traže se volonterke/i za kampanju "Nismo homofobični, a

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Kontra
Postovi: 63
Pridružen/a: 02 sij 2007 14:44

traže se volonterke/i za kampanju "Nismo homofobični, a

Post Postao/la Kontra » 25 tra 2007 10:12

POZIV VOLONTERIMA/VOLONTERKAMA ZA UKLJUČIVANJE U

KAMPANJU

«NISMO HOMOFOBIČNI, ALI...»


Dok se u Hrvatskom saboru rasprave vode oko muha i slonova, istospolni parovi izloženi su diskriminaciji u svakodnevnom životu. Izjave saborskih zastupnika koje započinju s već svima nam poznatim “Nismo homofobični, ali...” završavaju s negiranjem problema s kojima se susreću istospolni parovi i uskraćivanjem temeljnih ljudskih prava seksualnim manjinama.

Kako bi se ukazalo na diskriminaciju i potaklo građane i građanke Republike Hrvatske da preispitaju vlastitu homofobičnost Pravni tim Iskoraka i Kontre provodi javnu kampanju u sklopu koje će tijekom svibnja organizirati postavljanje reklamnih plakata i dijeljenje letaka u Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku.

Pozivamo sve zainteresirane da se volonterski priključe akcijama dijeljenja letaka i prezentacije kampanje «NISMO HOMOFOBIČNI, ALI...»!!!!

Zajedno ćemo dijeliti reklamne letke kampanje građanima i građankama, a reklamni leci su ujedno i testovi razine homogobije i netolerancije prema LGBT osobama.

Aktivnosti će se odvijati prema slijedećem rasporedu:
03. svibnja 2007. u Zagrebu
10. svibnja u 2007. u Rijeci
16. svibnja 2007. u Splitu
22. svibnja 2007. u Osijeku

Točno mjesti i vrijeme aktivnosti u svakom gradu ćemo naknadno dogovoriti.


Zainteresirani volonteri i volonterke mogu se javiti na broj mobitela 091 16 80 668 ili na mail sanja_kontra@yahoo.co.uk

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 25 tra 2007 13:53

a ja bih, kužiš samo to je čisti out, apsolutni... ako vam letke treba printat, slagat na hrpice, špricat cijanidom, to mogu...ali ne mogu da ga jebeš šetat po trgu s njima.
sorry
:)
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 25 tra 2007 14:18

weirdo je napisao/la:a ja bih, kužiš samo to je čisti out, apsolutni... ako vam letke treba printat, slagat na hrpice, špricat cijanidom, to mogu...ali ne mogu da ga jebeš šetat po trgu s njima.
sorry
:)
tak je.......zato i ja ne bih. A kaj veliš da se zamijenimo npr. sa curama iz rijeke. Napravimo neki izletićć tam i usput obavimo aktivistički dio. Meni to zvuči nekak super.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 26 tra 2007 13:08

a sto je sa zadrom?
:(

Avatar
coldcat
Postovi: 311
Pridružen/a: 25 pro 2006 20:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Ri

Post Postao/la coldcat » 27 tra 2007 18:39

nimfomanka je napisao/la:
weirdo je napisao/la:a ja bih, kužiš samo to je čisti out, apsolutni... ako vam letke treba printat, slagat na hrpice, špricat cijanidom, to mogu...ali ne mogu da ga jebeš šetat po trgu s njima.
sorry
:)
tak je.......zato i ja ne bih. A kaj veliš da se zamijenimo npr. sa curama iz rijeke. Napravimo neki izletićć tam i usput obavimo aktivistički dio. Meni to zvuči nekak super.
a ja da dođem u zg
može
it`s a deal!

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 28 tra 2007 12:48

coldcat je napisao/la:
nimfomanka je napisao/la:
weirdo je napisao/la:a ja bih, kužiš samo to je čisti out, apsolutni... ako vam letke treba printat, slagat na hrpice, špricat cijanidom, to mogu...ali ne mogu da ga jebeš šetat po trgu s njima.
sorry
:)
tak je.......zato i ja ne bih. A kaj veliš da se zamijenimo npr. sa curama iz rijeke. Napravimo neki izletićć tam i usput obavimo aktivistički dio. Meni to zvuči nekak super.
a ja da dođem u zg
može
it`s a deal!
pa da...... Kužiš, meni ne bi bio bed po korzu ići i derati se ja sam lezba. Iako, znam ljude i u rijeci.....

Kontra
Postovi: 63
Pridružen/a: 02 sij 2007 14:44

promjena termina...

Post Postao/la Kontra » 30 tra 2007 18:47

Kampanja Pravnog tima Kontre i Iskoraka - "Nismo homofobični, ali..."
Dok se u Hrvatskom saboru rasprave vode oko muha i slonova, istospolni parovi izloženi su diskriminaciji u svakodnevnom životu. Izjave saborskih zastupnika/ca koje započinju s već svima poznatim "Nismo homofobični, ali..." završavaju negiranjem problema s kojima se susreću istospolni parovi i uskraćivanjem temeljnih ljudskih prava seksualnim manjinama. Kako bi se ukazalo na diskriminaciju i potaklo građane i građanke Republike Hrvatske da preispitaju vlastitu homofobičnost Pravni tim Iskoraka i Kontre provodi javnu kampanju u sklopu koje će tijekom svibnja organizirati postavljanje reklamnih plakata i dijeljenje letaka u Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku.
Aktivnosti kampanje započele su 27. travnja 2007. postavljanjem reklamnih plakata u Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku i dijeljenjem promotivnih letaka ispred Hrvatskog sabora.

Aktivisti/ce Pravnog su ispred zgrade Hrvatskog sabora razgovarale/i sa zastupnicima te im dale/i na rješavanje test homofobije. Prva anketirana zastupnica, Božica Šolić (HDZ), napomenula je da se 90% hrvatskih građana izrazilo kao rimokatolici i da ne može jedna manjina silovati većinu. Zastupnik Slaven Letica (NZ) podržava kampanju i podržao bi i zakon koji bi proširio opseg prava istospolnih parova, osobito pravo na naslijeđivanje, pravo na stjecanje državljanstva, prava iz zdravstvenog i mirovinskog osiguranja, prava iz kaznenog i prekršajnog postupka. Zastupnik Nenad Stazić (SDP) iskazao je da je za proširenje opsega prava istospolnih parova. S njime se slaže i zastupnik Zlatko Kramarić (HSLS) koji je protiv diskriminacije i podržao bi takav zakon. I zastupnik Željko Pavlic (MGS) izražava podršku takvom zakonskom uređenju smatrajući da to predstavlja sferu osobnih izbora koje treba poštivati. Zastupnik Pejo Trgovčević (HSP) komentirao je kako će se pozanimati za ovu tematiku iz razloga što je član saborskog Odbora za «te stvari», a upitan o tome kakve su to stvari, odgovorio je «ljudska prava». Zastupnik Andrija Hebrang (HDZ) rukovao se s aktivisticom Sanjom Juras, zahvalio se na testu i rekao da će ga pročitati.

Veliki plakati postavljeni su na četiri lokacije u Zagrebu i to Grahorovoj ulici, Đorđićevoj ulici, Držićevoj ulici (preko puta autobusnog kolodvora) te u Novoj Branimirovoj ulici.

U ostalim gradovima su postavljena po dva plakata i to u Krešimirovoj ulici u Rijeci i Riječkoj obilaznici, zatim u Osijeku u Strossmayerovoj i Trpimirovoj ulici te u Splitu u Vukovarskoj i Velebitskoj ulici.

Reklamni leci koji su ujedno i testovi razine homofobije i netolerancije prema lezbijkama, gejevima i biseksualnim osobama dijelit će se prema slijedećem rasporedu:

03. svibnja 2007. u Zagrebu
10. svibnja u 2007. u Rijeci
14. svibnja 2007. u Splitu
22. svibnja 2007. u Osijeku


U Zagrebu će se leci dijeliti na Trgu bana Josipa Jelačića od 10:00 do 12:00 sati. U drugim gradovima vrijeme i mjesto biti će određeni naknadno.

olympia
Postovi: 42
Pridružen/a: 01 svi 2006 11:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la olympia » 24 svi 2007 00:24

ja nist od toga nisam vidila. da nije bilo u novinama da je neki pop napao pedere koji dijele letke, ne bih ni znala da je neka action u tijeku.
marketing, marketing.... :cool:

Odgovorite