LORI i Rijeka - događanja

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
slapa
i'm watching u
Objave: 12964
Spol/rod: žensko

LORI i Rijeka - događanja

Postby slapa » 07 Svi 2014 18:52

dopalo me stavljati LGBTIQ related evente iz Rijeke na forum pa eto cijela tema jer će ih biti još. :D

Nakon 2 vrlo uspješno održana kviza u Zagrebu, ekipa nam dolazi i u Rijeku! Kako novi Zakon o životnom partnerstvu uskoro stiže, imamo mogućnost kroz druženje i u ugodnoj, opuštenoj atmosferi naučiti što nam donosi.

Sve što vas zanima o novom Zakonu saznat ćete na kvizu u petak, 9. svibnja u 19:00 u klubu Život, Ružićeva 2.

Umjesto dugog čitanja jednog po jednog članka prijedloga Zakona, informirajte se kroz zanimljivu igru u timu!

Predznanje nije potrebno. ;)

Kroz kviz će nas voditi njegovi kreatori, Ivo i Boris.
Slobodno pripremite pitanja ili dvojbe za raspravu koja slijedi nakon kviza.

Kviz i rasprava organizira se uz podršku udruga i organizacija:
LORI
Crol Hr
Dugine obitelji
Iskorak
LGBTIQ inicijativa Filozofskog fakulteta 'AUT'
Queer Sport Split
qSPORT.info
Zagreb Pride udruženje

FB event
Ako mi život krila skrati i sneg u oku počne da veje, znam, bar se neću pokajati što sam umeo da se smejem... (Mika Antić)

shizika
Objave: 14971
Status: Solo

Re: LORI i Rijeka - događanja

Postby shizika » 07 Svi 2014 21:04

Gigi jel idemo na ovo?
...život je lijep... (:

slapa
i'm watching u

Postby slapa » 14 Svi 2014 15:44

Image

Drage naše i dragi naši, udruga LORI vas poziva da sudjelujete u programu IDAHO tjedan 2014., koji će se održati na više lokacija u Rijeci u periodu od 15. do 17. 5. 2014. Povod je obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv homofobije i transfobije, 17. svibnja, koji je u Rijeci prvi put obilježen prošle godine, također u organizaciji LORI. To je izazvalo velike reakcije u zajednici, ali i široj javnosti. Podsjetimo, tada je na Korzu bio info-štand s brošurama, letcima, materijalima za informiranje i senzibiliziranje, na Gradskoj vijećnici se vijorila zastava duginih boja, brojni kafići su u znak podrške postavili zastavice duginih boja na šank, a u klubu Tunel održana je projekcija dokumentarnog filma "11. lipnja - Prvi splitski Pride".

Ove godine za sve pripadnike/ice LGBT zajednice, ali i sve Riječane i Riječanke, pripremile smo sljedeće aktivnosti:

- u četvrtak, 15. 5. u klubu Tunel od 20:30 održat će se stand up show na engleskom "Laugh Out Proud", a sudionici su Scott Cappuro (UK), Lara King (UK) i Marina Orsag (CRO), LGBT stand up komičari koji će najsnažnijim oružjem, smijehom, pokušati razbiti predrasude o LGBT temama.

- u petak, 16. 5. od 10 do 17 možete posjetiti naš info-štand na Korzu, gdje će volonterke dijeliti informativno-edukativne materijale (brošure, letke, video klipove LORI) i razgovarati sa svim zainteresiranima te informirati ih o radu, programima, aktivnostima udruge, IDAHO, homo/bi/transfobiji...

- u subotu, 17. 5. u Art kinu od 21 sat bit će održana projekcija dokumentarnog filma "Još jednom" o životima 5 prijatelja (4 lezbijke i 1 transrodne osobe), nježna priča koja govori o svim slatkim i gorkim situacijama s kojima se LGBT osobe susreću. Film će najaviti autori filma Noah Pintarić i Ana Opalić, a nakon projekcije odgovarat će na pitanja publike o filmu.

Sve aktivnosti su otvorene i besplatne za sve zainteresirane.

Dođite da skupa obilježimo Međunarodni dan borbe protiv homofobije i transfobije!

Vaše LORI cure

+

FB event za stand up

FB event za film u Art kinu
trailer:
Ako mi život krila skrati i sneg u oku počne da veje, znam, bar se neću pokajati što sam umeo da se smejem... (Mika Antić)

slapa
i'm watching u

Postby slapa » 16 Srp 2014 12:30

Sutra je fešta u Tunelu povodom donošenja Zakona o ŽP. :celebration:

Return to “Coming out, aktivizam, politika”