coming out & upoznavanje

Podforum dobrodošlice, u kojem se možete predstaviti curama, idealno mjesto za vaš prvi post i oslobađanje od treme :)
Odgovorite
Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

coming out & upoznavanje

Post Postao/la megan » 13 vel 2013 21:54

pozdrav svima za početak! :wave:
e ovako, relativno nedavno sam shvatila da sam gay i sad samo o tome mogu razmišljati, a ne znam nikoga s kim bi mogla popričati.. pa sam došla tu postaviti neka pitanja =) i btw, žao mi je ako sam fulala rubriku, reci te mi pa ću se pokunjeno povući negdje drugdje :runaway: :P

prvo pitanje tiče se outanja.. imam društvo iz srednje, samo se s njima družim, tako da si ne mogu priuštiti da ih izgubim. ima ih za koje znam da me ne bi prihvatili, a ostale sam pitala onako usput kako gledaju na LGBT populaciju i rekli su da nemaju ništa protiv, ali jedno je imati mišljenje o nečemu što se gleda na tv-u, a drugo je kad je takva osoba u tvom životu.. razmišljala sam o tome kako bih rekla prijateljicama i zaključila sam da me najviše strah toga da ne pomisle da sam cijelo vrijeme dok smo se družili zapravo iskorištavala to što nisu znale da im budem blizu, da ih gledam, ili ne znam što.. što je apsolutno apsurdno. pitanje glasi: vrijedi li riskirati gubitak prijatelja? naravno, stvar nije crno-bijela, tražim osobna iskustva. čisto, koliko znači biti otvoreno gay? i također, kad ste priznavale prijateljicama, sa čime su imale najviše problema u prihvaćanju i imate li možda kakav savjet? =)

druga stvar je to što ne znam apsolutno nikog iz gay svijeta pa me zanima: koliko nas je? gdje se upoznajemo? opet, htjela bih neka osobna iskustva.. kako se skupi jedno gay/gay friendly društvo? :rainbow:
Desert je visnjica :(

backspace

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la backspace » 13 vel 2013 22:07

:)
Bok!

Pristup izlaženja s time prijateljima ili bilokome je individualan. Neki se outaju jako rano, neki kasnije, neki nikad. Razine pozitivnih/negativnih okolnosti su isto individualne. Osobno sam krenula izlijetat s time prije cca 3 godine. Imala sam 24 ili 25 tada, zavrsila sam fakultet i zaposlila se. Vrlo polako i vrlo oprezno ;)
Znaj samo da imas vremena koliko god trebas i da ne moras nista forsirati. Polako :)
Mozda bih ti savjetovala da nades prvo neki safeground, ukoliko se odlucis izaci s time ekipi u skoli, neke ljude koji ce biti sigurno pozitivni maximalno i time ti pomoci amortizirati eventualne negativne reakcije i situacije.


Sretno :)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la slapa » 13 vel 2013 22:11

hej hej!

koliko si mlada uopće?
nekako je po meni prirodno da kad čovjek izađe iz srednje škole krene stvarati svoj život i okruživati se ljudima koji mu odgovaraju i koji se uklapaju u njegov život. primjerice, na svoju sam ekipu naišla prilično slučajno preko nekog eventa. zadržala sam ih (tj. sebe u njihovoj blizini) jer mi pašu, jer imaju normalna razmišljanja i stavove, jer volim biti s njima.
s homofobnim ljudima zaista nemam potrebe biti bliska. što će ti prijatelji koji će te osuđivati takvu kakva jesi? lezbe možeš upoznati preko neta, u gay/friendly klubovima i kafićima, preko fejsa, u udrugama, slučajno...

uglavnom, očito ti je sve friško pa nemoj nigdje i s ničim brzati dok ne osjetiš da si spremna za neki novi korak i promjenu u svom životu. samo pomalo.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

backspace

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la backspace » 13 vel 2013 22:23

Sto se druzenja tice, predlozila bih ti studio smijeha u petak, ali ti moras do 22h biti doma ako si u srednjoj skoli... :D Tako sam bar ja morala, za duzi ostanak je tata obavezno dolazio po mene autom. Dobra stara vremena :D

Tu malo minglaj po forumu, budes vidjela kako ide s upoznavanjima i druzenjima. Postoji copor upoznavanje i individual. Kako kome odgovara vise. Pazi s kime se sastajes koga preko neta upoznajes. Mene se recimo narocito pazi i takvih kao ja :D

A kolko nam ima? Mogu ti izvest nekakvu ofrlje aproksimaciju: na podrucju zga obitava cca 800 000 ljudi, od njih ajmo reci da je 500 000 u dobi od 16 do 60, prema nekim navodima 10% populacije je lgbtq, po tome bi nas trebalo biti oko 50 000... Maknes li iz brojke sve osim zena, rekla bih da zagreb ima target market od oko 15-20 000.

Eto, sve sam ti rijesila, FOR FREE :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la megan » 13 vel 2013 22:46

imam 20 godina, studiram, a problem mi je što mi dosta slabo ide sklapanje novih prijateljstava.. znam da homofobni prijatelji za mene nisu nabolji izbor, ali trenutačno su mi jedina opcija.. :/
i znam da je najbolje čekati s tim, ali osjećam kao da ću eksplodirati ako ne razgovaram s nekim oči u oči.
i isto ne znam s kim bih izlazila na mjesta gdje mogu nekog upoznati.. a ne mogu sama =) a prema upoznavanju preko neta sam skeptična, ali čini mi se da mi je to sad jedina opcija tako da ne eliminiram..
20 000, wow.. a valjda će se naći nešto i za mene =)

i hvala vam! :D
Desert je visnjica :(

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la omnia » 13 vel 2013 22:53

Eh, pa dobrodošla :)

Prvo, to što su ti Spejsica i Šlapa rekle, da ne brzaš, I second that :D
Uzmi vremena koliko ti treba i sama ćeš osjetiti kad je prigodan trenutak da se autaš.

Sad, my story :D
Autala sam se par mjeseci nakon što sam napokon shvatila da sam gay, bila mi je 21 godina. Nekako mi je bilo normalno reći to bliskim ljudima, i dosad sam imala samo pozitivna iskustva. Od obitelji mi znaju samo sestra i jedan rođak i zasad je tako jer mi tako odgovara. S vremenom će i roditelji znati, možda i širi krug obitelji.
Zna mi nekolicina bliskih prijatelja, poznanicima i kolegama s faksa/posla/čega li se nemam potrebu autavat.

Razumijem taj tvoj strah pred prijateljima, tako je i meni bilo čak i s onima za koje sam znala da nisu homofobi i da me vole takvu kakva sam. Nemam ti nikakav savjet kako se riješiti tog straha, ali meni je sa svakim novim autavanjem bilo sve lakše i lakše.

Što se tiče tvojih prijatelja iz srednje, prvo, samo razmisli koliko ćeš još ljudi upoznati i prijateljstava sklopiti, ljudi ulaze i prolaze kroz naš život, a kako mi odrastamo, ne pašu nam prijatelji koji su nam to bili pred nekoliko godina.

Kad se osjetiš spremnom autati im se, u slučaju negativne reakcije, gledaj na to kao da si malo bolje upoznala tu osobu i ako se ispostavi da je homofob, onda vjerojatno tu osobu ni ne želiš kraj sebe?
A kladila bih se da će te neki ljudi i iznenaditi pozitivnom reakcijom :) Barem mene jesu. :)

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la JaNNa » 14 vel 2013 10:15

Lp draga Megan (jel to kao Megan Fox?)!
Dobrodošla na ovaj, ne uvijek tako dobroćudan, forum.
Slažem se sa svime što su poštovane kolegice rekle, no da dodam i svoj touch na navedeno:
megan je napisao/la: prvo pitanje tiče se outanja.. imam društvo iz srednje, samo se s njima družim, tako da si ne mogu priuštiti da ih izgubim. ima ih za koje znam da me ne bi prihvatili, a ostale sam pitala onako usput kako gledaju na LGBT populaciju i rekli su da nemaju ništa protiv, ali jedno je imati mišljenje o nečemu što se gleda na tv-u, a drugo je kad je takva osoba u tvom životu.. razmišljala sam o tome kako bih rekla prijateljicama i zaključila sam da me najviše strah toga da ne pomisle da sam cijelo vrijeme dok smo se družili zapravo iskorištavala to što nisu znale da im budem blizu, da ih gledam, ili ne znam što.. što je apsolutno apsurdno. pitanje glasi: vrijedi li riskirati gubitak prijatelja? naravno, stvar nije crno-bijela, tražim osobna iskustva. čisto, koliko znači biti otvoreno gay? i također, kad ste priznavale prijateljicama, sa čime su imale najviše problema u prihvaćanju i imate li možda kakav savjet?
druga stvar je to što ne znam apsolutno nikog iz gay svijeta pa me zanima: koliko nas je? gdje se upoznajemo? opet, htjela bih neka osobna iskustva.. kako se skupi jedno gay/gay friendly društvo? :rainbow:
1.) neki bi rekli da je outanje smisao gay života i jedina bitna stvar, no ja se ne bi složila s njima. Sve ovisi o pojedincu i njegovoj okolini.
Najbitnije je da si ti načisto sama sa sobom i da si sigurna u sebe. Jer ako to nisi, neće ni drugi bit. Probaj malo tu istraživati, nalaziti se s curama i vidjeti da li ti uopće sve to odgovora i da li je to zaista to što želiš. Upozorila bi te da baš ne pričaš sa svima tu o svemu, jer bi se mogla opeći. Sigurno imaš jedno ili dvoje ljudi u svom životu kojima se možeš povjeriti. Ne trebaš im reći da si gay, već da ti se to mota po glavi i da razmišljaš da probaš. Mislim da bi ti to bio najbolji start - nisi se outala, a opet si rekla.
2.) puno nas je! i jako smo različiti i najčešće se više sami među sobom pičkaramo, nego što nas drugi napadaju i tuku po ulicama.
upoznajemo se na gay mjestima i preko ovakvih foruma. ja sam sve upoznala preko Crol-a i druženja s Crol-a.
ne znam kako se skupi jedno gay društvo (iskreno, niti imam potrebu za takvim). mislim da nečija seksualna orijentacija nije mjerilo pojedinca, te nije nužno da osoba mora biti gay da bi bila "dobra" po mojim kriterijima. najbitnije je u životu se okružiti ljudima koje voliš i koji vole tebe, a da li oni ližu, puše i ostalo je najmanje bitna stvar.

:runaway:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la Popeye » 14 vel 2013 12:15

dođi sutra (petak, 15.2.) u mediku na party pa ćeš nekoga upoznati.
http://pierottijeva11.org/program/partycipacija-in-love" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la megan » 14 vel 2013 19:51

Odlučila sam da ću reći najboljoj prijateljici pa polako vidjeti za dalje ako sve prođe ok. mislim da ne žurim, jer iako sam nedavno prihvatila da sam gay, ideja mi je u glavi već negdje 2 godine..
hvala na savjetima, svaki mi dobro dođe da vidim gdje se uklapam =)

Što se tiče prijatelja homofoba, lako je reći da ne bih trebala željeti te ljude kraj sebe, ali to je moje društvo, ljudi koje volim.. :/ uh, dalo bi se o tome filozofirati, ali valjda će se s vremenom ljudi oko mene promijeniti, kako ste i rekle..

Popeye, vrlo rado bih svratila, ali zaista nemam s kim! :( a doći tamo i čekati da se netko sažali nada mnom i priđe mi ne zvuči kao primamljiva opcija! :D

i na kraju, megan nije zbog megan fox =)
Desert je visnjica :(

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la JaNNa » 15 vel 2013 14:17

megan je napisao/la:Odlučila sam da ću reći najboljoj prijateljici pa polako vidjeti za dalje ako sve prođe ok. mislim da ne žurim, jer iako sam nedavno prihvatila da sam gay, ideja mi je u glavi već negdje 2 godine..
hvala na savjetima, svaki mi dobro dođe da vidim gdje se uklapam =)

Što se tiče prijatelja homofoba, lako je reći da ne bih trebala željeti te ljude kraj sebe, ali to je moje društvo, ljudi koje volim.. :/ uh, dalo bi se o tome filozofirati, ali valjda će se s vremenom ljudi oko mene promijeniti, kako ste i rekle..
.....
i na kraju, megan nije zbog megan fox =)
držim fige za frendicu. a što se tiče homofoba, imam ih i ja par oko sebe i čisto ok funkcioniramo, iz već gore navedenih razloga.

a zašto je Megan? :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la megan » 15 vel 2013 17:48

hvala =)

a megan.. haha, glupa je priča.. kao mala sam pisala neke smiješne pričice (smiješne kao urnebesno jadne :loser:), a prvi glavni lik mi se zvao megan! i eto sad uvijek kad se trebam nekako nazvati, koristim to ime.. =)
Desert je visnjica :(

Ooh

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la Ooh » 15 vel 2013 18:11

DD i laganini samo... :)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la Bash » 18 vel 2013 11:34

megan je napisao/la: a megan.. haha, glupa je priča.. kao mala sam pisala neke smiješne pričice (smiješne kao urnebesno jadne :loser:)
:lol: welcome :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la megan » 18 vel 2013 12:37

haha, tnx =)
Desert je visnjica :(

Avatar
Erika
Postovi: 274
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:12
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la Erika » 23 vel 2013 10:51

Pozdrav! I ja sam isto zapravo nova na forumu, a nisam nigdje pozdravila škvadru pa ovim putem svima kažem: bok. :)

Što se tiče pitanja, mislim da je vrijedno riskirati jer moramo biti ono što jesmo i dobro se osjećati u vlastitoj koži. Ne moraš reči svima ako ti je problem, ali reci nekoliko bliskih osoba za koje misliš da ne bi bile toliko plitke da te isključe iz života zbog tak nečeg. Sretno! ;)

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la Afrodita » 24 vel 2013 22:01

Hello :)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la Lena Plava » 28 vel 2013 00:16

Bok! Dobrodošla na Crol! :)

Reći ću ti ono očigledno... zapravo ti i ne trebaju oni prijatelji koji te nisu spremni u potpunosti prihvatiti, sve što si i tko si. Mogu shvatiti strah od odbijanja i to da ne sklapaš prijateljstva lako, ali sigurna sam da bi ti bilo ugodnije da se naprosto okružiš ljudima koji te razumiju i vole zbog svega.
Meni je bilo relativno jednostavno reći najbližim prijateljima naprosto zato što su svi ili gay ili gay friendly i jako otvoreni. A ja pak nikad nisam skrivala pred njima svoje stavove o LGBTQ pokretu.

A smatram da je Crol super mjesto za upoznati drage ljude... pogotovo čajanke ;)
Uživaj!
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

baby
Postovi: 15
Pridružen/a: 26 ožu 2013 03:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la baby » 26 ožu 2013 23:24

bokić:) imala sam curu oko godinu dana kada sam rekla najboljoj frendici za to(živjela sam u situaciji - dom- kada je to bilo lakše za skrivati ali sam onda shvatila da to nema smisla skrivati pred njom...) ona je odgojena dosta konzervativno (perede,lezbe,židove i crnce potamaniti:D) i rekla sam joj misleći ako prihvati - super;ako ne - ne možemo ni biti dobre. trebalo joj je oko 2 tjedna da se naš odnos vrati na normalno, ali sam nekako imala razumjevanja za to jer je to nešto đto se treba ''pregristi''. rekla sam još par frendicas za to a one su to super prihvatile! eto, možda sam pomogla:D

Avatar
leeloox
Postovi: 369
Pridružen/a: 16 lis 2012 01:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la leeloox » 27 ožu 2013 15:33

pozdrav ! :)

Necu ni ja reci nista novo ali mislim da je najbitnije slusati sebe i svoje potrebe.
Kao sto su ti svi vec gore rekli idi polako i nemoj forsati ni vrijeme ni ljude. Osjetit ces kad se budes mogla otvoriti osobama koje ti nesto znace. Ja nemam potrebu sa autanjem ni roditeljima, ni rodbini a ni prijateljima, sto ne znaci da necu, a isto tako mislim da nema smisla istrest se svakoj teti na blagajni samo da izadjes s tim.

Budi iskrena prema sebi i tada ces najbolje znati kada sta trebas poduzeti, svatko u sebi ima taj glasić koji mu kaze kad je vrijeme. Mozda nece odmah sve krenuti kako si mislila, neces odmah znati sve gay i gay friendly lokale, imati gro gay drustvo, masu zena oko sebe ali ces s vremenom sjest na mjesto kao sto uvjek u zivotu bude.. strpljen-spasen(tko moze..blago njemu ;)

javi nam kako je proslo sa legicom

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la megan » 27 ožu 2013 17:44

rekla sam prijateljici i ne samo da me prihvatila, nego je sva oduševljena time jer je to njoj baš fora :lol: puno mi znači što je imam za razgovor, najviše mi je to falilo i bila sam potpuno smušena.. sad sam malo manje smušena :)
ostatku društva neću još govoriti, bojim se, a trenutačno nemam ni potrebe dok traje faks i rjeđe se viđamo..

i željno iščekujem slijedeću famoznu čajanku :D
Desert je visnjica :(

MarsInVirgo
Postovi: 7
Pridružen/a: 23 pro 2012 23:46

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la MarsInVirgo » 27 ožu 2013 18:06

bravo, čestitam.
samo da joj nije fora trenutno i da ti u nekoj budućnosti ne bude forsirala nalazak nekog dečka :shakinghead:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: coming out & upoznavanje

Post Postao/la JaNNa » 28 ožu 2013 08:24

eto, vidiš da nije bilo strašno! ;)

take care!

Odgovorite