Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
rzrzrzrz
Postovi: 2
Pridružen/a: 26 lis 2013 07:00

Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la rzrzrzrz » 26 lis 2013 07:01

Glavni izvor homofobije, zaostalosti i širokog spektra primitivluka jest religijsko praznovjerje odnosno katolička crkva. Tako je svuda u svijetu i Hrvatska nije nikakva iznimka. Religioznost je podvrsta nepismenosti i tako je se treba tretirati.

Vrijeme je da se prestane pričati o gay pravima a da se počne pričati o lažnosti religije, boga, grijeha i ostalih kršćanskih bedastoća.

Nema nikakve logike u aktivizmu koji ne adresira izvor problema već se samo baćka sa simptomima.

Evo popis knjiga koje bi svaki aktivist trebao pročitati da se opremi:

1.A Manual for Creating Atheists, Peter Boghossian(philosopher), najvažnija knjiga jer upućuje na način razmišljanja

2.God: The Failed Hypothesis. How Science Shows That God Does Not Exist, V.Stenger(physicist)

3.Religion Explained, P.Boyer(cognitive anthropologist)

4.Why We Believe in God(s): A Concise Guide to the Science of Faith, A.Thomson(psychiatrist)

5.The Christian Delusion: Why Faith Fails, Loftus, Barker(ex life time priests)

Radite anti-religijske sajtove, stavite pamflete u crkvama, kad god ste na nekom mediju govorite o lažnosti religije.
Da postoji program na javnoj televiziji u udarnom vremenu koji bi prezentirao ove činjenice odavno bi postotak katolika u Hrvatskoj bio ispod 50%, i za to se treba izboriti.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la slapa » 26 lis 2013 07:48

Ovo bi nas samo stavilo na njihovu razinu. Ok da se za sebe educiramo ali napadanje bilo koga nije ono za što se borimo. Ono što možemo je da svatko od nas ljudski i svojim primjerom, razgovorom educira ljude oko sebe, prijatelje, obitelj, koga tko može s obzirom na okolnosti. Tako nas i te kako može biti dosta na referendumu koji će glasati protiv. Uopće ne podržavam ponašanje Katoličke Crkve ali aktivizam protiv iste može biti samo osobna stvar pojedinaca a ne stvar cijele LGBT populacije. Uostalom, ne zaboravimo da postoje gej/lez/bi katolici/kinje.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

rzrzrzrz
Postovi: 2
Pridružen/a: 26 lis 2013 07:00

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la rzrzrzrz » 26 lis 2013 07:57

slapa je napisao/la:Ovo bi nas samo stavilo na njihovu razinu.
Educiranje o lažnosti institucionaliziranog praznovjerja bazirano na činjenicama bi nekoga stavilo na nekakvu razinu??
Kakve su sad to idiotarije? :confused:

Upravo je takav mentalitet dio problema.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la slapa » 26 lis 2013 08:07

rzrzrzrz je napisao/la:
slapa je napisao/la:Ovo bi nas samo stavilo na njihovu razinu.
Educiranje o lažnosti institucionaliziranog praznovjerja bazirano na činjenicama bi nekoga stavilo na nekakvu razinu??
Ne, izričito sam napisala da je educiranje na osobnoj razini poželjno.

Ovo bi nas stavilo na njihovu razinu:
Radite anti-religijske sajtove, stavite pamflete u crkvama, kad god ste na nekom mediju govorite o lažnosti religije.
Uostalom, Katolička Crkva je sama sebi najbolji anti-religijski pokret, kad radi biskupske palače od 3 milijuna eura, ne plaća poreze, ne daje pare za bolesnu djecu, omalovažava manjine... podrška im opada i to pomalo zahvaća i Hrvatsku. Ovdje imaju tu prednost Domovinskog rata koji ih je podignuo i na taj ncionalizam se još uvijek izvlače. Ali i to im sve slabije drži vodu u očima razumnih ljudi. I gladnih ljudi. Na sigurnom su putu prema dolje.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la omnia » 26 lis 2013 09:31

A imaš još koju knjigu za preporučiti? :roll:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la zenia » 26 lis 2013 10:02

Yep ako umjesto promicanja sebe, pređeš u napad na druge postaješ ista kao i oni...

Ja imam dostojanstvo i za njega ću se boriti na ispravan način, a ne vrijeđajući ljude zbog
njihove religije.
To me svodi na one koji mene vrijeđaju zbog moje homoseksualnosti...
Religija je izbor, možda ispravan ili neispravan, ali svi moraju imati pravo na izbor dokle
god nikome ne štete tim izborom... I nitko nema pravo osuđivati nečiji izbor religije niti propitivati istu...
To što čelnici Crkve čine štetu nama je drugi problem, ali nemaš pravo nazivati nečija
uvjerenja primitivnim lažnim praznovjerjima itd. Ako već želiš prozivati nekoga onda prozivaj ljude,
s imenom i prezimenom, koji šire mržnju i rade probleme...
Nema potrebe za vrijeđanjem sadržaja nečije vjere...

Neka hvala, ako ćeš mi ti sjesti na glavu umjesto njih, onda radije da ih zadržimo... Bilo bi
me sramota da me netko usporedi s tobom.

Ja želim svijet gdje će SVI biti jednaki, a ne neki jednakiji od drugih i za to se borim...
Neću svijet gdje se netko boji reći da je homoseksualac, musliman, ateist, katolik samo zato što netko
drugi misli da je to naopako, a da je ono njegovo ispravno..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la ariadne » 26 lis 2013 10:25

Gle, ja sam ateist i God knows (see what I did... nema veze) da hejtam religiju više od ičega, al ovo je zbilja jedna od debilnijih ideja koje sam u životu čula. Šlapa je u pravu kad kaže da nas to spušta na njihovu razinu. Metode koje predlažeš mi zvuče previše nasilno, a od tog mi se lagano povraća jer su iste one koje i druga strana koristi. Mogu nam se jedino obit o glavu at this point jer su ljudi poput tebe razlog zbog kojeg će i normalni katolici zamrzit ateiste. Da vas je više, i ja bih nas mrzila. Učini i sebi i nama uslugu i pokušaj usmjerit taj bijes u nešto manje nakaradno jer ako i nekom poput mene uspiješ dignut živac, to nije dobar znak.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la Popeye » 26 lis 2013 11:27

o strategijama i taktikama u aktivizmu uvijek treba raspravljati, ali ne na osnovu dojmova ili čegaveć, nego vodeći se činjenicama i realnošću. u uvodnom postu manjka i jednog i drugog.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la Bash » 26 lis 2013 15:53

rzrzrzrz je napisao/la:
slapa je napisao/la:Ovo bi nas samo stavilo na njihovu razinu.
Educiranje o lažnosti institucionaliziranog praznovjerja bazirano na činjenicama bi nekoga stavilo na nekakvu razinu??
Kakve su sad to idiotarije? :confused:

Upravo je takav mentalitet dio problema.
Kad se već ideš tako razgovarat, idiotarija je ova tvoja "strategija". Nije vjera ni religija glavni neprijatelj, već neznanje. Crkva možda kod nas jest glavni glasnogovornik, ali ista stvar je bila i kad se tvrdilo da je zemlja ravna. Nije se svijet razuvjerilo pljuvanjem oko nelogičnosti vjerovanja i proglašavanjem idiotima onih koji se ne slažu, već konkretnim činjenicama u prilog zaokruženosti Zemlje. Zašto ovo prvo ne uspijeva? Zato jer drže većinu. Radi tog ti treba nešto šta ekšli jest strategija, don Kihote. Dakle, šta se tiče LGBT prava, protivnike se rješava istinom o nama, a ne napadanjem njihovih vrijednosti koje veze nemaju s LGBT. To je na nivou your momma so fat. Ne dokazuje ništa, osim šta ispadaš militantni ateist i nitko te ne želi slušat.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la tamara3 » 26 lis 2013 16:16

Dajte mir, kaj vam je.

Osobno se ne bih toliko usredotočila na religijsku komponentu, već na činjenicu da je UIO zapravo politički pokret.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la zenia » 26 lis 2013 16:30

tamara3 je napisao/la:Dajte mir, kaj vam je.

Osobno se ne bih toliko usredotočila na religijsku komponentu, već na činjenicu da je UIO zapravo politički pokret.
A to i je činjenica... Kaj nije svojedobno još u startu dokazano da oni militantni desničari iz hrasta
stoje iza njih? Plus još kojekakva mutna ekipa iz redova ekstremne desnice potpomognuta financijama
iz Crkve...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la tamara3 » 26 lis 2013 16:38

Ništa nije dokazano, ali sviđa mi se što su se neki pokrenuli nakon što smo nakon kaznene prijave javno pozvali UIO da predoče odakle im pare.

Veze koje si navela više su nego očite, ali bez dokumenata i dokaza sve ostaje samo na razini nagađanja. Nadam se da neće vječno tako i ostati. Zakonski nisu obvezni nikome ništa pokazati, naivno bi bilo i pomisliti da se nisu pomno pripremili.

Daklem, tražimo zviždača ili zviždačicu, pa javite :kokice:.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la zenia » 26 lis 2013 17:22

Šta nije bila priča da im je žiro račun odgovarao žiro računu hrasta ili tako nešto?
Dobro političku povezanost što se članova tiče ne moraš nešto posebno iskopavati.
Članovi jednog su članovi i drugog...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la bašja » 26 lis 2013 19:39

ja ću se suzdržati...

ipak, svim aktivistima i "aktivistima" - molim ne zaboravite da je religijska i vjerska sloboda osnovno ljudsko pravo baš kao i ravnopravost bez obzira na seksualnu orijentaciju. Isti ih međunarodni dokument navodi i podupire.

I još - svaka LGBT osoba zaslužuje svoja prava bez obzira kojoj religiji pripadala ili ne pripadala, u koga vjerovala i za koju političku opciju glasovala.

ja bi sad ovako :typerhappy: al fakat nemam snage

U stvari neću se još suzdržati :D ovako hejterski post i to još od neke žnj korisnice mi je toliko sumnjiv da se ne bih čudila da ga je netko namjerno postavio da ulovi korisnice Crola u "još jednom bezočnom napadu na obiteljaše". Eto.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Referendum ukazuje na potrebu promjene aktivizma

Post Postao/la Bash » 26 lis 2013 20:23

Zapravo je žnj korisnik. Otvorio je istu temu na gay.hr
Ako je i bio proračunati pokušaj blaćenja portala, nije uspio.

Odgovorite