dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 07 kol 2014 14:49

bobis u splitu

taman kada sam pomislila da nema nista sladje od okusa kolaca,
u slasticarni na rivi na nju nabasam.
neko sitno stvorenje sto tamo za pultom radi,
ostalo je baz casa za sladoled i sarmom se zbog tog vadi.
i dobro joj ide,
i puno prica...
i totalno je slatka...
s kratkom kosicom i kusurom godina od pozada.
razigrana, nasmijana i mlada.
i da je drugacije mozda bih sizila,
ovako me samo sebi priblizila...
nekim sipma stilom...
i bas je lijepo to iskustvo bilo.
i kako to biva...
puno vaznog nisam zapazila,
ali pusenje ispred slasticarne radi saka zakona,
naravno da jesam...
mora da joj je rad u slasticarni stresan.
i bila je tamo jos jedna plavo ofarbana gay zena,
mislim da se mijenjaju vremena.
vidljivost je na nivou...
sve manje je kretena.
klaj klaj...split je totalno high :D


zenia...vec neko vrijeme sto skroz dosadne. dises li uopce? :D btw bas neko simpa stvorenje radi u bobisu na rivi. malo je smotana i kao da je s marsa bacilo...morala sam joj neku rimu staviti tu.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 07 kol 2014 16:57

Dišem dišem. Samo tako.
Pa ne stignem do kompa od svog toga disanja :lol:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 07 kol 2014 23:30

bravo, bravo.

dobro, sada kada znam da si ziva...sve ok. sada opet mozes nastaviti disati po svom. khm...nego...sada ce skoro rodjendan a nemamo malu croli...proslava. malo me to zulja...i ne samo to , nego cu i ja poceti disati skoro, sto znaci da ce croli crknuti :D strasno zenia...strasno!

kada smo kod kajmaka. kackavalj, pravi recepturu zna samo jedan monah...prenosi drugima na samrti. do tog trebam skoro doci. kackavalja. uopce nisam znala da je real one tako poseban. razvijam lagano lance za hranu. :D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 08 kol 2014 17:01

Aj smislit ćemo nešto oko te croli.
Ako si je zadam kao projekt, zadatak, baš bi moglo upaliti jer sam sad
sva nešto radišna.
Plus djevojka mi je momentalno udaljena kilometrima pa si moram nekako
zaokupljati slobodno vrijeme.
Nešto ću već skemijati.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 09 kol 2014 09:17

ooouki, ja sam se razbila s bicikla. zapucala se u vrata auta dok sam vozila u trenutku kada je lik otvarao vrata. bas sam se razbila. to mi se drugi puta desava i gore je nego kada te skupi auto. ne znam jel to neko prototipsko padanje, situacija? vozis i netko cap otvori vrata prije nego stignes zakociti, skrenuti..ista i buuuum udar i pad.

vidi...ako te ne demotivira croli kao projekt, vidi mozes li je izvuci odnekuda...ja bih tek onda sjela i radila dalje. to se moze za sat dva. moja strana samo da me ne lupaju auta, da mi daju spavati! :D vidi, stavi :) tu sam...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 11 kol 2014 16:01

nessto sam bas raspolozena ...

skupi te noge...

doista mi nije fora to sto gledati moram,
u razini tvojih muda,
jer ne znam s pogledom kuda?
samo ti noge raskreci,
i zavali se na stolici kao da si dalijev sat...
prelijevas se dok kljucnom tockom prema gore ciljas...
a ja...
ja nastojim ostati mirna.

a ja, ja lijepo od preko puta
pokusavam ne locirati gdje ti se nalazi koja rupa.
i obje su mi nekako van interesne sfere,
i pomislit cu da zajebas mene...
ali tu okolo jos ljudi sjedi...
mozda im pogled kao meni ne vrijedi...
jer bas sam ti prekoputa...
sasvim raspizdjena i ljuta.

i kada ustanes da dohvatis nesto,
e to je hit...
pomislim..."jao opet-shit."
udahnem duboko prije nego me zaplahne plin divote.
nije dovoljno tusiranje,
operi nekada tu robu skote.
velika je sparina...
ljudi se znoje...
ne zelim po smradu saznati u blizini tko je?

i tako ovo lijepo vrijeme,
zaplusne ponekada tvojim mosnjama mene.
i svi smo dostojanstveno cisti...
ali eto ponekada mi dodje da iz petnih zila vristim!

...

neki ljudi ne znaju da se roba treba prati da se ne osjeca smrad. morala sam biti zlocasta da mi bude lakse...mrzim kada netko sjedi raskrecenih nogu i bazdi, ne prestrasno, ali bazdi na ustajalost! fuj.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 12 kol 2014 09:08

http://www.cbc.ca/news/arts/robin-willi ... -1.2733770" onclick="window.open(this.href);return false;


e jebemu mater...

eto jos jedan u nizu "optimista" koji se ubio. nikako mi nije jasno. bobby mcferrin, majakovski, branko copic...sergej jesenjin

bas ima neka crta ljudima koji dizu, nesto sto ih dodje glave.

zao mi je sto nije progurao...bas mi je zao. jedna od rijetkih slavnih licnosti koje sam obozavala...i jos obozavam. cak mi njegovo ubistvo ne moze pomraciti feeling topline kada ga gledam. ne moze me uciniti tuznom, zgrozenom ili nesto slicno.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 12 kol 2014 14:26

zenija imam problem...

ovako...obecala sam da cu nesto napisati za lori...i imam jednu polupricicu...spavalica i orah.

u stvari pricicu. da li uopce zelis potencijalno ilustrirati, jer mene uvijek zanima kako bi to izgledalo. odradila sam posao/ tj slepam se jos koliko mogu da pohvatam pricice i "uhvatila" je. danas mi je dan smisleniji zbog toga...ali da li da je stavim ili ne?

gdje si ti u sebi sa ilustiranjem. meni se desi da mi npr mala croli lagano odseta, jer me ispresjeca sve sto se zbiva. i djecak i mjesec su bili davno. da li ti njih jos imas uopce negdje u prstima izmedju ruke i papira? meni su prosli.

sada me muci da li da stavim spavalicu i orah...otkako nam je otisao off i otkako radis...kao da se malo zagubilo nesto, iako nije u stvari...

da li mislis da je legitinmo da pricicu stavimo i na lori portal. da se koliko toliko prosiri nesto...da netko nesto radi...ili da je ostavimo ovdje i da se igramo, bez tog elementa solidarnosti? ovako mi je interno i pase mi. ima nas nekolicina sanjivih na crolu...ne cinimi se ok da pricica ide na drugi forum. tamo ne znam ljude.

ne zelim te zatrpati sa idejama, novim...:) pa cisto da pitam...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 12 kol 2014 14:32

da pitam jel hoces pricicu ili ne?

hoce ti biti previse? mada mislim da ce ovdje biti par slika samo:

-spavalica kako spava
-opet drvo :D orah
-babe na ogradi
-naucnik kako pise izvjestaj
-kopanje rupa
-drvored
-klinci koji zalijevaju orahe

-mozda vojnici koji sijeku grane orahu da naprave puske. cisto kao kritika militarizmu.

p.s. ili da stavim pricicu kada budes spremna za crtanje nekada. da je stavim u "pricuvu".

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 14 kol 2014 10:23

zenija, imam drugi problem...opet puno lupetam :D

moram malo vjezbati snagu volje i apstinirati od crola... i nema te pa mi je dosadno da laprdam sama.

s obzirom da je tvoja prisutnost neprisutnost i da zajedno sva sreca ne donosimo zakone u zdravstvu jer bi svi pokrepali dok se uskladimo :D

i bas mi treba da ne ukucavam crol.hr neko vrijeme...

i zato ti stavljam pricicu spavalica i orah bez da cekam tvoju reakciju, tj sugestiju za odluku :D


cmokic :*

Spavalica i orah

Bio jednom jedan Spavalica. Bio jednom jedan naucnik koji je pokusao izmjeriti koliko traje dan jednog spavalice. Bio jednom jedan orah ispod koga je spavalica volio spavati.
Naucnik je zakljucio da spavalica nikada nista nece uraditi u svom zivotu, jer njegov dan prekratko traje. Ustajao bi u podne, popio kavu, sjeo pod orah, nastavio spavati. Probudio se. Nakon toga bi se cesto puta se napio sa drustvom i vratio kuci da spava.
Spavalica nije stizao da uradi nista. Spavalica je volio da spava. Zbog toga su cesto grdili, prozivali. Spavalica je bio spokojan cak i kada bi ga ljutito i s prigovorom pitali:
„Kako te nije sramota spavati do podne. Sunce je odavno na nebu“
Spavalica bi smireno odgovorio:
„Ja nisam sunce, da sam ja sunce ne bi svjetlio ljudima koji su ljuti. Ne pratim nekoga tko gresi.“
Odustali su od pokusaja da Spavalicu ucine marljivim i korisnim. U pauzi izmdjeu spavanja pod orahom i odlaska na počinak, dok je sjedio s prijateljima i pio rakiju od kruske jednom prilikom mu je netko natuknuo da nije u redu da on spava, a da ostali ljudi rade.
„Nije u redu da ostali ljudi rade i prigovaraju mi sto ja spavam. Da oni vise spavaju, manje bi radili i bili bi manje ljuti, a ja bih svoj dan proveo miran.“
„Ti nemas dan. Ti ga prespavas“- rece mu sugovornik.
„dan imas dok ne umres.“- rece spavalica spokojno. „radis ono sto volis u zivotu, a ja eto, volim da spavam i nista ne volim kao to.“
„ja bih isto spavao da mogu“-rece sugovornik. „...samo ja moram prehraniti djecu, imam obaveze, ja nisam ljencina kao ti.“-izrevoltiran rece sugovornik.
„spavam jer to volim. Ja ne spavam da ne radim, ja spavam jer to volim.“
„ja ne radim zato sto to volim, nego zato sto moram, ja nemam vremena da spavam.“
Spavalica pogleda mekim pogledom prema njemu i rece:
„Nisam ti ja kriv“
Sugovornik skoci prema njemu i krenu da ga udari. Zadrzali su ga drugi ljudi.
„Eto da je vise spavao, ne bi bio nervozan.“- zakljuci Spavalica.
Tako je Spavalica u ono malo budnog vremena znao da smeta ljudima, pa su ga pustili da spava. Rekli bi oni da su digli ruke od njega, a Spavalici nikada nisu trebale nicije ruke. To je bila zadnja recenia koja je znacila da je Spavalica dobio rat.
„Tebe nista ne moze promijeniti, digli smo ruke od tebe.“
„Hvala, sada nitko nece da me budi.“
Ostali su sa nekim neobicnim osjecajem sazaljenja, tuge...kao da je spavalica umro. Pomirili su se s tim da je njegov zivot isprazan, uzaludan, besmislen. Nikada ih nije mogao uciniti veselima, jer je radio ono sto voli-spavao.

Medjutim priroda je neobična. Jednim svojim krakom koji se zove orah jos jednom je nasmijala procjene, prosudbe, voljenje i namjere. Spavalica je volio orah.
Znanstvenik je zakljucio:
1. Dan spavalice traje 3 sata maksimum. Nekada Spavalica uopce nema dan, prespava ga.
2. U zadnjih godinu dana koliko ga pratim dok je bio budan ili je sjedio ili je sjedio s prijateljima.
3. Na mene se nije obazirao, bas kao niti na ljude koji su ga okruzivali.
4. Iz nekoga razloga je samo njegovo pristutstvo vecinu ljudi ucinilo razdrazljivima.
5. nije imao krevet
6. spavao je na razlicitim mjestima
7. glavna fizicka aktivnos bila mu je protezanje i zijevanje.
8. Nikada nikoga nije pokusao sarmirati, niti ima ambicije za ista.
9. Nitko ga nije uspio uznemiriti
10. Pricao je malo, uglavnom kratko i najcesce s orasom.
S obzirom da se nista nije promijenilo u zadnje dvije godine, obustavljam proces opservacije.

Naucnik vise nije zelio trositi vrijeme.
Dva dana nakon sto je naucnik zavrsio svoje biljeske, Spavalica je sjeo pod orah. Bio je to klasican dan Spavalice.
„nakon dvije godine, mozemo napokon pricati opusteno, otisao je.“ – rece Spavalica Orahu.
„napokon“-rece orah.
„mislis li da bi on mogao cuti ono sto ti pricas, da smo pricali duze?“
„sumnjam, on ne zna kako se spava, samo nesto planira i gleda.“
„jeste, naporan je. I nije zasluzio da spava kako treba i da prica s orahom. Koliko se ja moram naspavati samo da cujem tebe, ptice. Mislis li da bi on znao pricati s tobom i da zna spavati kako treba?“
„ne znam, ali nema veze.“
„sta si sanjao u ove dvije godine? Dugo nismo pricali...kako si?“
„svasta, nisam prestajao i cesto sam sanjao da pricam s tobom. Toliko sam toga dozivio. Da znas samo koliko sam se zaljubio. Taman negdje kada je dosao naucnik, upoznao sam je. Ne znam niti kako da ti opisem. Puno puta mi se nije dalo buditi, da gledam namcora od naucnika...s njom mi je bilo ljepse. Kada se probudim bio bih manje zaljubljen. I sada sam budan samo da te vidim, jedva sam se probudio.“
Pomalo tuzno, rece mu orah:
„nemoj me zaboraviti, mene ovdje nitko ne zna slusati, sem tebe“.
„necu, ne brini. Kada spavam lijepo mi je, zaljubljen sam i kada sam budan lijepo mi je zbog tebe. „
„kako si ti ove zadnje dvije godine?“
„puno toga sam ti hjelo reci“-rece stablo.
„znas li da su ti pokrali sve iz kuce dok si spavao?“
„ne znam“, ali nema veze, ne treba mi.
„meni su posjekli dio grana da naprave puske.“
„ joj, pa to je strasno“-skoci spavac na noge.
„e to mi je falilo, rece drvo, da se ne skrivas pred naucnikom.“
„meni isto, ali sto vise krivih zakljucaka za njega, to vise slobode za nas i snove.“
„nego reci mi kako si ti? Ako su od tvojih grana napravili puske, kako se nosis s tim da dio tebe ubija ljude?“
„nikako, ne radi se o tom da sa mnom ubijaju druge, sa mnom tako ubijaju mene.“-rece drvo.
„Spavalica pridje drvetu i zagrli ga, a drvo se rasplace.“
„kada je jednom prilikom u svadji jedan covjek rekao da on mora raditi da prehrani djecu i da sam ljencina nisma mu mogao objasniti da je to vrhunac njegovog svijeta jer za nista drugo ne zna i da nije najvaznije prehraniti djecu, nego im dati da zive. On nikada nije radio za to da te zagrli dok places, ali te je prodao za puske kako bi njegovs djeca imala sta jesti. On svoje promasaje pravda svojom djecom. I znam da bi me ubio puskom koju je napravio od tvojih grana da sam to rekao. On ne razumije nista. Nisam rekao, jer tada rijeci nemaju smisla, postaju poput puske napraveljene od tvojih grana. Od plemenitog narpavis nasilje i smrt. Netko bi rekao da sam plasljiv, a ja sam samo htio da te opet imam priliku vidjeti u miru i da mogu zaljubljen zaspati bez da me netko ubije.“
„Da su barem svi ljudi poput tebe.“- dodje drvo k sebi.
„Da su svi ljudipoput mene, ne bih ovoliko spavao.“-rece Spavalica.
Drvo je bilo staro. Kao i ljudi, drvo se ponekada plasi da od njega nece nista ostati. Do te godine Spavalica je u bilo koje doba godine mirno spavao pod orahom. Medjutim strahovi cine cuda, ponekada: neki strahovi mijenjaju stosta.
Bio je to prvi puta da je orah Spavalicu pogodio plodom kako bi ga probudilo.
„Izvini sto te budim. Nesto me muci.“
„Spavalica u bunilu progovori, mora da je strasno kada me budis prvi puta u zivotu.“
„Jeste, meni je strasno. Ne mogu izdrzati vise. Mozda sam slabić, ali me muci i moram te zamoliti za uslugu. Izvini, znam koliko volis da spavas, ali i ja volim da postojim. Sada znam da me nece biti skoro i trebam uslugu od tebe. Ne mogu da hodam, nemam ruke...a polagano vidim da mi se blizi kraj. Treba nesto da ucinis za mene.“
„Ali ja ne znam nista da radim osim da spavam, rece spavalica.“
„Ti ne znas, a ja ne mogu. To znaci da mi ne znaci nista sto znam, a ne mogu napraviti, a tebe mogu nauciti i ti mozes napraviti. Da li bi to ucinio za mene, to je jedino pitanje. Zatvori oci ne da zaspes nego da vidis da li zelis?“
Spavalica zatvori oci na trenutak boreci se da ne zaspe otvori ih: „zelim za tebe uciniti sve sto mogu.“
„Cak i ako moras biti dugo budan?“
„ja ne znam sto to znaci.“
To znaci da to ne zelis, ali da to trebas uloziti da bi mi ucinio uslugu. Mozes li mijenjati sebe zbog moje zelje?“
„drvo, brines me.“
„i ja sam zabrinuto. Od mene mozes napraviti puno ovakvih, nikada mene istog, ali slicnog da. Zelim znati da ce dio mene postojati, ostati...ne mogu samo nestati.“
„ne znam sta treba da radim?“
Sve cu ti reci, rece drvo...samo me trebas slusati i odustati od dugog spavanja.
„ali kako? ne mogu biti dugo budan, klone mi glava...godinama samo spavam. Meni je to posao, hobi, zivot...moji dani nemaju granicu izmedju dana i noci. Moji dani ne zavrsavaju, rece spavalica.“
„Znam. Zelim znati da li u tome ima mjesta da me sacuvas i kada me ne bude? Strah me je da cu nestati.“
„ima mjesta, rece spavalica. Cak ako mi to mijenja bioritam, sacuvat cu te kako mi kazes.“
Spavat ces pod mojim granama, rece drvo. Kada zaspes pogodit cu te plodom i onda ces se razbuditi dok se ne naviknes. Tako ćes znati sta znaci biti budan duze.
...

Nikom od mjestana nije bilo jasno sto se dogodilo? Polmislili su da je ludji nego sto je bio kada su ga vidjeli s krampom, kako kopa rupe...jednu za drugom s obje strane puta. Trajalo je to po cijeli dan. Poneka i nocu...trajalo je to cijelu jesen i cijelu zimu. U pocetko je Spavalica svako malo isao pod orah da malo otkunja. Orah bi ga pustio da dremne i pogodio ga plodom kada je bilo vrijeme za kopanje rupa.
„da li je on pomanitao?“-naslonjena na ogradu, sapatom izjavi svoje pitanje jos radoznalijoj susjedi koja je rezala ruze.
„ne izgleda tako, mozda mu je doslo iz guzice u glavi?“
„zasto on kopa te rupe?“
„Da sadi neko drvo i zaradi pare. Svi rade da zarade pare.“
„a zasto ih onda kopa pored puta, svi ce da mu kradu plodove. Nece nista zaraditi.“
„Zato sto je glup. Nikada u zivotu nije radio i pa nista ne zna. Naivcina. Ljenost se placa. Kasno mu je doslo iz guzice u glavu.“
...
„zelim da moje plodove posadis negdje uz put, da mogu gledati ljude kako prolaze. Tada su mi najzanimljiviji. Napravi od mene drvored da ljudi vole prolaziti izmedju. Volim kada su sretni i kada pribjegavaju mojoj hladovini. Koliko god da od mene prave puske, ja cu sluziti ljudima, a ne ih ubijati. To je moja odluka, ma koliko da me zloupotrebljuju.“
Zato je spavalica kopao rupe pored puta. Bila je to zelja oraha.
Spavalica je jednom zaspao na groblju drugacijim snom. Dosegnuo je tako vrh spavanja. A drvoredi oraha su ispratili mnoge kradljivce, zlocaste jezike i svojim sumom nadglasali prozivke, osude i prigovore. Oteli sanjare i promijenili ih. Samo sanjari spavaju bez kreveta i imaju nemjerljivo duge dane, toliko nemjerljivo duge da ih naucnici ne mogu definirati.
I jedno deblo starog oraha docekalo je vitka debla drvoreda,a onda je posluzilo kao kuca bubama. Kada je orah nestao, a stabla drvoreda jos bila malena Spavalica nije mogao nastaviti spavati. Mislio je da ce sadnjom oraha izvrsiti zelju svom prijatelju i nastaviti spavati. Ali stabla oraha trebaju vodu i njegu dok ne porastu, a rastu sporo. Tako je Spavalica prestao spavati, nije mogao podnijeti da ostane bez prijatelja i dugo je svaki dan nosio kante s vodom.
Kada su zli jezici pomrli, djeca su vec bila narasla i vidjela su ga drugacije. Spavalica je bio covjek koji je volio drvece, odraz preciznosti i ranog budjenja. Netko zanimljiv tko je znao kako se prica sa drvecem. Tako su mnoga djeca naucila tu lijepu i nuznu vjestinu. Sanjali su otvorenih ociju. Slusali su sumove lisca, iako su im govorili da su neposlusni, nosili su kante vode sa Spavalicom, a govorili su im da dangube...

Uvijek je isto...naucnici mjere, ljudi osudjuju ono sto ne mogu i ne razumiju, vrijeme prolazi, a u njemu nas moze promijeniti jedino ljubav.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 14 kol 2014 10:29

p.s. naravno, tekst nije sredjen pravopisno niti lodjikno :D ne da mi se...

cujemo se kad se cujemo :)

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 15 kol 2014 10:46

Mogu učiniti par slikica od ovoga.
Moram prvo da istražim samo kako se crta orah.
Pa ću probat par stilova i vidjeti što mogu.

Lijep je tekst, baš mi ga je bilo ugodno pročitati.
Eventualno, kad stigneš, ako stigneš, poradi na njemu.
Daj mu malo prostora.
Ti želiš puno toga reći jako brzo, čini mi se, i pišeš da ti ne pobjegne.
Onda tekst ide jako jako brzo.
E pa sad kad si rekla sve što je valjalo reći, oblikuj to.
Daj mu prostora da se protegne, zraka, razmaka, negdje poveži, negdje odreži.
Pusti neka priča ide lagano. To nije akcijski film, već jedna sasvim nježna priča.

Sve su svemu idem probati nešto učiniti na vizualnom planu.
Javim se kad bude rezultata :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 15 kol 2014 19:22

slika


Evo skica oraha. Nije anatomski sad baš točan, ali može proći pod orah.
Ima jako deblo široku krošnju. Ono tako nekako.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 15 kol 2014 19:23

slika

I skica nekog kako spava pod Orahom.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 15 kol 2014 19:30

I ostale scene. Nisam ih baš razradila. U planu mi je ipak smisliti detaljne likove i face i srediti
to. Al u gobalu eto nečeg ovako.
Fali mi još onaj naučnik.

Ovdje babe.

slika

Tu vojnici:

slika

Ovo je osakaćeni orah nakon što je prošla vojska.

slika


Izgledat će to bolje, ovo je čisto da malo počnem razrađivati to u svojoj glavi.


Javim se kad bude nekaj pametno.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 15 kol 2014 21:47

eto , i tako sam rekla da necu tipkati... jbga...

svidjaju mi se crtezi i hvala na njima. :) bas mi pasu.

sto se mene tice ne mjenjaj ih. sta mislis da spavalica ne spava pod orahom dok mu sijeku grane?

spavalica ima sesir? :) uopce to nisam skuzila kada sam pisala. ja volim sesire...nekako kada ga vidim sa sesirom, kao da upoznajem lik koji je kao u stvari svoj, a ne moj. super sada drugacije vidim pricu.

meni vazna scena za nacrtati...ulica puna sadnica oraha, mladih/malih stabala i spavalica kako nosi kante da ih zalijeva
i jos jedna...dio kada kopa rupe, da iza njega budu iskopane ne rupe, dok on kopa nove. da li znas kako to izgleda? neka bude kamenito tlo neko...da mu treba maca i kramp. mozda mogu biti negdje okolo, tj maca ako radi s krampom. i neka ima neku bukaru. neki specifican element. egoisticno, volim bukare i piti vino nekada iz njih. da nesto ne bude prototipno zapadnjacni. meni je takav u glavi.

...bojim se da ne mogu ponovo citati uskoro nanovo. kuzim sto hoces reci, ali protok informacija mi je prevelik u glavi i imaj na umu da dok tipkam ujedno i radim- tipa planiram mail koji trebam poslati nekom i organizaciju posla. samo mi je zao pustiti pricicu. u stvari smo u uredu imali neku knjigu da vincijevih mudrih izreka i pricica i nesto nisam bila zadovoljna s tim, ali me ipak malo sanjivo ponijelo. i sjetila sam se spavalica i tako nekako je nastalo ovo. masu strke i praznih sastanaka, pa mi se nije zivciralo...i onda sam tipkala, a da ne zabusavam radila i mailove u glavi. i onda kako je strka, vise sma faktografski pisala, jer sam u tom "kodu"sada.
ne znam koliko sam uhvatljiva.

nesto razmisljam o siru i stonogi...li mi je glupo da sir prica. ali onu koju moram napisati je kokoska/pile i lisica

i naravno ovca i vuk...ne znam zasto to jos nisa napisala? orprilike...ali tek nakon beer festa :D kad me opet nanerviraju...


puno hvala za crteze. isprintat cu ih i staviti s pricicom, a onda se mozda smirim i finishiram je. djecak i mjesec me malo zuljaju, nije mi to to...muci me malo...

:giveflower:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 16 kol 2014 10:05

Ne znam kako, ali meni je imao šešir od prvog slova. :D
Ovaj dio gdje Spavalica spava i kad mu sijeku grane mi je eto nekako ostao u glavi da se naglasi
koliko je brate taj lik spavao... Kao imam si u glavi neku seriju crtežića gdje on prespavljuje svašta.
Te babe kako ga gledaju, naučnika, djecu, rat, zimu, ljeto ovo ono.
I onda bih složila detaljnije slike.
A ova zadnja scena s rupama i sadnjom novih, to moram još malo razraditi.
To mora biti jako lijepa i šarena scena.
Ooh je napisao/la:e. da nesto ne bude prototipno zapadnjacni. meni je takav u glavi.
Meni je iz nekog nepoznatog razloga u glavi Rusija na kraju 19tog početkom 20tog st. pa možda malo ulovi neki Tolostojasti stil.
Ali samo možda.
Možda me i prođe to raspoloženje :D
U svakom slučaju neće biti protipično zapadnjački, to meni ne ide. :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 16 kol 2014 10:52

super...

ovo je za sanjalicu nesto. za pricicu. ne da mi se pjevati i nekako mi ovako "nesto" zvuci. c od onoga sto treba...ali malo na uvid :)

http://picosong.com/cBQX/" onclick="window.open(this.href);return false;

koliko spava...ma stalno...nadrealizam. doslovno stalno...sve dok ga orah nije zamolio da ga posadi...i natjerao da bude budan bez da ga dresira...

neka moze rusija 19-20 stoljece, ali preskocir cemo ubistva romanovih...to mi se ne svidja. mislim da je kralj u rusiji bio bolja opcija od onog sto slijedi poslije.neka te ne prolazi :)

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 20 kol 2014 11:03

http://postimg.org/image/tv54n2zgl/0ffc90eb/" onclick="window.open(this.href);return false;

banja luka-peca ky cita se peca ki.

kada smo raspravljale o tom sto mrav off slusa...bit ce to muzicari s ulice. snimka je negdje medju milion drugih i tesko mi je naci, ali jednom hocu.

ima ih jos par specificnih ljudi koje zabiljezih...ali za pocetak peca ky...da ne zaboravim i da ne bude mrtva tema stavljam fotkicu. mozda ce jednom biti vazno znati da je natpis vezan za poplave 2014. godine. p.s. banjaluka je grad u kome kahve prijaju, ceif. treba posjetiti-lijep gradic.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 21 kol 2014 11:26

Potraga za ovcom

lzgubiti stvar ili izgubiti ovcu ili izgubiti prijatelja? Ne znam, sto je teze ili lakse ne znam? Gubim sve. Nije da ne pazim, jednostavno zaboravim. Bilo da je stvar, ovca ili prijatelj. Cak sam uspjela izgubiti par ljubavnica zaboravom. Zaboravila bih gdje su, stavila ih na krivo mjesto na kome bi ih k...netko drugi. Sve je to zaborav. Ostavim ponekada kljuceve na pravo mjesto, ne na pravo mjesto gdje ih ostavljaju svi drugi. Pravo mjesto je torba, bocni dzep sa patentom da ih ne trazim u utrobi golemog krokodila u koju stane sve: od sminke do kukuruza. Od sminke do kukuruza traje moj zaborav. Tako mjerim vrijeme. Prije godinu dana sam hranila neke zivine i od tada mi je zapalo par zrna kukuruza na koja sam zaboravila, a sminka je mjera nekog drugog vremena kada je zaboravim izvaditi jer mi ne treba, jer me ne zanima. I kukuruz i sminka me podsjecaju na nekog drugog, na nekog na koga sam zaboravila pa se prisjetim da s am to valjda ja. U takvom mjerenju vremena ne mogu u torbi naci puno toga, sve je izmjesano, pogotovo ne mogu naci ono sto mi zafali: zaboravljene ljubavnice, ali i dalje trazim. Kljuceve stavim na ormaric pored vrata, nekada ih ostavim u bravi da ih ne trazim. To su tri kljucna mjesta da ih ne bi trazila. Kada ne trazim kljuceve to znaci da ih opet trazim:

1. u torbi u dzepu sa patentom
2. u bravi
3.na ormaricu pored ulaznih vrata

Ako ih nisu tamo onda ih trazim po dzepovima hlaca- svih hlaca i onih opranih u kojima sigurno nisu. Ako trazim kljuceve cesto placem ne zato sto znam da ih necu naci, nego zato sto sam zaboravila gdje su i jer me podsjeca sto sam sve i kada zaboravila i kako sam to platila? Na klucevima vjezbam bez apsolutno ikakvih rezultata godinama.

Potraga za ovcom? Izazovna je. Nekada mi se cini da ne zelim vise traziti ovce. Bila jednom jedna ovca u stadu koja je uvijek ostajala zadnja. Nikada je nisam zaboravila. Pustila bih je da ostane zadnja pasti i da se vuce 15 metara iza svih nas ovaca. Cekala bih dok se ne bi ugegala preko praga i to me je strasno nerviralo- svaki dan. Tu ovcu je udavio vuk. Nju nikada nisam zaboravila. Uvijek ima neka ovca koja ide zadnja, od tada zadnje ovce pazim i ne dam im da ostaju zadnje. Stalo mi je. Njihove zivote moj zaborav nikada vise nakon nje nije naplatio. S ljubavnicama i kljucevima mi ne uspjeva. Mozda ih jednostavno nikada nisam i necu voljeti, a mozda cu jednom zavoljeti da je ne zaboravim, da mi bude stalo. Da naucim na greskama, ako su greske.

Kada trazim kljuceve zelim ih nazvati telefonom da zazvone- da ih lakse nadjem. Kljucevi ne zvone ako ne koristis ruke i zato nekada placem. Uzela bi ih u ruke, a ne znam kako i kada su u rukama i zvone, to ne volim i tada mi to ne treba, kao da je sve naopako. Moram zakljucati taj stan da me opet ne pokradu. Ako ne zakljucam stan dat cu supcinama da me pokradu, a zasto da me pokradu? Da rintam, dok me oni kradu zato sto sam izgubila...(trebam novu rijec- kada vise puta ne znas gdje je nesto nego znas onda se to vise ne znaci izgubiti nego nekako drugacije-zivcani slom)
Kada pomislim na recenicu koju vise nitko ne moze cuti: “Izgubila sam...” i bum! To je to, ne smjem reci kljuceve, jer cu se sjetiti i ovce i ljubavnice i kljuceva i necu htjeti izaci van stan, cekat cu provalnike jer znam da ce bas tada tog dana doci meni u stan- moram barem jednom uzvratiti udarac na vrijeme. Otplacem sve sto sam zaboravila ikada a nije stiglo na red, jer je trebalo jos puno toga zaboraviti i shvatim- nisam nasla kljuceve, te bespomocno shvatim da se moram sabrati, jer nitko normalan ne place kada izgubi kljuceve. U svakoj situaciji najvaznije je sacuvati zdrav razum!
Nikada mi nije bilo jasno zasto uvijek puknem na kljucevima. Ovcu sam voljela, kljuceve ne volim. Na ovci nisam pukla, na kljucevima puknem. U mladje doba sam puno puta skakala nakon sto sjednem i ubodu me u dupe. Nezgodna bol. A zasto kljuceve nosim u dzepu, uglavnom prednjem desnom dzepu? Kao prava seljanka? Meni je jasno, ako su mi kljucevi u dzepu, ne trazim ih po torbi. A ako izmislim trece mjesto gdje mogu biti onda cu ih traziti na sva tri i naci na zadnjem. Ako sam u stanu, kasnim gdje god dok ih nadjem, a ako se vracam iz van jedva cekam vidjeti se u ogledalu hodnika stana razhebana da odredim terapiju za bolje stanje, jedva cekam staviti samar na krevet...T
Trazeci kljuceve pred vratima bildam cir na zelucu, vjezbam sovin vid trazeci steker na zidu da upalim svjetlo u hodniku zgrade i krenem- torba,dzep laptop, red misli 1. “nisu valjda ispali iz dzepa ili ostali na stolu negdje gdje sam bila”, red misli2. “ako su u uredu, ured je zakljucan, a kljucevi su unutra...gdje mi je mobitel...gdje mi je mobitel?” novi ciklus trazenja mobitela da zovem nekoga da mi otkljuca ured da dodjem do kljuceva stana i ureda, opet trazenje stekera i paljenje svjetla, red misli tri dok je hodnik pun mojih razbacanih papira “ u pizdu materinu uci cu u stan i 9 i po...dok se vratim do ureda, pa iz ureda kuci...ako su kljucevi uopce tamo. Nalazim mobitel i shvatim...blik, blink...jos jedan pretinac u koji nesvjesno potrpam sve u frci...nalazim kljuceve, ulazim nakon otkljucavanja dvije brave, pogledam se u ogledalu i gotovo i gotovo, sve je gotovo “jebe mi se bas za motivaciju i rad na sebi”. Zato kada sam umorna, tuzna, lose volje ili vidim da nije moj dan, kljucevi su mi u dzepu da ih lakse nadjem i tada nosim duze majice da ako se nabudze ne ispadne da imam penis. To mi je nekako neukusno za moj mentalni sklop ma koliko da mi nekada fali opaliti nekoga njime po glavi.
Aaaaa kako zaboravis ljubavnice? Lako, kao kljuceve. Samo za razliku od ovaca koje bleje, kljuceva koji sute, ljubavnice kao da cine i jedno i drugo...bleje zato sto ih cujem a ne razumijem. Ne kazem da su ovce nego dodjemo u tu fazu razumjevanja kada ih zaboravim, a sute kao kljucevi kada ih vec totalno zaboravim. Znam da su negdje, ali nema ih niti pored vrata, niti u vratima, niti u dzepicu torbe iz cije utrobe vadim sve i nalazim sve sem njih. Onda sjednem i placem. Jesam li toliko smotana da izgubim sve? Zaboravim i sta trebam naci, zaboravim sto sam htjela naci jer sam u trazenju toga zaboravila na sve sto sam imala.
Stvari stoje, a ziva bica ne. Ne znam sto je bolje ili gore zaboraviti ziva bica ili stvari? Ziva bica pustaju neke zvukove, ali kada ih trazim i kada ih nadjem nisam nasla njih nego nesto, ne nekog, nesto nedefinirano, za analizu, uporedbu, cudjenje i zagledanje. Ovce doduse su tu razlicite od ljudi, kada nadjes ovcu i dalje bleji, ali je razumijes, kada nadjes izgubljenog covjeka nakon nekog vremena u kome ste nestali jedno za drugo ne nadjes isto. kada te trazenje iscrpi,nema vise nazad. Kao da se voljenje nema gdje ustoliciti, a krune su vam preteske. Tako sam ja zaboravila svoje ljubavnice i kada se sjetim da sam ih zaboravila, znam- i ako ih nadjem to je kraj. I svako trazenje kljuceva me zbog toga ubija ocekujem kraj, a s kljucevima nema kraja. Pogresna dijagnoza. Njih ne smjem zaboravljati, sto zato sto vjezbam, sto zato ako ih se netko docepa osim mene imam konkretnu cesto nedokazivu kradju i ne znam na koga pljuvati. Ovako znam. Ne zove se kradja nakon kraja, ali svejedno..jasno je tko je kradljivac. Znam, faul ali barem je lakse. Mozda sam pizda, ali pizdim. Valjda to smijem. Dok palim to svijetlo u hodniku, trazim kljuceve, pizdim na sve i prisjetim se cak ljubavnica i jebem majku i njima i kinezima koji su mi prodali carape prije 10 godina koje su pukle nakon prvog oblacenja kod doktorice na pregledu koljena, pa me je bila sramota. Jos jedan razlog zasto ne bi trebalo gubiti kljuceve: prokljuca od nekuda sve, bas sve...sjecanja preobrate zaborav i vise ne znam sta se desava.
Zato me je uvijek veselilo naci izgubljenu ovcu. Ona bleji veselije nakon sto je nadjes i odvedes kuci. I ma koliko da je ne razumijem, razumijem je. Obje smo sretne. I zato je moj kukuruz sasvim opravdano u torbi za razliku od ljubavnica koje nikada nisam mogla naci na “sigurnim, regularnim, kada neznam gdje cu te naci naci cu te tu” mjestima. Ovca je ovca. Tko nikada nije nasao i izgubio ovcu, izgubio je puno jer nije zajebao zaborav, nije boljelo da bude zaboravljena. Kljucevi bole kada na njih sjednes, i ljubavnice bole kada sjednu na tudju ruku. Ovce ne znaju sjediti-leze. Dodju kada ih zovnes, ljubavnice se dure, sute, boje, dizu nos, kompliciraju. Mozda sam ih zato zaboravila. Mozda sebi prebacujem bezveze. Mozda zaborav ima razlog i nije samo moj nedostatak. A mozda ih nisam zaboravila kada ih spominjem u sceni “kljuc povlaka mobitel” klap 166462553723643537523 put. Nisu vrijedne mog sjecanja, e toga se sjecam. Uprkos tome sto se toga sjecam pitam se, da li serem? Jos jednom me moje ljubavnice poraze, pa ih zaboravim sada namjerno totalno svjesno i ljutito. “Mozda sam samo ljuta”... doplovim do dijela kada se izvalim na taj kauc i kada je scena kljuc sizifovski snimljena. “Ako ih se sjetim kada sam ljuta i trazim kljuc mozda sam samo ljuta na njih, a da to i ne znam. Vjezbat cu oprost ili otici na terapiju, samo da me opet ne udari auto pred zgradom terapeutkinje, pa se ne okrenem i opet ne jebem majku kljucevima, autu, ljubavnicama i kinezima zbog carapa. Trazenje oprosta i terapije mi nije super. Ostat cu lezati na kljucevima u dzepu. Nemam snage za pokret”.
Trezenje ovce je super. Mozes je naci na papiru. Jesi nasla moju ovcu na papiru, onu s crnom glavom koju je udavio vuk jer sam je pustila da ide zadnja? Bila je svoja, ako je netko znao sto je chill to je ona. Imala je crnu glavu i rijetko kada je trcala. Ponasala se kao grofica. Nisam je zaboravila, jesi je ti nasla? Naravno da je mozes nacrtati samo na godisnjem, takve ovce ne mozes naci drugacija nego mirna. I kada se deres na njih ispadnes budala jer te ne fermaju niti malo. Mada to se placa- glavom. Samo one to ne znaju, znam ja jer vidjeh.

Veliko je zadovoljstvo pronaci ovcu. Cestitam. :) :D kakvu god ovcu da netko nadje to je spesl :D Janno mozemo li je dobiti u mrav off? Potrebna je...da joj napravimo pricicu...
mozda je to zadnja ovca...chill ovca.... trazim je vec jedno vrijeme, ali mi ne dolazi u snove, a ne mogu je zaboraviti.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 21 kol 2014 13:02

malo drugacije...pada kisa i pada kisa i pada kisa....i eto...pada kisa...

Nemoj misliti na to...

Na sto?
Bila bi zbunjena da nije znala da je trik. Iza toga „nemoj misliti na to“ stajalo je nesto.
„Sta pokusavas?“
„Ne pokusavam, ja uvijek uspijevam“
„ Da li to znaci da ja gubim?“
„Ne to znaci da i ti uspjevas, ja samo vodim.“
„Slabo vodis kada stojimo.“
„Nemoj misliti na to.“
„Hocu.“
„Nemoj.
„Zasto?“
„Da me poslusas.“
„Zasto bih te slusala?“
„Da vodim.“
„Guzicom za nos?“
„Moje lice nije guzica. Odgrist cu ti nos.“
„Neces.“
„Necu.“
„Nemoj misliti na to.“
„Hocu, tvoje lice je guzica. Propao ti je trik.“
„Nemoj misliti na to. Vrijeme prolazi a nista ne radimo.“
„Ne mislim na to.“
„Eto vidis, radis ono sto kazem. Ipak te vodim guzicom za nos.“

I tako su podjednake uzvale u imanju jednake protivnice koja se jednakoscu suprostavljanja pretvarala u onu drugu- opet nju. Zato su bile skupa. Zato su bile jedno. Nikada nisu znale koja je pobijedila. To je bio taj kriterij jednakosti koji se iskljucivao i nadopunjavao. Jedini koji nikada nisu trazile ali ih je vezao jednu za drugu, jednu u drugoj i taj eksperiment je bio uspjesan samo za njih dvije u kombinaciji.
„Zasto sam s tobom?“
„Zato sto mi ne mozes nista. „
„Ne mozes niti ti meni.“
„Zato si sa mnom.„
„Jebi se.“
„Moze.“
„Jesmo mi slicne'“
„Da jesmo ubila bih se.“
„I ja isto.“
„Jebi se.“
„Moze“
„Volim kompromise.“

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 22 kol 2014 17:05

Ovo gore.
Dopada mi se...

Malo ću crtati ovaj vikend.
Imam sutra neki projektić za kolegu koji bi se morao nacrtati, pa kad to uredim
onda ću malo na ovo što mi je gušt.

Pa ću vidjeti što mi od svega ovog dođe.
Daješ mi mnogo materijala.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 23 kol 2014 22:42

ovo gore se ne racuna, to je bas bilo za dobiti ovcu u off- ali bezuspjesno. gubljenje vremena.

i btw nije autobiografski, samo maleni dio je, neznatan.

ali ako imas ideju...superiska.


nemam pojma gdje si ti sa crtanjem i zamislima, ali mislim da to nije niti vazno. laganini. sto god da napravis, veselje je :) hvala :)

i da...patlidzan isjeckan na ploske, tikvice isto, na patlidzan stavis crvenu papriku u nju nasjeckane na kolutice domace kobasice (radi jace arome) i preko nagratani sir ili nasjecen na tanke ploske. stavis na pleh sve sem sira koji dodas na kraju da ne zagori. plus crno vino uz jelo. fino je.

cisto da ne bude dosadno tipkanje.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 kol 2014 11:03

janna nam iz nekog razloga ne da ovcu. kao coban u tajnom sam dosluhu sa svim ovcama i ova mi je javila da je ona ok. a da se janna srami, da ima problema s istupanjem i razotkrivanjem. to ovca kaze. ovca je sigurna. ona se udebljala i narasla. roka koktele pod nekim suncobranom i kaze da joj se ne dolazi u off. rekla je da ne zamjermo janni i da otipkam pricicu gone with the wave. da nije dobro odgovoriti ignoriranjem na ignoriranje i plahost.

taaako daaa.... :D hvala janni na inspiraciji. mozda ce jednom bez ustrucavanj moci vratiti ovcu s godisnjeg u off, ako se ovca totalno ne zadje u blud :D


gone with the wave

Poneko mirno jutro donese nemir. Ribar je to znao. More je zna biti nezgodno i bonacom prikriti namjere. Bio je oprezan i onda kada se cinilo da je raj na zemlji otskrinuo svoja vrata kako bi znao kako izgleda. Bilo je tako ponekada, sunce i more u tisini jutra njemu su bili znak da je dobar. Vjerovao je da zlocasti ljudi ne mogu vidjeti kutak raja.
Pazio je more i redovito iz njega vadio smece koje bi nanijela plima. Redovito bi se izvinuo moru zato sto u njega netko baca smece. Izvadio je dosta boca, papira, kojekakvih plasticnih dijelova...kostalo ga je vremena. Nije bio placen za to, niti je to zelio. Bilo mu je neugodno ploviti morem a da dopusti takvo neuvazavanje. Nije mogao i znao isploviti bez da prije ne pogleda da li na obali ima novih otpadaka. Kao da je cistio svoju tugu jer nije razumio ljude koji mogu baciti opuske od cigareta u prijatelja.
To jutro bila je samo jedna boca. Obicna prozirna boca od Stocka. Uzeo je u ruku i krenuo prema kosu za smece, spotakao se o kamen. Pao je, a boca je bila razbijena.
„Kada te krene, onda te krene“.
Da boca nije pala, skupljajuci komade stakla ne bi skupio poruku. Da, nas je vid je trom, selektivan, pristrasan, nasim vidom cesto ne vidimo, mozda zato sto ne ocekujemo. Ponekada stvari moraju biti razbijene da vidimo poruke: ponekada i sami moramo biti razbijeni da zapazimo. Bila je unutra poruka s potpisom.
Kao da je navika da poruke pisu ljudi. Vecina poruka je zapisana van saznanja da postoje. A one one koje zelimo skriti, dolaze do onih koji ih mogu vidjeti. Od takvih se cesto skrivamo.
Nase dobre strane pisu poruke koje im ne bismo dozvolili. Ponekada nas izdaju. U boci je bila jedna te vrste. Njena dobra strana, plemenitost je napisala poruku dok je ona spavala.
„Jako lijepo slika, a nece da pokaze nikom.
I pjeva, ali samo kada je sama.
I place, kada je sama.
Neugodno joj je da itko zna.
Medjutim ja sam sama. Stavila je sve moguce zabrane na razotkrivanje. Za svakoga ima cenzuru samo u raznim mjerama. Mene je protjerala u samocu, a njeni strahovi i bojanje su toliki da sam primorana napisati ovu poruku u boci. Molim te, pomozi mi.
Plemenotost koja jedva dise i drzi njene postupke umjerenim.“
Pokupio je staklo, bacio ga u smece. Poruku stavio u dzep. Zbog poslova koje je imao u kuci, tu zoru nije ispovio na more. Bilo je neobicno procitati takvo sto.
Da pomogne kome? Plemenitosti? Nije znao kako? Nije mu nikada niti palo na pamet da je plemenitost podijeljena u ljudima. Kada je zastao, shvatio je da je tako. Plemenitost dise u ljudima i ljudi koji je nemaju bacaju opuske cigareta u more. Ljudi koji je nemaju cine zlo sami sebi ili drugima. Plemenitost ne pise poruke u ime onih koji nisu zasluzili, bas kao sto raj ne mogu vidjeti oni koji nisu zasluzili. Plemenitost se ne bori za ljude koji nisu ljudi, ali ne napusta lako one koji jesu. Svojom plemenitoscu nije pako pustala druge, ali i njena plemenitost zato nije napustila nju.
„Bojanje koje nadjacava plemenitost. I plemenitost koja hoce ostati, a ne zna kako? Mora biti netko vrijedan u pitanju“- pomisli ribar.
Ne bi bio ribar da se nije povukao od svega. Ova boca ga kosta prisjecanja. Rat sa tudjim strahovima, rizici bojanja ucinili su ga ribarem. Puno puta bio je porazen.
„Ne zelim opet prolaziti kroz to. I ja imam dusu.“
Ne znam o kome se radi, ne znam tko je ovo napisao? Ne mislim da plemenitost zna pisati.“- zakljuci ribar i doluci poruku staviti u drugu bocu i baciti je u more.
„Nisam tu da uskracujem poruke. Svaka poruka dodje do prave osobe. Puno puta sam platio svoju vjeru u ljude. Mozda nekoga trebam i ostaviti, bez da pokusam.“. Bilo mu je tesko. Nikada prije nije odustao.
Odsetao je uz obalu, do mjesta gdje je struja bila jaca, sutradan kada je bura nanijela valove. Stavio je poruku u novu bocu i bacio je iz sve snage, sto je dalje mogao.
Zabrinut je gledao kako plovi i razmisljao na koju stranu ce otici i kome ce dopasti. Mozda stvari imaju smisla, pomisli, ali je nemoguce da i ja ne mogu odluciti u svoje ime. Mozda je ovako najbolje. Nisam mogao uspjeti sa ljudima koje poznajem, kamoli sa nekim koga ne poznajem i o kome ne znam niti gdje zivi, niti kako je pronaci.“
U mucenju odlucivanja, nesto sto mislimo da je greska se ispostavi kao druga poruka, nezapisana. Boca u koju je stavio poruku, imala je slab cep. Unutra je usla voda i boca je pocela tonuti.
„Sta da radim sada? Ako potone boca izgubit ce se poruka. Tako ribareva plemenitost nije dopustila da tudja plemenitost usahne. Unatoc svim posljedicama, skocijo je u more i zaronio prema boci.“
I deslilo se. Njegovom plemenitoscu, valovi su ga odveli do njene.
„Tako je tijesno ovdje pomisli. Doista je puno strahova. „
„Ovo je ta druga strana.“-rece njena plemenitost. „pogledaj sto je unutra. Ne mogu uciniti nista, pogledaj sva suzdrzavanja. Nemocna sam. „
Bilo je unutra kao da je bonaca. Da je znala da je tu, nikada ga ne bi pustila da izadje van sa saznanjima. Mirno, ali nikada ne znas sto nosi sljedeci trenutak. Plemenitost je nju izdala, drugacije je nitko ne bi vidio, a plemenitost zivi preko otvaranja. Ako se netko ne otvori, plemenitost ce nekoga privuci velikodusnoscu da opstane. Vidio je njene slike, dnevne navike i kako se ponasa prema drugim ljudima. Doista je bilo steta da je toliko daleko od svih. I shvatio je: prema njoj treba biti isti kao sto je ona tada, kada je sama i bit ce probudjena.
Kada je uhvatio bocu rukom, vec duboko zaronivsi, sljedeci val ga je izbacio na povrsinu. Val je iskoristio njegov skog kao pristanak da je oslobodi strahova. I kada je shvatio vratio ga je na obalu.
Ribar je otvorio bocu, ali poruke vise nije bilo. Ostao je samo prazan papir.
Nije lako sluziti ljudima. U svakom razmaku izmedju zbivanja je neka tisina. Kada je potrebno nesto uciniti nikada ne znas koliko ce trajati i sto te ceka? Cesto dobijes oziljke za uzvrat. Znao je sve to. i znao je da to sto i dalje ne zna nista, zna ono sto se ne vidi iz vana. Kao formula u kojoj je nepoznanica moguca za izracunati, morao je racunati i shvatiti sto da radi. Prihvcanje da ceka iako ne zna sta, bila je poniznost. Ponizno je cekao, znajuci da ce imati malenu pomoc providnosti. Drugacije se sve ovo ne bi delilo. To mu je dalo strpljenje i orobilo njegove sumnje i njegove strahove.
Tako lijep dan nije htjela provesti u kuci. Vikendica je odmarala, tu bi nanovo, opustenije prodisala. Volila je osamu. Toliko je bila zauzeta svime i rijetko je imala priiliku da se opusti neskrivena. Ponekada se cinilo da se skriva sama od sebe. Njoj je more isto bilo prijatelj. S njim nije imala tajni, sve dok netko nije bio u blizini. Zato je u setnje i voznje brodicem isla sama. Bila je opustenija.
Medjutim voljeto more, ne znaci znati njegovu cud. Bonaca nije potrajala dugo nakon isplovljavanja. Nevera se spustila i primorala je da se pristani na obalu. Kisa i grmljavina proparale su njen stid. Morala je pokucati na vrata nepoznate kucice.
Nisu imali vremena za razgovor. Kisa je pljustala i jedino sto je bilo logicno nakon otvaranja vrate jeste da onaj tko je na kisi odmah udje unutra.
Vremena za razgovor pred vratima nije bilo.
„Oprostite uhvatilo me je nevreme. Obicno ne kucam ljudima na vrata nenajavljeno. Da li kod vas mogu pricekati da se nevreme smiri, vani je poprilicna oluja.“
„Mislim da cete morati pricekati jos barem nocas. Ovo je tek pocetak nevere, rece ribar.“
Bilo joj je neugodno, ali je rekla: „Hvala“
Proslo je par sati. Nevera je i dalje trajala.
„Mislim da cu krenuti danas.“
„Nevera je jaka, nastradat cete ukoliko idete brodicom.“
„Ici cu pljeske.“
„Gdje zivite, od kuda ste?“
Njena nepovjerljivost je bila jaca od nje.
„Tamo preko negdje.“
„Ne mozete ici sami. Pustite da vas otpratim.“
Ako ne odem sama, dugovat cu mu zahvalnost i znat ce gdje zivim. Zelim ici sama.- pomisli.
Ribar je primjetio da nesto promislja i prepoznao je. To je bila ona. Nije htjela biti ovisna, ikome ista dugovati, nije volila situacije u kojima bi se zaduzila, one koje je primoravaju da se oda. Sve sto je bilo van njene kontrole je dozivljavala kao poraz i sada ova nevera je bila poraz. Mrzila je poraze ikada je nesto jace od nje. Nije znala da predaja ne znaci nuzno lose, samo se predavala krivim ljudima. Takvo sto je bilo moguce bilo moguce nadjacati samo plemenitocu.
Shvatio je.
„Mogu li vas pitati kada ste krenuli u plovidbu?“
„jutros.“- rece ona.
„sada je vec pet sati. Vjerujem da ste gladna, a ja sam jucer ulovio finu ribu. Ne bih htio jesti sam. Zivot ribara je dosta usamljen.“
„Ona je isto bila sama. Ne zato sto nije vidjala ljude kao ribar nego zato sto se skrivala od drugih.
„Razumjela je i ona plemenitost koja je pisala poruku ucinila je da ostane na rucku.“
„Nije da je ribar zelio drustvo, samo je morao shvatiti kako da je sprijeci da ostane dok nevera ne prodje. Jeo je svaki dan sam. Nekada nije niti jeo. Ako pogodi pravu nit, pobijedit ce njene strahove. Biti ce joj ljepse.„
Imamo usi, a ne cujemo uvijek ono sto nam netko prica. Ponekada moramo cuti krivo da bi culi sto nam treba. Tako je i ona cula ribara. Cula je krivo, ali onako kako joj treba. I kao sto je imala prijevod sa velikom distancom izmedju onoga sto jeste i onoga sto radi, tako je i on napravio distancu izmedju onoga sto govori i onoga sto jeste da bi nju vidio neskrivenu, bez da se boji iskazati svoju plemenitost.
„Dok su veceralo pao je mrak.“
Ona o tom nije vodila racuna, ali on je znao. Zato je pozvao da ostane na veceri.
„Mislim da nije dobro da sada preko planina idete kuci. Mrak je skoro pao skroz. Tuda kuda trebate proci nema ljudi. Moze biti opasnije od nevere na moru. Ne mogu vas sprijeciti, ali po nebu sam vidio da ce sutra ipak biti lijepo vrijeme i moci cete isploviti i uzivati u plovidbi.“
Ostala je. Njeni strahovi od ribara bili su manji od strahova planina. Ponekada jedni strahovi ponistavaju druge i budemo tamo gdje se manje bojimo, ako vec neme mjesta u kojima nas strahovi ne prate. Tamo gdje nema pretnji i gdje pokrovi padaju ono smo sto jesmo. Samo se treba naviknuti. Treba se naviknuti da plemenitost ne bude kaznjavana nakon sto je nesto ili netko toliko puta kaznilo. Otkriti sebe takvu nije bilo ono sto nije zeljela nanovo, samo nije vjerovala. On je sada i vidio da ponasanje prema njoj kakva je bila je cinila cuda i smanjivala njenu zdaljenost od njega koji je ovaj outa bio vidljiv, a ne nanesen valom u sigurne odaje u kojima je disala, sacuvane strahovima koji su njenu plemenitost sveli na nedjelotvornu.
Jutro je svanulo. Ribar je napravio dorucak.
„Znate li kuda trebate ploviti da dodjete kuci?“-upita je.
„Nisam predugo plovila. Znam kuda.“
„Cuvajte se ubuduce ako ne poznajete more. Zna biti cudljivo.“-rece ribar.
„Uvjerila sam se. Hvala vam sto me primili na konak“.
„Uvijek je lijepo imati nekoga plemenitog u gostima. „
Tom recenicom sprijecio je da mu ponudio novac za smjestaj. Tome nije bilo mjesta. Tako je zahvalnost prodisala u njoj. Nije je mogla isplatiti ribaru i morala je drzati kao dug ili sebi olaksati i shvatiti da nije duzna. Tocnije, da nije zaduzena.
„Hvala vam.“
Tako je nastala slika ribara jednako istancana kao njena skrivenoist. Samo ovog puta, slika je krasila zid ribareve kucice.
A strahovi i sram... gone with the wave.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 24 kol 2014 11:17

Ooh je napisao/la:patlidzan isjeckan na ploske, tikvice isto, na patlidzan stavis crvenu papriku u nju nasjeckane na kolutice domace kobasice (radi jace arome) i preko nagratani sir ili nasjecen na tanke ploske. stavis na pleh sve sem sira koji dodas na kraju da ne zagori. plus crno vino uz jelo. fino je.
Hmmm ne volim patlidžane, ali neka verzija s tikvicama bi bila baš dobra.
Gladna sam :sulking:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 kol 2014 17:33

a ne onda, nemoj miksati. ako ne volis, onda nemoj. ne mozes ga zakamuflirati. ja isto idem jesti nesto.

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 25 kol 2014 10:10

zenia, volis li drinu?

u srijedu cu biti na drini. sta mislis da neku pricicu nabacimo? ja je volim.

i cekaj... volis li rakiju? necu smjeti piti, ali ima neki zanimljiv sajam sa vrh rakijom. najbolja rakija je u srbiji. ovdje su bas majstori. mislim da nam treba prica o rakiji.

i jos nesto, onako zanimljivo:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Medovina" onclick="window.open(this.href);return false;

jes cula za ovo? nekako ovo je off...ali opet ne znam da li da se tematski ogranicimo na pricice ili da nesto onako za ceif napravimo?

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 25 kol 2014 11:09

aaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 25 kol 2014 11:40

na ovom crolu ima toliko materijala za obraditi... medjutim bojim se da bih dobila ban nakon prvog teksta...tako mi se tesko suzdrzati...

bez cenzure...dakle trebam prostor da tipkam bez cenzure o pizdarijama koje me jednostavno lansiraju na mars.

dakle...potencijalno ce ici sljedece:

Samo da ti kazem nesto

samo da tikazem nesto ce biti moja reakcija na nesto sto procitam i u sto ne vjerujem da sam procitala. ne mogu se coolirati. bed je jedino sto ce mozda biti za ban...:D ali ima par ljudi koji ce skuziti sprd...probat cu zakamuflirati malo.

Klik

stajala sam na kiosku i kupovala cigarete. sa bocne strane malene konzerve sijevao je autoportret sredista orgazma- tako sam zakljucila gledajuci klik. nije mi se cinilo da je to tako. mora biti ono nesto vise. medjutim, stvarno mi nije bilo jasno...sta ce mi to vise, ako nema klikovskog sredosta orgazma- tako eksplicitno nabijenog u lice. zapitah se sta je vulgarnost, jer ta plastika od pizde mi doista nije izgeldala stvarnom niti pravom. medju uber cool ljudima koji se kresu ili bi samo nekoga za seks jos nisam cula rasprave o tom da li biim spetala operirana vagina, dzajnirana. i bas bih voljela znati misle li da bi mozda mogla puknuti u samom cinu.
istao tako binarna podijela na one koji su za vezu ione koji su za seks mi stvara pomutnju u glavi. ako su za vezu, onda su uzviseni. ne mogu niti znati da se toliko vidi njihova uzvisenost i uvjerenost da su na pravom putu, da pozalim zbog monogamije i dpdje mi da jebem sve redom samo da nemamo nikakve veze...one veze, glava veze, ne seks stav veze. a oni drugi koji zele samo seks kao da ne razumiju da nisu zbog toga posebni, izdvojeni iz mase...da nisu bogom dani da se hvale, jer ruku na srce danas se stvarno ne zna tko je ugrozeniji.

ta binarna podjela me malo muci...i svi koji pripadaju toj podijeli ili su jasno sebe klasificirali na ili ili su apsolutno neprihvatljiva materija za seks ili vezu ne zbog vagine nego glave.
traze klik, traze ljubav, traze nesto...pomalo neodlucno. zgroze se na recenicu da moras probati robu i odluciti se. zgroze se i oni koji hoce seks, a ovi drugi bi mislili da nekoga zagovaram, odjebali me u startu bez da imam priliku reci
sljedece.

tijelo je tijelo, masina. medjuostalim masina za seks. i ako vodis ljubav u jednom trenutku tijelo koristis kao masinu. netko s njom barata bolje, netko malo losije. seks potraznja je poprilicno egzaktna. jebes sama sebe i ne zeli ti se zezati s nekim tko ce objasnjavati ljubav, sto ne znaci da ne zelis ljubav, jednostavno koristis masinu do maksimuma, a to je cesto tesko objasniti nekom u veza fazonu. mislim da je to zato sto se nisu jebali s previse ljudi i zato sto nisu razradili mehanizam da shvate- praksa je vazna i ne moze se skriti pod izgovorom emocijam. znam da su krivi zakljuci i neosnovani i da me se moze nazvati budalom nakon ovih rijeci...mada mnogi iza veze skrivaci se boje svog tijela, naguziti se i nekom bez beda nabiti supak u nos. zbog toga ona zena sa naslovnice klika mi nije bila vulgarna...ne samo zbog pitanja da li je dizajnirana pizda plasticna? ona je mogla nesto sto vecina ljudi ne moze, a sto je predispozicija kvalitetnog seksualnog zivota. neimanje srama od tijela. ljudi koji se jebu i hoce seks se ne srame svoga tijela, niti pozude,. konzumiraju je...titule tipa "kurva" cesto im imponiraju jer im se podsmjehuju i znajuda tupsoni nista ne razumiju. ponavljaju to "kurva" misionarski u skadu sa polozajem koji prakticiraju jer imaju djelove tijela koje skrivaju, ali jednako tako i dijelove sebe koje skrivaju. kada se ne bojis, onda se ne bojis. i kako onda veza tipovima objasniti da ljudi koji se jebu extremno imaju vecu mogucnost za ostvariti kvalitetnu vezu, jer su ooooom dosli do saznanja da se ne radi o koristenju masine nego necemu sto ne mogu imati s nekim drugim kada samo koriste masinu. i da sve teze o cuvanju za pravu osobu donose nista drugo nego neko sivilo koje ima posrebreno posudje kada se ne koristi. u deficitu su.

tako da sex tipovi vrlo lako mogu biti ili postati veza tipovi. pravi veza tipovi, ne falsi koji se ne mogu naguzti samo pred sobom pred ogledalom, kamoli pred nekim onako bezveze. taj nesretni klik je cesto izgovor...moze se stvoriti, moze se ugasiti...moze se svasta s njim i uopce nije toliko potreban. napaljenost je stanje koje se izaziva. ako nsta drugo kemikalija.

sranje, moram ici raditi pa ne mogu dovrsiti sta sam imala....

ali fake vezarosi i fake sexsarosi me bas nanerviraju...i to stalno poticanje neke podijele koja ne postoji u stvari...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 25 kol 2014 13:46

http://zena.blic.rs/Lepota/25793/Borba- ... e-i-zenski" onclick="window.open(this.href);return false;

lajk!

Odgovorite