Upravo sada...

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Avatar
Tango
Postovi: 2136
Pridružen/a: 17 stu 2016 00:23
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Tango » 06 tra 2017 19:23

Obrisala sam s mobitela 200+ selfija na kojima radim budalu od sebe, dear God, mislim da nisam normalna... :shakinghead:
"Moramo se truditi da budemo kao Mjesec!"

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la tratinčica » 06 tra 2017 19:45

^pa nisi, to se automatski briše odmah nakon fotkanja (sindrom učenja or!?). :D Ja mislim da ako me netko prati (a ako uzmemo u obzir moje nenamjerne izjave u javnosti - definitivno prati) taj agent/ica ima ruku ukočenu (tipa rigor mortis) u poziciji facepalma. :D

Ont_ idem pod tuš i baciti se na čili kikiriki, jer ono..vježba se i može se. :D

Avatar
Royal
Postovi: 1854
Pridružen/a: 21 vel 2017 17:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Royal » 06 tra 2017 19:48

To eat or not to eat.....glupo proljece i hormoni

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Upravo sada...

Post Postao/la omnia » 06 tra 2017 20:00

^
^ Uopće ne vidim razloga zašto na javnom forumu imaš potrebu pričati o tome, bez obzira što nisi otkrila identitet djeteta. Pogotovo jer se radi o djetetu. Ako ti je nešto rečeno u povjerenju, zašto to uopće moraš komentirati, i s kime, a ne samo ovdje?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la slapa » 06 tra 2017 20:08

radim frendici baklavu za rodjendan. prvi pokusaj pecenka iste. ako vam itko ikada ispece taj kolac, mozete bit sigurni da vas ta osoba jako voli.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la jpeg » 06 tra 2017 20:36

Je. To mi je cura radila i stvarno joj je super ispala toliko da smo je u jedan dan pojeli. I stvarno je radila sa ljubavlju. Nemos drugacije :d

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Nirya » 06 tra 2017 21:46

omnia je napisao/la:^
^ Uopće ne vidim razloga zašto na javnom forumu imaš potrebu pričati o tome, bez obzira što nisi otkrila identitet djeteta. Pogotovo jer se radi o djetetu. Ako ti je nešto rečeno u povjerenju, zašto to uopće moraš komentirati, i s kime, a ne samo ovdje?
Zato jer me takve situacije muče. Zato jer mi to nije samo posao, nego poziv. Zato jer na forumu pišem ponekad o stvarima koje me muče, ili iznenađuju, ili stvaraju mi upitnik nad glavom, ili me tjeraju na razmišljanje. A pritom pazim da ne otkrivam identitet. Jer znam dobro gdje su etičke granice moje struke.

Zašto to tebe tako žulja?
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Upravo sada...

Post Postao/la omnia » 06 tra 2017 23:40

Pa žulja me činjenica da netko, tko bi trebao biti osoba od povjerenja, ima potrebu takve stvari diskutirati na ovaj, javan način.

Potpuno mogu razumjeti tvoju potrebu za time, ali mislim da postoje puno primjereniji načini tvoga nošenja s poteškoćama na koje nailaziš, kao na primjer, da ti o tome diskutiraš sa svojim terapeutom ili već s nekim od kolega koji su upućeni u priču toga djeteta.

Po meni, nije dovoljno reći da nitko ne zna identitet djeteta. (Da, ne znamo o kome se radi. Ali, to uopće nije ni poanta. Mogla si napisati i kako se dijete zove, ista bi stvar bila).
Znači, ovdje si napisala što ti je već dijete reklo, ali povlačiš crtu kad je njegov identitet u pitanju? To ti etika struke nalaže? Zašto je bitno zaštititi njegovo ime, ali ne i njegove misli izrečene tebi u povjerenju? Zašto je djetetovo otvaranje manje važno?
Kako to da etika nalaže povlačenje crte kod imena, ali za ono nešto intimno, njegove strahove i misli koje je dijete podijelilo s tobom, te etičke crte nema?

Ne znam... Ako već nemaš respekta prema tom djetetu, da ne možeš njegovu intimu zadržat za sebe, čovjek bi pomislio da imaš makar respekta prema struci kojom se baviš.
Ili si zbilja ne možeš pomoći, pa moraš to dijeliti na forumu. A onda tvoj poziv i nije tako opravdan, kad prvo i osnovno pravilo, da je psiholog osoba od povjerenja, tako olako kršiš.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Nirya » 07 tra 2017 06:18

Sad bih ti najradije quotala dio po dio ovog posta i na svakom od njih ti detaljno pojasnila što si sve krivo shvatila, ali nisam sigurna ima li to smisla jer vidim da imaš vrlo čvrst stav o tome (a svi znamo kako funkcionira čvrst stav kad je suočen s kontraargumentima - često se još više petrificira). Ali ajmo ovako - ne znaš etiku psihologijske struke i o njoj zaključuješ na temelju informacija iz popularne kulture. Sama činjenica da kažeš da bi bilo isto da sam napisala ime djeteta to vrlo jasno pokazuje. Postavljaš se kao da sam ja tom djetetu psihoterapeut - a nisam - i čini mi se da ti nije jasna razlika između psihoterapije i savjetodavnog rada u školi, i nijansi u etici jednog i drugog. Nadalje, spominješ povjerenje, a očito ti nije jasno da u ovoj konkretnoj situaciji nisam u položaju "osobe od povjerenja" i da ovdje nema "otvaranja" - ali ulaziti u detalje zašto je tako, značilo bi dugo razjašnjavati posao školskog psihologa i ovu konkretnu situaciju koja nije tako jednostavna i crno-bijela kako je ti banaliziraš tim popkulturnim zaključcima - a razjašnjavanjem konkretne situacije BIH kršila etiku struke pa u to neću ulaziti. Mogu jedino ponoviti da jako dobro pazim gdje ću i što reći ili napisati.

I na kraju - molim te da ne dovodiš u pitanje moj respekt prema djetetu, vlastitoj struci i njenim pravilima jer, osim ako si i sama psiholog, em ne razumiješ dovoljno dobro o čemu se ovdje radi, em me svojim neznanjem vrijeđaš. A ako si kojim slučajem psiholog, vrata etičkog povjerenstva Hrvatske psihološke komore su ti otvorena.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Upravo sada...

Post Postao/la omnia » 07 tra 2017 08:49

Napisala sam da bi bilo isto da si napisala njegovo ime, jer je meni iznošenje tuđih misli u ovoj situaciji jednako intimno i otkrivajuće kao i otkrivanje imena. Ništa drugo ne kažem.

Nisam znala da školski psiholozi imaju veće mogućnosti pričati okolo o svojim slučajevima, s tom nijansom u etici nisam dosad bila upoznata.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la slapa » 07 tra 2017 08:53

frustrira me koliko sam loša u riječalici. :brainless:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Mar » 07 tra 2017 10:26

Nirya je napisao/la:Ali ajmo ovako - ne znaš etiku psihologijske struke i o njoj zaključuješ na temelju informacija iz popularne kulture.
U tom slučaju lijepo uzmeš Kodeks etike psihološke djelatnosti, članak 22 i educiraš ljude:

slika

Za mene je povjerenje u psihološkoj struci SVE(tinja), a smije se prekršiti jedino kad postoji opasnost da bi osoba mogla naškoditi sebi ili drugoj osobi. Za sve ostale poteškoće u profesionalnom radu tu su supervizori i individualne terapije. Ne vidim bolji način za kvalitetno bavljenje tom strukom i osobni razvoj od permanentnog (osobnog) rada na sebi s iskusnijim kolegama.

Ovo pisanje po javnim platformama mi je…pa bit ću pristojna i reći - degutantno. Taman da je sve 'po redu i zakonu'. :/

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Andain » 07 tra 2017 11:09

Vezano uz gornju raspravu, mislim da je ključ u definiciji i shvaćanju onog što je povjerljivo. Jer nije baš sve što ti djeca vele povjerljive naravi-dijete ti može danas doći i reći da smatra da nebo nije plave neg žute boje, jel komentiranje tog isto komentiranje nečije povjerljive ispovijesti?
Razlika je između opće opaske o bujnoj mašti djece koja ti dolaze i pričanja o nečijim osobnim, obiteljskim, ovim-onim problemima, a rekla bih da se ovdje prenapuhalo ono što je bilo zaista usputno rečeno.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Upravo sada...

Post Postao/la omnia » 07 tra 2017 12:36

Andain je napisao/la:Vezano uz gornju raspravu, mislim da je ključ u definiciji i shvaćanju onog što je povjerljivo. Jer nije baš sve što ti djeca vele povjerljive naravi-dijete ti može danas doći i reći da smatra da nebo nije plave neg žute boje, jel komentiranje tog isto komentiranje nečije povjerljive ispovijesti?
Jest. Sve* rečeno psihologu je povjerljivo. Čak i da misliš je da nebo žute boje.
I potpuno je nevažno je li dijete ili odrasla osoba nasuprot psihologa.

*Naravno, osim samoubilačkih ili ubilačkih misli, ali to se valjda podrazumijeva.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la slapa » 07 tra 2017 13:17

je li po tome sve što sam ikada rekla Niryi povjerljivo? ak je počet ću joj svašta pričat. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Nirya » 07 tra 2017 13:48

Andain je napisao/la:Vezano uz gornju raspravu, mislim da je ključ u definiciji i shvaćanju onog što je povjerljivo. Jer nije baš sve što ti djeca vele povjerljive naravi-dijete ti može danas doći i reći da smatra da nebo nije plave neg žute boje, jel komentiranje tog isto komentiranje nečije povjerljive ispovijesti?
Razlika je između opće opaske o bujnoj mašti djece koja ti dolaze i pričanja o nečijim osobnim, obiteljskim, ovim-onim problemima, a rekla bih da se ovdje prenapuhalo ono što je bilo zaista usputno rečeno.
This. Hvala, Andain. Upravo to i ja pokušavam objasniti, ali mi iz nekog razloga ne uspijeva.

omnia je napisao/la:Sve* rečeno psihologu je povjerljivo. Čak i da misliš je da nebo žute boje.
I potpuno je nevažno je li dijete ili odrasla osoba nasuprot psihologa.
Netočno. I jedno i drugo.

Omnia, Mar, molim vas da mi ne solite pamet o vlastitoj struci jer je očito iz svega što ste napisale da stvarno ne baratate svim potrebnim informacijama (i ne, citiranje dijela Kodeksa nije baratanje svim potrebnim informacijama) i da ne razumijete ni područje rada, ni ovlasti, ni obveze psihologa. Nismo u američkom filmu. I opet ponavljam - ničime ovdje nisam prekršila psihologijsku etiku, i molim vas da već jednom završimo ovu temu.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Nirya » 07 tra 2017 13:50

slapa je napisao/la:je li po tome sve što sam ikada rekla Niryi povjerljivo? ak je počet ću joj svašta pričat. :D
Pričaj mi što god želiš - ako ti kažeš da je povjerljivo,bit će povjerljivo ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la jpeg » 07 tra 2017 13:52

ja bih samo rekla da dite ne izmislja. Ne znam dal je pocelo istrazivat na jutjubu nakon tih viđenja ili je gledalo pa umislilo al kako god, njemu je to stvarno i treba mu tako pristupit.
To sta mi ne vidimo isto kao ono, to je nasa srica jer ne bih volila to osjetit.

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Upravo sada...

Post Postao/la omnia » 07 tra 2017 14:30

slapa je napisao/la:je li po tome sve što sam ikada rekla Niryi povjerljivo? ak je počet ću joj svašta pričat. :D
Posve je jasno što sam mislila. Ako je sve što si joj rekla govorila Niryi psihologu, a ne prijateljici, onda jest povjerljivo.
I nema potrebe za karikiranjem mojih riječi.

Nirya, slobodno završimo s ovime. Ja ću i dalje mislit da si neprofesionalna, a ti se drži svoga kuta gledanja na etiku.

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Mar » 07 tra 2017 14:33

Nirya je napisao/la:Nismo u američkom filmu.
True. Istina, zapravo. :D

Nažalost, u hrvatskoj smo realnosti. Po tko zna koji put kad je u pitanju stručnost i profesionalnost 'stručnjaka'.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Nirya » 07 tra 2017 14:48

O, zaboga :roll:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la talented miss cohen » 07 tra 2017 15:07

U starogrčkom sam filmu.

Ne znam, Atenjani, kako su se vas dojmile riječi koje ste čuli od mojih tužitelja; što se pak mene tiče, ja sam gotovo zaboravio sebe samog: tako su uvjerljivo govorili.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Tango
Postovi: 2136
Pridružen/a: 17 stu 2016 00:23
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Tango » 08 tra 2017 16:41

Odrađen trening za danas, prijateljica i ja od trgovine prenijele 40 litara pića iz 3 puta, ne gine mi upala mišića. :mukajezeva:
"Moramo se truditi da budemo kao Mjesec!"

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Andain » 08 tra 2017 16:50

Super stvar :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Faith123 » 09 tra 2017 21:08

Sve bi ja...sad odma ...al nemoze ne moze strpi se misec dan
Privilegirana

Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Faith123 » 10 tra 2017 10:16

Dobar dan dame....
Privilegirana

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la tratinčica » 10 tra 2017 21:20

Ne znam, evo, kako je moguće da kokice iz mikrovalne zagore, a istovremeno budu do pola pečene. Dakle, jedan dio ostane u obliku kokičara, a ostale su crne kao duša Kim young un-a. Kako? Moram naglasiti da nije problem u mikrovalnoj, nema šanse da je previše jaka pa zato zagaraju budući da moja mikrovalna nije u mogućnosti vodu zagrijati kako bog zapovijeda. :roll:
Lastane!? :kokice:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la ariadne » 11 tra 2017 17:41

Trebam pisat zadaću al sam navijena od pol 7 jutros i bojim se da sam trokirala. Idem odmorit mozak nečim.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Royal
Postovi: 1854
Pridružen/a: 21 vel 2017 17:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Upravo sada...

Post Postao/la Royal » 11 tra 2017 18:57

Lezim i cekam tekmu.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Upravo sada...

Post Postao/la tratinčica » 16 tra 2017 10:01

Prohodala sam. :blushes:

Odgovorite