Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la pihach » 21 svi 2010 09:15

Super text i brza reakcija.
To volim :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la tamara3 » 21 svi 2010 09:33

:) Fala.

A šta ja znam, lako je pametovat ispred ekrana i govorit 'trebalo je ovo, trebalo je ono', ali ipak još uvijek imam dojam da Juras dobro počne ali ne zna zakucat na kraju, hebiga. Dota mi se činio okej, ali mi se čini da je i sam izgubio živce.

Fakat me zažuljalo ono kad je onaj grozd-lik opet počeo mahat papirima i iznosit one 'statistike', a da ga nitko živ nije pitao za izvor, kao i to da - koliko se sjećam - nitko nije postavio konkretno pitanje, a to je kako to gay brakovi ugrožavaju hetero većinu? A mogli su se referirat i na šolinu kolumnu koja nosi naslov 'Homoseksualizam je bolest', što je, mislim, apriori utuživo prema antidiskriminacijskom zakonu.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la pihach » 21 svi 2010 13:32

nisu postavili to pitanje jer su se skoncentrirali samo na obranu i nadglasavanje ostalih gostiju.
trebali su se bolje pripremiti.
ako su ikada gledali cudnovatu hlo onda valjda znaju kako idu njene emisije i rasprave.
sto bi tek bilo da ih stankovic pozove.
jao...

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la corbis » 21 svi 2010 13:53

Fusion je napisao/la: Dota i Juras se ne obraćaju nama koji smo u to upućeni, subjektivni i podržavamo ih, već je njihova funkcija bila ta da isto prenesu onom dijelu populacije koji to ne zna.
Gej aktivisti i lezbijske aktivistkinje su tu i tamo, u javnosti, prvenstveno da brane naše dostojanstvo kada ga netko blati i gazi. Oni su tu da brane i zagovaraju opća ljudska prava koja se nama, pederima i lezbijkama krše. Posao aktivista ne bi trebao biti prvenstveno prosvjetiteljski (za to postoji i ta neka prokleta država i akademska zajednica), nisti su nekakvi "predstavnici" izabrani na pedersko-lezbijskom općem narodnom vijeću, niti je njihova funkcija da se isključivo obraćaju "općoj populaciji", nego upravamo - nama. Oni su se jučer našli u jednom takvom diskursu kada su krenuli da brane opća načela (sloboda, dostojanstvo i ljudska prava) dva homofoba su pokušali to svesti na "homoseksualnu agendu". Zato je, vjerujem, veliki propust Hloverke što je u emisiju, umjesto sociologa koji je kompetentno mogao odgovarati na Ladislavove "statističke zamke", odlučila pozvati jednog raspopa i jednog profesionalnog homofoba. Jer baš kao što su Sanja i Franko rekli, oko ljudskih prava ne bi trebalo biti "suprotnih mišljenja" i naravno da ne bi prošla emisija na temu povećanju rasizma u Hrvatskoj, onda se ne zove predstavnika Roma i skinheada koji je natukao romsko dijete na povratku iz škole. Ili barem da se ne zove onoga tko rasizam opisuje kao problem koji se često koristi kako bi se pripadnici manjinske etničke zajednice obračunavali s "neistomišljenicima".

Zaista je teško u jednoj emisiji, sjedeći uz jednu osobu koja nema nikakvu političku težinu, biti suzdržan i spreman na polemičnu raspravu kada ti ta osoba toliko gazi po našem dostojanstvu, kada nas svodi na statističku brojku, kada naše veze, ljubav i naš nepriznati brak prikazuje kao vremensku mjernu jedicu i bezvrijednu činjenicu. Ono što u takvom slučaju možemo napraviti je beskompromisno braniti naše dostojanstvo i ne davati Ladislavima legitimitet. U tih 50ak minuta možda su neki gejevi i lezbijke koji su to gledali dodatno radikalizirani i možda će sami u svojoj javnosti i u svojem socijalnom krugu, koliko mogu i znaju, početi djelovati - a gej i lezbijski aktivisti su tu samo da ih za to ohrabre. Bez vas smo nitko i ništa.

I hvala homofobima što su nas solidarizirali. Neka to rade češće, zajedno možemo samo biti jači/e.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la tamara3 » 21 svi 2010 14:49


Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Fusion » 21 svi 2010 15:04

corbis je napisao/la:Ono što u takvom slučaju možemo napraviti je beskompromisno braniti naše dostojanstvo i ne davati Ladislavima legitimitet.
Vrijedi, ali držim da su i to Dota i Juras napravili loše i neuvjerljivo.
U svakom slučaju bih zbog LGBT zajednice radije da sam u krivu i usamljena u tom dojmu.
Ali, nažalost, nisam. :/

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la call_me » 21 svi 2010 15:42

tesko je bit tamo i racionalno se raspravljat s groteskama. trebat ce jos jako jako puno prakse da se predstavnici aktivisti nauce winning discussion attitudu. kog vraga im netko ne plati, njima 2-3 sta se pojavljuju u javnosti neku skolu nastupa i govora? jebiga, sve se da naucit, pa i kak scorirat poantu.

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la corbis » 21 svi 2010 16:40

Fusion je napisao/la:
corbis je napisao/la:Ono što u takvom slučaju možemo napraviti je beskompromisno braniti naše dostojanstvo i ne davati Ladislavima legitimitet.
Vrijedi, ali držim da su i to Dota i Juras napravili loše i neuvjerljivo.
U svakom slučaju bih zbog LGBT zajednice radije da sam u krivu i usamljena u tom dojmu.
Ali, nažalost, nisam. :/
Mislim da nisi, i s ozbirom da je Franko moj kolega i prijatelj, mogu posvjedočiti da je svjesan toga. Za Sanju ne znam i mislim da je ona načelno samo spremna ad hoc dogovoriti neku načelnu taktiku pred samu emisiju, no njezinom ponašanju i nastpu dalje ne bih. Ono što je nama u Zagreb Prideu bitno je da se obraćamo vama, zajednici i da se kroz naše djelovanje ohrabruje i osnažuje vas/nas, a možda ne toliko da djelujemo "edukativno" i "prosvjetiteljstki". Naša misija su uvijek bili i biti će LGBT osobe i obrana našeg dostojanstva i ponosa. ("pride")

Ipak, trebaš uzeti u obzir da je Franko do sada isključivo debatirao u okvirima akademske zajednice i na nevladinim forumima i da je poprilično neugodno i iznenađujuće kada te opali ovakva stvarnost (iako ja ne bih rekao da je Ladislav stvarnost i zaista se pitam tko je on da je tamo?). Ovo iskustvno možda je Franku trebalo, a možda je i nama trebalo da vidimo kakve se sve prljave predrasude iznose za takvu homofobnu agendu kakvu ima Grozd, iliti ekspozitura dijela Crkve i dijela HDZ-a.

Zanimljivo je i ponašanje HDZ-a koji je steran u kut: ako budu srali protiv pedera, svi će ih ismijati kao kad je bila situacija sa "heteroseksualnim svemirom", a da ne govorimo o packama iz Brisela. Imaju oni i u Hrvatskoj centrističko tijelo kojima se malo gade te hdz-primitivčine (ala Babić Petričević, Čikeš, Rebić i ostali saborski bukači), pa su i oni sami oprezni. S druge strane ne žele podržavanjem pedera biti "isti ko i SDP" koji je za "kurve, drogu, pedere, eutanaziju i abortus".

Lako je biti general poslije bitke i reći što je i kako trebalo napraviti (ovo je prvenstveno autorefleksija i nešto što govorim sebi, no mislim da bi se svatko trebao ipak pitati kako bi on/a postupio/la). Mi se jesmo pripremali i brifirali za tu emisiju, no od silnih stvari koje smo odlučili da će Franko reći (da gejevi i lezbijke već sada imaju svoju djecu koju im nitko nikada ne može oduzeti, da neke žene pojedinke već sada usvjajaju djecu iako žive u istospolnim zajednicama, da se u članak 14. ne uvodi istospolna zajednica, već seksualna orijentacija, da pitanje braka nije jedino polje na kojem smo diskriminirani, znali smo i da će Šola okrenuti na Španjolsku i Švedsku, i naša odluka je bila reći - želimo li živjeti kao Švedska ili kao Iran ili Moldavija?)..malo toga je došlo u prvi plan... no jednostavno od svega toga Franko je rekao jednu stvar koja je trebala svima zazvoniti u ušima (a donekle je Šoli), a to je da ćemo brak imati i bez Ustava - kad tad.

Super mi je bila i njihova referenca na žene i borbu žena za ravnopravnost. To je proces koji je počeo još u 19stoljeću, možda ni sada nije zaustavljen i zgotovoljen - LGBT pokret je u svijetu započeo 1969, kod nas 2002., no nema te sile koja će nas zaustaviti. :duga:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Fusion » 21 svi 2010 16:59

Franko je gostovao prije koju godinu na Novoj TV u emisiji koju je također radila Hloverka i bio mi je odličan.
Onda sam se sjetila da u toj emisiji nije imao oponenata.
"General poslije bitke" - well, svaki javni nastup je podložan kritici, kako naših političara, tako i gay aktivista.
Važno je samo odijeliti pozitivnu od negativne, uvidjeti eventualne manjkavosti i poraditi na njima.
Nadam se da ubuduće može biti samo bolje. :duga:

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la corbis » 21 svi 2010 17:09

U toj emisiji su bili Mima, on i Pavlek. Ovdje su ipak bila dva idiota. :ljuta:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la pihach » 21 svi 2010 17:30

jel zna netko uopce koji su kriteriji pri odabiru gostiju za neku emisiju?
ja ih znam bar 5 koji su jucer mogli tamo sjediti umjesto ovih.

al ocito su i njihove izgubljene rasprave imale ucinka... http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187
:pivo:

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la corbis » 21 svi 2010 18:21

pihach je napisao/la:jel zna netko uopce koji su kriteriji pri odabiru gostiju za neku emisiju?
ja ih znam bar 5 koji su jucer mogli tamo sjediti umjesto ovih.
Pa novinari se dogovore na kolegiju, a urednik obično predlaže ili donosi konačnu odluku. Ponekad postoji i preporuka od nekih suradnika ili bivših gostiju. Dakle, Hloverka je izabrala goste.

Da sam ja Hloverka, ja bih svakako pozvao Franka i Sanju (budući da su od svih "naših" u ponudi jedini dovoljno politični), zatim nekog iz HDZ-a koji iz poznatih razloga ne bi došao (moj prvi izbor bi bila Marija Pejčinović Burić, koja je jedna od rijetkih koja nije talibanka i koja je LGBT pitanjima pristupala sa stanovišta ljudskih prava, ujedno i jedina HDZ-ovka koja je ikada javno izrekla stav o LGBT pravima), prije bih Mirelu Holy iz SDPa nego Lučina, zatim Pravobraniteljicu za ravnopravnost spolova ili predstojnika Vladinog urda za ljudska prava, može i Šola, što da ne, iako bih od "uglednih konzervativaca" radije htio tamo vidjeti nekog sekularca, recimo Ninu Raspudića, te nekog kompetentnog sociologa da raspravlja o homofobiji (što je, jel, trebala bit tema) i još jednog politologa koji će objašnjavati zašto je bitno, odnosno nebitno, da osnove diskriminacije stoje u ustavu.

A sad reci svojih pet? :dada:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la pihach » 21 svi 2010 19:19

stulhofer ili perasovic, netko iz hdz-a al trenutno mi nitko kompetentan ne pada na pamet, iz sdp-a isto holy prije neg lucin, ali ni ona mi nije nesto sad, hmm... mozda prije opacicku s obzirom da je tik uz rame milanovicu, onda dotu, jurasicu ili nekoga iz iskoraka (ili bilo koje druge gay udruge), a kao secer na kraju javljanje onog gospickog suca kojemu je silovanje rukovanje :)
i da vidis raspravu.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Zita » 21 svi 2010 20:16

danas su dvije babuskare na mom poslu odlucile pricati o tom otvorenom i tim pederima te je njihovo glediste iduce:
prva: kako su samo bili agresivni, pa neznam zasto, oni bi brak, oni bi djecu, pa to ne moze
druga: ja nemam nista protiv toga sto rade u svoja 4 zida al brak i posvajanje djece nece i ne mogu dobiti. a agresivnost, pa da al vjerojatno se osjecaju ugrozenima. to jednostavno nije normalno

popizdila sam :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa:
ko za neki k** sam obukla majicu od Lori sa onom rozom ovcom, sto doista nikada ne radim i grizla sam si jezik da im ne kazem kako su glupe jadne zatucane i corave fukse sto ne kuze da sam lezbijka jer izgledom mogu biti veca lezba samo ako si na leda stavim neonski znak od pol metra. AL ne-ja sam za njih hetero i one mi traze muskarca. :o. Koje glupace.

dakle-ustav te temeljna ljudska prava uopce nisu "prosla" u glave prosjecnih heterica vec se sve okrenulo prigodno u svetinju braka i djecicu (koju cemo valjda svi redom silovati)

da bude stvar apsurdnija u toj sobici od 15tak kvadrata, gdje imamo pauzu i gdje redovno slusam idiotarije koza sa VSS, stoje ne jedan, ne dva vec cetiri (4) kriza, 3 slike djevice marije te velika slika nekog pitajboga sveca
one su sve pobozne katolkinje koje pjevaju u zboru, svake nedjelje idu u crkvu te "vole bliznjeg svoga...na svoj osebujan nacin tj. ako bliznji nije pedercina, crncuga, bosancuga, hercegovcina ili lezbaca). ne. nisam izmislila te nazive vec su to njihove rijeci.
One kao te iste katolkinje, koje prate bozje zapovjedi prostace vise od mene, konstantno pricaju o sexu, sto mi je degutantno obzirom da imaju 6 banki al okej nisam kikic da se zavaravam misleci kako ljudi godinama postaju aseksualna bica, i jednostavno mi se okrece zeludac od vulgaris katolika
Sa nevjerojatnom lakocom i smijeskom pricaju o sveceniku iz obliznje crkve, kako je dao divnu propovjed, al znaju one sa kim se sve on sevi i ko su mu djeca i to je sve okej. On im je drag. On ima penis i sevi zene. Uz to daje divne propovjedi.
i sve je okej-osim pedera i lezbijki
licemjerne ovce (u punom smislu rijeci)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la tamara3 » 21 svi 2010 20:55


Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Zita » 21 svi 2010 21:01

dobro. borba jos traje i nema predaje

za 50 godina bit ce lezbijki i gayeva koji ce sanjati i tome da su zivjeli u ova vremena te se borili za promjene!
ne sumnjam kako ce nasa prava doci na svoje
milom ili silom
Measure of a woman is her sense of humor

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la corbis » 22 svi 2010 05:12

super mi je portal u zadnje vrijeme, baš je angažiran. :kiss5:

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Pi » 22 svi 2010 08:15

Khm. Nekoliko stvari, samo za budućnost. Inače, ne prigovaram na rečeno, ni na goste, ni na koncept emisije i sl., samo bi mi bilo puno draže da su bili Franko i Sanja bolji.

Opet, nije neka velika zamjerka, niti mi smeta, samo za budućnost.

Ima tih nekoliko grešaka i nekoliko trikova koji se mogu i moraju upotrijebiti u ovakvim situacijama:

1) Ograničiti komešanje i gestikulacije - npr. Franko se toliko uznemirio kad je prvi put govorio u onoj stolici da mi se činilo da ga je nesigurniji nego ja kad prolazim pored Vimpija, što je prilično loše. Gestikulacije i bilo kakvi pokreti moraju služiti isključivo naglašavanju rečenog. Jedan pokret svakih 5 sekundi je i previše.
2) Ograničiti se na tri, unaprijed smišljene, jednostavne rečenice (cilja) i ponavljati ih, neproširene (možda samo u sličnim varijantama) tijekom cijele emisije. Među ostalim. Ali maksimalno tri stvari treba postaviti kao cilj, i usredotočiti se na njih, dok svima ne uđu u uho.
3) Te rečenice moraju biti konstruirane tako da ih dijete u drugom razredu osnovne škole mora moći razumjeti. Kada se priprema koncept, mora se napisati tako da ga dijete razumije. Uvijek i bez iznimke. Razmišljati kao dijete znači ograničiti mogućnost greške u komunikaciji, i eliminirati podpitanja. Znači najveću moguću jasnoću. Kada se pripremam za bilo što, uvijek mi je u glavi "može li ovo dijete pogrešno shvatiti?" Najkorisnija stvar za prezentiranje stavova.
4) Odgovarati na pitanja voditelja direktno i koncizno, onda nastaviti dalje. Mislim da je u početku emisije Hloverka odmah postavila pitanje "a što su to interseksualne osobe" ili nešto tako - dobila je dvominutni odgovor bez odgovora. Uvijek držati na umu na koji se argument ili pitanje odgovara.
5) Uvijek pripremiti čvrste i pouzdane statističke podatke i držati ih se kao pijan plota. Npr. kada je onaj trabunjao o dugoročnosti veza, i "katastrofi" posvajanja djece (što se i moglo pretpostaviti da hoće), ja bih odmah izvukla na ekran najjednostavnije i najljepše prikazane studije s MIT-a, ako se dobro prisjećam, koje kažu da je za dijete najvažniji socioekonomski položaj roditelja i stabilnost veze u prve 3 godine života, ne i rasa, dob, spol, ili "konfiguracija" veze roditelja. Točnije, usredotočiti se na demoliranje tuđih loše potkrijepljenih statističkih podataka jačim i bolje citiranim statističkim podacima. Ovako ispada da je taj čovjek imao kredibilnije statističke podatke, samo zato što je imao neke. Oslanjanje na brojke je nepobjedivo.

Posljednje, ne i najmanje važno - tanka je razlika između strasti i agresivnosti. Zato svi oni koji se ne slažu percipiraju ovaj nastup kao agresivan. Nikada govoriti prebrzo i pokušati zgurati previše toga u jednu ili dvije rečenice ili minute. Govoriti normalnim tonom, normalnom brzinom, uz naglašavanje pojedinih riječi i prizvuk, vjerovali ili ne - nježnosti i susosjećanja prema sugovorniku koji stajalište ne razumije. Ponašati se prema sugovorniku kao prema djetetu, samo bez patronizacije (a to se postiže normalnim tonom). Možda zvuči čudno, ali, ne ostavlja sugovorniku prostor za kontranapad, i ako napada, on ispada agresivan.

Inače, ne komentiram i ne miješam se u ovakve stvari, ne znam mnogo o LGBT stvarima, no znam ponešto o govorništvu i argumentiranom raspravljanju, i bilo bi mi drago vidjeti da to netko nauči kada ide u emisije.

Opet, ne prigovaram na rečeno, samo se nadam da će oni koji su nastupali uzeti u obzir metode. Vrlo su korisne :)

I da,
hvala onima koji se usude eksponirati.

Edit: P.S. Vidim da je netko spomenuo Nina Raspudića. Taj čovjek je magistrirao sve ovo gore što navedoh, njega uvijek valja imati. Izuzetno ga cijenim.
Whatever makes you happy
Whatever you want

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la corbis » 22 svi 2010 08:53

Vidim da redovno pratite i osvježavate sadržaje oko ustavnih promjena.

Evo, ovo većina medija nije stavila u prvi plan, no SDP (još?) nije odustao od "seksualne orijentacije" u Ustavu, članak 14.

Milanović bi htio razgovarati i o tome da se u Ustav unese zabrana diskriminacije na osnovi spolne orijentacije. Kosor je odgovorila da je to već riješeno u Zakonu o zabrani diskriminacijem, ali i da se o tom pitanju još može razgovarati.


http://hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews ... 3cc673820f

Isto tako informirao sam se kod glasnogovornice SDP-a i pitao neke insajderske veze što s time, kažu da će učiniti sve da Milanović Kosorici to ne povuče iz ponude. Tako da će najvjerojatnije "seksualna orijentacija" doći do izglasavanja u Saboru, no vjerojatno HDZ neće to podržati i stvar će propasti. SDP se ipak više boji, barem se to meni čini, da ne ispadne da su dobili fiksnu kvotu dijaspore u zamjenu za pedere i lezbijke.

Inače, Zagreb Pride je objavio svoj stav oko ustavnih promjena (koji je različit od Kontre i Iskoraka, budući da su oni "kompromisno" predložili samo seksualnu orijentaciju u članak 14., dok Zagreb Pride traži da se zadovolji postignuti standard iz Zakona o suzbijanju diskriminacije):

http://www.zagreb-pride.net/web/index.p ... 75&lang=hr


Ja bih naime, umjesto freakshowa s talibanima, radije gledao zdravu polemiku između Dote i Juras, između Dote i Juras s jedne strane i Lučina s druge, te me skroz zanima što bi i kako bi se HDZ u svemu ponašao.

I još nešto, ovo prvi puta da je HRT emitirao spot neke LGBT organizacije od kada je odbio spot Ljubav je ljuba od LORI-ca, koji je jedino u znak protesta jednom prikazao Aca Stanković. Ovaj put HRT je samoinicijativno pitao smiju li pustiti Fuck you spot. :srce:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la pihach » 22 svi 2010 11:30

kad smo kod stankija, nadam se da ce uskoro posvetiti jednu emisiju ovoj temi.
pretpostavljam da ima to u pripremi uoci prajda, al bilo bi dobro da sad jednu obavi zbog ustava i onda uoci prajda (ili nakon), pozove bolje goste i provocira :)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Bash » 22 svi 2010 12:17

Evo baš pogledala, naživcirala se :D Lako je bit general posli bitke pa ću samo kratko reć da je Dota za moj ukus preagresivan jer konstantno upada u riječ i time dozvoljava da ga oni debili sa zatucanim stavovima uče pristojnom ponašanju. Samo nek to pinku korigira i sve pet.
Fascinirao me onaj lik iz Osijeka i njegova usporedba da homoseksualci progone homofobe kao Hitler židove :D jooooj kako mi je bilo žao šta niko nije to komentirao

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la komad kruha » 22 svi 2010 14:13

bravo i veliko hvala svima koji imaju hrabrosti javno istupati i braniti prava LGBTIQ osoba.
kaj te hiče?

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la zelena žabica » 22 svi 2010 22:04

majka me je nazvala i rekla da okrenem na prvi program...
hvala majko.... :)))

e sad, o jurasici se može puno toga reći, činjenica ostaje - jedina koja će istupiti javno i reći da je lezba - izuzev mime... Mima legendooo...


prema tome - ovo komentiranje preko foruma kakva je bila je totalno debilno.... ne slažemo se po svim pitanjima, i inače sam izuzetno kritična prema svima, međutim... sanja, svaka ti čast. imaš jajnike do plafona....

odmjerena, čak i smirena....
dota - strastveni čovjek, ali u ovakvim emisijama upravo je ključ biti toliko smiren i onom idiotu iz grozda popiti krv na slamčicu...

još jednom, jurasice, respect....

dota - uči od tete sanje....... :pardon:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la call_me » 22 svi 2010 22:32

ne radi se o kritikama, nego o konstruktivnim sugestijama kako da budu sto bolji.
jurasica ima dobre argumente, relativno jednostavne ali je njen nastup koma. franko previse komplicira za TV emisiju za prosjecne hrvate koje ne kuze temu. make it simple man!
u potpunosti se slazem s nacinom kako nastupati koji je predlozila sul. (bozemiprosti, ovo je valjda jedina tema koja nas ujedinjuje :) )
potpuno je, ali potpuno nevjerojatno da Ustav ne sadrzi jednu od stavki ljudskih prava. kosorica bi kao kakti pravnica trebala znati da temeljno ljudsko pravo MORA biti u Ustavu, bez obzira na razradu u drugim zakonima.
pazi, oni se dogovaraju hoce li nesto isto kao boja koze, rasa, spol stajati u Ustavu ili ne. blagi boze :aaaa:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la komad kruha » 23 svi 2010 11:27

pogledala sam cijelu emisiju, hvala za link.


ima jedan trenutak, bio mi je totalno komičan, kada se Hrenovka obrušava na Lučina, a on se povuče kao puž u kućicu :D. i bilo mi je komično kada su se svi derali u isto vrijeme!


nevjerojatno je da se 2010. raspravlja o tome što su osnovna ljudska prava i imaju li ih svi ljudi. to je prestrašno, prestrašno, prestrašno.


svaka čast sanji i franku, odlično su se držali. naravno da imaju na čemu poraditi, ali ono najvažnije: čvrsta, nepokolebljiva vjera u jednakost sviju nas, je tu. ostalo će doći s vremenom :) bravo!
kaj te hiče?

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la odiseya » 24 svi 2010 01:50

zita je napisao/la:danas su dvije babuskare na mom poslu odlucile pricati o tom otvorenom i tim pederima te je njihovo glediste iduce:
prva: kako su samo bili agresivni, pa neznam zasto, oni bi brak, oni bi djecu, pa to ne moze
druga: ja nemam nista protiv toga sto rade u svoja 4 zida al brak i posvajanje djece nece i ne mogu dobiti. a agresivnost, pa da al vjerojatno se osjecaju ugrozenima. to jednostavno nije normalno
U tome i jest problem, veliki broj ljudi ce za sebe reci kako nisu homofobi i kako su tolerantni, ali....uvijek postoji to "ali" i najcesci je nastavak "neka to rade u svoja 4 zida".
Pederi i lezbijke su ok dok im se smije u humoristicnim serijama gdje su prikazani kroz stereotipe (example Will&Grace), ali cim se zagrebe povrsina od tolerancije nema ni "T"...jer u redu je da pederi gestikuliraju rukicama i drame oko odjece i u redu je sto su lezbijke prikazane kao vozachice kamiona - to je zabavno, ali neka se ni slucajno ne ljube u javnosti jer ce "normalnim" ljudima pozliti.
Taj tip ljudi i "tolerancije" je primjer za udzbenike iz licemjerstva. :fuj:

Sto se emisije tice...da, moglo je i bolje, ali korak po korak...ovo je pocetak, pocelo se razgovarati o tome, lezbijke i pederi napokon dobivaju lica, a nisu tamo negdje daleko kao egzoticne zivotinje.
S te strane je emisija ispunila svrhu i svaka cast ljudima koji su dosli u tu emisiju i otvoreno u "Otvorenom" :) progovorili o sebi i zajednici koju zastupaju.
Sa trikovima retorike i javnog nastupa se nitko ne radja...to su stvari koje se uce i svako ovakvo iskustvo je vjerujem i vise nego dobrodoslo Doti i Jurasici (ili onima koji ce u buducnosti progovoriti i naci se u slicnim situacijama).

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Pi » 24 svi 2010 11:52

call_me je napisao/la: u potpunosti se slazem s nacinom kako nastupati koji je predlozila sul. (bozemiprosti, ovo je valjda jedina tema koja nas ujedinjuje :) )
:haha:

Takvo mišljenje dolazi od toga što ja preskačem apsolutno sve teme u kojima se slažem sa svima :D Točnije, od 4039 tema, slažem se s vama svima u njih bar 4029. Eto vidiš :haha:

[Ban prevention]: Slažem se sa svime rečenim.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: Otvoreno sa Hloverkom Novak Srzić i gay prava!

Post Postao/la Shanti » 24 svi 2010 22:15

sul., odličan post ! točno znam o čemu govoriš.

inače, franku, sanji i apsolutno svima koji na bilo koji način istupaju u borbi za ljudska prava i koji se moraju često suočavati sa (uglavnom agresivnim) oponentima - knjiga VERBALNA SAMOOBRANA Kosjenke Muk, a po mogućnosti i ISTOIMENI TEČAJ/RADIONICA kod istoimene tete !!! :)

živjeli mi dragi moji :duga:

sinergija u gay zajednici je definitivno ove godine puuuno jača. dešava se neki bitan pomak, u ljudskim glavama i srcima, osjećam to. ne samo gay glavama i srcima, već i onim heteroseksualnim. ...for the times, they are a-changing... :mjuza: ( želim jednom izvesti ovu stvar na prajdu :duga: hihihi )
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Odgovorite