Kakav Crol biste htjele?

Problemi vezani uz rad foruma, pitanja, pohvale, pokude? Navedite ih ovdje.
Gost

Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Gost » 27 tra 2010 10:17

Ovo je forum svih nas, mjesto upoznavanja, druženja, novih saznanja... pa hajmo ga zajedno osvježiti, da bude još bolji! :)

Dal ste aktivne na forumu, ako niste, zašto?
Što bi vas nagnalo da više pišete, otvarate teme?
Što vam smeta? Što vam se sviđa? Što biste mijenjale?
O čemu biste htjele čitati u Crol magazinu?

Ideje, prijedlozi, kritike dobrodošli. :)

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la pihach » 27 tra 2010 17:18

mislim da bi bilo super kad bi imali profile, chat ili nesto slicno.
ljudi bi vise komunicirali i upoznavali se.
osim toga, neki redizajnic nije na odmet (ak je moguc) :)
kaj se tema tice, koliko sam skuzila vise-manje 10 ljudi odgovara, a ostatak je samo ulogiran i to je to.
zasad nemam ideje kako tome doskociti :nezna:

raih
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 kol 2010 22:16
Spol/rod: žensko

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la raih » 27 kol 2010 09:56

Meni osobno u nazivu Crol jako smeta lezbejski portal,mislim da bi naziv trebao biti portal za lez i bi osobe,jer mi je to diskriminirajuće prema bi osobama.Općenito mislim da bih trebalo više prostora,tema i podrške dati bi osobama koje bi na taj način mogle progovoriti i naći se na ovome portalu a ne da budu napadnute od većine lez osoba kad se jave pa i izgube volju za daljnjom aktivnošću na Crol-u.
Mislim da bi bilo jako lijepo otvoriti rubriku tipa npr. ženski kutak gdje bi žene čitale o modi,šminkanju,depilaciji ...
i da chat bi bio super.
Eto.. :ok:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Zita » 27 kol 2010 11:24

Ovo jest hrvatski lezbijski portal i zamisljen je primarno kao takav da pomogne okupljanju, upoznavanju, da daje podrsku lezbijkama u Hrvatskoj i okolici itd te je jasno da nije iskljuciv za seksualnu ili rodnu pripadnost te ne diskriminiramo druge skupine i da su svi i vise nego nego dobrodosle/i na njega.
U ovih 11 godina postojanja nitko ga nije nazvao diskriminirajucim niti je neka skupina bila diskriminirana-sto samo po sebi govori mnogo i zao mi je sto te sam naziv vrijeda no to je nesto sto ti moras rijesiti sama sa sobom.

Ovdje, od prvih dana postojanja, postoji mjesto za biseksualne osobe kao i za sve druge dobre volje koji zele pristojno komunicirati sa drugim korisnicama, sudjelovati aktivno ili pasivno za boljitak svih nas ili se jednostavno samo dobro zabaviti.
Jedino je da biseksualne osobe, kao i transrodne, lezbijke, aseksualne osobe, gayevi ili bilokoje druge same moraju poceti otvarati teme, voditi razgovore, poticati jedna drugu jer to nitko nece napraviti umjesto njih/vas/nas. kuzis?
Apsolutno nigdje nije zabranjeno pricati o sminkanju i depilaciji, dapace-o tome se vodilo vise razgovora
Prema tome da ti je ovo prvi post pretpostavit cu da si nova (mozda i krivo) te ti savjetujem da ako te nesto zanima ili ako zelis o necemu razgovarati-otvori temu ili jednostavno u trazilici potrazi teme koje te interesiraju i velika je vjerojatnost da ces naici na nesto interesantno ;)
Measure of a woman is her sense of humor

raih
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 kol 2010 22:16
Spol/rod: žensko

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la raih » 27 kol 2010 16:24

Prvo se ispričavam ako sam nekoga povrijedila,ali molim te drugi put bolje čitaj.
Prvo ja nisam rekla da diskriminira nego sam rekla da meni se čini diskriminirajuće (stavi akcent na ono meni)i dala prijedlog da naziv bude portal za lezbijski i bi osobe ...jer mi se bolje čini što ne znaći da sam upravu ili nisam ...šta sad ne smijem reći šta mi se čini bolje ...
Drugo ja sam sve sama sa sobom riješila očito bolje nego ti sa sobom.
Treće tema je bila kako natjerati ljude da se više uključe u rad na forumu i meni nekako na portalu je to nedostajalo ne u forumu nego na portalu to mi se činilo super ideja da se ubaci kraj rubrike showbisnis ,vijesti....a ja nisam rekla da se o tome ne priča i da su na forumu nisu te teme ..samo bi mi bilo super da bude posebna tema i na portalu...i opet govorim meni
I ti na kraju kažeš otvori temu ili jednostavno u trazilici potrazi teme koje te interesiraju i velika je vjerojatnost da ces naici na nesto interesantno.....ja sam to i napravila htjela sam dati svoje subjektivno mišljenje...
I za kraj ja se još jednom ispričavam ako sam svojim mišljenjem nekoga povrijedila ili kako ti kažeš rad portala ali molim te drugi put bolje čitaj a ne moj odmah napadati.Optuživanje za diskriminaciju to mi nije i neće biti namjera dapače sve pohvale i tebi i ostalim curama na radu...

raih
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 kol 2010 22:16
Spol/rod: žensko

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la raih » 27 kol 2010 16:42

Jedino je da biseksualne osobe, kao i transrodne, lezbijke, aseksualne osobe, gayevi ili bilokoje druge same moraju poceti otvarati teme, voditi razgovore, poticati jedna drugu jer to nitko nece napraviti umjesto njih/vas/nas. kuzis?

E i sa ovim se ne slažem. Ja mislim da ih treba poticati i pomoći im da se otvore.Hvala.

Avatar
real8me
Postovi: 771
Pridružen/a: 29 ruj 2009 17:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: na pola brda

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la real8me » 27 kol 2010 18:09

pihach je napisao/la:mislim da bi bilo super kad bi imali profile, chat ili nesto slicno.
ljudi bi vise komunicirali i upoznavali se.
slažem se s tim napola, mislim da kad bi postojao chat da bi se kroz to izgubio smisao foruma i zašto on zapravo postoji..
pa bi se tako i smanjile rasprave o koje čemu..

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Zita » 27 kol 2010 21:52

slazem se sa real da postoji mogucnost smanjenog broja postova
no...mozda..al samo mozda bi shoutbox bio okej radi smanjenja offova
hm..dalo bi se razmisliti
Measure of a woman is her sense of humor

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Bash » 27 kol 2010 22:29

raih je napisao/la:Meni osobno u nazivu Crol jako smeta lezbejski portal,mislim da bi naziv trebao biti portal za lez i bi osobe,jer mi je to diskriminirajuće prema bi osobama.
ako nešto nije obuhvaćeno u samom nazivu, ne znači da se to diskriminira. samo napominjem pa ti možda ne bude više tako zvučalo.
raih je napisao/la:Općenito mislim da bih trebalo više prostora,tema i podrške dati bi osobama koje bi na taj način mogle progovoriti i naći se na ovome portalu a ne da budu napadnute od većine lez osoba kad se jave pa i izgube volju za daljnjom aktivnošću na Crol-u.
ovo pokazuje da ne znaš šta se tu piše i daješ prijedloge na temelju vlastitih predrasuda, a nisi potrošila 5 minuta da vidiš kako ovdje stvari funkcioniraju. ovih zadnjih (i jedinih) godinu dana šta sam aktivno tu, biseksualne osobe raspravljaju na apsolutno ravnopravnoj razini sa lezbijkama, dapače, čini mi se da su baš one najlajavije dvocijevke :inlove: :D :aha: :nerd: i da, odnosi se i na forum i na portal. nedostatak tema je samo odraz nedostatka ljudstva. da se javiš, vjerujem da bi te vrlo rado prihvatile u novinarskom miljeu portala :inlove:
raih je napisao/la:Mislim da bi bilo jako lijepo otvoriti rubriku tipa npr. ženski kutak gdje bi žene čitale o modi,šminkanju,depilaciji ...
ženski kutak, ženski posao, ženski mozak... nastavi niz. kao odvojene teme ok, ali tematski kutak za ženske stvari, ew. meni se ne sviđa, ali to je samo moje mišljenje.
raih je napisao/la:i da chat bi bio super.
Eto.. :ok:
tu se slažen s tobom. i uz neki primitivni chat, mislin da bi se smanjia offtopic i povećao promet na portalu. a mislin da potreba za tim postoji i ako samo gledamo broj posjetitelja zadnja 24h koji nikad ništa ne pišu. šta oni rade? provjeravaju pm-ove valjda.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la tamara3 » 28 kol 2010 14:50

raih je napisao/la:Meni osobno u nazivu Crol jako smeta lezbejski portal,mislim da bi naziv trebao biti portal za lez i bi osobe,jer mi je to diskriminirajuće prema bi osobama
Google > Crol > Portal za lezbijke, biseksualke, neodlučne i sve žene u potrazi za kvalitetnim informacijama o zdravlju, seksu, i općenito ženskim temama.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Kroacija » 28 kol 2010 15:21

raih je napisao/la:Meni osobno u nazivu Crol jako smeta lezbejski portal,mislim da bi naziv trebao biti portal za lez i bi osobe,jer mi je to diskriminirajuće prema bi osobama.

ja sam bi, pa mi je svejedno. u "lezbijski" mi se podrazumijeva i "bi", but that's just me. :o mislim da malo cjepidlacis s tim.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Popeye » 28 kol 2010 16:13

ja bih volio da se tekstovi na portalu pocnu potpisivati imenom i prezimenom. :)

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la pihach » 28 kol 2010 22:06

zakaj?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Popeye » 29 kol 2010 14:45

mislim da bi bilo ohrabrujuće čitateljicama da vide nešto takvo.
takodjer, tekst time dobija na vjerodostojnosti, jer znaci da iza njega autor/ica stoji, kako fraza ide, imenom i prezimenom. a i time crol postaje vjerodostojniji medij, kojeg bi onda mogli i prenositi vise mainstream mediji, pa bi time imao siri utjecaj. mnogo teze ce, recimo, portali prenijeti tekst koji je potpisala astrea28zg nego ana anić.

razumijem zasto je prije deset godina morala biti druga praksa, ali se nadam se ce se ona mijenjati.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la pihach » 29 kol 2010 15:31

impliciras na javno outanje onda a to, mislim, ne bu proslo.
queer.hr i gay.hr su dovoljni po tom pitanju.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Popeye » 29 kol 2010 17:05

na queer.hr-u se tekstovi potpisuju s npr. kalimero, a nije bas posebno drukcije ni na gay.hr-u. crol je trenutno bolji lgbt medij od oba.

anyway, ja sam iznio svoj prijedlog i obrazlozio ga. ne mora biti prihvacen, ali mislim da bi imao pozitivan ucinak na vise nacina.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la pihach » 29 kol 2010 17:15

bolji? idessss :duga:
ne pratim pa ne znam.
najbolje da se obratis moderatoricama s tim prijedlogom :)

Gost

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Gost » 29 kol 2010 17:18

Slažem se da bi CroL dobio na ozbiljnosti, a oni koji pišu na validaciji - možda bi pala i koja ponuda za posao. :p
Za sada... iz svog kuta, a mislim da se svi slažu, to je nažalost nemoguće.
Možda jednom (nadam se uskoro).

:pivo: za to.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la tamara3 » 29 kol 2010 20:03

Popaj je u pravu, i sama već dosta dugo razmišljam o tome ali (još) postoje neke prepreke i stvari koje valja napraviti, a i želim staviti svoje ime na finalni 'proizvod' kakav želim(o), a ovaj to još nije. Nadam se da dotad neće proteći cijela vječnost :).

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la phos » 29 kol 2010 20:23

dok postoji "Pitaj me..." meni je super :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
skittles
Postovi: 10
Pridružen/a: 02 kol 2010 19:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la skittles » 04 ruj 2010 08:07

Shoutbox je odličan ukoliko se koristi Ajaxov koji je i predviđen za phpbb forume, jer nema reklama koristi emotikone foruma, lagan je za regluaciju moderatorima i adminima, lako se prazni kroz bazu...eh sad...kroz shoutbox je najlakše srušiti forum jer ima "rupe". Balavci koji si briju da su hackeri, a u biti su crackeri obožavaju rušiti phpbb forume, a to bi bila prevelika šteta..my humble opinion :sramise:

However...ne bi bilo loše staviti par dodatnih modova tipa Thanks mod, mood mod itd...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la ticklebook » 09 ruj 2010 21:08

Nekako mi fali "like" i "dislike".
Dislike nema čak ni Face :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la pihach » 10 ruj 2010 15:35

ima unlike nakon sto kliknes like :D

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la ticklebook » 22 ruj 2010 19:30

Dislike nije isto što i unlike :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la spason » 12 lis 2010 21:36

Krol kome radi opcija "aktivne teme"

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la spason » 19 lis 2010 16:16

Probala sam suptilno... :)

Dakle, 'oće li proraditi ona pretraga aktivne teme?
Ja bih volela da kad kliknem "aktivne teme" dobijem teme na koje je odgovarano od moje poslednje posete.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Zita » 19 lis 2010 16:28

ta opcija radi oduvijek.
Radje pokusaj u desnom gornjem cosku kliknut na nove teme pa ce ti se izlistati one od zadnje posjete. Pozz
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la spason » 19 lis 2010 20:51

hvala :)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la Zita » 19 lis 2010 20:53

i 2 put ;)
imas i Nepročitane poruke gdje ces naci sve poruke, neovisno o loginu, koje nisi procitala
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kakav Crol biste htjele?

Post Postao/la call_me » 20 lis 2010 01:20

ja bih crol u kojem sam mozes mijenjat sucelje, kao recimo kod firefoxa..onak jedno 15 000 templatea pa ih mijenjas kako hoces. i zvucne poruke bih takodjer. i interaktivne smajlice. i ako me moze ususkat u krevet i nahranit, i to bi bilo to.

Odgovorite