dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 01 lip 2014 19:47

Offovi uvijek imaju smisla. Često imaju više smisla nego
teme iz kojih su nastali :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 01 lip 2014 19:48

ovo moram zapisati, jer je skoro nemoguca situacija. uopce ne moram nista prepravljati da bi bila pricica.

prije par dana prijateljica posalje poruku poznanici da odemo na kahvu da mi ne bude dosadno. tu vecer stigne mi poruka "e gdje si? sta se radi? kad cemo na kavu?"
tipkamo tako tri dana. odgadjamo kavu zbog strke tipa, e moram ici sada zatrpa me posao, cujemo se popodne. ne stignemo popodne na tu kavu.
i maloprije stize poruka, "hej, kako si provela vikend? jesi slobodna?"
kazem jesam.otipkam kako sam provela vikend, dogovorimo se naci. sredila se laganini i vidim poruku. "ja ne znam otkuda meni tvoj broj"
sva zacudjena, mislim se jbte ova je zestoko nadroksana, napisem "dala ti je marina". odgovor je:
"a eeee, ne znam ja nikakvu marinu."
napisem puno ime i prezime. medjutim , ne pali niti dalje :D
pitam...dobro jesi ti ana?
i stoze mi odgovor: " ne ja sam marinko".
ostala paf. rekoh koji marinko, otkud ti moj broj, prvi si se javio.
zove me decko sav zbunjen, da vidi o cemu se radi. neugodno mu.
ne zna se tko je sludjeniji? ne sjeca se da se prvi javio, nikakve veze nemamo, ali smo se mi natipkali. znam da je iz banjaluke i da je tu 6 godina i da je zadnjih dana full u poslu i da sam se izjadala zbog svoje guzve. katastrofa...
da sama nisam sludjena ne bih mu vjerovala, ali bas je sav pogubljen jadan. popusila sam kahvu koju cekam danima. totalno sam sada njegovo djelovanje vezala za ovu zenu skojom se trebah naci. sada kada mi se ona javi, prvo sto cu pitati je ime :D aaaaa eeeeee, reko bi marinko. :D

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 01 lip 2014 19:49

eto ti offa, to je moj zivot otprilike. da covjek ne vjeruje... dok je dok kuci sjedim...a zamisli tek kada izadjem u vanjski svijet kako je?

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 01 lip 2014 19:50

A mišica :lol:

Ekšli postoji smotanije ljudsko biće od mene :lol: :lol:

Totalno si mi uljepšala dan
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 01 lip 2014 20:04

uh, bas me protreslo...k sebi ne mogu doci. pricamo tako i kaze on meni, ja sam mislio "ko je sad ova, mislio sam da me zezas kada si pitala jesam ja ana?" a meni stizu poruke krcate pravopisnih gresaka, a trebam se naci sa zenom koja je novinarka i pise. greske tipa "odaklen si?" "nemoj jesti bananu nawcer, lose ti je to kadti drug kaze" :D OMG :D

idem spavati, idem spavati... marinko nabijem te smotanog.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 01 lip 2014 20:14

Ajde spavaj Mujo...
Iako mislim da to ne pomaže u situacijama tipa tvoje :lol:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 07:57

joooj ne me tako zvati. fffuuuuuuuj!


evo ga. otprilike :)

kako je prije price nastao tekst, kako mi je crknuo ulaz za usb na kompu, onda mi nestane baterije na playeru, pa ga ne mogu puniti. onda moram doci do necijeg kompjutera da mogu napuniti player i prebaciti pjesmicu, a onda u medjuvremenu napisem pricu koja se uopce ne poklapa s pjesmom, tj. pjesmica ne odgovara tonu price. skoro pa je mars. i sada sam malo napunila player, ali ne mogu snimiti novu verziju s promijenjenim tekstom:

ovo dva puta ali mi para usi, melodija refrena treba biti promijenjena jer mislim da sam je vec negdje iskoristila... i tekst refrena mi je seljacki,

ali kad ti bude tesko, na mene se ugledaj, a ne prema meni pogledaj. ali eeto neka stoji u verziji koja me bas nervira sada.

http://picosong.com/C7TA/" onclick="window.open(this.href);return false;

jes polozila?

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 08:08

sada cu pokusati napisati normalnu, razumljivu poruku :D

dakle:

1.player sluzi za snimanje pjesmice. kada nestane baterije ne mogu snimati. nestalo je barerije prije par dana, a ne mogu je napuniti na mom kompu jer je crkao ulaz! baterije je nestalo u sred snimanja pjesnmice.
2. onda sam jucer napisala pricicu, koja se ne poklapa sa melodijom pjesme i nisam stigla snimiti normalnu verziju sa normalnim tekstom i promjenama koje su potrebne.
3. tek sada sam dosla do kompa i napunila player. pebacila pjesmicu, cisto da ima uvid otprilike o cemu se radi kada je gotova pjesmica.
4. nemam volju sada se igrati vise s ovom pjesmicom, jer me sve nanerviralo, pa ce ostati vjerovatno ovakva, dok me ne prestane nervirati.

kako sam je i ja preslusala prvi puta nedavno, nisam cula to strasno ali dva puta za redom, a to me najezi.

woooola :D to je to.

jutro...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 08:11

stavka 3 kada je gotova pricica, a ne pjesmica :D jesus...koji mi je :D

a ha ha ha ha ha


doooooobro juuuuutro :D


cele noci ti si forsirala konjak, jutro kvari sinoc zapoooocete veze....( stvarno nisam pila .D)

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 08:15

u uredu nekom monitoring gospa sjedi,
ona bi kafu u pauzi i pita gdje je pusacki prostor,
ne moze ona to "jedno bez drugog".

"koliko ste upoznali celi tim sa celim tim projektom?"
jeste ovo je vrlo pravljeno po šort opisu,
bla, bla, bla
dva kord stafa :D
jaaao brate...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 08:22

https://www.facebook.com/auntyacid/phot ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

volim aunty acid :D

pogledaj :D

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 15:12

eeej...meni je pocela strka...bila je neka dosadna konferencija pa sam tipkala...skica, ne procitah...ali dovoljno da odokativno zamislis moguce ilustracije. imam fotku na osnovu koje mozes raditi zastavu, tako da to ne treba zamisljati. nisam stigla procitati..zanemari nelogicnosti ako ih ima.

znam da zatrpah, ali tako je to...

croli, ovce i drvo ce biti duza pricica...s vise pjesmica.


Mala Croli, ovce i drvo

„Ovc ovc“-zovnu zoru skripanje vrata stale i njen glas.
Meskoljenje ovcica potraje koji trenutak. Tek kada se uvjere da zove njih, da nije vuk i kada je prepoznaju, prestanu se meskoljes se. Na njen drugi poziv, prva ovca bi digla glavu, a za njom lagano i druge. Ustajanjem ovna koji nosi klepku ne mozeoz ustajanje ne moze izbjeci niti zora. Ponekada bude ljuta jer ovce svako jutro idu na ispasu. Ne moze zakasniti niti trenutak, jer mala Croli nije kasnila niti trenutak. Hrabro je koracala kroz prijejutarnji mrak, kroz cvrkut ptica u proljece, kroz vjetar koga god godisnjeg doba, kroz kisu kada je padala. Nije to bilo zato sto joj je trebala hrabrost, bilo je to zato sto je mala Croli hrabra, a bila je hrabra jer je bila cuvarica svojih ovaca. Njene ocvice su jetrebale, zato je hrabrost dosla njoj neprimjetno, obgrila je njezno, toliko njezno da se na njoj nije mogla niti nazrijeti. Tek ujutro prvim pozivom „Ovc, ovc“ cula se odvaznost i neustrasivost u glasu. Ozbiljna odvaznost cobanice.
Hodala je ispred ovcica. Pratile su je, ujutro uplasene i sporijeg hoda, a kada bi se razdanilo i kada bi sunce obasjalo planine i vratilo bolje svijetu i ovce bi bile slobodnije. Vid je cudo. Razabire strahove noci, daje sigurnost, ali ponekada je puno strasnije misliti da sve vidimo. Tako je biloi sa danom. Djevojcica je naucila da je dan opasan kao i noc, jer vuk je uvijek negdje blizu ovaca. Ona nije nasjedala na olaksanje vida. Grmovi su bili svukuda, a kroz njih nije vidjela. Svaki grm njoj je bio skloniste vuka.
Sjela bi nekada na „stocice“ napravljene od kamena. Ponekada bi joj tmurno vrijeme to dopustilo, samo tada su ovce mirne i duze pasu na jedno mjestu. Sto su duze ovce na jednom mjestu ito je i ona mogla duze sjediti. Maleni kameni stoci su zastitni znak krsa u kome se cuvaju ovce. To je isto kao klupe u parkovima. Mjesto za pocinak. U ovom slucaju kratki pocinak. Stocica je u krsu bilo puno bas zbog toga- skoro na svakom koraku. Svaki coban bi napravio po koji stocic. Neki su bili manji, neki malo veci. Bilo je i kamenja koji su sami od sebe izgledali kao stolice.
Mala Croli je rijetko sjedila. Vise je skakutala s kamena na kamen. Mladost skakuce, a starost se vuce. U prirodi je to ocito. Starost je sretna kada hoda, kada je na nogama. Samo da ne padne u krevet. Starost vise sjedi da stedi noge. Starost stedi sve jer napusta snaga, a mala Croli je bila daleko od saznanja da se snaga trosi. Voljela je citati i kada god bi mogla zavarati sebe da vuk nije negdje blizini, izvadila bi knjigu ispod pazuha i procitala koju stranicu, nekda cak lagano hodajuci za ovcicama. Ponekada sam se pitala kako uspjeva hodati po nejednakom kamenju citajuci , a da ne padne. Spretnost za koju nije znala da posjeduje. Svatko tko bi je vidio kako cita hodajuci i zbog toga probao isto, sapleo bi se i zaradio ogrebotinu ostrih rubova kamenja, te nikada vise ne bi pokusao isto.

(intermezzo...evo me ne nekom predavanju o socijalnom poduzetnistvu. Kirill nikolov prica engleski kao nogama sošl biznis inišativ a lik pored prevodi )

...
Formalnost je prognana promijenama vremena. Nista nije uspjevalo na prostoru na kome vrijeme diktira zivot. To je bilo neophodno da bi uvazavala prirodu. Nije je voljela isto kao netko tko je bio sa strane, voljela je distancirano.
Jednog dana, djevojcica je sjela na kameni stocic i krenula citati. Ovce su se zaputile u ogradu koju nisu smjele pasti. Bila je susjedova. Skocivsi se s kamena, ostavivsi knjigu pored na zemlju otrcala je prema ovicama. Preskocila zid na mjestu gdje je bio urusen, obisla vec rasprseno stado i pocela mahati rukama:
„Van, van izadjite van. Ovo nije nase, ne mozete pasti tu.“
Kao sto ne mozete objasniti nekom tko voli jesti kolac da ga ne jede, nego mu morate istrgnuti iz ruke, tako je i s ovcama. Tesko ih je istjerati kada jedu omiljenu vrstu trave, cija god da jeste ograda. Nisu htjele izaci iz ograde. Ostajale na mjestu dok god nije dosla do njih i potjerala ih. Tada bi napravile par koraka i stale. Djevojcica je tada bila ljuta. Svaki puta bi prolazile istu pricu, ali ovcice su samo vidjele svoju ukusnu travu koju nisu htjele napustiti. Ovcice ne poznaju granice i podjele zemlje. Niti djevojcici nije bilo jasno. Znala je da moraju van, jer su se komsije ljutile ako tudje ovce pasu njihovu travu. Djevojcica je voljela sve ovce, ali je cuvala samo one za koje su joj rekli da su njene.
Istjerati ovce van tudje ograde je bilo tesko, cinilo se da su sporije nego kada bi pasle tamo gdje smiju. Zato je djevojcica zaboravila knjigu. Sva zapuhana preskacuci zid na srusenom mjestu (PONAVLJAM RADI CRTANJA) stala je da se odmori i poslije lagano krenula za ovcama pazeci da ne preskoce negdje na drugom mjestu. U trenu je njena usmjerenost bila promijenjena, a knjiga je ostala nevazna u novonastaloj situaciji.
Ratnica, Croli je kao malena ratnica. Ratovala je cesto sa svojim ovcicama sva rascupana od grana graba, drace, raseljke, smreke, jasena probijajuci ce za nekada trceci za ovcicama. Ovcice bi se znale plasiti svega, cesto su se plasile jedna druge. Ukoliko jedna potrci, druga se prepadnje nje i sve krenu trcati. Takva vrsta trcanja bila je nezgodna. Ponekda je mala Croli mislia: „kako da im objasnim da ne trce bezveze?“, nije uspjela. Ovce trce kada im se trci, nekada daleko, nekda svaka na svoju stranu. Croli se nije brinula. Znala je da ce doci kuci, ako je vuk negdje cekao sa strane nije mogla uciniti nista.
To jutro nakon zavrsenog jutarnjeg cuvanja ovaca, mala Croli je pozeljela citati. Trazila je knjigu po kuci, trazila, ali je nije nasla. Nije se sjetila gdje je ostavila. Najednom se sjeti, ostala mi je negdje u krsu. Oblaci su se nadvili nad zemljom. Kapi kise su pocele promicati dok je hodala uskim seoskim puticem misleci se gdje je ostavila knjigu?
„Moram pozuriti, ako knjiga pokisne, slijepit ce se listovi. Necu je moci vise citati i moci cu je jedino baciti. Kako sam tako zaboravna?“-tuzno pomisli djevojcica.
Najednom ugleda drvo koga tamo nije bilo. Veliko drvo puno knjiga. To je bilo mjesto na kome je ostavila knjigu. Iz njene knjige niknulo je drvo knjiga. (book tree ).
Zapanjeno je stala. Nikada prije nije vidjela drvo knjiga. Svakakvih je bilo: zutih, zelenih, crvenih, plavih, ljubicastih, narandzastih, roooooooozih, zlatnih, srebrnih, sarenih. Neke su bile vece, neke su bile manje. Grane drveta kao da su bile rascesljane u svim smjerovima jednako, sredjene. Nekada ih je pomjeralo, da se rastedne i da koju knjigu strese sa sebe na pod.
Kada mu je prisla blize, jedna knjiga je pala pred nju:
„Evo ti citaj.“-rece drvo.
Maknula se dva koraka iza, preplasena.
„Bojis se citanja?“
„Ne bojim. Rece mu i pogleda u smjeru drveta onako kako bi pogledala kada bi nesto susnulo u grmu, sa sumnjom da li je u njemu vuk?“
„Trebala bi, citanje je mocno. Mocno kao munje kojih se prepadnes. Nisu lose, ali gromovi mogu biti strasni.“
„ Ne bojim se gromova“-rece djevojcica.
„Ne bojis se gromova, ali se bojis mene.“- rece drvo nasmijavsi se.
„Ne bojim se tebe, samo te ne poznajem. Da li si uzeo moju knjigu i stavio je na svoje grane? Htjela bih je citati.“
„Nisam, tvoja knjiga me je stvorila. Maloprije. Voljela si je citati i odlucila je da nastanem ja sa puno knjiga. Nije htjela da je procitas i ostavis po strani. Htjela je da od sebe stvori puno knjiga i odlucila da nikne ovdje gdje si je ostavila. U tvom krsu, da mozes neometano od bilokoga drugoga doci, sjesti pod drvo i citati. I kada je kisa, cuvat cu te granama. I kada je Sunce cuvat cu te od zege. Mozes se popeti na mene, nasloniti se na grane. Nekada zaspati. Sto god ti nije jasno negdje pise. To ti je dala tvoja knjiga.“
„ Zelim zavrsiti citati svoju knjigu. Zanima me sto ce biti na kraju. Kako da pocnem citati novu, kada nisam zavrsila svoju knjigu?“
„ Nemoj zaliti za tim kada ispred sebe imas puno zavrsetaka. U meni pise kraj. Samo ne zelim da ti ga dam. Smisli ga sama. Tako je zanimljivije.“
Tako je drvo zeljelo djevojcicu nauciti da misli.
„Ne znam ga smilsiti. Nisam pisac.“- rece Croli.
„Samo drvo i ne znam pisati. Morat ces nauciti ako zelis cuti kraj price. Uzmi knjigu koju sam ti dalo, unutra pise.“
„Zasto nije iste boje kao moja?“
„Ne moze sve biti kako ti hoces“- rece drvo.
Djevojcica pridje blize drvetu, spusti se pod njegove grane, uze knjigu crvenih korica sa pozlacenim obrubom, otovri je...
„ U ovoj knjizi ne pise nista, prazna je.“
„Znam da je prazna nasmijesi se drvo.“
„Slagao si, ovdje nije kraj moje price.“
„Znam“ sada se drvo treslo od smijeha toliko da su tri knjige pale na pod.
„Drugacije ne bi prisla blize, ovako se manje bojis. A i kao sto sam ti reklo kraj ces napisati sama“
„Ne znam da pisem, rekla sam ti.“- rece djevojcica ljutito.
„A znas li da se smijes“-upita je drvo i ne dajuci joj vrijeme da odgovori, zgrabi je granama i baci visoko u zrak par puta.
„Pusti me. Pusti me.“-urlala je djevojcica.
„Pusti me, pusti me“
Drvo nije prestajalo, samo je poskakljalo par puta dok se nije pocela smijati. Tada je stalo i granama je diglo do plave knjige sa zastavom. Donji dio zastave je cinila suma, srednji dio iznad planine iposljednji nebo.
„Evo ti, ovo je tvoja zastava. Nemoj je mijenjati dok te ima. Budi pisac samo pod ovom zastavom“- rece joj drvo i brizno spusti na pod. Ne protestiraj, puno je knjiga koje neces stici procitati do kraja. Cesto te nesto prekine.
„Necu da budem pisac, ja sam cobanica.“
„i ja sam htio da budem knjiga s krajem, ali sam sada drvo s knjigama. Promijene ne pitaju za zelje uvijek. A i ne brini, dok ne procitas drvo knjiga neces moci pisati.“
„Moram ici kuci, vrijeme je da pustim ovce na ispasu.“- rece djevojcica. Sumnjicavo pogeda u knjigu sa zastavom, pomisli „ da li da je uzmem ili ne?“
„Ne ostavljalj knjigu, ona je vazna za ono sto ces postati. „- zato i jeste za tebe.
Nije uzela knjigu, ostavila je pored drveta i rekla da ce se mozda vratiti poslije.
Taj dan nije pustila ovcice da idu na stranu gdje je naraslo drvo, ali je drvo bilo visoko dovoljno da je moglo vidjeti kuda se kretala.

Pauza za kavu....
Nakon sto je vecer odzvonila vrijeme za polazak na isti poziv za poktet „Ovc, ovc“- ovcice su se pokrenule i lagano za malom Croli vukuci se krenule su put kuce. Kada im je vruce ovce hodaju teskim koracima. A to vecer je bila sparna. Uvijek je tako kada kisa padne na vruce tlo.
Vecerala je mlijeko i kruh iz tecice. To je cobanski dorucak i cobanska vecera. Toplo mlijeko i kruh koji se u njemu rastopi. Croli je falila knjiga da cita. Dosada bez knjige bila je neizdrziva.
Uzela je bateriju i zaputila se do drveta, jos uvijek nesigurna otisla je da vidi drvo, „Mozda je nestalo, pomisli.“
Kao kada prilazis nekome za koga ne zelis da te vidi, a zelis da ga vidis, tako je i djevojcica prilazila drvetu, sunjajuci se polako, poput uljeza.
„vidim te“-rece drvo.
Izasla je iza graba i prisla na pristojnu udaljenost, daleko od grana.
„sada me ne mozes zgrabiti“
„ako dodjes do knjige onda te mogu zgrabiti.“
„Zasto?“
„Zato sto se bojis“
„Ne bojim se.“
„Onda dodji po knjigu“.
„Hoces me zgrabiti granama?“
„Da li zeslis da te zgrabim granama.“
„Ne zelim, samo hocu knjigu.“
„Dobro, necu te zgrabiti granama.“
„Ne vjerujem ti.“
„Onda cu te dignuti i skakljati. Ako ti ne vjerujes meni, zasto da postujem tvoje zelje?“ upita drvo.
„Ako ti vjerujem, onda me neces dignuti u zrak i skakljati?“
„Necu.“
Tako su drvo i Croli postali prijatelji. Djevojcica mu je pocela vjerovati, a drvo je postivalo njene zelje.
Prisla je i uzela praznu knjigu i knjigu sa zastavom. Otvorila je knjigu sa zastavom i pocela citati tekst sa prve stranice:
Proroda ima svoje zakone,
Uvazavam meni naklone.
Ne moze me ukrotiti nitko,
Nikakvim mozgom niti bitkom.
Kada kazem ne,
Nitko nije jaci od mene.
Mogu biti lijepa,
Mogu biti strasna,
Ne moze me pojmiti niti jedna masta,
Ja, priroda mogu uciniti svasta.
Mogu biti prosirenje daha,
Ili ga uzeti vjesto,
Meni nista nije tesko.
Postuj me kuda god da hodas
I moje zakone nicijim nemoj da prodas.
Zastavu moju cine sume, nebo i planine,
Ne kuni se pod zastavom drugom u lazne istine.

NACRTATI ZASTAVU!

* * *

Sretan rodjendan mala Croli pjesmica...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 02 lip 2014 15:17

nesto mi je palo na pamet, pa me mozda nece biti iducih dana. nadam se da si polozila ispit!!!!!!

s nestrpljenjem cekam crteze :) pozzzzzz :D

:pismo: kada nesto napravim postam... :typerhappy:


:D :duckdance:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 02 lip 2014 18:05

Javim ti za koji dan jesam li položila.
Nešto sumnjam da će biti sretna vijest :D
Pročitam i ove pričice gore kasnije.
Grozno sam umorna, danas su bili zločesti na mom faksu
i puno su me mučili.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 03 lip 2014 13:22


Grozno sam umorna, danas su bili zločesti na mom faksu
i puno su me mučili.


ustanove su strasni zamci :D u njima cudnovati hodaju. kada ulazis nikada ne znas sto te ceka, ali za drugi put budes spremnija i polozis, ako nisi sada.

doslo mi je da stavim...
http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71. ... m-rezovima" onclick="window.open(this.href);return false;


imam toliko ideja, da mi se doslovno vrti u glavi od iscrpljenosti... pauziram. crtaj kad mozes, a i ne moras :D

mrav bi mogao slusati snimke sviranja ulicnih sviraca, jucer sam fotografirala mislim troje njih, snimila dvoje (zvuk). samo, malo mi je puno trcanja...pa kljak. :D ali to bi mogla biti mini kompilacija...kada skuzim koji mi program treba za obradu zvuka, gdje da ga skinem i kako da u njemu radim. dakle, kljak :D ne da mi se malo, ali materijal je za pocetak tu...nisu kvalitetne snimke ali za ideju dosta...

gibam...sva nesto razjebana...izvinjavam se na izrazu...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la jpeg » 03 lip 2014 16:35

lipo :)
volim ulicne svirace :)

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 04 lip 2014 10:11

vidi mrav :veryhappydance:

u kom programu mogu obraditi snimke? sta da skinem, trebam link. hvaaala :)

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 05 lip 2014 15:49

Sačekat ćeš još malo tog mrava i ostatak ekipe.
Ispit nije dobro prošao...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 05 lip 2014 21:05

drugi puta hoce. samo polako. temeljito se posveti ucenju, a ja cu vidjedi da tu i tamo stavim nesto u temu. :)

ja idem raditi neke liste...sve je to zivotni off: padovi i liste :)
a kada sklopim padove i liste dobijem skakanje po sleperima i ulazak u stan sad.
i doceka me glas neke krave sto kao radi horoskop, kako sere. ne mogu se suzdrzati, ali me bas nervira. uzela bih telefon i svasta joj rekla. bas me nerviraju ljudi koji seru.
uopce ne misle sto mogu svojim savijetima uraditi nekom. dajte otkaz, radite dva posla...brate imam zivcani nakon prelaska praga.

koji k. znaci savjetovati se s nekim tko sere? i kakav je to vaaau sto ti netko kaze da ti je otac imao aferu i sta ljudi imaju od toga da im netko kaze citav njihov zivot od a do z. sta je tu vaaau? ne razumijem, samo me nerviraju. bolje je imati psihijatra...

kako je njoj teta horoskopica rekla sta da radi?

idi i radi jos dva posla,
iako ti nakon jednog ne ostane vremena dosta,
za san..
iako u uredu zaglavis svaki dan...
iako ti posao proguta vreme,
ti radi jos jedan i navali na sebe breme.
jer ti to mozes,
jer tebi to treba...
to kaze jupiter koji je kralj neba.
a venera se malo sa marsom jebe,
pa je seksualni zivot manjeg intenziteta kod tebe.
kad se drolja smiri,
iz stana nakon tri posla proviri,
pa nadji svalera,
nekog mahera...
nekog poput tebe da te dobro j...
khm...
a evo mi pluton veli,
da ce da se veseli kada vratis kredite,
i da bi da se vidite.
neces otkaz morati dati,
jer u zive ionako nitko nece moci da te vrati.
samo zivi su dokoni..
radi tri posla...
i stici ces gdje i pokojni.
ali takav ti je horoskop,
za 20 e cu ti punim glavu...
ti sebe sjebi,
meni je 20 e dosta po danu,
da ne radim jebeno nista...
a ti zovni opet,
meni se bas s tobom prica,
da te usmjerim malo.
meni i zvijezdama je do tebe stalo...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 09 lip 2014 09:17

Pregovor mjeseca i mosta na Adi

Spustio se mjesec jos za bijela dana,
da s mostom na Adi malo razgovara.
Iznad Save,
na domak pogledu s pokojeg splava,
vodila se rasprava prava.
"Ne trebaju meni tvoje zvijezde,
imam svoja svjetla.
ne znam da li netko vise voli da me gleda ili preko mene seta?
Ponosan sam u svojoj ljepoti i mene su stvorili ljudi,
zasto da zvijezde bas na mene spustas,
zivis li u nekoj zabludi?"

Nastavio je mjesec pratiti svoju putanju,
i nije se vise vracao danju.
Cekao je da poplave prodju,
znajuci da ce zvijezde na most prije ili kasnije da dodju.
Nakon poplava silnih i izgubljenih zivota,
opet se mjesec spustio do mosta.

Vise nije bilo dovoljno struje,
da most zadivljuje.
i svaki stup postao je stabljika zvijezde,
kao neka svijeca,
kao da je mjesec htio da se stradalih sjeca.

Upalio je mjesec na mostu zvijezde,
malo skromnije od svjetlosti ljudi,
a most bjese sretan sto se na njemu barem malo svjetla nudi,
sto mu nije do kraja ugasnuo sjaj,
sto u mraku nije dozivio svoj kraj.

Zahvali mjesecu sto je spustio zvijezde,
i sto je susret neba i zemlje,
Novi most je u gradu postao drugaciji gost.
Jos uvijek navecer zvijezdama sija,
i cini se da mu to prija.

http://postimg.org/image/lklvv3hv1/" onclick="window.open(this.href);return false;


http://postimg.org/image/6xuj6qgzf/" onclick="window.open(this.href);return false;


...obozavam novi most. sada je redukcija zbog poplava, pa ne sjaji punim intenzitetom. zadnje sto me je odusevilo. volim ga. isplati se googlati i sjesti pod njim navecer.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 22 lip 2014 09:01

slika

Evo, prebačena je...

Jutarnja
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 22 lip 2014 20:10

Ooh je napisao/la:imam jednu zelju.
Ne znam hoću li ostvariti želju.
Ali odvela me ovamo.

slika

Izgleda premračno...
Hmmm...
Možda ima i štogod mojih frustracija...

Sve u svemu, nešto je...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 lip 2014 08:49

zenia je napisao/la:
Ooh je napisao/la:imam jednu zelju.
Ne znam hoću li ostvariti želju.
Ali odvela me ovamo.

slika

Izgleda premračno...
Hmmm...
Možda ima i štogod mojih frustracija...

Sve u svemu, nešto je...

uh, ovo ce biti malo teze napisati, tj obuhvatiti. ovo je neko pomraceno stanje i jedina prica koja moze nastati a da obuhvati sve je opis nekog pomaknutog dogadjaja koje je rezultiralo ovim sto si nacrtala. spooky je...ako se uhvatim ovoga, necu obecati jer me je strah zalaziti u te vode- trebat ce mi vremena.

1. da li je na slici zena bice ili neka iluzija? nekada bila covjek?
2. u posudi je meso?


nije bilo ovako kada smo dijelili pomoc, bilo je doduse naporno, ali smijesno. nacrtano mi je kao paklene muke. zivljenje nocne more na javi. utvarasto. sto netko mora napraviti da zavrsi tu i tako? kao da je 2 stoljeca na toj klupi i te pticurine je napadaju, pa sve djeluje tuzno, a nigdje na vidiku nije promijena, kao da je nece niti biti. pojma nemam koja je to prica?


u stvari mislim da bi je ti trebala napisati. probaj. tebi je jasno.

fulah za sliku, mislila sam da je tvoja, barem ona lijeva strana :)

ali ovo mozes napisati, jer ti je jasan taj mrak. samo ne znam da li se mozes izvuci iz njega da napises pricu? da bi ovakvo sto nacrtala moras biti mracna i u mraku kada crtas...zaci na tamnu stranu. a da bi obradila moras prici sa druge strane.

ako me razumijes super. ako ne...to bas i nije dobro jer je u stvari lako za shvatiti. nekom tko cita sa strane nije i nije zanimljivo, ali tebi bi trebalo biti.

tipkaj kako je dospjela na tu klupu? sta je bila prije? i opisuj kako joj je sada, njoj ne okolnosti zbog kojih je tu...dekonstruiraj njeno stanje, makar ostala vjecno na toj klupi, seciraj i razlozi. bas me zanima mozes li?
u stvari ako ne mozes barem malo dosegnuti onda gubimo vrijeme. to mi je jasno.

ovo je kao neki zadatak, mini mini :) cekam na to...

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 lip 2014 08:59

http://www.jutarnji.hr/sinead-o--connor ... -/1085295/" onclick="window.open(this.href);return false;

meni slikica ima veze s ovim. zena na klupi mi se ne cini kriva, ali kao da je bila jedna od onih koja je bila u magdaleninoj praonici. kao netko tko ceka "oslobodjenje". ne znam...ne mogu se odluciti? ali toje tvoje. rimuje mi se sa clankom.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 24 lip 2014 09:12

Ne, ne treba mi priča.
Nju je samo trebalo izbaciti van.
Ništa drugo.
Ne smijem joj dati vremena.
Sama si rekla.
da bi ovakvo sto nacrtala moras biti mracna i u mraku kada crtas...

Treba je spaliti i dati joj da odleti s tim vražjim pticama.
Ooh je napisao/la: mozes li?
Ne... Ja sam to već učinila. Na jedini način koji znam.
Dekonstruirala sam ono što je bilo u meni kad sam stavljala to na papir,
to je moj jedini način.
Ja nemam priču jer je ne trebam, moja sva priča je tu na tom komadu papira.
Sve je tu.
Ne znam to napisati na tvom jeziku. Tako da ne opterećuj se tom pričom.
Pusti je, ona vjerojatno vrijedi samo meni.
Zanimljivo je.
Počela sam crtati tebe, a nacrtala sam sebe.


Počelo je razdoblje otpuštanja stresa. I blagog straha od novog.
Imam nekoliko dana slobodnog vremena.

Mislim da ću crtati svašta.

Ne zamjeri ako odlutam ;)
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 lip 2014 09:32

pohvatala, ali nisam zadovoljna tim stanjem. no dobro, to su vec emotivna stanja koja trebas dijeliti sa bliskim ljudima. nisu bezbrizna i ima tu posla.

u stvari sve sto te muci nacrtaj i stavi. tako proradis. ma radi sto hoces ovo je off :D

meni bi bilo lakse da mozes napisati zato sto je nedoreceno. predaleko mi je bilo za dokuciti, a mislim da bi tebi dobro doslo da si isla do kraja. nije to moj jezik...i tvoj je.

sta je slj za sto navijam :D

jao neki klinci drndaju po klaviru u uredu, rastimanom...kao da po glavi mi skacu...

lutanje je apsolutno legitimno...
apsooolutno...

ouki, hadj odmaraj rqadi, sto god...uklapanje je uvijek po malo laganini nebulozno.

znam da je zadavanje teme trulo, ali ako croli zivi sa mravom i ovcom u dnevnom onda imaju ciomerske odnose. neki dan je neka glupaca me navukla na stan. cijeli dan sam izgubila da bi isla vidjeti super opremljen stan koji je bio na drugoj lokaciji i u raspadu...do sada sam bila ljuta, sada je samo zelim nazvati debelom lazljivom kravetinom i nema sanse da joj nesto necu napisati. neeema sanse.

rasprava mrava, croli i ovce kome pripada koje mjesto u dnevnom boravku? sto god na temu cimerskih odnosa nacrtas...super, ako budes mogla. mada mi se cini da so u drugim stanjima, pa crtaj, slikaj sto ti ide. mislim da je kvalitetnije tako...

jao idem raditit jbte...:D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 24 lip 2014 09:42

Imaš klavir u uredu?

Zvuči lijepo...

Budem vidjela što mogu s mravom i ekipom. Croli me muči, ovo je bio prvi put da sam je nacrtala.
Neće ti smetati ako se na idućoj slici pojavi neka skroz druga klinka?
Nisam još raščistila kako ta mala treba izgledati. Još isprobavam.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 lip 2014 10:04

ma kakvi smetati? opusteno. to sam lupila da je mala croli. dat cemo joj drugo ima, ne lici na freyu bas...i da ne poticemo djeciju pornografiju dat cemo joj drugo ime...dominika, ako to postoji. ne znam daj joj ime :D toliko mozes s rijecima :D

jucer sam cula jedno prekrasno zensko ime, ali sam ga zaboravila :(

mijenjaj likove, izgled...bez neke intervencije. ni ti meni ne govoris sta tko od likova trabunja? dobro je da se poklopimo donekle, ali neovisnost je vazna!

i rad bez presinga, kao da ti nije dosta sto ne znas kako izgleda. a vazno je znati jer kada nacrtas malu croli...to je ipak vezano za crol. znam da te ne tjesim, but :D bit ce dosta pricica s malom croli.
kako je mala croli vezala sigetu dok je na semaforu bilo crveno?
kada se mala croli prvi puta zaljubila?
kada je mala croli ...bla bla bla...
mozda cak i ja promijenim ime djevojcici u prici s drvetom. nisam sigurna. croli treba svukuda setati. ne biti bajkica, treba biti vise ziva i biti prototip za razna lezbijska stanja. ipak je to gay, bi...whatever lik.
ne znam niti ja kako je uobliciti?
tako da pooolako... no sikiriki i laganini :) :duckdance:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 24 lip 2014 10:18

Crtati ću dok se ona ne pojavi. Croli treba biti jednostavna i prepoznatljiva,
mora imati ono nešto.

A Freya je Freya, ona će dobiti svoj crtež kad tad. Nju već imam u glavi. Dat ću joj malo
garda od Kali ili Nyx, ubaciti nešto vatre i jako crvenu kosu. Ipak je to nordijsko božanstvo.
Mislim da će biti zanimljivo.
Vidjet ću kud će me to odvesti.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Ooh » 24 lip 2014 10:36

radis protopip fraye, a zasto jednostavno ne napravis svoju bozicu seksa. bojis se da ces dobiti smece ako se mislis koje bozanstvo...pa ce ispasti nesto slicno thompsonovom koketiranju sa macevima i pleterom i kraljevima i svim glupostima koje je krivo uklopio pa je pametnijima jasno koliko je u stvari glup skupa sa svojim "ekipom".

pazi se toga. sto ne napravis svoju bozicu seksa, koja je inspirirana freyom? kako rece? ono sto osjetis? nacrtaj zensku pozudu kako je vidis, pusti predloske. sve bozice ljubavi u mitologiji: prvo su nevidljive, ali predocene u stilu vremena. nemoj kpirati to. vidi je i predoci. pusti simboliku, to zavrsi kao smece uglavnom. ne mozes je drugacije izbaciti nego u svom vremenu. koga zaboli jel ima crvenu ili plavu kosu. zasto ne moze biti crnka? koga brga otkuda je. to sto su je nordijci prikazivali crvenokosu i to sto ti imas crvenu kosu :D ne znaci nista :D

bozica ljubavi kako je vidis? to je to! mislim...:D toliko o mom nepetljanju :D samo predlog...:D

dakle, idemo u jedan off...:D dosta za danas ideja s moje strane :D

Odgovorite