Referendum će se održati 1. prosinca!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Ryu
Postovi: 262
Pridružen/a: 17 svi 2009 16:08
Spol/rod: muško
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Ryu » 15 stu 2013 01:24

slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Andain » 15 stu 2013 08:51

ariadne je napisao/la: Jesu oni to obrisali dupe sa 47 milijuna kuna? :lol:
Boli njih neka stvar, oni žele isključivo demonstrirati moć i osvetiti se za zdravstveni odgoj, a moguće i čirilicu u Vu i sl. fore i pokazati ''crvenima'', ovim putem preko gay-eva, tko doista drži kontrolu u zemlji, koja im je naočigled počela izmicati. Nikako da prežale 90-e.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Fuga » 15 stu 2013 14:12


Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Fuga » 15 stu 2013 18:44

Škaričić-Ilčić o referendumu o braku: Ustavni blitzkrieg ili odbrana temeljnih vrijednosti

Ilčić: Radi se o temeljnim vrednostima većine naroda. Pazite, ima u Hrvatskoj ljudi, ili manjine ljudi, koji su recimo pedofili. Dakle, to je činjenica, oni realno postoje....

RSE: To vam je poređenje koje prelazi na liniju na kojoj ga možemo okarakterisati kao govor mržnje. Porediti homoseksualce sa pedofilima je u najmanju ruku neukusno.

Ilčić: Ne. Ja nisam pomenuo homoseksualce. Ja samo govorim o shvaćanju demokracije i Ustava. Ustav je temeljni akt u kome su pohranjene i definirane temeljne vrednoste jednog naroda. Kada me pitate da li je, ako je to tako prihvaćeno u hrvatskom narodu, da li je to potrebno napisati u Ustavu, onda bi po tome Ustav bio nepotreban ...


...

RSE: Voleo bih da mi u jednoj rečenici odgovorite. Ljudska prava su prava koja se uostalom stiču rođenjem. Zašto pravo na brak tretirati kao vrednost, a ne kao pravo?

Ilčić: Pa, to sam već govorio. Znači, pazite, nije samo svako ljudsko pravo pravo od rođenja. Vi se sad možete uvrediti, ali postoje ljudi koji na primer smatraju da tri osobe mogu sklopiti brak. I to je tendencija. Sad, zašto njima ne omogućiti da sklapaju brak – zato jer je brak nešto što čini građana, nešto posebno. Nešto što je vezano za dvije osobe suprotnog spola i mislim da se na taj način to potpuno demokratski to može izvesti.




I tako u nedogled. :puke:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la slapa » 16 stu 2013 09:23

slika

tako sam ponosna na svoj grad ovih dana. :touched:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Popeye » 16 stu 2013 14:19

nema iznenađenja kako će glasati rijeka i istra. no, zna se i kako će glasati dalmacija i slavonija.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la tamara3 » 16 stu 2013 17:08

http://www.crol.hr/portal/vijesti/hrvat ... stima.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Komunikacijsku savjetnicu Aleksandru Kolarić zamolili smo da komentira neverbalnu i verbalnu komunikaciju gospođe Markić i poruke koje ona šalje u javnost. "Sadržaj njezinih riječi i ono što ona govori je jako kontrolirano. Gospođa Markić izuzetno pazi na ono što govori. Tu je vidljiv strahoviti stupanj kontrole", ispričala je Kolarić za crol.hr.
"Kod neverbalne komunikacije, međutim, izlaze njezine prave emocije. To je smijanje na neadekvatnim mjestima, grčeviti nastup, plitko disanje i to svi stručnjaci mogu potvrditi. Isto tako, vidljiv je cijeli niz emocija koji se skriva iza njezinih riječi", nastavila je stručno komentirati Kolarić.


:)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Popeye » 16 stu 2013 20:24

riječi ne mogu opisati koliko će mi biti smor odvući se 1.12. na glasanje. ali idem. arghhhh!

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Bash » 19 stu 2013 14:32

Bila sam upisat se u privremeni registar i jebeno je deprimirajuć broj nadobudnih 'za' :brainless:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Fuga » 19 stu 2013 14:49


Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la tamara3 » 19 stu 2013 14:53

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... nteri.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kreće kampanja 'Građani glasaju protiv', traže se volonteri

Kako bi potaknule što više građana da iziđu na referendum i glasaju protiv predložene izmjene Ustava, brojne udruge koje se godinama bave zaštitom i promicanjem različitih segmenata ljudskih prava udružuju se u kampanju pod nazivom "Građani glasaju protiv!".

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la ariadne » 19 stu 2013 17:52

Bash je napisao/la:Bila sam upisat se u privremeni registar i jebeno je deprimirajuć broj nadobudnih 'za' :brainless:
Možda si naletjela u pogrešno vrijeme, kod mene je danas popodne bilo suprotno. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la slapa » 19 stu 2013 19:52

^
a možda i živi u krivom kvartu. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la ariadne » 19 stu 2013 20:09

I u krivom gradu. Državi. Na krivom planetu? Priznaj, Bash, odakle si pala? :sinister: :D
Preventivno krivim šlapu ako završim u offu. Opet. :shinner:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Bash » 19 stu 2013 23:03

awww nikad ne bi rekla da ćete mi sprdanjem vratit optimizam :* prijavila se na črnomercu, nisam otamo, ali bilo usput. uz hrpu bogobojaznih djevojaka bilo i par zaposlenika Crkve.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la tamara3 » 20 stu 2013 14:09

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... izvui.html" onclick="window.open(this.href);return false;

'Glasujte protiv, jer ako oni pobijede, ugurat će nas u grob iz kojeg se dugo nećemo izvući'

Konferencijom za novinare u zagrebačkom Oktogonu službeno je otpočela kampanja "Građani glasaju protiv!" koja okuplja 38 nevladinih udruga te građana i javnih osoba među kojima su televizijska voditeljica Daniela Trbović, glumica Barbara Nola, redatelj Vinko Brešan, prva hrvatska zviždačica Ankica Lepej i mnogi drugi.

Avatar
didi0gisele
Postovi: 560
Pridružen/a: 04 ruj 2007 12:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Lost and never to be found..

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la didi0gisele » 21 stu 2013 14:11

Fundraising tulum za potrebe kampanje "Glasaj protiv"

Inicijativa "Građani glasaju protiv" poziva u petak, 22. studenog, u kino Mosor na fundraising tulum za potrebe kampanje "Glasaj protiv". Skupiti ćemo više novca od Opusa Dei te se istovremeno dobro zabaviti, najavljuju. .Na programu:

- Talk show "Zašto sam protiv?" - Daniela Trbović s gostima iz inicijative, te Mimom Simić, Zoranom Šprajcom i Damirom Markovinom razgovara o nadolazećem referendumom
- Marina Orsag - Stand up prigodne tematike
- Koncert grupa Baden-Baden i Gilbert
- Leteće gošće iznenađenja!

Ulaz je besplatan. No to ne znači da nam ne treba pomoć za organiziranje masovne kampanje PROTIV. Pomoći možete donacijom (preporučeno 20kn) ili kupnjom naših promotivnih materijala.

Za sve koji nam se ne mogu pridružiti, pomoći možete i donacijom financijskih sredstava putem žiro računa otvorenog isključivo u svrhu ove kampanje, kao podračuna Centra za mirovne studije. Radi osiguranja potpune transparentnosti financiranja, u financijskom izvještaju o provedbi kampanje bit će objavljeni svi podaci o donacijama. Anonimne donacije uplatiti će se za podršku nezbrinutoj djeci Hrvatske.

Podaci o računu za uplatu:

PRIMATELJ: Centar za mirovne studije, Selska cesta 112a, 10 000 Zagreb
IBAN: HR8623300031551501806
MODEL I POZIV NA BROJ: 00 1-12-2013
ŠIFRA NAMJENE: CHAR
SVRHA PLAĆANJA: donacija za akciju - Građani glasaju protiv

Više o izvođačima:

Marina Orsag, najiskusnija stand up komičarka na Balkanu, u svojoj osmogodišnjoj karijeri za sobom ima preko 1300 odrađenih nastupa u kojima je razveseljavala i publiku i sebe samu uživajući u svakom smijehu publike. Nikad nemre bit na mjestu, stalno su joj crvi u guzici, tako da joj je guza vidla puta. Nada se da će tako biti zauvijek i da neće izgubiti dijete u duši, sazrijevajući svakim danom sve više u glavi.

Baden-Baden je vokalno-instrumentalni kolektiv koji balansira između garažnog bludila, electropopa i destruktivnog industriala te brojnih termalnih izvora, zbog čega je sastav već za vrijeme Rimljana bio poznato lječilište morala. Sa samo nekoliko koncerata uspjeli su podići priličnu prašinu, kako među verziranim pratiteljima scene, tako i među populacijom šareno odjevenih mladih djevojaka i muškaraca.

Gilbert Sabljo svira bubnjeve, gitaru i pjeva. Zadnjih godina igra se kantautorice. Voli ljeto, pse i Nutellu. Šimunić godinama svira bas u zagrebačkom bendu Nan deSKA. Voli gitare, bicikle i čokoladu. Riđički do 2012. svira bubnjeve i pjeva u Luftu.Glumi u kazalištu i nizu domaćih televizijskih serija. Voli planetu, burek i maženja uz suze i kamin. Gilberta su rodili tik pred Apokalipsu i smatraju da će biti jedini bend u novom poretku.
When for the last time you close your mouth, your words and soul will belong to the world of no place no time.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Popeye » 21 stu 2013 22:29

samo želim da sve prođe. hvala bogu da ovaj mjesec ima 30 dana.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Ameli » 21 stu 2013 22:30

Mislim da ste sve već pročešljali
nakon nedjeljne mise na referendum i tak..
S obzirom da prikupljaju potpisa za još jedan referendum
a osobno me se dotikavaju oba, ..
protiv, u duginim bojama, pisano na oba pisma.

:happycry:

Gost

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Gost » 22 stu 2013 10:25

Popeye je napisao/la:samo želim da sve prođe. hvala bogu da ovaj mjesec ima 30 dana.
potpisuyem

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la tamara3 » 22 stu 2013 11:41

Ja ću si nekako dopustiti tračak optimizma, nekako si razmišljam da možda ima nade da to ne prođe, javnost se žestoko mobilizirala i sve više ljudi je protiv. Kaj vi mislite :kokice:?

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la omnia » 22 stu 2013 11:50

Ispočetka sam mislila da će referendum proći, i to s velikom razlikom u broju glasova, ali sve više mladih ljudi je protiv i to mi je jako drago.

Unatoč tome, mislim da će uimeobiteljaši dobiti svoje, s malom razlikom.

No, pozitvna je strana što ljudi govore i raspravljaju o gay pravima i gayevima općenito.

A i Markićka si je stvorila mnogo protivnika s onom izjavom o samohranim roditeljima.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Jadzia Dax » 22 stu 2013 20:00

Pun Zadar je UIO jumbo plakata :aaaargh: , muka mi je od njih i od ove prčvarnice iz koje sam potekla.
"Zaokružite ZA djecu, brak, obitelj" -s obzirom da se pitanje na referendumu ne odnosi ni na djecu, ni na obitelj već samo na brak, smiju li se oni tako "lažno" reklamirati?
Btw. odakle njima pare za jumbo plakate? Di su naši jumbo plakati?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la slapa » 22 stu 2013 20:05

u Rijeci ni jedan, osim ako koja crkva nema u onom staklenom ispred, mi krećemo svoje lijepiti ovih dana. nekad mi se čini ko da je ostatak ove države neki drugi kontinent...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Andain » 23 stu 2013 19:36

tamara3 je napisao/la: Kaj vi mislite :kokice:?
Mislim da bi se dobar dio tihe većine koja možda inače ne bi izašla na referendum mogao mobilizirati jer im je jednostavno puna kapa spike o tome i činjenice na što se lova troši. Što mi onda daje nadu da bi referendumsko pitanje moglo pasti.
Kako god, rezultati će biti super pokazatelj kako mindseta u Hrvata, tako i stvarnog utjecaja Crkve.

A ak im ovo prođe, onda stvarno ne znam što je slijedeće, proglašenje religijske države? :confused:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la tamara3 » 23 stu 2013 19:44

slika

U Hrvatskoj 2053. dolazi do prevrata: Hrvatska kršćansko-socijalna stranka pobjeđuje na izborima, a njezin lider Teo Torlak ubrzo ukida Sabor, potom i višestranačku demokraciju, postajući preko noći diktator neograničenih ovlasti. Prekidaju se odnosi s ostatkom Europe, osnivaju se zavodi za mentalnu higijenu, a buntovnici se genetskim inženjeringom pretvaraju u poslušnike. Za sve to vrijeme Crkva mudro šuti...
Brešanov intrigantan politički antiutopijski roman danas se doima još aktualnijim nego prije deset godina kad je prvi put objavljen.


http://bestseller.jutarnji.hr/drzava-bozja-2053/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la bašja » 23 stu 2013 20:24

tamara3 je napisao/la:Ja ću si nekako dopustiti tračak optimizma, nekako si razmišljam da možda ima nade da to ne prođe, javnost se žestoko mobilizirala i sve više ljudi je protiv. Kaj vi mislite :kokice:?
sjećam se kad su krenuli s prvim anketama i rekli da po njima 54% glasa za. moja je reakcija bila, wow, pa to i nije tako strašno :D a mislim da kampanja protiv promjene ustava definitivno radi dobar posao. Ipak, ne želim se zanositi, sumnjam da će se stvar preokrenuti. To bi bilo uistinu predivno, najbolje što bi se ovoj zemlji moglo dogoditi.

Nažalost, zna se da njihovi glasači nikada ne zakažu, a oni neodlučni će, bojim se, odlučiti ne izaći. Ta će nas činjenica pokopati.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Popeye » 24 stu 2013 11:12

volio bih da izgubimo s dvije trecine a ne tri cetvrtine. skroman :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Bash » 24 stu 2013 12:17

OMFG. Ako ovo nije govor mržnje, ne znam šta je. :wow:
http://dnevno.hr/vjera/vjera-i-kultura/ ... vinje.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Riječ je, dakako, o vrhuški, bolesnicima koji žele krojiti lice Zemlje, pa jadne i zavedene tim više možemo samo žaliti. Možda im ovo pomogne da shvate u kakvu su prljavu mrežu zla upali i donesu odluku da se svim snagama odupru nastranim nagnućim i narcisoidnosti kojom su zadojeni.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la ariadne » 24 stu 2013 12:38

:twitch: :twitch: :twitch:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Odgovorite