...o cemu sad razmisljate...???

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Avatar
Royal
Postovi: 1854
Pridružen/a: 21 vel 2017 17:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Royal » 13 pro 2018 19:54

O hrani. Because PMS.

adamica

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la adamica » 14 pro 2018 08:02

O tome kako sam nedavno iznova procitala Alkemicara i kako je izostalo ono opce odusevljenje knjigom. Prvi put citala sam ga u srednjoj skoli i sjecam se da je tada osjecaj bio kao da citam neku zbilja jakoooo dobru knjigu. Sada kad sam ga iznova nakon ohoho godina procitala shvatila da sam u meduvremenu procitala toliko boljih knjiga i da je taj Alkemicar cisti mainstream. Totalno suplja knjiga. Treba sve iznova uvijek procitati. Mijenamo se mi pa se mijenjaju i nasi dojmovi i poimanja. :read:

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 14 pro 2018 20:08

Godišnja stopa na oročenu štednju 1%. Godišnja stopa inflacije 1.1%. Sjajno. Dođe mi da ne razmišljam i nastavljam poklanjati banci tu razliku, a onda ću od bankara to naplatiti u naturi kad dođe vrijeme. A dođe.

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 15 pro 2018 02:23

^ nema ti veze to jedno s drugim. Inflacija je opci rast cijena robe i usluga. Kamata na orocenu stednju je iznos koji primas da drzis novac u banci. Pojednostavljeno, banka zaraduje na razlici izmedu kamate koju tebi daje za lovu koju drzis kod nje i kamate koju naplacuje nekom kome je recimo taj tvoj novac posudila. Pa da zaokruzimo krug mozemo reci da pretjerano kreditiranje moze dovesti do inflacije obzirom da ce povecati potrosnju.
Al pozdravljam naplatu u naturi od bankara.

Ot. Pol 3 ujutro je, ne mislim :brainless:

Avatar
Coffeemug
Postovi: 4320
Pridružen/a: 02 lis 2018 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Coffeemug » 15 pro 2018 14:11

O tome kak mi idu na zivce guzve u prometuuuuu. :kickout: I kasnjenje koje je uz to neizbjezno. Oh well, I’m just gonna have to have another cup of coffee

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 15 pro 2018 14:22

Banka je također odabrala dati nižu kamatnu stopu nego stopu inflacije. Odnosno, namjerno te penalizira ako štediš i ne mobiliziraš svoje novce u nešto ala fondovi što njima nosi viši profit, a meni viši rizik. U odnosu na prijašnje stope, krajnje bezobrazno.

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 15 pro 2018 15:00

Evo sad još gledam na tekućem - naknada za digitalno bankarstvo. Mislim - oni bi meni trebali plaćati naknadu za digitalno bankarstvo. Deset ovakvih kao ja i ne moraju imati jednu službenicu, pa ja njima štedim novce. Đizs.

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 15 pro 2018 15:53

🙈
Ne penalizira te banka. Nit je banka nesto odabrala jer joj je tako doslo. Postoji trziste koje diktira kretanja. Ako su trenutno kamatne stope u Europi niske, a jesu, ako je velika likvidnost bankarskog sustava u Hrvatskoj (to znaci da su banke pune zaliha/keša ko brod), a je, onda ti je situacija sljedeca: kamatom ti dajem do znanja da mi tvoj depozit ne treba i da mi ga je skupo zapravo uopce imat jer i ta ista banka mora nekud s tim depozitom, ako ne moze upucat u kredite pa zaradivat neki spread, a ne moze ocito, mora drzat te novce isto negdje, ako su kamate trenutno u Europi ispod 0, to banku kosta eksli, taj tvoj depozit je banci trenutno trosak.
Digitalno bankarstvo zato i ima povoljnije naknade nego da ides isto to napravit u poslovnicu. Zasto ima uopce trosak? Pa zato jer postoji trosak te platforme, postoje neki ljudi koji su osmislili tu platformu i koji je moraju odrzavati, razvijati, pazit na sigurnost, etc. A i banka mora zaradit. Kad udu fintech kompanije u tu pricu, bit ce jeftinije.

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 15 pro 2018 17:56

Banka me penalizira na temelju tržišta. Ako gubiš novce dok ih držiš u banci, em radi naknada em radi horor kamatnih stopa, penalizira te se. Imaju li oni gdje investirati ili ne, boli me džon, moj depozit oni ne cijene kako su ih cijenili prije. Kako, zašto i radi čega, I don't care.

S naknadama i horor kamatama isplativije je onda dignuti sve novce i držati ih u madracu, ili bar u sefu negdje, kako će i biti. I onda na kraju kupiti nekretninu u kešu, jer nemaš gdje drugo. I fino kupiti stanarinu opet u kešu. Kad im je skupo da imaju kapital, skupo je i meni plaćati - ništa. Onda gubitm samo inflaciju, ne i naknade i stope. Jer je veća naknada nego kamata.

Da mi je još doživjeti da ukinu onaj zakon po kojem MORAŠ primiti plaću na bankovni račun a ne u kešu pa da ne moraš ni to održavanje računa plaćati, nitko sretniji. Ne dam.

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 15 pro 2018 18:58

Objasnila sam ti zasto 'ne cijene' tvoj depozit. I rekla sam ti da te banka time motivira da dignes lovu i drzis je u carapi il gdje god zelis, boli je đon isto. Tako da, just do it, ako mislis da je pametnije, samo se nadam da razumijes da ce ti onda novac gubit vrijednost vise.
Da zivis u svicarskoj, njemackoj, placala bi banci za uslugu drzanja depozita kod njih. Kod nas je zakon jos uvijek da kamata ne smije ici ispod 0.

Ot. Bilo bi dobro uvest pred kraj srednje skole ekonomsko opismenjavanje.

Complex
Postovi: 114
Pridružen/a: 03 vel 2016 17:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Complex » 15 pro 2018 19:08

Zašto nije bitno. Bitno je da na kraju godine vidiš da gubiš novce. Ako već gubi na vrijednosti i tako i tako, bolje da još ne plaćam naknade njima. To je sve što me zanima. Kad podvučem crtu na kraju godine, je li na izvještaju piše plus ili minus. Ako piše minus, nema se tu što razmišljati o utjecaju nafte na kretanje dolara ili o utjecaju Venere na Sunčeve pjege, traži drugo rješenje.

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 15 pro 2018 19:28

Pa ok, mozda taj view ima smisla. U siroj slici je stvar da postoje periodi kada trzista rastu i onda se mogu dobiti bolji prinosi, kao tamo 2009. kad je falilo love u sustavu i banke su davale do 20% kamate na depozite, a postoje periodi kad znas da ces popusit jer sve pada u crveno pa samo nastojis popusit manje. Isto to vrijedi na razini pojedinca kad odlucuje o svom novcu. Bitno je samo da koliko toliko kuzis to okruzenje i u skladu donosis svoje odluke. Trebas izracunati jel to sto platis naknada ti nadoknadi 1% (ovo je samo temeljeno na brojkama koje si ti navela) koliko ces izgubiti ako drzis novce u carapi, onda mozda ima smisla.
Al dobro, dovoljno smo o toj temi.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la fuji ix » 15 pro 2018 19:30

A,kako bi bankari dobili tooolike bonuse,putovanja i ostalo da ne mesetare nasom lovom. Uzas.

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 15 pro 2018 19:38

To je zato sto su imali kvalitetan kljucni kadar :-P
Kakav hejt ti jadni bankari moraju podnosit 🙈

adamica

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la adamica » 15 pro 2018 19:59

Kak je ova Ilma rasturila moju najdrazu pjesmu :wow: :wow:

Frida33
Postovi: 64
Pridružen/a: 28 stu 2018 17:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Frida33 » 15 pro 2018 20:55

Ja kasnim,kaj je pjevala?

adamica

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la adamica » 15 pro 2018 21:03

Frida33 je napisao/la:
15 pro 2018 20:55
Ja kasnim,kaj je pjevala?

https://youtu.be/oOMsfLLUuoE

Frida33
Postovi: 64
Pridružen/a: 28 stu 2018 17:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Frida33 » 15 pro 2018 21:10

Ajme... 🙄

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la omnia » 15 pro 2018 23:21

I’m like the Russian language. In some cases I’m randomly stressed when I don’t expect to be and don’t know why.

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la talented miss cohen » 16 pro 2018 00:07

“when you meet that person. a person. one of your soulmates. let the connection. relationship be what it is. it may be five mins. five hours. five days. five months. five years. a lifetime. let it manifest itself, the way it is meant to. it has an organic destiny. this way if it stays or if it leaves, you will be softer from having been loved this authentically. souls come into, return, open, and sweep through your life for a myriad of reasons, let them be who and what they are meant.”
Stars and stars and stars keep it to themselves.

adamica

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la adamica » 16 pro 2018 13:59

Volim ove blagdane jer tada mogu setkat po gradu s plasticnom casom vina u ruci a da nitko ne pomisli i da se ja ne osjecam ko kroner zadnji. :duckdance:

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la fuji ix » 16 pro 2018 20:40

Jaoo, kako ja imam ruzan rukopis. :faint:

luna-sky
Postovi: 127
Pridružen/a: 22 lis 2018 07:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la luna-sky » 17 pro 2018 09:50

luna-sky je napisao/la:
11 pro 2018 14:36
:)

luna-sky
Postovi: 127
Pridružen/a: 22 lis 2018 07:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la luna-sky » 17 pro 2018 09:51

Koja sam budala :)

Avatar
Coffeemug
Postovi: 4320
Pridružen/a: 02 lis 2018 16:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Coffeemug » 17 pro 2018 10:58

o tome kak mi je hladno u stanu, al bas onak... hladno. i ne kuzim sta je, odem u kuhinju- ostavila sam balkonska vrata sirom otvorena :faint:

DelayLema

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la DelayLema » 17 pro 2018 12:45

Kako se vratit u formu slika

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la talented miss cohen » 17 pro 2018 14:16

slika
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la fuji ix » 18 pro 2018 10:57

Predivan dan, sunčan. Baš za šetati i ispijati kavicu. Šteta što sam na poslu. :shakinghead:

adamica

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la adamica » 18 pro 2018 11:37

Uhhh jedan dio poklona sam rijesila. Barem ovaj dio za ljude s posla s obzirom da u cet imam domjenak. Opet cu biti mamurna u petak. :faint:
Jos mi ostali moji. Uletim u knjizaru Menart jer nemrem stic do Planetopije sve u nadi da cu pronaci Rumia. Lik nema pojma tko je Rumi, kaze "koga, Lumija? " Ide guglat i pita me jel to ovaj covjek a tam neka karikatura lika koji je umro prije 800 god .🙄 Mislim se kaj me briga jel to on il nije, reci mi imas li knjige il nemas. :tantrum I kak je zajebano kupovat za muske. Vise ne znam sto da kupim muskarcima koji imaju sve, jer eto imaju s obzirom na placu i poziciju. A neka sitnica opet moras pazit da nije presitno i da ne predes granicu jer ono nisu ti to frendovi.
:faint: ajd vise manje sam zadovoljna kupljenim.
Nisam zadovoljna time sto nis stigla jesti jos nisam. Nisam si stigla ni salatu u mekicu uzeti za van al bitno da u dm-u jesam neke ampule za lice, 7 dana kure :hideunderrock:

DelayLema

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la DelayLema » 18 pro 2018 13:43

slika

Odgovorite