Pazimo kozu!

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 22 ruj 2014 11:11

neću više na pitaj me, pa amo tu nastavit:
Ooh je napisao/la:
JaNNa je napisao/la:daj mi link Ohice!
ne mozes tako kupovati fotoaparat!

http://www.refoto.rs/arhiva/" onclick="window.open(this.href);return false; ovo je casopis koji kupim s vremena na vrijeme i imaju dobre kritike aparata.


ne ovaj model niti proizvodjac ali nesto ovog tipa bi islo tebi s moje strane.

mocni su i cesto bolji od modela koji si navela i lice na tebe. uzmi casopise i gledaj. odi i probaj par snimaka. nadji svoje, ne ono sto se namece reklamama, nisi za canon bez obzira na ljubav prema proizvodjacu i neku emotivnu vezanost jer je prvi s kojim si radila. imaju sladje stvari. mislim da je su za pocetak dosta...a kasnije nekada, s obzirom da je aparat potrosna roba kupis ono sto ce ti trebati za razine koje si dosegnula. polako napreduj.

nisi za canon...prije nego probas ove naizgled manje aparate!!!!i ne kupuj dok ih ne pregledas i pogledas. i nemoj pasti nuzno samo na izgled, jer ih ima preslatkih!!!!!!!!!!!!!!!!!!i ne pokusavaj pohvatati i razumjeti sve sto ti budu govorili prilikom kupovanja- stvorit ce zbrku u glavi. i kada se odlucis neka netko kupi isti model negdje van, italija npr. cesto su puno jeftiniji nego kod nas.

dakle, odaberi modele koji dolaze u obzir i trazi komparaciju od prodavaca. nikako nemoj traziti da ti preporuci na licu mjesta, jer NE ZNA pogoditi sto ti treba. to znaju samo cura i mama (mooorala sam:D )

i u radnjama imas pravo probati sve aparate i objektive koje zelis...cisto korisna informacija! ponasaj se kao da si kuci...i nemoj promasiti kada kupujes aparat!


da li je ovo off? znam da zvucim kontradiktorno, ali sada mislim da nemas bas oko 30 000 kn za profi aparat...promislih i zakljucih, ne navedeni canon sada. i ne treba ti sada, mislim da ces biti sretnija s nekim drugim modelom.
Ooh je napisao/la:http://www.refot.com/proizvodi/nikon/dslr/df

zaboravih link...to nije g1x, nego drugi...prati ovakve stvarcice...mislim da ce te razveseliti.
nisam za canon, ali sam za nikon. :lol:
ne treba mi profi fotić, već samo fotić malo bolji od prosjeka, a ne košta boga oca.
ovaj Canon je jedan od tri koje mi je preporučio profesionalni fotograf i nije mi naljepši i nije izabran preko noći, već nakon šest mjeseci konstantnih konzultacija na više strana. i da, ljubav prema Canonu je obostrana i ako me jedan banalni model, poput SX600 HS uspio zadovoljiti, ne znam zašto sad ne bi sama sebi za veći gušt priuštila nešto bolje i veće i koji novi mogu nabavit sa 18-55STM-om za 6000 kn?
naravno da ga neću naručiti preko e-bay-a ili ga kupit ko torbu; već ga uzet i probat, ali probala sam sa 100D koji je imao isti objektiv, imala ga na dan i bila oduševljena.

i oprosti, kako se kupuje fotoaparat, ako ne usporedbom preferenci i mogućnosti mjenjanja objektiva? ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la slapa » 22 ruj 2014 11:24

18-55 kit objektiv je loš. prolazi za početak ali generalno stvarno nema dobre performanse. dobri objektivi koštaju barem par milja kuna. tako da ako se ne misliš baviti naprednijim fotkanjem i kupiti 3-4 kvalitetna objektiva za taj aparat više se isplati uzet dobar kompaktni model koji dolazi s kvalitetnim objektivom i radi super fotke - kod canona je to ona G serija - G1 x, G16 i sl. fuji, panasonic, pentax i nikon isto imaju par stvarno kvalitetnih kompaktnih modela. prednost kod njih je i što su puno manji od slr-a s objektivom.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 22 ruj 2014 11:47

koza je otisla gledati koji fotoaparat da ti preporuci.

rekla je da hoces canon samo zato sto nisi vidjela neke druge aparate koji su bolji od modela...i zato sto si s canonom prvi puta radila pa si mu vjerna. volis ga. koza kaze, da to nikako nije dobro i da mora reagirati.
rekla je da ne zna kako da ti kaze a da je ne shvatis krivo, da tebi treba nesto drugacije. nisi za canon. kaze da ces dati isto para za nesto sto ce te manje veseliti, a jednake je kvalitete. odnosno da ces dati mozda malo vise para za nesto sto izgleda manje, a sto je bolje.
kaze da su aparati potrosna roba i da ces jednom kupiti i taj canon, ali da ga vjerovatno i neces htjeti nakon sto ti u rukama bude ono sto ti treba...sada.

https://www.google.ca/search?q=nikon+re ... 600%3B1399" onclick="window.open(this.href);return false;

kaze ne ovaj model, ali da trebas ici u tom smjeru. ne znam...mozda je otisla na kiosk kupiti refoto...tamo imaju dobre kritike aparata, cijene.

mozda mozes naci po koju informaciju ovdje:
http://www.refoto.rs/" onclick="window.open(this.href);return false;

mumljala je nesto jucer nakon sto se vratila iz vana da im j...majku i da ima pravo probati sve aparate u trgovini i objektive i da je steta sto su ljudi ustogljeni i sto ne znaju da to smiju, da je ta radnja kao njena kuca i da joj nitko nece popovati ako je tamo puna tri sata, jer mora odabrati ono sto je najbolje. i rekla je da je sva sreca sto gleda za nekog drugog, a ne za sebe. da ona promasi fotoaparat krivila bi njih. taako da...nisam sigurna sto koza radi, ali mislim da te voli i nakon sto si sugerirala klanje...cudan je ovaj svijet.

i rekla je da ne treba ici u trgovinu prije nego sto tocno znas sto ti je privlacno. jer tako ti trazis, s negubis vrijeme na ono sto ti nude. i da sva konzultiranja nemaju puno smisla.

tako da koza zadnjih dana gleda fotoaparate- cini mi se.

jedan je ukrala, pa nam je policija dosla kuci. rekla je da nije htjela, da je bilo slucajno...i da je morala nesto da ti kaze...i da je bas tada vidjela gavrana na ulicnoj svjetiljci i nije mogla izdrzati.

nije znala kako da ti kaze pa je to izvela ovako:

http://postimg.org/image/nd8uu2mu3/" onclick="window.open(this.href);return false;

napisala je i poruku:

"ovo je fotografija radjena sa canon 1gx, ali on nije za tebe. ne bi ti se svidio model. htjela sam ti reci da je coca-cola smrt. manje je pij. cuvaj jetru. pogledaj kako je sve zloslutno...gavran, mruk...i samo coca-cola svijetli, ali to je zaaabluda. zabluda...manje pij coca-colu.
ja znam ti si:

http://postimg.org/image/twxwiu41h/" onclick="window.open(this.href);return false;

ali i lavovi ne smiju piti coca-colu!....i nemoj da se ljutis, neeemoj! cuvaj jetru! svaka fotografija ima svoj smisao. eto, to sam ti htjela reci prije nego kupis fotoaparat. smisao...znaaas ti mi se ciiiiinia kao netko tko ce satima raditi fotku, u nekom svom miru i onda ti treba nesto dobro, ali ne predobro, ne nuzno objektivi...ne nuzno njih milion. i ako kupis canon koji si navela, onda ces biti u paklu mora objektiva, a treba ti samo par za tebe...da se igras...samo par. i zato da ne promasis smisao uzmi prvo neki casopis, ne googlej pretjerano. neces bas promasiti ako das dosta para. jeste canon ima najvise servisa...kazu...mada sve ces ti to sama zakljuciti i dzaba ti servisi ako to nije tvoj aparat...nije outfit, to je pitanje ruke i oka. i tvog i njegovog...i tvojih leca i njegovih leca. tvog zapazanja i njegovog klika. negdje je vazna i tvoja ruka, kako ti lezi u ruci, na ruci, koliko brzo njime baratas, koliko je zgodno. trebat ce za tvoje potencijale da imas neki stalak, da imas opcije podesavanja svega i svacega...zato nemoj uzeti bas neku kantu, ali za koju godinu ce ti posljuzi nesto ne nuzno profi. i camo jos da ti kazem da imas i aparate koji su 2 u jednom. oni su skupi, u slucaju da volis analognu fotografiju. i nemoj da ti padne na pamet ikada da me vise ikada koljes na pamet da ti padne! ovo ti je samo zato sto simi kupila sljuknjicu.

s ljubavlju, your's koza"

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 22 ruj 2014 11:52

:D preduhitrila si me za z. i ja sam pomislila da idemo kod koze.

na kraju je sve pitanje cijene.

ne znam za zg...ali zadniih dana njuskam i npr u bgu se prodaju tipa jednom godisnje foto oprema. ljudi je mijenjaju , prodaju da kupe nesto bolje. jeste polovno, ali je pazeno. ako nemas para, a zelis nesto solidije...takvo sto moze biti super prilika. jer nekada mozes platiti za trecinu manje nesto sto je dobro.

foto klub postoji imaju forume. to je pitanje poznavaja "terena" odi tamo...pitaj. ljudi su super.

sta nisam napisala da ne mislim na taj model nego na retro tip? znam da ne volis nikon :D

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 22 ruj 2014 11:55

gotovo s koncentracijom...


nekda mozes za 1/3 cijene dobiti nesto sto je za dvije klase bolje od npr. nekog novog modela za koji imas pare. da ne kazem da ako udjes u krug ljubitelja fotografije mozes dobiti aparat na poklon dok ne udjes u stos i ti vidis sto ti treba, bez icijeg savijeta!!!!!!! sto je jaaako vazno! slolidarnost na djelu...

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 22 ruj 2014 11:59

ot. prijatna kad želi bit razumna :lol:

:pointandlaugh: mrc!!!!

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 22 ruj 2014 13:44

Draga Kozo, a zake si ti toliko protiv Canona?
i ne kužim te ovo za objektiv, poanta fotke je objektiv i upravo mi je zato ovaj toliko privlačan jer ima EF/EF-S priključak i od ovog osnovnog mogu ić dalje bez nekih ograničenja.

i ne pijem colu... lavovi je koriste za razrijeđivanje akohola, a ne da bi je pili solo :P

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 22 ruj 2014 14:50

...ali ti si vec odlucila :D

nemam nista protiv canona, naprotiv.

coca-cola i alkohol...to i lafove roka!

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 08:19

Jutro Ohice!
kak je Koza? oćemo joj dat neko ime?

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 08:39

Aaaaala Janno Jaaanoo,
od bisera granoooo :D

Jutro...

Sta nismo jucer komunicirale za iducih 10 godina i cijelu proslu godinu i pol? :D
Nego da te pitam, jel se slazes s izrekama na bocama Jane? Kakve su ti?

Koza- ime...malo kasnis...ali bolje ikada nego nikada :D

Zelje...

Zenia...imenujemo kozu...ne moze bez tebe, oglasi se!

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 10:02

izreke su mi ok... Coelho mi je inače oke, premda nekad malo previše patetičan.
neke su me u srce dirnule..
npr.
slika

želje za ime: Spomenka, Jadranka, Kolinda

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la zenia » 23 ruj 2014 11:14

Janno jel ti to imaš neki fetiš na HDZ-ovke? :lol:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 12:26

JaNNa je napisao/la:izreke su mi ok... Coelho mi je inače oke, premda nekad malo previše patetičan.
neke su me u srce dirnule..
npr.
slika

želje za ime: Spomenka, Jadranka, Kolinda
spomenka-

jadranka

kolinda...


" da mi date ime kolinda...jeste vi normalne? kooolinda? kao da je kolinda-N. ma jebite se!

spomenka kazete, po spomenu, jos sam ziva, spominjite nekog drugog.

jadranka, u kom ste vi stoljecu zaostale, da mi se sva ostala djeca rugaju...da ja vama dajem imena lijepo bi se provele. to sto vi volite jadran ne znaci da moram patiti. booooze peeeeetra".

daaaaalje :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 13:41

zenia je napisao/la:Janno jel ti to imaš neki fetiš na HDZ-ovke? :lol:
al imaju Spomenku? :wow:

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 13:43

Spomenku imaju samo groblja :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 13:45

nda.. svi se sprdamo s mojim imenima, a vi svoje prijedloge niste dale... :kickout:

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 13:51

a ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha


koza:

"eto ja sam razmiiiiisljajla i bas sam raaaazmisljala...ja bih da se zovem janna. sva je nekako simpatićna i simpatićna i simpatićna...i pametna. i ima pravo nase narocko ime...janna...jos kako oina pevaljka jedna ima.... ma ja cu se zovem janna. i goootovo!"



sta kazes? da li bi ti bila uvreda ili kompliment? :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 13:53

ako Zen pristane - može!
ja volim kad me se uspoređuje s domaćim životinjama! dosad je vrh bilo KOKOŠ,
ali i ovo mi se čini sasvim oke a i nekako vjerujem da nije zlonamjerna i od zle osobe upućena...

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 14:23

Janno jesi ti ozbiljna? :)

Nece se zvati Janna... ja ne dam...samo sam se salila.

Jedino ukoliko ne zelis...

Koza Janna...ne...to ti je nick. U bilo kom trenutku se moze zloupotrebiti.

Eto preko puta mene je neka zgrada... na njoj pise:

"Youngculture, advanced software engineering". Iz toga sam procitala ime Sofi.

Moj prijedlog je Sofi!

Koza Sophy ili Sofi. Moze? :)




Zenia...tvoj predlozi, stav o kozi Sophy?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 14:24

Sofi? kao:
slika

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 14:30

...ne znam...

nesto kao sofisticirana?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la JaNNa » 23 ruj 2014 14:32

ne sviđa mi se.. želim da bude divlja i razuzdana!
oćeš ju poslat na party?

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 14:35

ako do sada nije, ne znam kada ce biti...:D ok necemo je mijenjati...ali da li to znaci da mijenjamo ime? da li ime koje dolazi od software stvarno jeste sofisticirano? :D mozda je pretehnicke prirode...:D

divlja i razuzdana? koje je to ime...hocemo malo do mitologije? prisjetiti se...mada to mi se cini dosadno...

koza sofy, jel to cool ili ne?

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 14:37

ne moze ici sa svakim na party...a zenia je rekla da ce biti pijana :D

strah me da cemo morati poslije ici kod ginekologa. znas kako je...adolescencija :D mora sve probati...ne znam da li je do dobro za nju?

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la zenia » 23 ruj 2014 15:14

Pa ti je doprati Ooh, s tobom će biti sigurna :D

Neka se zove Amnezija. Tako će se osjećati poželjno nakon partya jer će je svi zazivati...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 15:31

Da je dopratim, pa da vodis racuna o njoj unutra. Ne mogu, bilo bi mi prestresno i morala bih se napiti dok ne izadje van...tko bi nas obje nosio? Nije dobra ideja :D

Kako ce se zvati koza?


Ornela? :D

Koza Ornela?
Koza Sofi?-jel to otpalo?
Koza Irina?
Koza Koza?
Koza Stevanija?
Koza Milanija?
Koza Soka?
Koza Leontina?
Koza Rajana :D kao Ri...? Tko?

Koza Nervoza?

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la zenia » 23 ruj 2014 15:34

Rajana!!! Glasam za Rajanu.
Jednom je jedna djevojka s kojom sam imala čast popiti kavu provela pola
sata pojašnjavajući mi da je njoj pjevačica Rajana baš super. Nikako nisam
pokopčala ko je ta dok:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 15:37

a ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha...


a ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

jesus...ima netko jaci i od mene....:D

Koza Rajana. Janno??? Pije vodu-ne pije vodu?

Nije neko ime bas, ali prica je vrh. Ne ide mi uz nasu kozu, ali naviknut cu se.

Kako se preziva koza? Moramo sada sve...:D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la zenia » 23 ruj 2014 15:39

Još uračunaj da je ta Rajana izgovorena dalmatinskim naglaskom :D
I dan danas varim taj trenutak, a ime dotične pjevačice više nikad nisam izgovorila kako treba.

Za prezime ne znam. To nek Janna odluči, mi smo već riješile ime.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Ooh

Re: Pazimo kozu!

Post Postao/la Ooh » 23 ruj 2014 15:45

rjesile smo ime bez njenog pristanka...:D


mada moze, janna prezime...

ako se nas dvije slazemo nema izbora...:D

Odgovorite