Referendum će se održati 1. prosinca!

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la gigiONlajna » 02 pro 2013 08:42

Moja mala obitelj glasala protiv. Istina, svatko iz svojih razloga. No kao da je bitno. Mamu živciraju obiteljaši i posebice gđa Markić (pol sata je lamnetirala kak ju ne voli), istina živcira ju i kćer lezba koja ju unesrećuje time što joj nije podarila unuke :D. Nasmijala sam joj se - u nekom trenutku velim kak imam neke kvrge ispod kože, a ona meni kako me to Bog kažanjava :love: (spomenula je i Sodomu i Gomoru). Ipak je glasala protiv, svađala se neki dan i sa šogorom koji je rekao da sve pedere i lezbe treba poslati na prvu crtu bojišnice (prvo sam se pitala kaj mi imamo neko otvorenu bojišnicu za koju ne znam no mama je objasnila da je mislio na frontu u Siriji) a njihove roditelje u bolnicu, objašnjavala mu da pederi i pedofili nisu isto, svađala se i ispred Crkve kad su joj na glas govorili da jedino ona nije potpisala (ah ti suptilni pritici, al ne znaju moju mamu :giggle:). Braco mislim da je glasal jer je za sekularnost države, sam mi je napomenul glasal bum protiv al i značajno naglasio ne zbog razloga kojeg Ti misliš.
Išla sam glasat ko da idem na misu. U 8 ujutro. NIsam ni sjela, u zraku sam zaokružila. Nisam ni pitanje pročitala. Samo sam okom tražila di je to protiv da ga divljački zaokružim. I idem staviti u kutijicu, a pored mene mlada dama (promatračica) baca pogled na lisitić kao da pokušava skužiti za kaj sam glasala. Odmah sam pomislila kako je ona iz drugog tabora (U Samoboru samo neki tabori :lol:). Nije bitno, al mi je zanimljiv moj tok misli, valjda pucam i na hladno.
Onda sam se vratila po mamu da ide i ona glasat. Nakon toga, smo prigodno otišle na groblje zapaliti sveće. U jedno trenutkuk hvatam se kak se molim ispred križa nešto vezano za moje lezbarenje. Prvo mi je bilo čudno kaj se molim, a onda i to ispred glavnog križa, a usput i razlog mi je bil neobičan. Osjetila sam se besramno.
Popodne sam još jednu frendicu pratila na glasanje. Oni s Vukovarom ispred birališta su čudna pojava, ko da prodaju cigarete. Prolazim a oni potiho "Vukovar, Vukovar". Kao oni na placu kaj dilaju cigarete. Koja glupa situacija. Kao da sam protiv Vukovara ak se ne potpišem. Neugodno. Htjela sam reć "Rijeka, Rijeka" jer je ispalo kao da se navija za neki klub/grad.
Pa nisam ni znala koliko tih štandova ima :nesocijalizirana:. Vidla sam ih na više mjesta.

PS....joj kad bi teček (mamin šogor) znal da sam mu hetero kćer otpelala u Global i da se u roku u 5 minuta ljubila sa ženom. Meno to nije nikad uspjelo. Ni nakon više sati :D. Ma nikad :D
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Fuga » 02 pro 2013 09:55

Ponosna sam na na Varaždin i Čakovec. Za taj sjeverni dio Hrvatske čak ljudi često misle da nije dio Hrvatske, slovenci ili mađari. I tu nije bilo nikakvog aktivizma, nema LGBT udruga ni niš. Jedino što se u posljednjih mjeseci o tome dosta raspravljalo na nekoj mikro razini (obitelj, prijatelji) i sve iz pozitivne perspektive, ljude se suočavali s argumentima i činjenicama. Tu je i političko zaleđe, taj kraj je poznati kao ljevičarski. :D
Toplo mi je pri srcu. :touched: Varaždin je trebao ostati glavni grad Hrvatske i to je to :D
Isto tako, ovi rezultati su super za distinkciju varaždinaca i zagorca, tudum ipak dela svoje.
Istra i Rijeka, to se i očekivalo.
I Japan i Indija su 100% protiv. :D Dok su Njemačka, Švicarska, Australija i Kanada priče za sebe.
Zadnja izmjena: Fuga, dana/u 02 pro 2013 09:57, ukupno mijenjano 1 put.

Aven

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Aven » 02 pro 2013 09:57

Jaska se zbilja pokazala. 77,60% ljudi za. slika

I onda mi netko veli da živim u sredini pogodnoj za outanje. Ma dajte, molim vas. *marina.lovrić*

Bravo za Istarsku i Primorsko-goransku županiju, a posebno za Varaždin i Čakovec. slika

A ovi naši tuđmanisti u Njemačkoj, Australiji, Švicarskoj, Kanadi... Strahota. Kanada me posebno šokirala (326 za, 25 protiv). WTF?
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 02 pro 2013 09:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la gigiONlajna » 02 pro 2013 09:58

di mogu pogledati kak je glasal Samobor. da vidim jesmo pobjedili Jasku :sinister:
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Aven

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Aven » 02 pro 2013 10:01

Možeš biti ponosna na Samobor. Zbilja. 59,65% za, 39,82% protiv.

S obzirom da smo samo preko brega, velika razlika.

http://www.izbori.hr/2013Referendum/rez ... ltati.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No dobro. Mislila sam da smo samo mama, brat, frendica i ja glasali protiv, a skupilo se sveukupno 1.297 ljudi. Nije to loše za nekakvu socijalnu mrežu. :D

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la gigiONlajna » 02 pro 2013 10:09

Mislila sam kak buju Samoborci još više glasali ZA. Više od Jaske.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Aven

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Aven » 02 pro 2013 10:13

Pa da. I mene je ugodno iznenadilo. Sveti Ivan Zelina i Jaska su jednaki.

Nije mi jasno gdje se u Žumberku našlo 41 ljudi koji su glasali protiv. :lol:


Btw, u jednoj Turskoj je 17 ljudi protiv, 10 za. I Bugarska > 13 protiv, 10 za.

Australija > 368 za, 31 protiv. :faint: Već ih vidim po onim hrvatskim domovima kako pjevaju domoljubne pjesme i ljube sliku Franje Tuđmana. :roll:

Gost

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Gost » 02 pro 2013 11:13

shizika je napisao/la:Evo mene...Ja znači mrzim ići na proteste, bilo kakva okupljanja. Danas sam otišla s 3 frendice oko 17h da glasamo PROTIV. Ja vam ne mogu opisati šta je to bilo u Mostaru. Cijela Hercegovina je izašla glasati, a u Mostaru se jedino moglo. U konzulatu je kaos ispao, znači nisu očekivali takav odaziv glasača, a da vidite ljudi koji su došli dati svoj ZA glas, ono zadrti ljudi koji pričaju OŠA, POŠA, DOŠA, SAŠA, IŠA, IĐE, MOREMO, jebu mater pederima, govor mržnje, diskriminacija, ma fuj. Međutim kako je ispala frka sa prijavama, papirima, kiša je počela padati i dosta ih je odustalo i otišlo, mi smo ostale do kraja. Uglavnom show smo napravile, ispizdile smo masu ljudi, da bi na kraju neki dečko od 30ak godina rekao daj pustite prvo ove 3-4 cure što su došle dati svoj glas PROTIV, pa ćemo onda mi. Časna sestra koja je stajala do nas pobjegla je glavom bez obzira.. : ))) divno mi je bilo provocirati ;)..drago mi je da sam ostala do kraja i dala svoj glas PROTIV. Iako je kiša padala, smrzla se i crkla od gladi, tek sam došla na red u 22h. nakon 5h kalvarije!

Jedino što mi je drago, majka i otac su me nazvali i pitali za koga ću glasati? Ja kažem pa ZA obitelj! :D Kaže majka GLASAJ PROTIV, a otac viče frendovi su ti PROTIV :D ;)
:lol: :lol: :lol: ovo me sinoc uspyelo nasmiyat do ludila :D
A sta rec i koyu posluku porati.
Nego cudno mi ye sto su ovi "nasi" u drzavama di vec postoyi gay brak zaokruzili za. Ne znam koyi im ye krc i sta im ye u glavi. A sto ye naygore obzirom da "ujoj" nece prikazat tko ih sve financira ne bi me cudilo da su ih oni nayvise i financirali. Tako nesto se dogadjalo i za vrijeme domovinskog rata. Kipim ali cu ostat i dalje pri sebi koliko ye to moguce i ne komentirat.
Klerikalni pokret 'U ime obitelji' stoga nije ništa promijenio, osim što je stvorio atmosferu podjele hrvatskih građana i građanki na „normalne“ i „nenormalne“ te potaknuo nevjerojatnu količinu netrpeljivosti i homofobije, a za sve to potrošeno je, prema procjenama stručnjaka, preko 50 milijuna kuna.
^
e ovo me nayvise zanima i kako ce se to dalje odigrat.
Neki ljudi koye poznayem a zaokruzili su za sad likuyu i govore mi da moram biti tolerantna i spremna na kompromis.
Ma daay. :D Kad mi to netko govori imam filing da sam balon koyi ceka iglu.
Oni zapravo uopce nisu sviyesni zakona o zivotnom partnerstvu i kao i do sad postoyanja lgbt obitelji.
Samo sto ye sad stvorena yos zesca atmosfera i napadat ce yos yace.

Evo yedan komentar na feysu kad sam shareala zadnju cover obyavu zg pridea > "Tješ,i se tješi,hahahah... Pa ima li većih fašista u ovoj državi od lgtb udruga i Matije babića...?"

OMFG

Po prvi puta razmisljam o tome da se mozda i ukljucim intenzivno u neku lgbt udrugu.
Kao i prvi st pride kad sam poludila i krenula napokon na praydove.
Ovo ye prestrasno. Mrak mrakova.
A s druge strane kao osoba koya bas i niye sklona kompromisu kad se radi o kljucnim stvarima ako mislim da sam u pravu i
koya ye do nedavno tvrdila da treba ukinut brak uopce mozda krenem skupljat potpise za promiyenu naziva braka u naziv zivotno
partnerstvo :D pa bi tako doslo do yednakosti :lol:
A nekako niye ni za bacit savyet nekih bliskih mi ljudi da se i dalje drzim svoyih uvyerenja i ne pristayem na mrvice, krenem prema
van , pa se mogu i vratit ako se sveopca atmosfera popravi do razine koya ce mene zadovoljit.
E koliko opciya, a pred zidom kao :twisted:
Sve ce to bit supeRR! :)

Aven

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Aven » 02 pro 2013 12:07

35 posto ljudi koji su izašli na referendum prepoznalo je liberalnu ideju i važnost slobode. Čak i u tako, na prvi pogled blagom i neutralnom pitanju, 35 posto ljudi u Hrvatskoj reklo je „ne, mi smo za slobodu, a ne za diskriminaciju“.
To nije dovoljno, ali nije ni malo. To znači da je pred nama vrijeme u kojem ćemo morati i dalje raditi na temama slobode i borbe protiv svakog oblika diskriminacije.


Vesna Pusić


Sve je rekla. : )

Uostalom, taj manji postotak može i hoće tijekom vremena utjecati na onaj veći i mijenjati ga. Obrnuto nije moguće. : )


Sinoćnja emisija HRT-a nakon referenduma.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Andain » 02 pro 2013 16:00

Zapravo je 10% ljudi u društvu pokazalo da ne žele diskriminaciju, 70% ih temu nije smatralo dovoljno intereasantnom, ostali su primitivci i katolički talibani.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Popeye » 02 pro 2013 16:18

moja sestra u sarajevu, glasa PROTIV :D

http://www.24sata.hr/galerija/news/refe ... 394/827087" onclick="window.open(this.href);return false;

inače kao dijaspora nikad ne glasa na hrvatskim izborima, ali ovo je bila druga priča.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Popeye » 02 pro 2013 16:19

Andain je napisao/la:Zapravo je 10% ljudi u društvu pokazalo da ne žele diskriminaciju, 70% ih temu nije smatralo dovoljno intereasantnom, ostali su primitivci i katolički talibani.
zabrinjavajuce da je manje od milijun ljudi promijenilo ustav RH. četvrtina stanovništva.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Bash » 03 pro 2013 00:28

tamara3 je napisao/la:Situacija je ovakva, pa prenosim ono što su meni rekli:

Postoji razlika između ocjenjivanja referendumskog pitanja prije samog referenduma i nakon referenduma. Prije referenduma vrijedi članak 95. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu:

Članak 95.

(1) Na zahtjev Hrvatskoga sabora Ustavni sud će, u slučaju kad deset posto od ukupnog broja birača u Republici Hrvatskoj zatraži raspisivanje referenduma, utvrditi je li sadržaj referendumskog pitanja u skladu s Ustavom i jesu li ispunjene pretpostavke iz članka 86. stavka 1. do 3. Ustava Republike Hrvatske za njegovo raspisivanje.
(2) Odluku iz stavka 1. ovoga članka Ustavni sud će donijeti u roku od 30 dana od dana zaprimanja zahtjeva.

Nakon referenduma:

Članak 88.
Političke stranke, kandidati, najmanje 100 birača ili najmanje 5% birača izborne jedinice u kojoj se provode izbori, ovlašteni su
tijekom izbora, odnosno najkasnije do isteka roka od 30 dana od dana objavljivanja rezultata izbora, zatražiti od Ustavnog suda da u izvršavanju nadzora nad ustavnošću i zakonitošću izbora poduzima odgovarajuće mjere ako se te aktivnosti provode suprotno Ustavu i zakonu.

Kad se pogledaju rješenja koja im je izdao ustavni sud, vidjet ćeš da su svi ti zahtjevi odbačeni jer nadzor ne može zatražiti pojedinac nego stranka, kandidat ili grupa birača (npr, vidi ovdje:
http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/ ... enDocument" onclick="window.open(this.href);return false;).

Odluka u kojoj je Ustavni sud rekao da je referendum OK je donesena kao odgovor na zahtjev HČSP-a
(http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/ ... enDocument" onclick="window.open(this.href);return false;) koji je stranka, pa prema tome ima pravo tražit nadzor ustavnosti.

Dakle, u ovom trenutku nadzor nad ustavnošću može tražiti samo Sabor, a Grbin je rekao da oni to neće - dakle ništa od toga. Mi moramo čekati da "izbori počnu" (što god to značilo) kako bi počeo vrijediti članak 88. koji vrijedi "tijekom izbora". I onda nas se mora skupiti 100 da zatražimo nazdor nad ustavnošću.
Je li ovo sad vrijedi kao opcija? :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la tamara3 » 03 pro 2013 09:50

Koje?

...a evo i kako je bilo u nedjelju:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la JaNNa » 05 pro 2013 12:11

evo jedan zgodan link!
može se vidjeti kako je po ulicama i biračkim mjestima glasano u Zagrebu.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la margarita » 05 pro 2013 13:41

Fora! :)
Moj kvart i okolica su protiv! :veryhappydance:

Aven

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Aven » 05 pro 2013 16:07

Dugave nisu šugave. Oko 53% protiv. :celebration:

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Referendum će se održati 1. prosinca!

Post Postao/la Little N » 05 pro 2013 17:16

Wooohooo..i moji protiv..weird, mislila sam da zbog blizine 3 samostana i poprilicno stare garniture koju sam srela nema sanse da ulovimo ni 30%..

Odgovorite