da znas moju struku-ak bude nesto slicno samo se javi :)
nou frks :)

michelle

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la michelle » 16 lis 2010 23:59

call_me je napisao/la:nikad nije definirano do kraja :) to je poanta. jer se onda daje flexibilnost onome sta ce se zbilja raditi, a da ulazi u generalne postavke zadanog. radi kasnijih reporta. ma...cakice. ne beri brigu ako zadovoljavas :)
zapravo se traze graficki dizajner + neko ko ce uspogonit web sajt - dizajnerski i operativno + naucit tamo ljude kak ce unosit materijal. toj to. znaci, traze se 2 osobe.
da, to su te sheme koje su jako rijetke, pogotovo kad pokušavaju spojiti dva totalno drugačija načina razmišljanja u jedno :)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la call_me » 17 lis 2010 00:08

ha? :o

michelle

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la michelle » 17 lis 2010 00:17

mislim na vizualno razmišljanje dizajnera i sistemsko (programersko)... kao dizajnerica, jako se patim sa linijama koda i shvaćam da u tome nikad neću biti dovoljno dobra kao neki programer... to sam htjela reći... zapravo tražite grf./web dizajnera i programera... šteta što mi eng. nije besprijekoran, inače bi se javila za ovo prvo

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la jpeg » 17 lis 2010 00:56

pa uglavnom je to sve programiranje sa dodatkom igranja s grafikom. ovisi kakvo programiranje i ovisi kakvom grafikom.
nije isto crtat u autocadu ili u visiu, or programirat u joomli ili c.
mozda bas zadovoljavas sta traze. a mozda to nikada necemo saznati.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Pi » 17 lis 2010 11:54

Istina, nije ovo posao za jednu osobu, nego za dvije. Ali primarno za programera. Kako je programer u prosjeku pametniji od dizajnera :D , on će jednostavno platiti dizajneru 200 ojra da mu nacrta dizajn u photoshopu, pokazati tim klijentima dizajn, oni će reći "DA", i ovaj će samo mehanički prebaciti photoshop u template, i pokupiti ostatak love i slavu :D Čak ni programera, nego za jednog s diplomom grafičkog za ovaj photoshop, i jednoga tko ima imalo iskustva sa Joomla templateom.

Inače, ovdje napomena stoji da se mora laike naučiti ubacivati sadržaj i upravljati stranicom, dakle definitivno se radi o jednom od gotovih CMS-ova. Joomla. Pluginovi... neće tražiti ništa što već ne postoji.

Ne znam samo zašto stoji mjesec dana, ovo je posao za dizajnera 2 dana, za pravljenje template-a možda 5 dana, i za postavljanje na server 2 :)

Sad, tko ima vremena za 10 dana u Makedoniji... Nije loša lova :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la backspace » 17 lis 2010 12:32

okej, sul. ti imaš znanje, ja imam potrebu uzet novce, pa ajmo se dogovorit.. ti mene nauči to radit, znaš da sam bistra, polovim sve u taj tren, smuljat ću cv za iskustvo i to, šarmirat na sastanku, pa si onda ja uzmem godišnji 2 tjedna (ti kažeš da je 10 dana dosta za to, evo ja si dajem 16 :D) i odem i uzmem lovu.. tebi dam 10%, jel to ok? :D :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Pi » 17 lis 2010 12:36

Pa učim te već. Je li jučer bila prva lekcija, "Kako smanjiti sliku i staviti je kao avatar." :D

Works for me. Ti ideš tamo samo kao javno lice tvrtke, ušminkaj se i to, kad ti kažu što treba raditi ti samo zapiši i pošalji mi na mail. Ja sve obavim, ti opet odeš tamo i izgledaš lijepo, pokupiš lovu i eto :D

Jedino tako. Taj dio s prenošenjem znanja na tebe je totalno nepotreban, kad ti već imaš sve potrebne kvalifikacije. Wonderbra i to.
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la backspace » 17 lis 2010 12:43

:D :D :D a ne znam ko koga uči sheme po gmailu, ali dobro :D :D

znači dogovorili smo se, odlično :*

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Pi » 17 lis 2010 12:49

It's a deal.

Sad trči odaberi najljepšu sliku i pošalji call me pm s njom. Neće ni čitati što piše ispod, odmah smo dobile posao. Ja idem raditi u sjeni :D
Whatever makes you happy
Whatever you want

michelle

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la michelle » 17 lis 2010 12:50

@sul.: heh... ajmo tako na slijepo... nisi uzela u obzir ako njima treba više od onoga što joomla može priuštiti... da, definitivno im treba CMS, a ako dotični, već pripremljeni, nema sve što njima treba, potrebno ga je nadograditi, onda nije samo par dana posla

ajmo sad realno: njima vjerojatno treba kompletno rješenje sajta, od dizajna pa do CMS-a i na kraju još obuka ljudi... kako to u realnosti biva... nakon što sakupiš sve potrebne informacije od klijenta što bi on htio od svog sajta... radiš skicu (smišljaš kompletnu organizaciju sajta kroz sve moguće stranice)... to obično radi dizajner i za to mu treba par dana da bi to napravio kvalitetno, da se nebi kasnije doveo u situaciju da mora mjenjat neke ključne stavke sajta koje su već u procesu i radio neke stvari ispočetka... nakon što je skica odobrena od klijenta (iz iskustva mogu reći da je i za to ponekad potrebno nekoliko dana, pogotovo ako je više glava uključeno u projekt pa dok se svi oni međusobno izdogovore oko izmjena, pa dok ti napraviš izmjene i oni opet oko toga sastanče do konačne skice zna proći i po tjedan dana), slijedi oblikovanje dizajna prema skici... za idejno rješenje (ako uzmemo u obzir da se radi apsolutno svaka stavka sajta) treba ti barem 5 dana... slijedi opet sastančenje oko dizajna i izmjena - 2-3 dana, ako ne i više... kad je idajno rješenje konačno prihvaćeno, razrađuju se unutarnje stranice, za to ti treba barem dan po stranici i za te je također potrebno potvrda klijenta... nakon što je cjelokupni dizajn sajta osmišljen, slijedi rezanje i kodiranje u HTML/CSS-u... za malo zahtjevniji sajt, rekla bi da treba oko tjedan dana... Taj dio može raditi i dizajner, a može i programer kako bi uštedio vrijeme dok se dizajner bakči oko razrada unutarnjih stranica... S obzirom da se u većini postavljaju privremena/zamjenska rješenja pojedinih stavki, koje nisu toliko bitne programeru, takve se stvari rješavaju i pripremaju naknadno, jer se odnose na pripremu materijala koje će se kasnije unositi u sajt (naknadni posao dizajnera!)... Koliko još treba programeru da upogoni jedan zahtjevniji sajt i unese zamjenski sadržaj kako bi se sve moglo dobro istestirati, ne znam, ali ovo sve što je prethodno opisano, je u većini, posao jednog profesionalnog web dizajnera i za to mu definitivno nije dovoljno samo 2 dana...

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Pi » 17 lis 2010 12:56

Ma znam ja to sve, odradila sam ih 50 do sada. Samo gledam sa moje strane koliko je potrebno posla, a to nije više od tjedan dana. To što oni sastanče danima, obično nemaju pojma točno što će sa sadržajem i sl., to nije moj problem.

Iz iskustva, prije nego uopće počnem raditi zatražim kompletan popis sadržaja, i prema tome izradim prijedlog modula i layouta. Onda to dizajner odradi u photoshopu. Mailam, i tek kad dobijem da, idemo raditi. Inače je gubitak vremena. Opet, s moje strane, tjedan dana posla, između radiš svoje što imaš. Ako će oni plaćati mjesec dana dnevnicu dok sastanče, not my problem :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la backspace » 17 lis 2010 12:58

sul. je napisao/la:It's a deal.

Sad trči odaberi najljepšu sliku i pošalji call me pm s njom. Neće ni čitati što piše ispod, odmah smo dobile posao. Ja idem raditi u sjeni :D
ko da mi se malo malkeco čini da me pretvaraš u objekt... nekakav.. možebitno sexualni. a pouzdano znam da si ti strejt, pa mi malo čudno. :o
lajkam u svakom slučaju :* :D

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la komad kruha » 17 lis 2010 13:43

call_me je napisao/la:puno pricate o lezbijskom lobiju...ajd da vidim hoce li se koja javit kad se nesto ponudi. :)

mjesto radnje: makedonija, 42 radna dana (cijena dana je 200 €+ 150 € za stanovanje + naravno placeni svi troskovi puta)
vas posao: responsibility to design the web based solutions, in particular to design
and develop an interactive website. He/She/they will have to provide on-the-job training for people
for integrating content/updating and administration of the OPHRD Website. He/she/they shall have the responsibility for graphic design of electronic and non electronic communication media.
kvalifikacije: Minimum university degree in Communication, Graphic design, Art, Information
technology, or general professional experience of three (3) years above the minimum general
professional experience.
Minimum three (3) years of experience in designing and developing websites requiring plugins
for displaying complex media.
Minimum two (2) years professional experience with graphic software(s) and image editing
software(s).
ODLICNO znanje engleskog jezika se podrazumijeva.
ukoliko ne zadovoljavate minimalno ovo SVE gore kaj pise, nemojte mi se javljat. u svakom drugom slucaju, ppt me.

fenomenalna prilika. žao mi je što se ovako nešto nikada ne nudi u mojoj struci :(
kaj te hiče?

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la call_me » 17 lis 2010 15:40

a onda nista jel? steta.
prijaviti cu sutra samu sebe, ovaj dio ce ostat nepotpunjen. steta.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la phos » 17 lis 2010 16:34

michelle je napisao/la:@sul.: heh... ajmo tako na slijepo... nisi uzela u obzir ako njima treba više od onoga što joomla može priuštiti... da, definitivno im treba CMS, a ako dotični, već pripremljeni, nema sve što njima treba, potrebno ga je nadograditi, onda nije samo par dana posla

ajmo sad realno: njima vjerojatno treba kompletno rješenje sajta, od dizajna pa do CMS-a i na kraju još obuka ljudi... kako to u realnosti biva... nakon što sakupiš sve potrebne informacije od klijenta što bi on htio od svog sajta... radiš skicu (smišljaš kompletnu organizaciju sajta kroz sve moguće stranice)... to obično radi dizajner i za to mu treba par dana da bi to napravio kvalitetno, da se nebi kasnije doveo u situaciju da mora mjenjat neke ključne stavke sajta koje su već u procesu i radio neke stvari ispočetka... nakon što je skica odobrena od klijenta (iz iskustva mogu reći da je i za to ponekad potrebno nekoliko dana, pogotovo ako je više glava uključeno u projekt pa dok se svi oni međusobno izdogovore oko izmjena, pa dok ti napraviš izmjene i oni opet oko toga sastanče do konačne skice zna proći i po tjedan dana), slijedi oblikovanje dizajna prema skici... za idejno rješenje (ako uzmemo u obzir da se radi apsolutno svaka stavka sajta) treba ti barem 5 dana... slijedi opet sastančenje oko dizajna i izmjena - 2-3 dana, ako ne i više... kad je idajno rješenje konačno prihvaćeno, razrađuju se unutarnje stranice, za to ti treba barem dan po stranici i za te je također potrebno potvrda klijenta... nakon što je cjelokupni dizajn sajta osmišljen, slijedi rezanje i kodiranje u HTML/CSS-u... za malo zahtjevniji sajt, rekla bi da treba oko tjedan dana... Taj dio može raditi i dizajner, a može i programer kako bi uštedio vrijeme dok se dizajner bakči oko razrada unutarnjih stranica... S obzirom da se u većini postavljaju privremena/zamjenska rješenja pojedinih stavki, koje nisu toliko bitne programeru, takve se stvari rješavaju i pripremaju naknadno, jer se odnose na pripremu materijala koje će se kasnije unositi u sajt (naknadni posao dizajnera!)... Koliko još treba programeru da upogoni jedan zahtjevniji sajt i unese zamjenski sadržaj kako bi se sve moglo dobro istestirati, ne znam, ali ovo sve što je prethodno opisano, je u većini, posao jednog profesionalnog web dizajnera i za to mu definitivno nije dovoljno samo 2 dana...
i dodaj jos ako se radi tek o postavljanu od temelja,treba ti sistemac za zastitu,certifikate dhcp.ifs,df i sve ostalo za servere i mail i exchange,dizanje virtualnih domena..........a meni se cini da je to sve u opisu posle i to je....puno pola!
di su jos i baze...
a to sve traje
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la Pi » 17 lis 2010 17:26

Naravno, to bi bio slučaj da zapravo piše u oglasu da to traže. No, ne traže administratora servera, oni traže nekoga tko može na već spreman server postaviti CMS. Stoga i može osoba biti samo sa diplomom grafičkog - oni ne uče te stvari. U svakom slučaju - sve serverske stvari koje phos navodi - 1 dan tops. Što s bazama, postave se jednim klikom.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: traze se WEB designer/developer and graphic designer

Post Postao/la phos » 17 lis 2010 17:31

sul. je napisao/la:Naravno, to bi bio slučaj da zapravo piše u oglasu da to traže. No, ne traže administratora servera, oni traže nekoga tko može na već spreman server postaviti CMS. Stoga i može osoba biti samo sa diplomom grafičkog - oni ne uče te stvari. U svakom slučaju - sve serverske stvari koje phos navodi - 1 dan tops. Što s bazama, postave se jednim klikom.
onda sam ja krivo skuzila,ali to sto pricas da se obavi za jedan dan.....to nije ni blizu.
baze se postave odmah...ali dal postoje je pitanje.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Zaključano