Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
backspace

Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la backspace » 28 ruj 2019 07:54

backspace je napisao/la:
27 ruj 2019 23:42
Bash je napisao/la:
25 ruj 2019 09:39
Da, nema potrebe za dramljenjem.
Humor nikom nije naštetio, forum se nakratko oživio, a ako je neka samo zbog tog i otišla, šta ne znam zašto bi, I say - good riddance Miss Vagina Sand.
Mislim ova prica mi je long gone, ali me malo zuljaju ovi vasi zadnji postići i promasena retorika. Mislis da bi forum bio odrziv da se takve stvari ponavljaju ili bi generalno svi odjebali u miss vagina sand stilu?
I nema drame s moje strane nimalo. Normalna konverzacija.
Bash je napisao/la:
28 ruj 2019 02:26
Mislim da ovo nije tema za rasprave, ali možemo nastavit na nekoj temi tipa Shvaćanje interneta i svog "ulaganja" ozbiljno.
Ok, evo dovrsi misao.
I za ostale, ajmo izmijenit misljenja o pogledu na internet. Kako vi shvacate internet i svoje 'ulaganje'? :D Sto za vas predstavlja internet? Ocekivanja. Sto vam je turn on, a sto turn off. Sto vas drajva da budete negdje korisnik/subscriber, sto vas drajva da odete s nekog mjesta na netu. I sve u tom stilu jel.

Budem i ja malo kasnije ispisala svoju analizu ;)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Bash » 28 ruj 2019 10:49

Manje očekivanja od usluge koju ne plaćaš dovest će i do manjeg razočaranja kad nije po tvom.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 11:42

Ja ti mislim da porezni obveznici u RH placaju puno toga. Isto tako neke stvari se mogu raditi pro bono. Iz vlastitog gusta.
Novac definitivno pokrece svijet, ali nije sve u soldima.
Nece nikad ni biti.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la ariadne » 28 ruj 2019 12:08

Osobno shvaćam internet kao izvor informacija i oversized društvenu mrežu. Jer mislim nije da ja sad tu pričam sa strojevima. Internet su napravili ljudi. Informacije na njega stavljaju ljudi, traže ih i čitaju ljudi. Ono što bih inače možda pitala osobno u tipa knjižnici il školi il informacijama, dobijem tu. Nije se ništa promijenilo osim čiste skale, tj. raspona i količine, što informacija, što providera informacija.

Unutar te cijele mreže su džepovi koji se eksplicitno nazivaju društvenim mrežama gdje možeš izravnije komunicirati s individualnim osobama s imenom i prezimenom, ili barem nadimkom. Tu dolazim kad mi treba društvena interakcija, a nemam vremena/volje/želje/prilike otić s nekim na kavu i pričat o pizdarijama. Ne znam bih li trebala objašnjavat zašto mi treba društvena interakcija, it seems self evident. :D

Mislim da na tim mjestima nekako implicitno očekujem isto ono što i irl, s dodanim nepisanim pravilom da se svojstvo anonimnosti ne bi smjelo zloupotrebljavati. To je svima barem jasno, no? Da se podrazumijeva da nećeš bit šupak? Otprilike ko i April Fools. Ako već nije predominantno mišljenje, onda se barem širi, to da zloupotreba povjerenja na takav način nije smiješna nego borderline sociopatsko ponašanje? Trebaš bit posebna sorta osobe da nekoga namjerno i svjesno obmanjuješ i onda NJIH tjeraš da se osjećaju ko idioti. Fundamentalno je nihilistički i cinično, i potiče nepovjerenje i strah među ljudima što dovodi do veće društvene izolacije.

Tako i na internetu. Samo zato što smo više-manje anonimni, ne znači da se možemo ponašat ko da smo pušteni s lanca. S druge strane su ljudi. Samo zato što im ne vidiš facu i ne znaš im ime, ne znači da su išta manje ljudi ili da ne zaslužuju jednaki consideration. Tko god to misli nije osoba s kojom bih htjela imat ikakav odnos in the first place jer im se očito granica između casual okrutnosti i bazičnog poštovanja mjeri u nanometrima i za pretpostavit je da se na takve osobe ne možeš oslonit bilo virtualno bilo realno.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Bash » 28 ruj 2019 12:24

Ovaj forum se održava pro bono - iz gušta admina i modova valjda jer kom nealtruistu bi se inače dalo strpljivo odgovarat na tuđe prohtjeve i prozivanja iz fotelje. Nekom je vrhunac vlastitog doprinosa forumu kaladont tema, nekom popovanje modovima oko toga kako se "zapravo" treba moderirat, nekom trolanje, nekom pisanje o snovima u detalje, nekom zajebavanje ali ne na svoj račun, nekom dramljenje, itd. Svi assholes ovdje imaju privilegiju kliknut pošalji na svoj post, da eto svi znaju njihovo presveto mišljenje. Ja ne znam šta je to lately, ko da ste neki od vas jučer otkrili internet. Jel odgovarate i na mailove nigerijskog princa? Ljudi i irl lažu, zajebavaju se, sprdaju na svoj i tuđi račun, okrutni su, itd. Naivno je očekivat bolje ponašanje od anonimusa i da je svima super moje/tvoje presveto mišljenje na koje je kliknuto pošalji. Neš ti uloženog truda. A admini i modovi koji ekšli ulažu neki trud moraju i hendlat taj baffling entitledness korisnica.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 12:34

Sve ok, samo di je nestala ljudskost i postivanje?
Na to pitanje necemo dobiti odgovor. Stvar osobnog izbora, kao i vecina ostalih stvari.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Bash » 28 ruj 2019 12:39

Pa ja ne vidim da je nestalo neš od toga u odnosima među korisnicama. Ali dramljenje je izgleda trenutni prevalent modus ponašanja na forumu.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 12:42

Zasto mislis da je drama?
Neke od tih osoba se garant osjecaju izigrano, prevareno?
Na to imaju potpuno pravo.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la tratinčica » 28 ruj 2019 12:52

zbog čega bi se netko osjećao prevareno molim te? Svi savjeti koji su izneseni na ovom forumu su bili plod tuđe želje/potrebe i bez ikakve prisile, a to što se ispostavilo da ti tako dragocjeni savjeti nisu došli u prave ruke nije ničiji problem. Ni osobe koja je savjet dala, a bome ni moderatora. To sto je netko sklon trolanju nije nešto sto se može prevenirati. Ili možda hoces da uvedemo psiho test za sve korisnice. Bas me zanima koliko bi nas ostalo.
A da dramite, bome dramite. Možete si vi to tumačiti kako hoćete, ali na kraju ostaje ono sto je - nepotrebna drama.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Bash » 28 ruj 2019 12:52

@fuji:Tu ide onaj dio o shvaćanju Interneta i svog ulaganja vremena u prepiske na internetu preozbiljno. Onak, ko se danas ima vremena uzrujavat oko takvih stvari osim onih koji vole dramu, ko šta tratinčica kaže?

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 12:57

Netko ocito ima. Meni je ta cijela prica bila navlakusa od samog pocetka. To sam i napisala.
Ja se samo iskreno nadam da smo sad to vec prozvakali i probavili.
I da možemo krenuti naprijed.

I ovakav razgovor i razmjena misljenja je zdrav odnos. Podrzavam jako.

Puma_
Postovi: 1442
Pridružen/a: 11 ožu 2019 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Puma_ » 28 ruj 2019 13:06

Kasljuc, kasljuc, u reali me briga šta tko misli, još više u virtuali. Registracijom na ovaj forum, bilo koji drugi nitko od mene nije tražio doprinos. Privole za doprinos nije bilo. Isto kao što je nekima taj doprinos gdje sa prstima i jezikom, kako u kojoj pozi. Nebitno skroz. Neka svatko ima svoje veselje u kojoj god temi pozeli, nismo zandari. Kome smeta neka me zaobide. Nakgli zaokret na jednoj nozi, out and over. :duckdance:

backspace

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la backspace » 28 ruj 2019 13:09

Bash je napisao/la:
28 ruj 2019 10:49
Manje očekivanja od usluge koju ne plaćaš dovest će i do manjeg razočaranja kad nije po tvom.
Nda, ti si bas fulala ceo fudbal.
Sto znaci ne placam uslugu? Placam internet, sadrzaj na netu ne placam. Ne placam ni facebook pa je jedna od nekoliko najprofitabilnijih kompanija svijeta, i nije da nemam ocekivanja od nje. I nije da oni nemaju obveze prema meni kao prema useru. Hint: cambrige analitika.

Internet danas je...sve :D postoje neka pravila igre koja ljudima daju nekakav osjecaj kontrole i sigurnosti (iako da, sve vise kuzim koliko je to iluzorno), no regulacija u tom smislu samo jaca. Zasto? Pa ono na cem uvelike funkcionira je povjerenje. Kao i s valutama. Moment u kojem se krene gubit povjerenje ljudi je moment u kojem ce ljudi vjerojatno pocet odbijat platformu i koncept. Tipa facebook, instagram, gmail, google search, forumi. Zbog nedozvoljenog nacina koristenja podataka/upravljanja platformama, sve je veci broj tuzbi prema velikim korporacijama koje stoje iza svega. Facebook i afera sa cambrige analitikom, google evo svako malo placa kazne neke, i tak to. A mislim da lagano svjesnost ljudi o tome svemu pocinje rasti i da bi naredan period mogao donijeti i nekakav response ljudi, tipa smanjivanje koristenja smartphonea, gmaila, kao sto je to ucinio Yuval Noah Harari, povjesnicar dosta poznat po pricanju o napretku tehnologije i svemu sto to potencijalno donosi. Osobno se susprezem od toga da nabavim recimo alexu/home, zato sto mi je freaking scary
slika

Long story short, mene ovdje uopce ne zulja case called zloupotreba ovlasti nego ova neka promasena i repulsive retorika. Trebalo je sve ostat na postu di se tamara ispricava, kaze da je sve ok i to je to. Spika 'pa to je bio eto samo humor koji nije nastetio nikom, a tko ode zbog toga s foruma good riddance vagina sand' je wtf. Sasvim prirodno i nimalo vagina sand mi djeluje reakcija da odjebem to. Ne mozes mi rec da se radi o humoru jer ne znam na koju foru takva bedasta zloupotreba ovlasti moze bit duhovita. Duhovito mi je bilo dok sam mislila da je netko od korisnica bio dovoljno witty i napravio novi profil da slozi prank. To mi je bila jebena fora 👌 kad sam skuzila da nije tak, e to mi vise nije smijesno. I nije to da nesto nije po mom, to su pravila igre, koja vrijede vice versa. Ako to ne postoji, onda se mozemo pocet vrijedat medusobno, outat, i stajaznam sta sve.

nuit
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 sij 2019 02:47

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la nuit » 28 ruj 2019 13:14

Long story shortest

slika

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 13:16

Razgovarati cemo.
Svima nam je stalo do foruma.

backspace

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la backspace » 28 ruj 2019 13:17

^^ Ide u ZELENOOO, buy buy buy! :lol:

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Bash » 28 ruj 2019 13:28

kad sam skuzila da nije tak, e to mi vise nije smijesno.
Okej, nekako smo došli do srži šta te smeta nakon ovog tldr posta. Vidiš da se i na ovoj temi ne slažu svi oko toga šta tebi je ili nije smiješno. Ne plaćaš niti moderiraš forum, ali si dovoljno entitled da piliš danima na onoj temi ko je to bio, ko je kriv, dižeš tenzije oko sigurnosti podataka i dobila si i konačan odgovor od tamare na onoj temi i još ti nije dosta. Nije ti problem bio chrissy trolanje do trenutka kad si i sama bila "nasamarena". Most ppl moved on, you should too.

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la GLC95 » 28 ruj 2019 13:30

^^^ Jao doktorko pa dobra fora je bila,malo zajebancije.Bilo pa proslo sta sad.
Ne jebe lijep nego uporan :)

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 13:41

^
Svi moraju shvatiti da je kraj.
Tamara je postupila izuzetno fer. Propusti se dogadjaju i biti ce ih uvijek. Svima nam je zao i ajmo krenuti dalje.

nuit
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 sij 2019 02:47

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la nuit » 28 ruj 2019 13:45


I nije to da nesto nije po mom, to su pravila igre, koja vrijede vice versa. Ako to ne postoji, onda se mozemo pocet vrijedat medusobno, outat, i stajaznam sta sve.
Moram priznati da ne vidim da itko ikoga vrijeđa ili outa ili neki treći crni scenarij. In fact, ne vidim ni naznake istog.

Ono što vidim u svakoj temi koju otvorim lately je, međutim, a bunch of preemptive butthurt.

A ni reklame za lubrikante ne iskaču. Jel nas prati itko uopće?!

backspace

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la backspace » 28 ruj 2019 13:50

@bash, ne znam o cem pricas u vecini recenica, mozda da procitas jos jednom moje postove tamo i ovdje. Odmah sam navela u prvom svom postu sta me smeta, tamo kao i ovdje, case je closed i to smo zavrsili, ovdje sam istaknula da mi je repulsive retorika ova koju cijelo vrijeme istices i da je smatram promasenom i navela sam argumente. Na nijedan nisi odgovorila

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la ariadne » 28 ruj 2019 13:56

Mislim da je ovdje došlo do clusterfucka ne tolko zbog onog šta je Lagadema napravila, nego zato što su neke imale potrebu naslađivat se tome što su druge "nasjele" i svaki pokušaj razgovora o tome je bio zapravo displaced pokušaj razrješenja između te dvije grupe, neovisno o samom događaju koji je to izazvao jelte. S ovom clearly nešto nije u redu kad je to sve išla radit, al bome nije ni s onima koji tvrde da je svejedno jer se internet ne računa or some shit :D

Ne znam u kakvom vi svijetu živite da svakodnevno očekujete da vam se ljudi lažno predstavljaju i ne dira vas kad vam se dogodi :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la backspace » 28 ruj 2019 13:58

nuit je napisao/la:
28 ruj 2019 13:45

I nije to da nesto nije po mom, to su pravila igre, koja vrijede vice versa. Ako to ne postoji, onda se mozemo pocet vrijedat medusobno, outat, i stajaznam sta sve.
Moram priznati da ne vidim da itko ikoga vrijeđa ili outa ili neki treći crni scenarij. In fact, ne vidim ni naznake istog.

Ono što vidim u svakoj temi koju otvorim lately je, međutim, a bunch of preemptive butthurt.

A ni reklame za lubrikante ne iskaču. Jel nas prati itko uopće?!
Kontext. Poanta su pravila igre, na netu isto postoje pravila igre, za mene kao usera, i facebook kao providera jel.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la Bash » 28 ruj 2019 14:01

@bs ne vidim argumente osim "to se meni ne sviđa / to mi nije smiješno". Možda ako ne razumiješ većinu mojih rečenica, ne trebaš inicirat raspravu sa mnom.

goxolina
Postovi: 321
Pridružen/a: 17 kol 2016 13:18

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la goxolina » 28 ruj 2019 14:03

nedonošče je napisao/la:
28 ruj 2019 13:56
Ne znam u kakvom vi svijetu živite da svakodnevno očekujete da vam se ljudi lažno predstavljaju i ne dira vas kad vam se dogodi :D
Puno ljudi ovdje se lazno predstavlja :D
Zato je ovo sve presmjesno..
Uostalom, da korisnica nije htjela da ju se "raskrinka" , nebi se igrala s tockicama jel?
Ajde... Ja sam se bas dobro nasmijala svemu, keep it up :D

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 14:05

Nedonosce, navela si korisnicu. Ne znam jel to ok?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la ariadne » 28 ruj 2019 14:06

Pa sve je ovo zeka-peka, ne?
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la ariadne » 28 ruj 2019 14:07

goxolina je napisao/la:
28 ruj 2019 14:03
nedonošče je napisao/la:
28 ruj 2019 13:56
Ne znam u kakvom vi svijetu živite da svakodnevno očekujete da vam se ljudi lažno predstavljaju i ne dira vas kad vam se dogodi :D
Puno ljudi ovdje se lazno predstavlja :D
Zato je ovo sve presmjesno..
Really? Želiš li nam nešto reć? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la fuji ix » 28 ruj 2019 14:08

Nedonosce, znam da tako ne mislis.

goxolina
Postovi: 321
Pridružen/a: 17 kol 2016 13:18

Re: Shvaćanje interneta i svog 'ulaganja'. Ozbiljno

Post Postao/la goxolina » 28 ruj 2019 14:09

Ma ne nista, sto prosjecni korisnik internetova vec odavno nebi znao :D

Odgovorite