Pad Vlade i novi izbori

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 17 lip 2016 15:06

Nemrem vjerovat da nitko ne komentira pad Vlade i sve kaj se događa :o.
Pa, što kažete na sve?

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Moloko » 18 lip 2016 08:39

Kako su došli na vlast tako su i "otišli". Mislim da nam u političkom ( a i u ekonomskom) smislu nema spasa,tko god da dođe na vlast. Ono što je po meni sigurno je to da nitko više, ni SDP i HDZ neće dobiti "potpunu vlast" već će morati koalirati s nekom trećom opcijom. Prvo je to bio MOST sad će to možda biti Živi zid. Mislim da će MOST ostati zapamćen kao jedna od najgorih političkih opcija koja se pojavila u Hrvatskoj i da će ukoliko dođe do novih izbora oni postati "politički mrtvaci". Bez obzira što im mediji predviđaju čak manji rast popularnosti u zadnjih mjesec dana ne vjerujem da će im njihovi glasači s prvih izbora oprostiti svu tu izdaju i razočaranje. Ova cijela situacija je samo pokazala koliko zapravo treća opcija u Hrvatskoj ne postoji, kao opcija koja zaista nudi neke promjene i izlazak države iz krize, svi oni samo idu za svojim dupetom i foteljama. Hrvatskoj će trebati još jaaako puno godina da među ljudima nastane svijest o tome da prestanu biti ovce i da organiziraju što više prosvjeda kao što je bio onaj vezan za kurik.reformu. Jedan prosvjed možda ne izgleda kao pomak ljudske svijesti unaprijed ali zato 5,10, 100 njih pruža nekakvu nadu da se nešto stvarno promjeni. Kada u Hrvatskoj "osvane" stranka kojoj su ekonomski interesi države (BDP, standard općenito,vanjski dug) ispred toga tko su bili ustaše a tko četnici i partizani, znat ćemo da su se nekakve promjene pokrenule i da ipak za nas ima nade. Taj scenarij ćemo čini mi se gledati tek za nekih 20-ak godina. Ako nas tada uopće još bude. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Jadzia Dax » 18 lip 2016 12:31

Najbolje što mi se dogodilo odkad sam se odselila je da apsolutno ne pratim stanje u Hrvatskoj. Stvarno je osvježavajuće biti neopterećena Karamarkom, Milanovićem, Bozanićem i svima ostalima oko njih. Kao da mi je 100kg palo s leđa. Ponekad me pukne nostalgija i pregledam domaće portale i kad pročitam što se to dole događa..., đizs, mogu samo reći da me sve to skupa inspirira da se ne vraćam, osim na godišnji, naravno.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 18 lip 2016 13:38

A gdje si?

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Jadzia Dax » 18 lip 2016 14:04

A jedno 400 km južnije od polarnog kruga :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la ariadne » 19 lip 2016 13:34

Kad sam vidjela kak su ovi izbori završili, dala sam im šest mjeseci da se raspadnu. Trebala sam se kladit, nikad kockara od mene. :heartbreak:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Kroacija » 19 lip 2016 15:40

slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Kroacija » 19 lip 2016 18:37

+ meni je žao sinčića evo, tko bi rekao, vizionar, revolucionar... :D

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Vox Feminae » 29 lip 2016 17:44

Navodno Pametno raste, prema anketama.

S druge, Plenkovic me brine jer je fakat umjeren i suvislo zvuci, dok Milanovic je naporan u tri coska. Da je Milinovic kojim slucajem na celu HDZ, bilo bi lakse za SDP. Seljak.

Most i dalje dobar postotak ima, a zadnje vrijeme i Petrova nema...mora da je skuzio da iritira javnost i da je bolje kad suti, bas kao i Zorance.

I tak. Nece se nista mijenjat, svi biraju principom manje zlo.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la slapa » 30 lip 2016 07:10

HDZ je napravio jako dobar spin s Plenkovićem. dobar dio glasača će sada misliti da je to nekakav moderniji HDZ i zaboraviti da su Plenkovića tu postavili isti korumpirani balvani koji i dalje o svemu odlučuju. vrlo slično onom pokušaju s Oreškovićem samo što su ovaj put našli nekog tko dobro priča hrvatski.
nakon ove epizode s Mostom dosta sam skeptična prema tim novim strankama koje se odjednom stvore par mjeseci pred izbore. to nikad ne znaš tko zapravo stoji iza njih. a uspiju se probiti samo ako netko uloži dosta para u njih. ko što su Crkva i bliske joj organizacije financirale Most.
iskreno se nadam da nismo u stanju opet dovesti HDZ na vlast.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 30 lip 2016 11:56

I ja se nadam, ili će biti još veći kaos:

http://www.tportal.hr/vijesti/komentari ... zbora.html

Ovdašnji birači jako su nervozni, mnoge žele kazniti za stanje u kojem smo se našli, zemlja treba hitne promjene, mnogi jedva čekaju izborni dan, čak i ako još uvijek ne znaju za koga će glasati. Iracionalnost igra i inače veliku ulogu pri odluci kome će se pokloniti biračko povjerenje, a na predstojećim izborima emocije i dojmovi bit će važniji nego na ijednim izborima dosad. Za stranke poput Pametnog i Živog zida prilika je to da osvoje više glasova nego što mnogi računaju i izazovu još veći postizborni kaos od onoga kojem smo svjedočili dok se Most udavao za HDZ.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Andain » 01 srp 2016 11:12

Ok mi je zaokret HDZ sa Plenkovićem. Ne vjerujem da će si u dva mjeseca popraviti image i osvojiti sljedeći mandat, no realno gledano, radikalan hdz, veličanje radikalizma s braniteljima, 'ustaše/komunisti' spika ne ide nikom u prilog, a umjereni hdz će natjerati i sdp da se uozbilje (jer situacija je trenutno takva da njihove 4 godine statusa quo se čine super u odnosu na ovo što je hdz s Karamarkom nudio).

Mislim, nije da očekujem čuda od naše političke situacije (u prijevodu da će doći stranka koja će sve pomesti i biti radikalno drugačija. Očito ćemo se i u narednih xy godina morati premišljati između hdz/sdp opcije i to je zapravo najveći bed svega). S druge strane, nije ni u svijetu bajno.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la slapa » 01 srp 2016 11:21

^
evo, tebe su iz-spinali. a koristiš mozak. :D to mene brine. da su napravili odličan spin.
zaista misliš da će HDZ postati umjereniji? zna se koja ekipa tvori HDZ i zašto ljudi u njega uopće ulaze. zna se i tko glasa za njih. koliko sam načula paralelno s tim "jednoglasnim" postavljanjem plenkovića na čelo stranke planiraju predsjedniku umanjiti ovlasti kroz promjenu stranačkih pravilnika. dakle opet se sve svodi na ove balvane u pozadini. jer, budimo realni, HDZ je bio i ostat će kriminalna organizacija.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Andain » 01 srp 2016 11:29

Iskreno, slabo pratim našu političku situaciju u zadnje vrijeme, došlo je do točke gdje me doista ne zanima :)

No, da, malo sam poslušala Plenkovića, a ovaj gornji zaključak je više nadanje neg realno očekivanje. Zapravo smatram da je hdz svoj peak radikalizma imao u najvećoj mjeri s Karamarkom koji je bio preglup i nije se imao za što uhvatite osim spike s braniteljima; ak uspiju takvu ekipu počistiti iz svojih redova, vjerujem da će indirektno utjecati i na to da sdp postane 'konkurentniji' ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la slapa » 01 srp 2016 11:37

plenkovića su doveli isti koji su doveli karamarka plus oni koje je karamarko doveo. nemoj biti tako naivna. ;) trenutno je brkić tamo osoba koja kolo vodi a taj je imao tako debilnih izjava u prošlih pola godine da ja stvarno ne znam...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Vox Feminae » 19 srp 2016 18:39

Kontaktirala sam Pametno, izrazila neke svoje zelje i pozdrave, jebiga, nisu me impresionirali. Ili im je los tip koji odgovara na fejzbuk upite... ili su samo jedan hir, hir, hir.

Nego, Hdz ili Sdp, isto smrde, samo druge boje.

Ne znam. E, Hrvati.
The eyes, chico, they never lie.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Little N » 20 srp 2016 07:12

Apropo Hdza, nekad je negdje, netko rekao da crna nije boja.
Sdp su bar dugine boje :lol:

Nego, da..isto sranje drugo pakovanje..
Nadam se da ce sdp pobijedit I da ce im jedan od prioriteta bit da razguze Bandica..

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 20 srp 2016 12:40

Vox Feminae je napisao/la:Kontaktirala sam Pametno, izrazila neke svoje zelje i pozdrave, jebiga, nisu me impresionirali. Ili im je los tip koji odgovara na fejzbuk upite... ili su samo jedan hir, hir, hir.
A kaj si ih pitala?

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Vox Feminae » 20 srp 2016 16:13

Pitala sam ih mislim o tome zasto grade bazu volontera, a ne clanova i zar to ne ostavlja slabiji dojam na potencijalan pool ljudi koji razmislja dal da se prikljuce ili ne. Kaj ja znam, nisam dobila na to odgovor, mozda je debilno, ali fakat me interesiralo zasto je bolja baza volontera, a ne clanova, zast su se na to odlucili.

Odgovorili su mi linkom za pridruzivanje, pozvali da se pridruzim. :confused:

A drugo pitanje je bilo vezano uz KZzupaniju - jel ima i tamo stranka uporiste tako da mogu glasati, na sto su rekli da se gradi nesto tamo. Kajjaznam. Prezahtjevna sam vjerojatno, ali mi to nije bilo nest.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la slapa » 21 srp 2016 07:14

^
to prilično dobro ukazuje na sposobnost, odnosno nesposobnost tih novih "naša slamka spasa" stranaka da sudjeluju u izvršnoj vlasti.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 21 srp 2016 12:16

Da, sjećam se da su se izmotavali nešto i uoči prošlih izbora kad smo išle prema strankama, evo:

http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... -analizira

...a inače tu je sve kaj se tiče minulih izbora, za orijentaciju:

http://www.crol.hr/index.php/component/tags/tag/865

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Vox Feminae » 26 srp 2016 19:39

Danas sam slusala Milanovica i izmotavanje o 'previdu' oko Hrv. Suma, zali boze ovakvu drzavu.

Ne kuzim kak, ali poceo je nesto zazivati nadzorni odbor Suma, pa vladu prije njega, pa nesto nesto... nikako da kaze da je on, jebiga!

Jel ima uopce netko u ovoj drzavi od politicara za koje bih actually mogla glasati?

Tuga, cemer, jad. I gemist.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la modblaise » 28 srp 2016 12:40

Pametno samo polako gradi i radi na svojim idejama. Možda su spori, možda ne odgovaraju na sve upite ali sve je to zato što su mladi, sve rade na volonterskoj bazi, nemaju crkvu ni neke jake mecene koje stoje iza njih.
Ne kužim ovo što Vox Feminae priča o bazi volontera.... Njima raste broj članova prilično u zadnje vrijeme ali isto tako imaju i puno simpatizera/volontera koji odrađuju razne stvari po terenu.
Isto tako, znam da imaju članove koji su dio LGBTQ zajednice, neki čak i autani javno. Mislim da to dovoljno govori o njihovom svjetonazoru.
I definitivno su stranka za koju sam glasala na prošlim, a hoću i na ovim izborima.
I need you, you're the one I need.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 28 srp 2016 13:03

modblaise je napisao/la:Isto tako, znam da imaju članove koji su dio LGBTQ zajednice, neki čak i autani javno. Mislim da to dovoljno govori o njihovom svjetonazoru.
Sorry, ali to što netko "zna" ili je "čuo/čula" ne znači ama baš ništa. Tko je javno autan? Ako pretendiraju biti ozbiljna stranka i namjeravaju sudjelovati u vlasti, onda neka se izjasne bez izmotavanja, puna mi je kapa takvih. "Joj pa mi smo volonteri, ne znamo, tek se učimo", bla. Ako su zakoračili u političku arenu i ne znaju komunicirati, pojest će ih prije nego što se okrenu.

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la modblaise » 03 kol 2016 09:54

tamara3 je napisao/la:
modblaise je napisao/la:Isto tako, znam da imaju članove koji su dio LGBTQ zajednice, neki čak i autani javno. Mislim da to dovoljno govori o njihovom svjetonazoru.
Sorry, ali to što netko "zna" ili je "čuo/čula" ne znači ama baš ništa. Tko je javno autan?
Možda je sad jasnije ;-) http://www.crol.hr/index.php/zivot/8016 ... -hrvatskoj
I need you, you're the one I need.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la tamara3 » 03 kol 2016 12:02

Pa znam, ja sam radila tu priču, govorim o prije. Marita je u Pametnom tek odnedavno koliko sam shvatila.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la Vox Feminae » 03 kol 2016 12:17

Ah. Svaka joj cast.

Mali off, ali zena je progovorila o necem sto mene neko vrijeme pika, a to je diskriminacija... diskriminacija starijih lgbt osoba od strane mladjih, invalida od neinvalida, lezbi od strane pedera i obrnuto. Sjecam se kad sam u Rushu vidjela jednu stariju zenu kako ponosno stoji i uziva u glazbi... ja sam je gledala i mislila si 'o jebote, da mi je da sam ja tako hrabra kad cu bit u njenim godinama'...

Predivno. I tuzno mi sto to ne vidim cesce.

ON / jel ce Plenkovic razbiti Milanovica ili ce ga razbiti? :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Pad Vlade i novi izbori

Post Postao/la zwarte paard » 05 kol 2016 13:54

uopce ne mogu pohvatati tko je s kim, kako, gdje. nije mi jasno totalno bezvlasce u drzavi. nisam sigurna da ovoliki intenzitet ludila i krizu netko moze drzati pod kontrolom. postoje neke cudne stuje koje dok realno nemamo vlast i ne trebaju pobjedu na izborima da bi se ostvarile. malo me je strah svega. ludo nam je neko vrijeme.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Odgovorite