nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Zita » 07 svi 2013 18:55

Nekoc mi je bilo bitno pratiti tehnologije, znati sve o novim mobitelima, pratiti donekle (koliko se to moze) komp hardver i sve te stvari koje dolaze sa time. Svaki dan sam bila na gsmareni i raznim mobitel frik forumima a sad, kad mi je draga nesebicno uzela xperiu pro pa sam ostala na wildfireu, sam dosla do toga da mi je bas svejedno.
Ne znam jel do tog moba il do cega al vise ne odlazim na slicne stranice. Nemam pojma kaj se novo dovlaci do polica, skoro nezainteresirano gledam novi samsung galaxy 4 i mislim kako mi ne pada na pamet da dam toliko para za takvu malu sitnicu.
Sada bi radje potrosila svu lovu na putovanja. Sad sadim naranče i mandarine na balkonu, surfam po forumima o citrusima i ne uzrujavam se vise oko 80% stvari...bmk.

Sto se kod vas promijenilo? Sto je postalo nebitno a sto je sad najbitnije?

*osice, ak sam pomislis prokomentirat da sam odrasla zamisli kak radim debilnu facu pa bus odustala :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Peglam_subotom » 07 svi 2013 19:00

Starimo draga, prioriteti se mijenjaju. :D Mijenjamo pogled na svijet. Mislimo na režije, stanarinu, kruh i mlijeko, kredit... Više nije bitno hoće li nam neka klinka iz razreda reći da smo kul jer imamo Nokiu 3210. :D I tak.
Uglavnom, sad malo baci oko na kremice za bore, vitamine.... :sarkasticna:
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Zita » 07 svi 2013 19:06

haha, joj, znas, strah me sad ovo napisat al prije par godina sam zafrkavala T3 da mi da savjet oko kremica protiv bora no sad ih imam u kupaonici :D :D
q10 rulez :D

eto, da se drzim teme: nekoc nebi ni mrtva sadila voce i povrce. damn. proslo je 14 godina crola. mislim da ste sve vi krive za to kaj sam ostarila i ne lajkam
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Rock Faerie » 07 svi 2013 19:07

Tehnologija mi nikad nije bila bitna, sad mi je još manje (nemam lap, nemam fejs, nemam novi mobitel, ne slušam glazbu na mobu il čemu već, ne kužim se uopće u tehonologiju).
Prije sam se puno više trudila oko drugih i davala im prilike opravdavala ih i kad opravdanja nije bilo, sad im se jednostavno više ne javljam. Moji živci su najbitniji.
Nemam potrebe upoznati ikoga sa interneta ili proširivat krug prijatelja.
Puno se više brinem oko svojeg zdravlja.
Prije se uopće nisam brinula oko novaca, nažalost sad pred osamostaljenje moram se brinut oko toliko toga.
Uvijek sam voljela prirodu, saditi biljke tako da se nadam u budućnosti imat svoju zemljicu.
Drvo je prvo! :D

ja sam ko neka baba tek sam sad skužila
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la JaNNa » 07 svi 2013 19:10

Peglam_subotom je napisao/la:Starimo draga, prioriteti se mijenjaju. :D Mijenjamo pogled na svijet. Mislimo na režije, stanarinu, kruh i mlijeko, kredit... Više nije bitno hoće li nam neka klinka iz razreda reći da smo kul jer imamo Nokiu 3210. :D I tak.
Uglavnom, sad malo baci oko na kremice za bore, vitamine.... :sarkasticna:
drito to!
jbt da mi je bila ova pamet sa 20, ne bi mi kraja bilo....

Aven

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Aven » 07 svi 2013 19:15

Što sam više okružena ljudima koji žive u luksuzu to imam manje potrebe za istim. Može biti i do godina. :D

Kvalitetnu tehnologiju i odjeću i dalje volim. Samo što bih sada odabrala dobro biciklo ispred auta. :D

Najbitnije mi je provoditi što više slobodnog vremena s dragim ljudima. Oni me mogu nasmijati, raznježiti i ispuniti srećom. Stvari ne mogu.

Avatar
Peglam_subotom
Postovi: 3868
Pridružen/a: 21 stu 2008 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Peglam_subotom » 07 svi 2013 19:17

Nisi baba ( i tu sad ne mislim na Zitu :D ).
Al mislim da je to nekak sasvim prirodan tok stvari. Postajemo zreliji, ne samo po godovima na drvetu već i mentalno.
Mene recimo više ne dira tuđe mišljenje. Tipa procjenjivanja - jesam li se nekom svidjela ili ne, jesam li bila pretiha, preglasna, presramežljiva, preotvorena i sl.
Bitno mi je bilo srezat krug "prijatelja" na one istinske i koji to zaslužuju. Okružila sam se ljudima s kojima mi je ugodno.
Sve više razmišljam o budućnosti, o poslu, o obitelji, djeci, zdravlju.
Sve smo mi babe što se više bližimo 30-oj. :)
I'll take you for all that you are. With your complications, your pain, your secrets, your past, your longings and dreams... I will take you completely; without exemptions.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la margarita » 07 svi 2013 19:17

Potpisujem sve sta je Zita napisala u prvom postu, osim ovog o sadnji voca i povrca. Do toga jos nisam dosla. :D
Tu i tamo volim skuhat nesto, ali ne previse. Volim isprobavat pa mi trebaju pokusni kunici za to. :) Uglavnom, sad definitivno vise ne marim toliko za male stvari, tehnologiju, razne gadgete itd. Danas ipak razmislim prije nego pljunem masnu lovu na tako nesto.
Vaznije mi je zadnjih godina negdje otputovat pa makar za vikend s frendovima na izlet, bit u nekom pokretu, isprobavat nove restorane, popit koju dobru cugu. Kad mi je puno draze s dragim ljudima otic u neki restoran jest i pit i ostat dok nas ne zamole da odemo, nego otic u neki klub do jutra, znam da sam ostarila. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la JaNNa » 07 svi 2013 19:23

mislim da smo s godinama skužile da sva ta tehnološka sranja, i posao, i materijalne stvari su lako zamjenive. ljudi nisu.
s vremenom sam shvatila da je teško naći prave prijatelje s pravim vrijednostima. treba se trudit i održavati te odnose.
ne trošit energiju na nebitne ljude i nebitne stvari.

impressum
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 tra 2013 20:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la impressum » 07 svi 2013 19:29

Ma da. Nisam onda marila za tehnologiju jer mi je bilo bitnije ganjati komade i bježati od istih. Sad, kad imam sve sređeno, posao, stan, financije, tražim gluposti okolo kako bi se igrala s njima...k'o malo dijete sam.
Ne pravim često velike greške u životu, ali kad napravim, napravim remek djelo.

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la tatin sin » 07 svi 2013 21:07

Da mi je ko prije deset godina rekao da ću uživati u kuhanju rekla bih mu da je lud. Ili da ću moći izdržati duže od dva dana na vikendici gdje nemam net, mobitel, gdje prčkam oko cvijeća i pokušavam uzgojiti kakve biljke. slika slika
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Zita » 07 svi 2013 21:39

drago mi je da nisam jedina :)
nekoc se nisam micala od laptopa il mobitela a sada ih "slucajno" ostavim u drugoj sobi i nitko nemre doc do mene. uzivam u prirodi, zelenilu, kuhanju, razmisljam o druzenju i svim onim stvarima koje smo imali prije mobitela i interneta
Odlazak u klub zadnje 2 god za mene maltene ne postoji jer mi se vec oko ponoci spava a navodno bi se tad tek trebala dobro zabavljat :o

Takodjer sam prije imala tablicu serija koje gledam i koje sam redovno skidala sa neta. Nema sanse da mi je dosla neka omiljena serija a da je ne pogledam odmah sutradan i uvijek sam se pitala sto je sa tim starijim ljudima koji ne mogu spavat i zasto ne prate filmove/serije/citaju knjige a sad dodem sa posla, sjednem na terasu i pijem kavu. Nemam zivaca za serije i filmove, gledam vecinu uz fastforward...
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 07 svi 2013 21:40

Ova tema me deprimira. :impatient:
Fala Zita. :roll:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la shizika » 07 svi 2013 21:43

mmmmirišeee na ljubav :touched:
...život je lijep... (:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Andain » 07 svi 2013 22:16

Well, actually sam skužila da volim shoppingirati, a nekoć sam tvrdila da mi je to skroz mrsko i da bih najradije da bi netko bira i nosi odjeću. :D

Što se tiče ostalog, od materijalnog mi baš i ne pada previše tog na pamet.. eventualno to da sam prije bila mnogo fanatičnija oko nekih stvari, primjerice teško da bih za vrijeme faksa propustila koju priliku za nekim filmskim festivalom, sad mi te stvari (dijelom radi fame i atmosfere) predstavljaju zamor.
Dopuštam si više grešaka. To je jedna od onih bitnijih stvari koje su se pokazale promjenjenima kroz vrijeme.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Bash » 08 svi 2013 17:09

Nekad me nisu zanimali mobiteli i visila sam konstantno na netu. Prije godinu dana sam osvijestila korisnost neta na mobitelu pa eto :D
Briga za bilje me nikad nije zanimala niti će. Za rođu sam dobila biljčicu u tegli pa se divojka za nju iz samilosti brinila par mj.
Nekad sam volila ležat u travi i šetat po gradu. Još to volim.
Nekad mi nije bilo bitno imat novce veće od plaće, sad mi jest jer novac kupuje zdravlje i potrebne stvari meni i drugima.
Nekad me nije zanimalo imat auto, sad uviđam njegovu korisnost.
Nekad me bilo strah šta će neko mislit, sad plešem na cesti i dobro mi je.
Nekad sam prešućivala radi mira, sad znam skulirano i jasno objasnit nekome koliko je govno.
Generalno mislim da sam napredovala. :dork:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la slapa » 08 svi 2013 17:41

Nekad sam puno igrala kompjuterske igre. Sad više nemam za to živaca i čini mi se ko gubitak vremena.
Nekad sam mogla jebivjetriti bez osjećaja da gubim dragocjeno vrijeme. Danas me vrijeme pritislo.
Nekad sam imala glupaste mobitele. Sad sam se navukla na ove svemirske i ekšli ih koristim.
Nekad sam puno gledala TV. Sad nemam živaca za reklame.
Nekad sam se grozila kućanskih poslova i kuhanja i uzgoja cvijeća. Sad to volim sve više.
Nekad se nisam brinula o svom tijelu. Sad se brinem sve više.
Nekad se nisam voljela. Sad sam si super.
Nekad sam vodila molitvenu grupu. Sad sam moderatorica na lezbijskom forumu.

Generalno... bolje ne mislit. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la tamara3 » 08 svi 2013 18:27

Zita je napisao/la:haha, joj, znas, strah me sad ovo napisat al prije par godina sam zafrkavala T3 da mi da savjet oko kremica protiv bora no sad ih imam u kupaonici :D :D
q10 rulez :D
Došla maca na vratanca :hihi:.

Gnijezdiš se, to nas sve čeka (ili je već dočekalo) :D. Nemreš protiv biologije da ga hebeš :nezna:.
slapa je napisao/la:Nekad sam vodila molitvenu grupu. Sad sam moderatorica na lezbijskom forumu.
E-P-I-C!!!!!!!!!!!! :roftl:

Aven

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Aven » 08 svi 2013 18:58

Ovo sve više liči na kako sam pronašla Boga svjedočanstva. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la tamara3 » 08 svi 2013 19:00

Mislim da je vrijeme da osnujemo prvi amiško-lezbijski ogranak :feelingfree:.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Fuga » 08 svi 2013 19:52

Puno manje zadrške u komunikaciji, otvorenija i s više povjerenja. Znači od prve dajem povjerenje, ne mora ga nitko stjecati već se onda s vremenom sam sroza na ljestvici. Manje utječu tuđa raspoloženja na mene, više sam usmjerena na sebe. Ne dajem socijalno prihvatljive odgovore. Više pričam, više se izražavam. Češće dopustim emociji da nadvlada razum.
Više se družim i držim do prijatelja, s više odgovornosti i poštovanja se odnosim prema njima.
Prijatelji su okidač za opuštanje i dobar osjećaj. Uspjela sam sa svakom osobom dobiti određenu formu druženja, specijalizirati ih. :D
Ovo s luksuzom isto što priča Aven, postala sam skromnija, manje sam pohlepna za parom.
Imam određene fetiše, na stvari koji volim slupati lovu, no ne privlače me više fensi šmensi mjesta, odjeća i ostali statusni simboli.
I novac mi nije više najveći izvor sigurnosti, kao što je to bilo prije.
Najvažnije, pretvaram se u seljoberku. :D
Zadnja izmjena: Fuga, dana/u 08 svi 2013 19:58, ukupno mijenjano 1 put.

Aven

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Aven » 08 svi 2013 19:55

Eh, ovako nešto:
Fuga je napisao/la:pretvaram se u seljoberku
Više se ne pretvaram da nisam seljoberka. :D

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la sascha » 08 svi 2013 20:07

Nekada mi je bilo bitno da imam dobre traperice, majicu blalalabla. A sada mi je bitno da imam dobre tenisice :P. Nisam znala kuhati. Sada kuham na veliko, znam cak i tortu napraviti. Sadim povrce i kopam ga, i prozor operem. Ubiti postajem baba. :) samo peglati jos ne znam. :D
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la bašja » 08 svi 2013 20:53

nekoć nisam imala čudnih dlaka, sad ih imam.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Jadzia Dax » 08 svi 2013 21:01

Sad se budim u 6 i 30h a zaspem u 23h, a prije je bilo obrnuto :D

Uvijek mi je kuhinja bila važnija od tehnologije, tako da se tu nije imalo što mjenjati. Najviše se promijenila valjda reakcija na stvari a ne nužno same stvari. Puno toga je postalo nebitno i ne zamara me više.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Kroacija » 08 svi 2013 23:01

nekoc mi je smetalo kad se masline vade prstima iz tegle, sada mi smeta kad se masline vade prstima iz tegle.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Afrodita » 09 svi 2013 21:31

Nekoć ne bih ni pogledala seoski krajolik a sada bih najrađe uz našu kućicu u prirodi još i neki vrtić obrađivala. Nekoć bih prošla sve gradske ulice i trgovine a sada bi šumskim putićima i planinskim stazicama šetala. Nekoć bih sjedila za kompom ili televizorom do jutra a sada najrađe prilegnem prije ponoći. Nekoć bih sa društvancem na pivicu u Mačak a sada na našem balkončiću bih sjedila od jutra do mraka i slušala ptičice. Nekoć bih dva puta tjedno u teretanu a sada s dragom u šetnjicu ili na biciklima po gradu. Nekoć sam vjerovala da u ovim godinama ljudi baš i ne počinju novi život ali zahvaljujući njoj sve se promijenilo...
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Ooh

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Ooh » 24 svi 2013 19:24

kada citam ovu temu osjecam se kao vanzemaljac. najdalje sto mogu je skuziti da imam 29. ali i dalje ne znam sto to znaci i moj odnos prema starosti i aktivnostima je "dok god mogu hodati i visiti sa neke grane dobro je jer stignem do slapova, okretati pedale" i sve je negdje tamo. "dok god nisam corava dobro je, jer mogu pored svih sivilizacijskih tekovina, kompjutera i ostalih pizdarija citati" i naravno:" dok god mogu jebati sve po spisku nekom tko je zlocast, ja sam super" nisu mi bed bore i manjak energije, nego ono...necu valjda izgubiti duh. aktivnosti se mijenjaju cesto kao posljedica okolnosti, barem kod mene. ne gledam to kao starenje nego kao neku vrstu prilagodbe, a njih je kod mene bas bilo dosta. "mijena je stalna". bitno se samo osjecati ok u svojoj kozi i u svemu naci nesto sto je zivo. jao sto opet kenjam...

Aven

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Aven » 26 svi 2013 18:20

Nekoć - moralna vertikala, sad - moralna horizontala. :D

^
Nekoć - fuj je kad udane osobe varaju partnere, sad - fuj je kad muževi varaju žene, nije toliko fuj kad žene varaju muževe (po mogućnosti s ženom). <3

Nekoć - seksualnost je definirana, sad - seksualnost je fluidna. :D

Nekoć - nikad, sad - nikad ne reci "nikad".

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: nekoc i sad...bitne stvari u zivotu

Post Postao/la Billie Deadwilder » 27 svi 2013 15:27

Prije je bilo non stop na mome umu kako doći do čokolade, a sada je na mom umu kako doći do jako puno čokolade. *prioriteti*

Iako ima pomaka. Ima nade! :D Što više putovanja to bolje, nema više inertnosti, mora se ići na more. :D Konceri, festivali, što u većoj mjeri. Ako to da novčanik. Ako ne da, jebiga uvijek se može krasti.

Od strašne asocijalnosti došlo je do pomaka, sada čak par puta na tjedan idem van. slika

Odgovorite