...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Vox Feminae » 04 lis 2016 14:51

15.10. je prosvjed oko strucnog osposobljavanja. Zivo me zanima koliko ce ih se odazvati.
The eyes, chico, they never lie.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 04 lis 2016 18:04

Vox Feminae je napisao/la:15.10. je prosvjed oko strucnog osposobljavanja. Zivo me zanima koliko ce ih se odazvati.
Malo, nije to mladež HDZ-a ili smorovi volonteri iz UIO. Svi su FB ratnici, kukaju međusobno, seru i pljuju po Mrsiću i njegovih 2400 kn, a kad treba pokazati da je to jebeno iskorištavanje, e jebiga, vani je zima i pada kiša. Nije mi ni tako loše, imam krov nad glavom, starci me hrane i baka peče kolače svake nedjelje. Meh, proći će i ta 1 godina, valjda ću dobiti normalan posao. Itd. :kokice:

OT: O keksićima.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Vox Feminae » 04 lis 2016 21:24

^ Malory

Ma zhgadija. Sve sta slusam jest kmecanje, a kad treba se pokazat, op, op... deset ljudi danas na Cvjetnom. Mada, iskreno, kakav je to prosvjed za koji nisam cula, a toliko ljudi s FF imam. :hideunderrock:

- -

Kakav to sklop u glavi, to je uzaludno razmisljanje.
The eyes, chico, they never lie.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 05 lis 2016 06:36

^
Šta je s prosvjedm potpore ženama u Poljskoj? Koliko je ljudi bilo? Tiče se svake od nas. Svake. Nekakva tamo kravetina iz Šibenika, ispravi me ako griješim, javno govori o tome kako treba zabraniti pobačaj iako se radi o silovanju (mlađih punoljetnica npr.). Koja je granica do koje ljudi u HR mogu trpiti? Sve mi se čini da će uskoro još jedan referendum doći na dnevni red. Ako se nešto ne promijeni, pro-life ekipa izaći će kao pobjednik.

O tome kako je valjda sve u HR u kurčini i o tome kako je Juga bila jedna od prvih zemalja u kojoj je pobačaj bio legalan. Gdje se dogodio taj zaokret u razmišljanju i kako je moguće da su mladi ljudi zadrtiji od baka i djedova. Avaj.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Nirya » 05 lis 2016 07:26

Malory je napisao/la:Gdje se dogodio taj zaokret u razmišljanju i kako je moguće da su mladi ljudi zadrtiji od baka i djedova. Avaj.
Došle su na red generacije rođene u ratu i odgajane u domoljubno-konzervativnom duhu. Trend sve većeg raslojavanja mladih na lijevi i desni ekstrem se stvarno vidi, primjećujem ga i na klincima u školi. Pred koji mjesec sam imala sukob dva sedmaša koji se svodio na "Gdje su tvoji starci bili '91.?" :confused:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 05 lis 2016 07:50

^Stvar je u tome da političke stranke cijelo vrijeme potenciraju taj sukob jer je to jedino ''meso'' na kojem žive. Lijevi imaju legitimnu optužbu da su desni ratni huškači i da nas vraćaju u prošlost i primitivizam i time igraju na ovaj racionalni dio stanovništva, desni igraju na kartu rata jer su to jedini uspjesi koje su ikad ostvarili. I jednima i drugima to paše, jer realno, u području ekonomije ili bilo kakvih investicija u posljednjih 20ak godina, nije da se imaju čime pohvaliti. Po meni, mediji bi jednostavno trebali prestati pisati o tome, o Thompsonu i sl. i prestati im davati ikakvu pažnju.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Nirya » 05 lis 2016 08:24

^Slažem se s tobom, a plaše me ti trendovi. Zastrašujuće je koliko klinaca u osnovnoj brije na ustaško znamenje i ideologiju, te ih smatra domoljubljem. :confused:

Ne nevezano za ovu temu - evo ispred Vinogradske hrpa natpisa i transparenata tipa "Moli da prestane pobačaj". Ispred faking bolnice! :confused: Dobro je Malory napisala, ako se nastavi ovako, evo nam još jednog referenduma i Poljske usred Zagreba :confused:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Vox Feminae » 05 lis 2016 10:09

Malory je napisao/la:^
Šta je s prosvjedm potpore ženama u Poljskoj? Koliko je ljudi bilo? Tiče se svake od nas. Svake. Nekakva tamo kravetina iz Šibenika, ispravi me ako griješim, javno govori o tome kako treba zabraniti pobačaj iako se radi o silovanju (mlađih punoljetnica npr.). Koja je granica do koje ljudi u HR mogu trpiti? Sve mi se čini da će uskoro još jedan referendum doći na dnevni red. Ako se nešto ne promijeni, pro-life ekipa izaći će kao pobjednik.

O tome kako je valjda sve u HR u kurčini i o tome kako je Juga bila jedna od prvih zemalja u kojoj je pobačaj bio legalan. Gdje se dogodio taj zaokret u razmišljanju i kako je moguće da su mladi ljudi zadrtiji od baka i djedova. Avaj.
Slazem se, ja i ocekujem da se brutalno zaokrenemo kao nacija udesno jer se sustavno posljednjih 5-10 godina i radi na tome kroz ukidanje potpore kulturi i ostalim tockama tolerancije / medijsko manipuliranje i krizu novinarstva. Danas svatko koristi medijski prostor pritom se pozivajuci na svoje demokratsko pravo. Nepostojanjem reakcije u smjeru wtf? od samih pocetaka (Bujanca i slicnih) stvorio se odvratan medijski prostor gdje svatko moze reci sto god zeli, bez posljedica.
npr. Pro-liferi, mislim da neko vrijeme rade na sustavnon priblizavanju javnosti svojih ideja o ogranicavanju zenskog tijela, ali sad to nije sacica jada vec sustav s jasnim namjerama sto gdje i kako. Po meni.

Zanimljivo, da ja njih silujem, garant bi se pobrinuli da takvo dijete i pobace. Ti se zakoni ni ne rade za njih - toliko o dosljednosti, ali pobogu, ja pretpostavljam krivo postojanje morala.

Ono sto je problem, po meni sustinski, jest da mi sve te silne probleme i, jednog dana, diskriminatorne zakone ne internaliziramo. Ne dozivljavamo ih kao da se dogadjaju nama, vec nekom drugom. Vjerojatno iz raznih razloga, ali ja bih samo rekla da je nesto teze zadrzati fokus na bitnom.

Treci razlog, rekla bih, je vezan iz pogni glavu i suti mentalitet koji nikad nismo prevazisli. Sacica ima i uvijek ce imati, ali za razliku od drugih zemalja, pa cak i Srba koji imaju koliko se sjecam neku povijest izlazenja na ulice i pobuna, mi, kao 'nacija' nemamo.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 05 lis 2016 14:48

Rusija upozorila građane: "Uskoro bi se mogao dogoditi nuklearni rat sa Zapadom"

Oni već dugo upozoravaju zapadne medije da SAD ne želi pristati na nikakve razgovore i pregovore i da je trenutna situacija opasnija od prethodnog hladnog rata pa izgleda da svi imaju ban na prenošenje takvih stvari. Hillary je pred mjesec dana u svojoj kampanji izjavila da bi sljedeći hakerski napad Rusije na SAD (aludirajući na DNC leakove) mogao zahtijevati vojnu reakciju. I opet nitko od msm nije posebno obratio pozornost na to.

Očito je došlo do točke gdje će Rusija upozoriti građane preko službenih tv kanala o neminovnosti rata da naši mediji krenu pisati o tom.

Zbog čeg je to najbitnija vijest i stvar koja se trenutno dešava u svijetu? Jer ukoliko dođe do (nuklearnog) rata između tih dvaju sila možemo zaboraviti na svijet kako sad izgleda. Sateliti, internet, mobilna tehnologija, bankarstvo, nafta..bye bye.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Vox Feminae » 06 lis 2016 04:55

^ Bas to. :D


- -

Dosla zima, yes, sir.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 06 lis 2016 09:25


Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 06 lis 2016 09:30

^
fun fact. jednom od ovih sam bila kuma na vjenčanju. yay me! :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Nirya » 06 lis 2016 11:50

Užas :shakinghead:

iako moram reći da mi je više uznemirujuće kad Markićka i Šustar pod Kolindinim pokroviteljstvom rade kongres za odgojno-obrazovne djelatnike:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/perm ... 23790.aspx
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 06 lis 2016 13:56

Nirya je napisao/la:Užas :shakinghead:

iako moram reći da mi je više uznemirujuće kad Markićka i Šustar pod Kolindinim pokroviteljstvom rade kongres za odgojno-obrazovne djelatnike:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/perm ... 23790.aspx
Vidjela ovo. Jebala sam im mater svima, a stvarno se trudim ne psovati. Meni se čini da je ta sva ekipa spremna za Vrapče, skupa s prekokrasnom Kolindicom i njenim divnim, crvenim, lakiranim "štiklama".

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Nirya » 06 lis 2016 14:18

Čak sam razmišljala da odem na to, ali sam se predomislila jer bih se samo naživcirala, svađala, bila popljuvana i vjerojatno završila u novinama :confused:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 06 lis 2016 14:27

Bolje ne. Čuvaj svoje živce. GDJE ide ova država? Za usporedbu, ja iz dosade pregledavam stipendije da si maknem malo guzicu. Uglavnom oko 2000 € netto mjesečno. U HR o tome možeš samo sanjati. Mobilnost 0. Mladi i obrazovani ljudi jedu govna političara, dok ovi organiziraju nebulozne skupove financirane novcima od prodaje iskorištenih halja mladih ministranata. GGWP.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 06 lis 2016 14:38

sve to što se događa nije slučajno, godinama ovi rade na tome i planiraju sve ovo što se događa i što će tek uslijediti. a mi papci to pušimo samo tako i ostat će nam samo šutit il iseliti odavde. jebatga.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 06 lis 2016 14:41

Naravno da nije slučajno, ali sada su dobili vjetar u leđa. Žele mijenjati obiteljski zakon i zabraniti abortus. Sjebali su kurikularnu reformu (iako bih i o tome imala par rečenica za napisati), godinama jebu oko zdravstvenog i građanskog odgoja. Država je sekularna samo na papiru. Hrvati su ovce, to je to i ta inertnost će presuditi. U konačnici će se ljudi još masovnije iseliti ili pokriti ušima.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 06 lis 2016 14:44

mislim da će za godinu dana već sve to izvesti. vidiš kako su sad odjednom upregli snage jer imaju pravi momentum i znaju da moraju prije nego HDZ opet ne ujebe stvar a SDP se konsolidira.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 06 lis 2016 14:44

Deprimirate me :mukajezeva:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 06 lis 2016 14:46

^
počni pit. :D
evo neću više, svima nam je jasno što se događa, ne moramo o tome i trkeljati.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 06 lis 2016 14:48

Ja se trudim ne pratiti političku scenu i sranja u HR, ali to je jače od mene. :D

Razmišljam kako je krajnje vrijeme da se pokupim ća, ali kolegica se još nije ukazala u uredu.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 06 lis 2016 14:57

slapa je napisao/la:^
počni pit. :D
evo neću više, svima nam je jasno što se događa, ne moramo o tome i trkeljati.
Pls kad bih pila svaki put kad me nest na internetu deprimira, bila bih alkos. :D

Mislim da treba pricat o tome al ne bas na "suti i/li bjezi" nacin. Cinizam informiranih ljudi me u pravilu boli vise od gluposti neinformiranih. Ne da vas treba bit briga sta mene boli al :tugica:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 06 lis 2016 15:02

gledajući razinu gluposti ovog naroda i kako ide samo na gore, taman kad si mislio da gore ne može, moraš valjda postati cinik s vremenom.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 06 lis 2016 16:07

slapa je napisao/la:gledajući razinu gluposti ovog naroda i kako ide samo na gore, taman kad si mislio da gore ne može, moraš valjda postati cinik s vremenom.
Cinizam je zbilja jedna od opcionalnijih stvari u životu. :D

OT
Kad mi je mačketina uspjela izgrist špagu na trenirci, a da nisam skužila? Goddamnit, izgleda ko da ju je krava sažvakala.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Vox Feminae » 06 lis 2016 18:28

slapa je napisao/la:mislim da će za godinu dana već sve to izvesti. vidiš kako su sad odjednom upregli snage jer imaju pravi momentum i znaju da moraju prije nego HDZ opet ne ujebe stvar a SDP se konsolidira.
... nece ujebati stvar jer je genijalno izrodio most, sto se Zoki nije sjetio... samo je nastavio gaziti po Holy, kakva god da je, umjesto da izgradi cvrstu lijeviju opciju... s druge strane, stvoren je most, samo za jos radikalnije i potpomognute crkvom desnicare, sad ce laganini s HDZ-om lako zonglirati kusur godina. U medjuvremenu, provest ce se kulturna revolucija Hrvata, u skladu s nazorima koje se vec sad naziru.

- -
Danas sam rekla i stojim i dalje, Hrvati su inferioran narod u vlastitoj drzavi.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 06 lis 2016 19:04

Mene sad zanima koji je to superioran narod u našoj državi :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 06 lis 2016 20:07

Ono što je meni najjadnije jer što Hrvati misle da su jako bitni i rugaju se glupim Amerima koji ne znaju gdje je ta nebitna tvorevina Hrvatistan. Cca 4 milijuna nebitnih duša naspram cjelokupnog čovječanstva. I kako da ne budem cinik?

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 06 lis 2016 22:23

Malory je napisao/la:Ono što je meni najjadnije jer što Hrvati misle da su jako bitni i rugaju se glupim Amerima koji ne znaju gdje je ta nebitna tvorevina Hrvatistan. Cca 4 milijuna nebitnih duša naspram cjelokupnog čovječanstva. I kako da ne budem cinik?
Kao da Hrvati jedini imaju taj problem. Il da jedini imaju bilo kakav problem, for that matter. Jel to nije exceptionalism, al u drugom smjeru? Ono, spešl smo, al stop eating paste spešl. Koliko puta čujem i pročitam samo mi možemo ovo, samo su Hrvati u stanju ono. Je, ziher. Samo mi. Posebni smo. Najretardiranije od sve djece i pomoći nam nema. Možda bi se za početak mogli prestat mrzit and go from there? :shrug:

Bleh, idem spavat.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 07 lis 2016 06:29

ariadne je napisao/la: Kao da Hrvati jedini imaju taj problem. Il da jedini imaju bilo kakav problem, for that matter. Jel to nije exceptionalism, al u drugom smjeru? Ono, spešl smo, al stop eating paste spešl. Koliko puta čujem i pročitam samo mi možemo ovo, samo su Hrvati u stanju ono. Je, ziher. Samo mi. Posebni smo. Najretardiranije od sve djece i pomoći nam nema. Možda bi se za početak mogli prestat mrzit and go from there? :shrug:
Mržnja i je uzrok svemu ovome što se događa. Od malih nogu truju se umovi djece s izjavama kako su srbi zlo. I Cigani, SVI ikad osim Hrvata i katolika. Prije par dana smo i pisali o tome. Niryja je dala primjer gdje se djeca u OŠ pitaju "Gdje su tvoji bili '91.?" Što možemo očekivati nego da je bijedan narod, jalan i ljubomoran na sve uspješnije, napumpan mržnjom prema svima koji imaju 1 krvno zrnce nečeg što nije rvacka krv, tu gdje je? Breaking bad, ili kako su preveli - Na putu prema dolje. Strmoglavo, jer točka zaustavljanja se odavno prošla.

Odgovorite