Seinfeld

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Seinfeld

Post Postao/la Andain » 09 tra 2015 19:42

..dakle da ne ispadne da ne ispunjavam svoje izazove ( :P), evo teme o ničem, kojoj prognoziram rok trajanja točno dva tjedna i ni minute više :D

Odlučila sam da lijepo mogu pauzirati od ''o čem razmišljate'' i upravo sada'' ova dva tjedna i fino si ovdje zapisati sve one 'dubokoumne' misli o politici kojima se bavim zadnje vrijeme, a temu prigodno počinjem Seinfeldom i o tome zašto je Elaine najbolji lik u seriji (za sve one cure koje su, pod utjecajem alkohola, tvrdile drugačije sinoć).

:D

“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Seinfeld

Post Postao/la Kroacija » 09 tra 2015 19:50

meni jedna od najdražih scena :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 09 tra 2015 19:57

Za one rođene 90ih koji ne kuže poveznicu Seinfelda i teme o ničem: http://www.hitfix.com/whats-alan-watchi ... a-huge-hit

Anyway, ono kad zamolim frenda da mi posudi bušilicu da cura probuši 4 sitne rupice na stoliću pa mu na kraju vraćam i bušilicu i čavlić na njoj, jer drvo ne da nije probušeno već ni čavao nije maknut :D
:P
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Seinfeld

Post Postao/la Yeci » 09 tra 2015 22:06

Ti smijemo govoriti o čemu da pišeš? Ja bih čitala o tome kako hendlati ljude koji su u pravu, a ne lajkamo ih, o ljekovito-toksično-nuklearno-čudesnim stvarima za povraćanje tena, o aktualnoj društveno- političkoj nesituaciji u zemlji, o tome kako igranje igrica podiže naš IQ, kako jesti hranu koja nam se ne sviđa i o tome zašto bi zrakoplovi trebali biti izgrađeni od materijala od kojih je izgrađena crna kutija. :D
Don't talk about life, live it.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 10 tra 2015 07:27

Jedna od boljih stvari, ikad..uljepšala mi je odmah jutro kad su je pustili na radiju, netom nakon što mi je neka baba lupala torbom po haubi jer je morala produžiti malo korak pošto sam dijelom stala na zebru :roll:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 10 tra 2015 13:10

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sad- ... 12593.aspx

..razmišljam o tom kak je javnost bila jako kontra Busha velikim dijelom zbog njegove vanjske politike i rata u Iraku; s druge strane, javnost je poprilično naklonjena Obami, a lik uopće nije pokazao nimalo benigniji vanjsko-politički stav, dapače, uspio je srozati odnose s Rusijom na razinu u vrijeme hladnog rata i kreirati prijetnju za nuklearni rat za cijeli svijet, a da nije upravo te Rusije, već bi odavno ratovao i u Sirijii u kojoj je dao zeleno svjetlo za sufinanciranje terorista na tom području. A trenutno im nizbrdo idu i odnosi s Izraelom.

Naravno, inteligentniji je i dopadljiviji pa to valjda automatski sve to čini ok :sarkazam:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 11 tra 2015 13:47

Yeci je napisao/la: i o tome zašto bi zrakoplovi trebali biti izgrađeni od materijala od kojih je izgrađena crna kutija. :D
https://answers.yahoo.com/question/inde ... 754AAhCz3h

:)

“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la megan » 11 tra 2015 20:00

hotpot ima dva šanka! :duckdance:
Desert je visnjica :(

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Seinfeld

Post Postao/la zenia » 12 tra 2015 09:15

Na valja igrati istinu i izazov :lol:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 12 tra 2015 11:59

Hahaha..hej, ak mogu svi na gay.hr imati svoju fotku, mogu i ovdje :P (ja na gay.hr više nemam pa ne moram ni ovdje :D)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Seinfeld

Post Postao/la zenia » 12 tra 2015 12:02

Andain je napisao/la:Hahaha..hej, ak mogu svi na gay.hr imati svoju fotku, mogu i ovdje :P (ja na gay.hr više nemam pa ne moram ni ovdje :D)
Bitno da ti imaš Seinfeld temu :lol:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 12 tra 2015 12:04

:D čak bi mi se i moglo dopasti ovak pisati o ničem i ne imati grižnju savjesti poslije da moram dodati onaj famozni OT :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 13 tra 2015 07:29

Devet sati sna :eek: naspavala sam se ovaj vikend :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la megan » 13 tra 2015 12:21

sprešala mi se plastična posudica u mikrovalnoj :o bila je normalna, duboka, sad je 1 cm plitka :o

:cries:
Desert je visnjica :(

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 13 tra 2015 14:03

Hahah..drago mi je da sudjeluješ u ovom (nametnutom) topicu o ničem :P
:D

Bila sam sat vremena na pauzi za ručak vani na nekoj terasi na suncu i sad, kad sam se vratila natrag u ured, imam osjećaj da dolazi ljeto i niš mi se ne radi:)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 13 tra 2015 18:13

E, ovo bih voljela čuti na trashu :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Seinfeld

Post Postao/la zenia » 13 tra 2015 19:13

megan je napisao/la:sprešala mi se plastična posudica u mikrovalnoj :o bila je normalna, duboka, sad je 1 cm plitka :o

:cries:
Tek si sada otkrila da se plastika topi? :lol:

Ovaj topic je awesome!
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la megan » 13 tra 2015 22:27

a to se desilo? :D ali nije bila vruća.. :o :D
Desert je visnjica :(

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Seinfeld

Post Postao/la Little N » 14 tra 2015 07:03

megan je napisao/la:a to se desilo? :D ali nije bila vruća.. :o :D
Zato sto je kod mikrovalova obrnuto. Prvo se zagrijavaju molekule u hrani a ne kao kod obicne pecnice gdje se zagrijava prvo posuda koja zagrijava hranu.
Pa je hrana otopila posudu svojom energijom, a s obzirom da posuda otopljena znaci da slabo zadrzava energiju pa se iznimno brzo i ohladila.
Tak sam ja to nekak sebi u glavi pojednostavila :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la megan » 14 tra 2015 07:36

Hvala, znanstvenice N :D
Desert je visnjica :(

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Seinfeld

Post Postao/la Little N » 14 tra 2015 07:56

No problem.
I sljedeci put samo pogledas na dno.
Postoji oznaka dal je microwave friendly.;)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 14 tra 2015 11:28

Dakle, ovaj 'incident' Madonne i Drake..
Umm..ne bi ljudi već nakon izlaska iz osnovne ili barem srednje trebali kužiti da ''bitchiness'' stav nije isto što i samopouzdanje i da se empowering žena (u nedostatku boljeg izraza) u odnosu na muškarca ne pokazuje na način da budeš najgori seljak na ulici. :roll:

Referiram se na njen show i bitchy hod nakon ''incidenta'' kao i komentare koje ostavlja poslije po medijima. Uglavnom mi je bila draga tijekom cijele svoje karijere, drag mi je i bio taj ''bunt'' đir, jer mi je djelovao iskreno i nepatvoreno (koliko god ga ona totalno iskomercijalizirala), al ovaj ''bitchy'' stav gdje žena pokazuje kontrolu nad frajerom da bi pokazala svoju snagu je odraz jedino tog da žena nema kontrolu nad svojim egotripom i da to, da u njenim godinama, ne izgleda lijepo.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 14 tra 2015 20:44

Dosta zanimljivo..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vujc ... 14399.aspx

Govoreći o stanju na financijskom tržištu u Hrvatskoj, Vujčić kaže da HNB potiče oporavak tako što bankama kreira jeftinu likvidnost iz koje one mogu davati kredite.

"Prošli tjedan je u bankama bilo rekordnih 10 milijardi kuna viška likvidnosti, koju banke drže u HNB-u po kamatnoj stopi od nula posto. Višak likvidnosti kao postotak BDP-a u Hrvatskoj je pet puta viši od prosjeka eurozone. Novca ima jako puno i ima ga praktički po stopi od nula posto", kaže Vujčić.

"Banke taj novac plasiraju, ali tamo gdje je rizik najniži, a to je država, odnosno državna poduzeća. U privatnom sektoru očito vide veću rizičnost za plasiranje kredita, a k tome potražnja, i u sektoru kućanstava, koji se razdužuje već šest godina, i u sektoru poduzeća, je niža", kaže Vujčić.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 15 tra 2015 08:37

^dakle bankama je riskantno ulagati novac u privredu pa ga radije ulažu u državna poduzeća (po naravno višim kamatama), koja redom negativno posluju i za čije saniranje se država onda opet zadužuje da bi vraćala lovu istim tim bankama kojima je, in the first place,dopustila jeftinu likvidnost valjda s ciljem poticanja privrede. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Seinfeld

Post Postao/la zenia » 15 tra 2015 12:37

^
HNB tom mjerom (zove se obvezni upis blagajničkih zapisa) na neki način otvara bankama jeftine izvore
likvidnosti ako kreditiraju privredu. I to je stvarno ok ideja, HNB se tu ponaša ekspanzivno u skladu s makroprudencijalnom
politikom, pokušava potaknuti gospodarstvo i uz to sprečava odljev sredstava iz zemlje.

Dobra mjera, ali funkcionira ti kao guranje užeta (metaforički).

Naime HNB ne može nikako natjerati banke da kreditiraju bilo koga. Ona je napravila sve što svojim mjerama može, a da pritom
nije ugrozila stabilnost cijena kao svoj primarni cilj.

Fora oko banaka ti je ovakva: kreditna aktivnost ti se uvijek ponaša prociklično.
Naime kad je bio onaj boom prije 2007. banke su davale kredite svima živima, tržišta su rasla,
rasli su BDP, dohoci, zaposlenost sve u svemu lijepo optimistično stanje. Ponašale su se i prerizično,
ali nasreću HNB ih je obuzdavao pa kad je sve puklo nisu propale jer ih je Rohatinski utjerao
da drže visoke pričuve i tako su ostale likvidne.

Sad kad je recesija, banke su averzične prema riziku. Plus nema ni potražnje. S jedne strane one sad bolje biraju kome će dati kredit,
a s druge strane malo tko želi uzeti kredit. Firme su propale, stanovništvo se ne može i ne želi zaduživati i to je to. Ostala je samo država
koja jedina hoće i može. A koliko god ova naša bila jadna, država je i dalje najsigurniji mogući dužnik u sustavu.

Sve u svemu, ono što sam inicijalno htjela reći jest da ne može Vujčić riješiti probleme privrede. Monetarna vlast može
poduzeti neke mjere (poput te koju sam gore navela) da potpomogne stvoriti uvjete, ali sve ostalo je na državi.



Ugl, evo ti par članaka. Ako ti je to zanimljivo, vidim da stalno nešto komentiraš na te teme pa ono.
Malo možda jesu teže pisani za neekonomista, ali mislim da ti ne bi trebao biti pretjeran problem. Uostalom
možeš prozujati ovako kroz zaključke čisto da stekneš osjećaj što o tim temama kažu ljudi koji nešto znaju.

Ovaj prvi komentira te akcije HNB-a prije i nakon krize i likvidnost.
Marijana Ivanov (2014): "Kontraciklična monetarna politika u Hrvatskoj''
http://web.efzg.hr/repec/Chapters/chapter14-04.pdf

HNB-ova publikacija Globalna kriza i kreditna
euroizacija u Hrvatskoj (ako ti možda interesantno zašto svi drže kredite u depozite u eurima i zašto
valutna klauzula)
http://www.hnb.hr/publikac/istrazivanja/i-033.pdf

Izvješće MMF-a o Hrvatskoj od 2014.- ovako općenito korisno za vidjeti kako netko stručan procjenjuje naše opće
ekonomske varijable ukratko.
http://www.hnb.hr/mmf/clanak-iv/2014/h- ... f-2014.pdf
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 15 tra 2015 15:33

zenia je napisao/la:^
Dobra mjera, ali funkcionira ti kao guranje užeta (metaforički).
To je super mjera al funkcionira na način da država želi osloboditi lovu kako bi se ona vratila u poduzetništvo i kako bi pokrenula nekakve investicije i potrošnju u zemlji-a koja ne uspijeva jer je bankama poduzetništvo riskantno (dobro jutro, naravno da je riskantno :)).
To je jako slično s načinom na koji zdravstveni sustav funkcionira u SAD-u, dobit ćeš osiguranje, al samo ako nisi bolestan jer si u suprotnom rizična.. Dakle, sustav funkcionira na način da se ne zaštite bolesni i pomogne onima koji te mjere trebaju, već da se obogate osiguravatelji. E pa slično očito funkcioniraju i banke u odnosu na poduzetništvo. I znam da ćeš ti koju na faksu uče da je to normalno na ovo moje reći nešto u stilu..''pa dobro jutro da tak funkcioniraju'', al meni je to i dalje totalno iracionalan način poslovanja gdje dugoročno sebi grizeš ruku koja te hrani. Jer ak nema investicije u privatno poduzetništvo, nema ni ekonomskog rasta.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Seinfeld

Post Postao/la zenia » 15 tra 2015 19:07

Ne kazem da smatram da je to dobro, ali na drzavi je da potakne banke.
Ako je bankama rizicno ulagati u poduzetnistvo onda bi drzava mogla preko npr. HBOR-a ponuditi odredjene poticaje, olaksati birokraciju, srediti stecajno i ostalo zakonodavstvo, porezno rasteretiti poduzetnike itd. Banka je poduzece ko i svako drugo i posluje s ciljem profita uz sto manji rizik. A ako kao drustvo kolektivno zelimo poticati investiranje u poduzeca onda ne mozemo ocekivati od banke da sama podnese bas sav rizik jer ona ipak, kao institucija koja drzi depozite stanovnistva i drugih, mora paziti na sigurnost svojih ulaganja.
Slazem se da treba poticati privatni sektor. I to ne ono sto smo dosad poticali, vec zdrava izvozno orijentirana poduzeca.

E ja i ti si fakat moramo otvoriti neku ekonomsku temu :D Vidis kak nam ide
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Seinfeld

Post Postao/la zwarte paard » 16 tra 2015 12:13

tako treba. za divno cudo imam potrebu biti ozbiljna u ovoj temi. uvazavam ovaj maleni kutak :) hodam na prstima :) citkaram usput, opusteno je i lajkam :)

da svaka ima temu mislim da bi se bolje upoznale, jer svaka vodi svoj dio i totalno se ocituje zaokruzenost, ma koliko da su postovi "s neba pali".
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 16 tra 2015 14:45

...volim radne dane koji pocinju ragledavanje proizvodnje zacina, a zavrsavaju degustacijom vina i kolaca :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Seinfeld

Post Postao/la Andain » 16 tra 2015 20:14

http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... tnerstvima

''Na pitanje što misli o istospolnom braku, ta je kontroverzna gej feministica izjavila: "Isto što mislim o konceptu braka u cijelosti. Poništite ga. Omogućite ljudima pravo na sklapanje civilnog partnerstva ako im je potrebna zakonska zaštita, proslavite to gdje god želite", prenosi Pink News.''

Kužim odakle ova izjava dolazi..ak se ponište brakovi i napravi da sve budu civilna partnerstva onda će one zemlje koje nisu toliko liberalne i napredne da dopuštaju gay brakove odjednom imati izjednačenu situaciju za sve, i neće biti razlikovanja.

No, to je, imo, obrnuta logika. Naime cilj je da društva postanu napredna i napokon priznaju ravnopravnost po pitanju uživanja određenih prava; cilj nije negirati značaj koji brak za ljude ima. Naime, brak za razliku od veze ljudi shvaćaju ozbiljnije, on im je u pravilu nešto trajno, nešto iznimno i neovisno o tom što praksa pokazuje da namjere nisu nužno iste na početku stupanja u brak i 5 godina nakon, negiranje te vrijednost samo zato što u velikom broju ima određeni rok trajanja, nema smisla i samo po sebi je negativno, jer se time oni koji se diskriminiraju ne uvažavaju, jednostavno se negira koncept kao takav. A problem je upravo u neuvažavanju dijela ljudi-ne na konceptu kao takvom.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite