...o cemu sad razmisljate...???

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Little N » 17 svi 2015 10:09

Zaspala u pola 6, ustala u 9. Rostilj i ljubljena se vraca. Dva dana za redom bila vani i pitam se stalno kak sam u pon tak umorna. :confused:

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Yeci » 17 svi 2015 13:56

Razmišljam kako sam jučer zatrolala dj- icu. :roftl: Pitam ju jel može glazbena želja, pita ona koja, a ja njoj 'neka po tvom izboru!' :lol:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Moloko » 17 svi 2015 22:58

O tome kako bih mogla otići u svaki T-com u Hrvatskoj i dignuti ga u zrak, nakon što čujem onu reklamu "moj Poncho papa.nemoj bit spora Spomenka.."
Ne sjećam se kad me zadnji put neka reklama toliko iznervirala.
Koliki je IQ tih ljudi koji rade reklame?

:ignoretroll:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la str8faith » 18 svi 2015 12:34

kako su se svi navikli da sam ja uvjek u patikama ili čizmama , odlucila sam da cu svaki dan da budem u štiklama ! imam toliko štikli kod kuce koje nikad nisam obula a kupujem ih za ukras, pa evo hodam po kuci u štiklama da mi se noge naviknu to je isto ko i baletske špice , nakon nekoliko žuljeva navikneš se hodat .. ex balerina heloooo
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Yeci » 18 svi 2015 20:51

Cijeli dan dejdrimam tu savršenu večericu koju ću spremit kad dođem u stan napokon. :touched:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 19 svi 2015 20:52

Čitam članak o curi s Downovim sindromom koja želi postati model ili je postala prvi takav model i zastajem na izjavi njene mame da cura može biti sve što poželi. Ne znam koliko vas je pratilo seriju House of Cards, al ima jedna super scena u 3. sezoni gdje onaj Freddy (kuhar) dolazi do Franka(predsjednika) sa unukom i Frank se upoznaje s malim i govori mu, onak kroz šalu, da je možda i on slijedeći predsjednik..što mali, naravno, spremno prihvaća i na izlazu govori djedu kak bi doista to i htio biti kad odraste. Uglavnom, Freddy-ev odgovor je najjači moment te sezone, kad malog, bez okolišanja, ali i bez pokušaja da ga utuče ili demotivira, spušta na zemlju i govori mu da on to neće nikad biti i da mora znati razlikovati snove od fantazija.

Ne želim kritizirati mamu koja voli svoje dijete i želi sve najbolje njemu/njoj..bilo da je doista o tome riječ ili o nečijoj želji za komercijalnom koristi od sveg.. pa ću reći da ovo nije nužno osvrt na ovu priču već širi kontekst tih pozitivnih parola koje apsolutno ništa ne znače, a koje su nam svima u podsvijesti. Reći nekom da može biti što god želi je reći nekom da je naivnost vrlina i totalno ga/ju nepripremiti na svijet.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 20 svi 2015 08:45

Opet kiša ovaj vikend :(
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Yeci » 20 svi 2015 09:25

Ovo moje mače lol... Prve dane odlaska u veterinara smo ga hvatali po stanu i imam još ožiljke po rukama koliko se otimao, a sada me prati kad se šminkam i oblačim, pa kad sjednem zapalit prije polaska sjedne kraj mene i kao da mi govori 'ajmo već jednom'. :D
Don't talk about life, live it.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 20 svi 2015 11:59

http://www.jutarnji.hr/prva-gay-rastava ... a/1352153/

znači ipak se vjenčavaju iz obijesti :D nakon pola godine. :lol:
jade i bijedo.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 20 svi 2015 12:09

^
na 70 parova u prvih pola godine jedna rastava je u po meni ok statistika - čisto sumnjam da je kod hetero brakova stanje bolje.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Little N » 20 svi 2015 12:43

^ zasto mislis da je iz obijesti? Ja znam nekoliko strejt parova koji su bili godinama u vezi i unutar 6mj-god dana od ulaska u brak su se razveli..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 20 svi 2015 12:58

don't mind me, ja sam hejter aktivizma i svega šta ide uz to. i uglavnom se pojavim samo na zrinjevcu na kraju parade. :p
znam ih i ja, dapače, obrađujem im ugovore o raskidu braka, a nedavno sam dobila i poslovni upit jednog lezbijskog para što se vjenčanja tiče. samo mi se to sve učinilo ovakvim, pošto je nedavno uveden zakon:

2.8.2013., Zagreb

Mašenka: Jooj Đurđa, pa mi se možemo napokon vjenčati!!1
Đurđa: Da, joj, odlično, ajmo planirat!!
Mašenka: Super, ajmo zvat i medije, možda budemo prvi vjenčani lezbijski par u Hrvatskoj!
Đurđa već telefonira
Đurđa: Evo, Jutarnji.hr je rekao da ekipa stiže napraviti intervju s nama.
Mašenka: Kad?
Đurđa: Za pola sata.
Mašenka: Taman da stignemo isplanirati sve za vjenčanje, joj, bit ćemo u vijestima!!
Đurđa gugla ultimate wedding planning checklist

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 20 svi 2015 13:11

^
fulala si godinu.

i to nije aktivizam, to je brak, isti kao onaj hetero. hejtaš i hetero brakove? :ubergeek:

mislim da je takvih kakve si prikazala kroz dijalog jako malo, većina parova koja je sklopila žp je imala za to ili dobar razlog (npr. jedna polovica je iz inozemstva) ili vjeruju da je to neki normalan tijek stvari u životu koji pruža nekakvu dodatnu sigurnost. osobno poznajem dva para - koja su sklopila žp. u jednom je sklapanje žp bilo više praktično da bi cura mogla boraviti u Hrvatskoj, imati osiguranje, zaposliti se i sl. s drugim parom je slučaj da je to nešto što su oduvijek obje željele u životu i sad kad su se našle i vole se žele biti obitelj zajedno (jednog dana vjerojatno i s djecom). i da ih bliski ljudi prate i podržavaju (zato svadba).

ne volim kad netko omalovažava nešto što je samo po sebi pozitivno i lijepo zato jer to nije njihov izbor. nije ni moj. al sam sretna da ljudi kojima to nešto znači mogu stupiti u ta partnerstva i što mi svi skupa malo pomalo imamo sve veća prava u našem društvu i sve manje problema s okolinom.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Silk Spectreii
Postovi: 839
Pridružen/a: 03 pro 2013 23:31
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Silk Spectreii » 20 svi 2015 13:34

Uma ne pizdi! :D Nije to lepo umanjivat na takav nacin ;)

Ot. Bloody HEP. Provedes 30 minuta na telefonu.. da bi s petog mjesta na listi cekanja dosao do prvog.. onda na prvom mjestu stojis jos 15 minuta i nakon toga te izbace sa linije.. ooo tugo,o jade.. :mukajezeva:
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la omnia » 20 svi 2015 13:46

Zanimljivo kako nema ni jednog intervjua, a kamoli fotografija freško vjenčanih istospolnih parova, a toliko su željni da budu u vijestima.

I dolazak na prajd nije neki veliki vid aktivizma.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Little N » 20 svi 2015 13:58

Slazem se.
Vecina je sklopljena zbog ostvarivanja prava na boraviste. Od 70 cak 27.
Ni ja ne sudjelujem u aktivizmu al zbog tih brakova smo se popeli na 5mjesto u europi po pitanju gay prava..iako je ova drzava neka vrsta parodije, mozda nam to sto na nekom popisu kotiramo visoko omoguci neke bolje stvari.
Al bez takvih hejterskih pristupa. Vratit cemo se opet u kameno doba ak bumo se medju sobom tak pljuckali.
Plus, ko moze znat razloge. Mozda je neka zivotna tragedija u igri.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 20 svi 2015 15:44

ok ok, vidim da me se napalo zbog malo parodije. :D

omnia je napisao/la:Zanimljivo kako nema ni jednog intervjua, a kamoli fotografija freško vjenčanih istospolnih parova, a toliko su željni da budu u vijestima.

I dolazak na prajd nije neki veliki vid aktivizma.
kako nema? ne mogu sad guglati ali uvjerena sam da je bilo. i nego što je vid aktivizma ako nije dolazak na prajd i dati podršku, u najmanju ruku? u najveću onu da si lezba i boriš se za svoja prava. :o

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 20 svi 2015 15:49

slapa je napisao/la:^
fulala si godinu.

i to nije aktivizam, to je brak, isti kao onaj hetero. hejtaš i hetero brakove? :ubergeek:

ne volim kad netko omalovažava nešto što je samo po sebi pozitivno i lijepo zato jer to nije njihov izbor. nije ni moj. al sam sretna da ljudi kojima to nešto znači mogu stupiti u ta partnerstva i što mi svi skupa malo pomalo imamo sve veća prava u našem društvu i sve manje problema s okolinom.
krivo si me shvatila. ne omalovažavam već sam mišljenja da ljudi prebrzo (bilo strejt ili gej) i ko muhe bez glave ulijeću u to. konkretno je sada riječ o dvije cure i jednostavno ne mogu zaobići karikaturu istog jer su se vjenčale netom nakon što je to omogućeno.
i nemoj me krivo shvatit, ja sam udavača. :3

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 20 svi 2015 16:10

Jedini komentar na razvod -> Jebene lezbe! :runaway:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Little N » 20 svi 2015 16:30

^
Javi se za 6 mjeseci :P

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 20 svi 2015 16:37

A joj, pa nemrem. Tad vec imam jedno pojavljivanje u vijestima tak da se nemrem i rastati tad!

OT: Ovaj medeni je nesto najbolje. Fakat!
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la omnia » 20 svi 2015 16:56

uma je napisao/la:ok ok, vidim da me se napalo zbog malo parodije. :D

omnia je napisao/la:Zanimljivo kako nema ni jednog intervjua, a kamoli fotografija freško vjenčanih istospolnih parova, a toliko su željni da budu u vijestima.

I dolazak na prajd nije neki veliki vid aktivizma.
kako nema? ne mogu sad guglati ali uvjerena sam da je bilo. i nego što je vid aktivizma ako nije dolazak na prajd i dati podršku, u najmanju ruku? u najveću onu da si lezba i boriš se za svoja prava. :o
Ne znam, ja nisam naletila ni na jedan članak gdje je istospolni, netom vjenčani par dao intervju ili su im objavili fotografije na nekom potralu i da su oni imenom i prezimenom stali iza tog članka. Ispravi me ako griješim.

Ono što sam čitala je štura statistika, kao i taj članak o razvodu.

Dolazak na prajd je upravo to, davanje podrške. Po meni osobno i samo to. Ne smatram se aktivisticom jer jednom godišnje prošećem centrom stopljena u rulji. Dolazim tamo jer smatram da je važna vidljivost.
A aktivizmom smatram konstantno i donekle javno zalaganje za gay prava, ogranizirajne radionica, plenuma ili čega li.
Nisam aktivist jer se pojavim na prajdu.

Naravno, dopuštam da ti iil bilo tko ima svoju definiciju aktivizma :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 20 svi 2015 17:03

nisi aktivist (ako podrazumijevamo duže djelovanje) ali si aktivna ako ideš svake godine. znači ti nešto i zalažeš se tim pojavljivanjem tamo za to. ;)
gledajmo to kao vjernike, postoje fanatici i postoje umjereni vjernici. nećeš pripremat transparente i mjesec dana prije organizirati povorku već ćeš se samo pojaviti tamo, u tiho.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Little N » 20 svi 2015 19:36

Koliko su nam novaca ustedile moje handyman sposobnosti, morat cu zauzvrat dobit neki kraljevski tretman ruku, ostala mi njegovanost izmedju redova busenja, smirglanja, silikoniranja kade i inog :sulking:

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Yeci » 20 svi 2015 19:40

Operem auto, preznojim se jer je vani bilo ljeto i onda prolomi oblaka sat vremena kasnije...
Don't talk about life, live it.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Moloko » 20 svi 2015 21:25

O tome kako ne mogu prestati jesti kasno navecer. Svinja sam :/
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Silk Spectreii
Postovi: 839
Pridružen/a: 03 pro 2013 23:31
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Silk Spectreii » 21 svi 2015 08:09

http://m.tportal.hr/vijesti/382285/Krup ... ublja.html

Kad sam ja mami pokusavala nesto slicno objasniti rekla mi je da nosim tu kapitalisticku babetinu van njenog stana i u poluljutnji 'stare' komunistice bacila knjigu moje miljenice A. Rand na stol..
Nakon toga nismo bas potezale te teme.
Iako ja kapitalistickoj babetini dajem za pravo, imala je i majka dobrih argumenata.. samo joj je zivaca falilo.. :)
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 21 svi 2015 12:42

^komunizam u medijima uopće nema toliko negativnu sliku kakvu bi trebao imati (kad samo usporediš podatak da je usmrtio više ljudi neg nacizam, i da ljudi na sam spomen nacizma negativno reagiraju) pa je članak dosta zanimljiv jer je stvarno postalo jako popularno u zadnje vrijeme pljvati po poduzetnicima. Osim tog, ta ideja da bi svi trebali imati jednako te da bi se od onih koji su svojim radom i trudom zaradili za sebe trebalo oduzimati da bi se podijelilo onima koji nemaju, na način da svi imaju jednako, je jako nepravedna.. Zanimljivo, al komunisti su tu ideju doista pokupili iz Biblije :)

S druge strane, Ayn Rand je to pisala imajući na umu komunizam u Rusiji (gdje je njena familija izgubila sve jer se država sjetila to pripojiti sebi, a što se mnogima pa čak i u bivšo Yugi dešavalo koja je umjereniji primjer komunizma), al nemajući ideju što će kapitalizam na Zapadu postati. Ako uopće možemo zapravo govoriti o kapitalizmu..obzirom da u točki gdje dođe do monopola (što je zapravo uvijek posljedica neograničenog razvoja kapitala) država ipak intervenira i postavlja granice, štiti radnike i sl. I u teoriji se meni njene (A.R.) ideje jako sviđaju, u praksi, svijet će prilagoditi svaki sustav sebi, što znači da će biti nepravedan-jer niti su pravedni poduzetnici niti radnici niti država niti crkva, feudalci, revolucionari itd.. nastavi niz :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Yeci » 21 svi 2015 15:45

Teta mi sutra ima rođendan, a ja bijesna i posvađana s njom. :faint:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 21 svi 2015 22:35

...ako sjebem ijedan piksel ovog dokumenta koji ide na haški sud, mogla bih i sama završit tamo. :lol:

Odgovorite