pasici

Kupujem, prodajem, mijenjam, tražim, poklanjam, unajmljujem, iznajmljujem... Napomena: ovo NIJE forum u kojem tražite curu ili one night stand, za to postoji posebna rubrika. ZABRANJENO REKLAMIRANJE USLUGA/PROIZVODA BEZ DOZVOLE ADMINISTRATORA!
Odgovorite
Ooh

pasici

Post Postao/la Ooh » 01 svi 2013 17:44

drage cure/zene

prije par mjeseci dolutala je kuja, sada clan obitelji. nedavno je okotila 6 malenih kucica. nakon nje je dolutao i jedan od pasofa lutalica, sada vec clan obitelji. danas nakon djira s prijateljicom, prije vracanja kuci ispod auta smo nasle 3 malena ostavljena stenca. oni su takodje sada kod mene. dakle u kratkom vremenu, prije nego sam sama budem lansirana u paralelni svemir, treba udomiti sve te zivotinje. tocnije trebam pomoc i savijet sta da radim? hvala...

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 01 svi 2013 17:45

moji misle da ova nova tri psa je netko izbacio iz auta...

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: pasici

Post Postao/la omnia » 01 svi 2013 17:49

Stavi oglas na Njuškalo ili slične stranice da prodaješ/daješ psiće :)

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 01 svi 2013 19:51

hvala. sada sam u smisljanju strategije i stvarno su i sve informacije o portalima dobrodosle:)

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: pasici

Post Postao/la gigiONlajna » 01 svi 2013 20:27

Osim azila kao mogućnosti , ima i mogućnost plaćenog smještaja (to već košta ali onu mogu ujedno i tražiit udomljenje). Na fejsu vidim da Udruge koje se bave životinjima često isto oglašavaju životinje. ETo nekih s fejsa....Azil za pse (DRuštvo ua zaštitiu životinja Rijeka); Za šapu!Vukovar ;Sklonište za životinje LIč-Gorski KOtar; Volim životinje, Udruga Šapica....)
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 01 svi 2013 20:50

gigiONlajna je napisao/la:Osim azila kao mogućnosti , ima i mogućnost plaćenog smještaja (to već košta ali onu mogu ujedno i tražiit udomljenje). Na fejsu vidim da Udruge koje se bave životinjima često isto oglašavaju životinje. ETo nekih s fejsa....Azil za pse (DRuštvo ua zaštitiu životinja Rijeka); Za šapu!Vukovar ;Sklonište za životinje LIč-Gorski KOtar; Volim životinje, Udruga Šapica....)
hvala.

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Re: pasici

Post Postao/la crispy » 03 svi 2013 21:39

Uzasno sam slaba na pse, i ne shvacam ljude koji jednostavno ostave u kutiji bespomocne psice.
Svaka cast tebi sto si ih privremeno udomila :-)

Uslikaj psice, sto vise sladjih fotografija, to bolje :-) Napravi album na FB-u i sheraj medju prijateljima. Posalji mail na sve koje se mozes sjetiti, i obavezno zakvaci slike. Zamoli prijatelje neka salju dalje. Napravi letak i otidji u Pet Shop ili Zoo city i ostavi tamo na oglasnoj ploci da poklanjas psice. Mozes i na Njuskalu ostaviti oglas.
A mozes ih smjestiti i u azil, ako imaju mjesata.
Ovo su ti neki od azila/udruga za zaštitu životinja iz Zagreba ili oko Zagreba: Noina Arka, Suza, Šapica (Zaprešić), Azil Zagreb (Dumovec). Poveži se preko FB-a sa nekima od njih i zamoli ih da ti preko svojih FB stranica pomognu oko udomljavanja.
Nedavno su Dumovec i Noina Arka organizirali akciju "Udomljavanje je fora" gdje je bilo udomljeno vise od 20 pasa a novi vlasnici su dobili i hranu za pse za tri mjeseca.
Evo, ako se malo aktiviras, zadigurno ces ubrzo udomiti kojeg psića :-)
A ako trebaš pomoć oko hrane ili šetnje, javi se :-)
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: pasici

Post Postao/la Bash » 04 svi 2013 14:51

http://www.forum.hr/forumdisplay.php?s= ... ee8c&f=240" onclick="window.open(this.href);return false;

Najbitnije ti je napraviti što slađe fotografije pasića. Niko ne može odolit mokrim pasićima u ručniku, pasićima gospama pod zavjesom, pasićima koji se bore za igračku, pasićima koji vire iz cipele, košari punoj pasića, pasićima koji vire iz dekoltea, pasićima koji spavaju u gnijezdu od fluffy dekice, fisheye pasićima, pasićima koji u zubima imaju čokoladu samo tvoj ili papirić s porukom, pasićima koji vire iz livade, itd. You get the picture :D

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 22 svi 2013 10:33

crispy je napisao/la:Uzasno sam slaba na pse, i ne shvacam ljude koji jednostavno ostave u kutiji bespomocne psice.
Svaka cast tebi sto si ih privremeno udomila :-)

Uslikaj psice, sto vise sladjih fotografija, to bolje :-) Napravi album na FB-u i sheraj medju prijateljima. Posalji mail na sve koje se mozes sjetiti, i obavezno zakvaci slike. Zamoli prijatelje neka salju dalje. Napravi letak i otidji u Pet Shop ili Zoo city i ostavi tamo na oglasnoj ploci da poklanjas psice. Mozes i na Njuskalu ostaviti oglas.
A mozes ih smjestiti i u azil, ako imaju mjesata.
Ovo su ti neki od azila/udruga za zaštitu životinja iz Zagreba ili oko Zagreba: Noina Arka, Suza, Šapica (Zaprešić), Azil Zagreb (Dumovec). Poveži se preko FB-a sa nekima od njih i zamoli ih da ti preko svojih FB stranica pomognu oko udomljavanja.
Nedavno su Dumovec i Noina Arka organizirali akciju "Udomljavanje je fora" gdje je bilo udomljeno vise od 20 pasa a novi vlasnici su dobili i hranu za pse za tri mjeseca.
Evo, ako se malo aktiviras, zadigurno ces ubrzo udomiti kojeg psića :-)
A ako trebaš pomoć oko hrane ili šetnje, javi se :-)
:) hvala. za sada jos uvijek zajedno cvilimo i rastemo. oni u svakom pogledu, a ja u laganom shvacanju da ta stavka (kamion psece hrane) je realnost :D inace super je to sto stvarno dosta ljudi se javi s voljom da doniraju pare za hranu. meni je to super. lijepo je znati da ljudi koje ne poznajem brinu i da su senzibilni. krasno. bas jeste.

bash, ne volim igrati na kartu senzibilnosti, to mi je podcjenjivanje. nije mi cilj da kucice dam nekom tko pada na to, uvaliti ih. osjecam se krivom. vise oni vrijede. necu da ih spustam na razinu primitivnih umova. jucer su bili neki ljudi dosli vidjeti olija. kada sam ih vidjela, tako sam sretna sto ga nisu uzeli. :D ali dobro, laganini... :D

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: pasici

Post Postao/la hops » 22 svi 2013 10:34

a ti psi su u zg?

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: pasici

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 22 svi 2013 14:11

hops uzmi jednog pliiiiz!
em ga spasis em cemo ga mi cuvat onih 17 dana godisnje sto se vidimo :feelingfree:
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 22 svi 2013 15:49

ne nismo u zgu, sva sreca :D ali stvarno ukoliko netko zeli pasica, naci cu nacina da ima ugodnu voznju.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: pasici

Post Postao/la JaNNa » 23 svi 2013 07:52

Ooh je napisao/la:ne nismo u zgu, sva sreca :D
:roll:

ot. ni jedan još nije otišao?

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: pasici

Post Postao/la roadkill » 23 svi 2013 08:11

Sutra ili prekosutra dolazim po jednog. :)
bring your mind into my head...

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: pasici

Post Postao/la hops » 23 svi 2013 08:27

ja bi jednog.
samo mi je bitno koliki narastu.
i ako se moze naslutiti cega su mjesanci. to mi je bitno zbog alergija.
za prijevoz se snadem.
naravno, radim to samo radi red i missy....

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 23 svi 2013 13:31

roadkill je napisao/la:Sutra ili prekosutra dolazim po jednog. :)

dobro da to saznam preko crola :D

draga hops, ovako stvari stoje. ostenili su se 12.04. pa racunaj. sada su taman u fazi trckaranja i zivosti. za sada ime ima samo mojsije, jer konstantno laje i iziskuje akcije spasavanja u sred noci...ne zaklapa. propovjednicki neki tip. sto se vrste tice mislim da je mama berti kombinacija nekih lovackih pasova. tko je tata, ne znam. moze biti jedan i svih milijun seoskih pasa. mislila sam da su moji, ali nista nemaju s kucicima. vise mi lice na olija. s akijem (labradorom), zajednicka im se samo zivost. neuhvatljivi su.

janna jos uvijek su svi kod mene. bit ce mi malo tesko odvojiti se od njih. i jako me zivcira diskriminacija, svi zele samo muske kucice, a tri su cure, tri decka.

imam pitanje, da li netko zna koliko dugo nakon sto se cuka okoti treba ici na podvezivanje jajnika i koliko to kosta otprilike? zvat cu veterinara, ali svejedno, pitam. i kada je vrijeme za vakcinaciju? nista ne znam.

p.s. hvala hops i roadkill. jel imate neku zelju za poklon uz pasica?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: pasici

Post Postao/la JaNNa » 23 svi 2013 13:33

Ooh je napisao/la:janna jos uvijek su svi kod mene. bit ce mi malo tesko odvojiti se od njih. i jako me zivcira diskriminacija, svi zele samo muske kucice, a tri su cure, tri decka.
viš, toga ti u Zg-u nema :lol:

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: pasici

Post Postao/la hops » 23 svi 2013 13:36

mojsije bi se karakterno uklopio pod moj krov :D
ali obavezno je preimenovanje...
meni isto zenka ne dolazi u obzir. ne diskriminiram, samo iz iskustva :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: pasici

Post Postao/la JaNNa » 23 svi 2013 13:37

hops je napisao/la:meni isto zenka ne dolazi u obzir. ne diskriminiram, samo iz iskustva :D
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

been there, done that!

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: pasici

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 23 svi 2013 13:46

hops je napisao/la:ja bi jednog.
samo mi je bitno koliki narastu.
i ako se moze naslutiti cega su mjesanci. to mi je bitno zbog alergija.
za prijevoz se snadem.
naravno, radim to samo radi red i missy....

Awww volimo te :feelingfree:
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: pasici

Post Postao/la roadkill » 23 svi 2013 13:47

Ooh je napisao/la:dobro da to saznam preko crola :D
Lijepo sam ti rekla, prosli vikend ili ovaj sad. eto me sutra ako veceras ne bude cuda.
jel imate neku zelju za poklon uz pasica?
Imam. Ne nabavljaj nove. :D
bring your mind into my head...

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 23 svi 2013 21:03

mojsije je inace cura :D :roftl: :roftl: :roftl: :hihi: :hihi: :krezub :lol:

no, dobro.

roadkill jesu to rakije cudnovate ili? :D

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 23 svi 2013 21:10

Imam. Ne nabavljaj nove.
bolje zazeli da vise jedine vakcine koje primam ne budu one protiv bjesnoce. pravo sam se navukla :D sve mi fale. moram cekati dvije godine da opet "dodjem u kontakt sa zarazenom zivotinjom" i da me nakljukaju. vidis i kada ujedam bezopasna sam. to mi je malo frustrirajuce :D

nego, ne nebavljam, nadju moju slabost :D

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: pasici

Post Postao/la roadkill » 24 svi 2013 00:14

Ooh je napisao/la:
roadkill jesu to rakije cudnovate ili? :D
Jesu. Ako ista, onda cudnovate. Sutra ce pokazati pravo lice. :D
bring your mind into my head...

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 24 svi 2013 15:21

boze, boze, cuke alkosima predajem u ruke. pijes li ti dok vozis ili vozis dok pijes? :D

Ooh

Re: pasici

Post Postao/la Ooh » 01 lip 2013 19:49

hops je napisao/la:ja bi jednog.
samo mi je bitno koliki narastu.
i ako se moze naslutiti cega su mjesanci. to mi je bitno zbog alergija.
za prijevoz se snadem.
naravno, radim to samo radi red i missy....
ovako, ukoliko zelis cuku jos uvijek skoro ce netko ici za zagreb, pa ga moze povesti samo treba upriliciti primopredaju. pitam da znam. LP :)

Odgovorite