...o cemu sad razmisljate...???

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Faith123 » 24 srp 2017 11:29

Previse je ovo ... Kad ce kraj
Privilegirana

Avatar
grlica
Postovi: 4486
Pridružen/a: 29 lip 2016 20:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la grlica » 25 srp 2017 20:16

:touched: o morskim ježićima, njihovim razigranim nožicama, slatkim malim zubićima (5 minijaturica koje čine žvakalo tzv. Aristotelovu svjetiljku!). Kako netko može prerezati ježicu na pola i pojesti? Jao :cries: , k vragu i delicije
" Život je kao cvijet, a ljubav njegov med."
Victor Hugo

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la talented miss cohen » 26 srp 2017 13:38

«Ti amo» – disse il Piccolo Principe. «Anche io ti voglio bene» – rispose la rosa.
«Ma non è la stessa cosa» – rispose lui. – «Voler bene significa prendere possesso di qualcosa, di qualcuno. Significa cercare negli altri ciò che riempie le aspettative personali di affetto, di compagnia. Voler bene significa rendere nostro ciò che non ci appartiene, desiderare qualcosa per completarci, perché sentiamo che ci manca qualcosa.» Voler bene significa sperare, attaccarsi alle cose e alle persone a seconda delle nostre necessità. E se non siamo ricambiati, soffriamo. Quando la persona a cui vogliamo bene non ci corrisponde, ci sentiamo frustrati e delusi. Se vogliamo bene a qualcuno, abbiamo alcune aspettative. Se l’altra persona non ci dà quello che ci aspettiamo, stiamo male. Il problema è che c’è un’alta probabilità che l’altro sia spinto ad agire in modo diverso da come vorremmo, perché non siamo tutti uguali.
È un sentimento disinteressato che nasce dalla volontà di donarsi, di offrirsi completamente dal profondo del cuore. Per questo, l’amore non sarà mai fonte di sofferenza.
Quando una persona dice di aver sofferto per amore, in realtà ha sofferto per aver voluto bene. Si soffre a causa degli attaccamenti. Se si ama davvero, non si può stare male, perché non ci si aspetta nulla dall’altro. Quando amiamo, ci offriamo totalmente senza chiedere niente in cambio, per il puro e semplice piacere di “dare”. Ma è chiaro che questo offrirsi e regalarsi in maniera disinteressata può avere luogo solo se c’è conoscenza. Possiamo amare qualcuno solo quando lo conosciamo davvero, perché amare significa fare un salto nel vuoto, affidare la propria vita e la propria anima. E l’anima non si può indennizzare. Conoscersi significa sapere quali sono le gioie dell’altro, qual è la sua pace, quali sono le sue ire, le sue lotte e i suoi errori. Perché l’amore va oltre la rabbia, la lotta e gli errori e non è presente solo nei momenti allegri.

Amare significa confidare pienamente nel fatto che l’altro ci sarà sempre, qualsiasi cosa accada, perché non ci deve niente: non si tratta di un nostro egoistico possedimento, bensì di una silenziosa compagnia. Amare significa che non cambieremo né con il tempo né con le tormente né con gli inverni.
Amare è attribuire all’altro un posto nel nostro cuore affinché ci resti in qualità di partner, padre, madre, fratello, figlio, amico; amare è sapere che anche nel cuore dell’altro c’è un posto speciale per noi. Dare amore non ne esaurisce la quantità, anzi, la aumenta. E per ricambiare tutto quell’amore, bisogna aprire il cuore e lasciarsi amare.

«Adesso ho capito» – rispose la rosa dopo una lunga pausa.
«Il meglio è viverlo» – le consigliò il Piccolo Principe.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Tango
Postovi: 2136
Pridružen/a: 17 stu 2016 00:23
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Tango » 26 srp 2017 16:43

O svom današnjem zanimljivom, kratkom putu u Split. Jadnom tati nije bilo ni lijepo, ni ugodno jer san ja vozila i do Splita i natrag. Mislin da je imao puno manje sijedih u kosi kad smo krenili nego kad smo se vratili. :D Inače se ne moli, al u par navrata je imao sklopljene ruke, uvjerena san da je bar 2 očenaša izmolio da sritno dođemo kući.
Also, jako san zahvalna barbi koji je zakočio kad san ja uletila isprid njega, bilo bi zajebano da nije. :D
E i o tome kako šoping s tatom nikad ne traje duže od pola sata. :shakinghead:
"Moramo se truditi da budemo kao Mjesec!"

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la tratinčica » 27 srp 2017 00:17

Jel itko ikada osvojio tu Aziju u riziku!? (s normalnim brojem igraca) :roll:

Avatar
grlica
Postovi: 4486
Pridružen/a: 29 lip 2016 20:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la grlica » 28 srp 2017 21:01

O tome kako još, čak i ipak dobrih ljudi ima.

https://m.youtube.com/watch?v=-o6dtcVvcIc
" Život je kao cvijet, a ljubav njegov med."
Victor Hugo

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 29 srp 2017 18:51

Šta je onaj neki reverse roll na drugoj minuti :mukajezeva:

https://www.youtube.com/watch?v=HUewDaF1OKY

My fucking wig

slika
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 29 srp 2017 19:16

Razmišljala sam o tome kako napišeš 700 stranica smeća, al sam se onda sjetila Stephenie Meyer. Creative process is a bitch.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 29 srp 2017 21:27

Imam 3 random misli koje iz kurcoazije najavljujem:

Šukurac i ova HEP-ova navijačka reklama. Kojikurac, nelagoda. Đubre. Isuse.
OK, Brač smo riješili, idemo dalje. :moremore:
Zašto mi baba misli da je rikula na pizzi blitva? :cries:

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la tratinčica » 31 srp 2017 22:02

Kako ljudi ne znaju držati jezik za zubima. Užas. Poražavajuće. :shakinghead:

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 31 srp 2017 23:16

slika

Prva vožnja gliserom. Nisam nikoga ubila :veryhappydance: Ako se ništa oko glisera ne isplati, isplati se to da možeš doći tamo gdje nema turista. Stalno. Napokon.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Nirya » 01 kol 2017 19:53

^ This. Potpisujem :)

Dobro je ovo ljetovanje :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Tango
Postovi: 2136
Pridružen/a: 17 stu 2016 00:23
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Tango » 02 kol 2017 19:01

O tome kako bi se tribala malo uozbiljit i pristat sa sarkazmom i zajebancijon. Poprilično je iscrpljujuće kad nekoga 5 minuta tribaš uvjeravat da se ovaj put ne zajebaješ nego si stvarno ozbiljna. :sulking:
"Moramo se truditi da budemo kao Mjesec!"

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 02 kol 2017 23:29

Nirya je napisao/la:^ This. Potpisujem :)

Dobro je ovo ljetovanje :D
Jedrilica ili gliser? Današnji fail na pokušaju skijanja na vodi, gdje su napravili video kompilaciju mog skijanja, ja kažem jedrilica. -.-

Nda. O čemu razmišljam je tema.

Kad si već mislio da si gotov s radom, pošalju ti e-mail da mijenjaju časopis u kojem ga žele objaviti i da treba sve to sad na engleski. Ti:
a) prevedeš rad preko neke stvari i pitaš susjedu Britanku, koja je na odmoru, da ti prepravi - i tako je na terasi i ništa ne radi, a potencijalno joj radiš i uslugu jer možda prestane žderati bar dok to prepravlja;
b) tražiš neki servis za prevođenje koji znaš da će ti i tako sjebati prevod jer nitko ne može prevesti stručnu literaturu a da ti kasnije ne čistiš nered i ne doživiš omanji moždani jer ti nije jasno kako ljudi ne kontaju koji vrag se tu zapravo događa;
c) praviš se da nemaš neta na moru, ne vidiš mail i otvoriš radler.

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 02 kol 2017 23:50

d) platiš Elsevier language editing servisu i otvoriš radler.

:sinister: Problem riješen, krevet.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la jpeg » 03 kol 2017 08:55

^ <3

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la tratinčica » 03 kol 2017 10:52

Što kupiti jednogodišnjem djetetu za rođendan i da me automatski zavoli i bude mi pokorno zauvijek! :mr. burns: Šalim se, šalim.
Ne znam, evo. Razmisljam sto mala djeca vole pa da mi to bude zvijezda vodilja, ali odgovor je - sliniti i spavati! Tako da to i nije od neke pomoci. No dobro, u svakom slucaju imam super razlog za provesti nekoliko sati među igrackama u trgovini, a da to ne bude cudno. :inlove:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la jpeg » 03 kol 2017 11:11

Omi ti vole jednostavne igracke koje ponavljaju jedan do dva tona. Ono sta je tebi iritantnije njima je odlicnije. to ti je vodilja otprilike. Npr plasticni veliki vlak koji ima dva botuna u bojama na ciji pritisak zvuk izlazi.

gledam u 60togodisnjeg fotografa sa majicom Hard to focus.
Odma mi je prijatelj!

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la tratinčica » 03 kol 2017 11:19

^a ne vole puške. Šteta. :sulking: :D
Da, tako nesto sam i mislila uzeti, samo trebam vidjeti kakva je tocno ponuda.
tnx. ;)

Ont_ moram se hitno koncentrirati i poceti pisati bar nesto jer bi se mogla naci u jako velikim problemima.

Avatar
Tango
Postovi: 2136
Pridružen/a: 17 stu 2016 00:23
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Tango » 03 kol 2017 12:57

O tome kako se nadam da će na vrime ugasit taj požar koji se širi u smjeru naše vikendice. Nekako mi se ne da ići tamo sa svojima i glumit vatrogasca. Čak mi i učenje zvuči mnogo primamljivije od gašenja požara. :primalscream:

I isto mi nije jasno wtf je s tim požarima ove godine, to je 3. na tom području u 20ak dana. :shakinghead:
"Moramo se truditi da budemo kao Mjesec!"

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la degenereginald » 04 kol 2017 10:42

Diste, žene, di?
I have no money and I have to scream.

Avatar
tratinčica
Postovi: 1902
Pridružen/a: 02 ruj 2015 21:43
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la tratinčica » 04 kol 2017 10:56

Moram ici pisati rad, ali nekako se bojim da bi me u sobi moglo docekati Sauronovo oko.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 04 kol 2017 12:28

reginald je napisao/la:Diste, žene, di?
U zabludi. *ba-dum tssss*

ot
O ovom sendviču kojeg jedem.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la degenereginald » 04 kol 2017 13:11

:'D

O tome kako je lijepo kad se igramo ovdje.



A nije, lažem. O pizdarijama, uvijek samo o pizdarijama.
I have no money and I have to scream.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 04 kol 2017 20:08

Kako mi može bit veća vrućina u 9 navečer nego što je bila u 5 popodne, dafak? Sinoć sam pomislila kako se bilo kakva ljudska potreba za zaklonom i sigurnošću overridea ogavnim vrućinama. Zar nije to kakti neki bazični ljudski instinkt? Meanwhile ja sam imala snažan poriv otvorit sve prozore i vrata stana i otić spavat na livadu pred zgradom i mislim da nitko ne bi ni trepnuo, nit bi mi ušao u stan ukrast nešto il štagod. On the other hand, u dosta knjiga i filmova vrućina je katalizator pizdarija. "Oppressive, suffocating heat" is basically a trope at this point. Mislim da je Mallory Ortberg nedavno pisala humoristični članak o tome kako bi drame Tennesseeja Williamsa izgledale da su ljudi u njima imali klime. :lol: Puno manje anksioznosti, psihoza i zlostavljanja. Ne znam jel to tako samo na američkom Jugu tho. Možda je njihova vrućina drugačija pa zato imamo Southern Gothic. Možda sama narav i povijest američkog Juga čine tu vrućinu drugačijom. Možda su u šumi. Folka Gothic bi bili oni dedeki šta sjede i kartaju na klupi u hladu i susjedi koji jedni drugima komentiraju kak je vruće i bolje da se ne izlazi van po danu.

edit

Found it. Tennessee Williams With Air Conditioning

BRICK: I have uncomplicated feelings about your fertility and have been drinking unadulterated iced tea all afternoon.

BIG DADDY: I have cancer. Hot enough for ya?

BIG MAMA: With the interior temperature holding steady at seventy-two degrees, I can handle distressing news with equanimity.

BRICK: After an appropriate length of time has passed and I have reacted appropriately to this information, I plan on having penetrative sex with my wife, as is my custom. This in no way lessens the importance of my previous romantic relationship with Skipper, a man, whose death was not my fault. I can honor Skipper and love Maggie at the same time.

GOOPER: It is pleasantly crisp indoors, and I accept your bisexuality as an intrinsic part of your identity, Brick. Let us split our inheritance equally. Better yet, let us not assume we have any right to our parents’ property because of the lottery of our births.

MAGGIE: It’s not too hot out for conventional morality!


:lol: :lol: :brainless:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la degenereginald » 04 kol 2017 21:25

Čujem klackanje posuđa i šuškanje uklanjanja mrtvog lišća s biljaka na katu iznad.
Misli su isparile, ne bi da nosim kantu na vratu koja samo pusti sve i prevrne se i gotovo.
Hej, ariadne, jel najbolje čitati zadane tekstove i knjige i vući sve kroz analitičke aparate?
Ili je bolje čitati šitne romane?
Bolje u emocionalnoj kategoriji, kao- gdje dobiješ više zadovoljstva?
I have no money and I have to scream.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Bash » 05 kol 2017 00:39

Votka brusnica, votka jabuka, zaboravila sam kako alkohol može bit super <3

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 05 kol 2017 04:37

^
dok god ima funkcije u nogama. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 05 kol 2017 07:16

reginald je napisao/la:Čujem klackanje posuđa i šuškanje uklanjanja mrtvog lišća s biljaka na katu iznad.
Misli su isparile, ne bi da nosim kantu na vratu koja samo pusti sve i prevrne se i gotovo.
Hej, ariadne, jel najbolje čitati zadane tekstove i knjige i vući sve kroz analitičke aparate?
Ili je bolje čitati šitne romane?
Bolje u emocionalnoj kategoriji, kao- gdje dobiješ više zadovoljstva?
Oboje. Radi se o različitim vrstama zadovoljstva. U ovom prvom proizlazi iz tog kad vidiš da ti analitički aparat radi, i super je osjećaj kad sve klikne. Although, problem sa zadanim tekstovima je u tome što su obično klasici, što znači da su o njima već napisane tisuće stranica i da je taj tekst prije tebe prožvakalo i ispljunulo 150 doktora humanističkih znanosti i vjerojatno je već netko pomislio i napisao ono što ti pomisliš i namjeravaš napisat. Na faksu te aktivno upozoravaju da ne pokušavaš smislit ništa novo because there's no such thing, i od sebe ćeš napravit plagijatora. Demotivirajuće at best i destruktivno at worst, jer od tebe naprave 151. osobu u nizu koja je uzela i prožvakala taj tekst, a krajnji rezultat otprilike ima i takav izgled i okus i korisnost. Uče te da se vrtiš u krug i pišeš o stvarima koje već znaš, što je intelektualna masturbacija. Feels good for a while al ako je to jedino što imaš, zatupljujuće. :D Čak i ako se ne radi o klasiku, opet ne možeš bit 100% sigurna da netko negdje nije napisao isto što ti namjeravaš. Akademske baze podataka su mnogobrojne, i za puno njih moraš platit groteskne količine love da bi dobio pristup uopće, što je whole other problem. Anyway, ja sam ovaj semestar zbilja htjela napisat rad o tome kako Orwell možda kind of sort of ne zaslužuje status koji ima because reasons, al nisam imala nit vremena nit interesa prolazit kroz sve ikad napisano o Orwellu pa je taj rad ostao nenapisan. Ne usudim se uopće otvorit više 1984. da ne vidim bilješke na marginama kak mi se rugaju. :D Tak da ono, uživaj u analiziranju, but don't make it a career. :D (Ako je to ono što misliš pod "zadan" jer meni to implicira neki krajnji proizvod poput kritičkog rada jel)

Kod šitnih romana je super što ne vuku takav teret za sobom. I pišu ih entuzijastični ljudi kod kojih vidiš da se skroz trude i navijaš za njih. Nekad naletim na rečenicu koja tonom i formom toliko odudara od ostatka da jednostavno ZNAM da je to autoru najdraža rečenica i da je ponosan što ju je smislio. Otprilike ima filing ko da je napisana u transu dok je autor stajao nasred kazališta u Epidauru. That is, ridiculous and overwrought, al mi je super jer je autoru super i drago mi je da su iskusili takvo zadovoljstvo. Šitni tekstovi možda više govore o autoru nego neki kvalitetniji. Neskladni su i neravni i self-indulgent. Kad naletiš na neku čudnu rečenicu il paragraf koji sadržajno ne paše, znaš da je autor baš jako htio nešto reć i nije mogao odoljet da ne iskoristi platformu koju ima, čak i ako to što je htio reć nema smisla u kontekstu. A to se može jedino dogodit u šitnim romanima jer šitni romani imaju i šitne urednike koji te stvari ne vide i ne vuku autore za uši. Ili kad nađeš neke strangely specifične stvari u karakterizaciji lika, nešto što skroz zvuči ko da je iz prve ruke, pa skužiš da je lik u knjizi autorov self-insert. Ostali likovi nisu toliko detaljno razrađeni uglavnom. Oops. Ili reverse-engineered tekst, ono kad autor prvo smisli kraj koji mu je skroz super pa onda kreće unazad konstruirat događaje koji su do tog doveli i nastane hot mess. :lol: Te "greške" koje čine roman šitnim gotovo uvijek proizlaze iz entuzijazma autora i to mi je nekako endearing. :brainless:

Dobro jutro, narode CroLa.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la degenereginald » 05 kol 2017 07:43

Ysssssss, hvala, Ariadne! Super mi je ovo :happycry:
+
Prva stvar koju sam pročitala danas :D
I have no money and I have to scream.

Odgovorite