...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 07 lis 2016 08:08

Ne bih rekla da smo toliko napumpani mržnjom, daleko od toga. Pa pogledajte francuze, oni mrze na jebenoj jezičnoj razini.
Ovo "Samo mi možemo..." je najčešće u sportskom kontekstu, šta uopće nije relevantno, svaka zemlja se na tom području busa o prsa. Ne mogu se sjetiti nekog drugog primjera gdje je to navedeno. Mi smo jedan jebeno neujedinjen narod pun oprečnosti, a čim pomolimo nos vani ljubimo noge gospodarima i "odlični smo radnici, ali previše beskarakterni i pasivni". Riječi jednog nijemca.
Također, riječi jedne talijanke s kojom sam pričala - "Vi ste najneprijateljskije raspoloženi samo sami prema sebi. Šteta, jer imate predispozicije za toliko toga. Međutim, zanimljivo mi je kako se svi odmah ujedinite u nevolji. Meni je nepojmljivo kako si međusobno pomažete kad netko treba novce za operacije i sl., tog duha kod nas nema."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 07 lis 2016 08:51

Kroacija je napisao/la:Mi smo jedan jebeno neujedinjen narod pun oprečnosti, a čim pomolimo nos vani ljubimo noge gospodarima i "odlični smo radnici, ali previše beskarakterni i pasivni".
Hrvatsi su iskompleksiran narod koji doista najbolje funkcionira pod tuđom čizmom (austrougarski period je valjda naše najbolje razdoblje)-kao što povijest i svjedoči. Al ne znam, ja ove lokalne pojave doista ne vidim kao neku veću prijetnju-Crkva se sad (posljednjih godina) malo više razmahala, istina, al meni se to više čini kao odraz shvaćanja da više nemaju istu moć u društvu kakvu su imali 90ih pa su sad u očajnom potezu da si povrate ranije stanje neg što ih društvo ozbiljnije percipira (van medija). Nama samo treba netko da napokon ukine vatikanske ugovore, i da se krene ozbiljnije baviti ekonomijom. Al ono, ak zapad može jednoj Rusiji kroz sankcije dirigirati politiku, što mislite što radi Hrvatskoj? Sumnjam da ijednu veću odluku naši političari neovisno donose, a do tad, narod se zabavlja komunistima i ustašama, koji imaju isti učinak kao i nogomet, gladijatorske igre i sl. -maknuti pogled s bitnih stvari.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 07 lis 2016 09:11

Andain je napisao/la: Hrvatsi su iskompleksiran narod koji doista najbolje funkcionira pod tuđom čizmom (austrougarski period je valjda naše najbolje razdoblje)-kao što povijest i svjedoči.
Amen to that.
Al ne znam, ja ove lokalne pojave doista ne vidim kao neku veću prijetnju-Crkva se sad (posljednjih godina) malo više razmahala, istina, al meni se to više čini kao odraz shvaćanja da više nemaju istu moć u društvu kakvu su imali 90ih pa su sad u očajnom potezu da si povrate ranije stanje neg što ih društvo ozbiljnije percipira (van medija). Nama samo treba netko da napokon ukine vatikanske ugovore, i da se krene ozbiljnije baviti ekonomijom. Al ono, ak zapad može jednoj Rusiji kroz sankcije dirigirati politiku, što mislite što radi Hrvatskoj? Sumnjam da ijednu veću odluku naši političari neovisno donose, a do tad, narod se zabavlja komunistima i ustašama, koji imaju isti učinak kao i nogomet, gladijatorske igre i sl. -maknuti pogled s bitnih stvari.
Nije se samo crkva razmahala. Vidi što se događa. Jedan vjeronauk ima prednost ispred informatike i stranih jezika. Ovo nije očajnički vapaj crkve, ovo je jako dobro isplanirana akcija kojom se žele ograničiti prvenstveno prava žena (abortusi) i homoseksualaca. Vatikanski ugovori NIKAD neće biti ukinuti. Nikad. Heck, hrvatine su veći katolici od pape.

Zapad Rusiji može popušiti i usput se grijati na dah.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 07 lis 2016 09:21

^vjeronauk ima prednost radi tih vatikanskih ugovora koje se nitko ne usudi revidirati. A sumnjam da će zabrana abortusa proći, to bi moralo ići na referendum, a na referendum protiv gayeva im je premalo ljudi izašlo, a za gayeve većinu društva boli briga (na žalost :P), dok za abortus mislim da će se društvo malo više aktivirati. Ne znam, dojma sam da se ne radi o većini društva tu već glasnoj skupini s dosta love. Dok s druge strane većina društva vjeronauk ispred informatike i zabranu abortusa ipak promatra negativno.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 07 lis 2016 09:24

više ljudi u ovoj državi je za zabranu abortusa nego protiv zabrane, prilično sam uvjerena u to. i većina ljudi nije sposobna razlučiti podršku prava na abortus od zagovaranja samog čina. u svakom slučaju uskoro ćemo saznati.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 07 lis 2016 09:34

Točno to. Pro-life ekipa je jako glasna i jako dobra u spinanju i izvrtanju činjenica. Teško napačen narod izmuljati. Logika 80% Hrvata - ak si pro-choice to znači da ti je abortus oke i ono, radio bi ga u slobodno vrijeme i kul je odlaziti na abortuse. Pa jebem ti logiku. Ljudi ne razumiju da će se abortusi raditi neovisno o tome hoće li biti dozvoljeni ili ne. Samim time vraćamo se x godina unazad i vrijedilo bi pronaći statistike koliko je žena umiralo nakon toga.

I one debilane kada stavljaju slike fetusa u 23. tjednu gdje se vide ručice i nožice bufakinhu i to iskorištavaju u svrhu samopromocije, a ZNAJU da se kiretaža u tom stupnju trudnoće radi ako je plod umro, teško oštećen ili postoji opasnost za život majke. TO SU ŽELJENE TRUDNOĆE, a ovce puše gluposti. Argh, i te molitve pred bolnicama, to linčevanje žene koja je odlučila napraviti abortus. Šta ih boli k za razloge, njeno tijelo i njen odabir. Meh, dobro je ona neuračunjiva Rudanica rekla, treba rađat male Hrvate da bi popovi imali šta jebat.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la fuji ix » 07 lis 2016 11:06

Ja sam bas uvjerena da se abortus nece zabraniti. To bi bila ogromna glupost. Molitelje treba ukloniti iz kruga bolnice,i po potrebi kazniti.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la slapa » 07 lis 2016 11:13

^
eh, ja sam stvarno mislila da ljudi nakon neviđenog raspašoja vlade HDZ-MOST koji smo gledali u prvom dijelu godine neće u tako brzom roku glasati za iste te. kad ono jesu. :-o
a ti molitelji imaju dozvole ravnatelja tih bolnica koji su svi redom po stranačkoj liniji postavljeni. još kad vidiš ono medicinsko osoblje u uniformi kako tamo moli s njima. vjerojatno u radno vrijeme... :roll:

pa ti nemoj biti cinik.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 07 lis 2016 11:33

Malory je napisao/la:Što možemo očekivati nego da je bijedan narod, jalan i ljubomoran na sve uspješnije, napumpan mržnjom prema svima koji imaju 1 krvno zrnce nečeg što nije rvacka krv, tu gdje je? Breaking bad, ili kako su preveli - Na putu prema dolje. Strmoglavo, jer točka zaustavljanja se odavno prošla.
Mislila sam na ovu mrznju, ne onaj naci bulsit. Svaka zemlja ima nacionalisticke debile. Al ne znaci da bi ovi koji znaju bolje zbog njih trebali dic ruke od svega. To je uvijek najlakse. Ak nam je stalo, onda im necemo pustat. Ak nam nije stalo onda jebiga nije nam stalo al ajmo se onda ne pravit da jest i da su nam jadnima ruke vezane... necim, I'm sure.

Ovo o cem pricate se događalo (i događa) u Americi i drugdje di ima pobacaja and shit. Isti argumenti, iste metode, osim sto jos dodatno tamo na civiliziranom Zapadu ubijaju doktore koji te abortuse izvode. I vandaliziraju i salju prijetnje klinikama.

OT
Mater su mi stresla 4.4 po Richteru, di je TMC da joj kazem da si nosi te potrese nazad :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 07 lis 2016 12:09

Ne kužim jel meni govoriš da mrzim ili aludiraš na moju definiciju hrvata-mrzitelja svega. Ako misliš da ja mrzim nekog, ne mrzim. :D Jedino što želim je da mi postane svejedno, ali nažalost još uvijek mi je stalo. Zašto? Nazovi me mazohistom s obzirom da ne živim niti ću živjeti u HR.

Gle, nigdje nisam rekla da su ikome ruke vezane, niti da su jezici vezani. Problem Hrvata je da su inertni i pasivni, te misle da vrijede više nego ostali. U tome je problem. Vox je stavila link za prosvjed ekipe koja radi za 2400 kn. Misliš da će se skupiti u velikom broju? Neće. I to ti je čitav problem. Mladi ljudi bi trebali biti pokretači društvenih promjena, a nisu. Boli ih kurac za sve, misle da njihov glas ne vrijedi i da ne mogu ništa promijeniti. Dok je tako, a ne vidim da će se u tom području išta promijeniti, sjedit ćete prekriženih ruku i gutati govna političara.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 07 lis 2016 12:38

Onda ne znam jel se uopce slazemo o definiciji mrznje. :D Da o nekom drugom narodu kazes da je jadan, bijedan, ovakav, onakav, to je textbook hejt. Al zato sto to kazes o svom narodu, nije hejt, nego cinjenica? :D Isto ko sto postoji autohomofobija i internalizirana mizoginija, postoji i ovo. :shrug: Na to sam mislila kad sam rekla da trebamo sami sebe prestat hejtat za pocetak. I pogotovo ic okolo govorit ljudima da se nikad nis nece promijenit i davat im racionalizaciju za odustajanje. Ovo je gore od horoskopa. Pise na internetu da se nis nece promijenit pa cu onda nastavit ne radit nista i sirit dalje evanđelje o ne rađenju niceg da se bolje osjecam sto ne radim nista. Nice :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la fuji ix » 07 lis 2016 12:49

Slazem se sa ariadne. Ne razmisljam o tome kako je u Americi,Sloveniji,Austriji. Zaista volim svoju domovinu i ne ide mi se raditi vani. Mogu otici sutra. Bolja placa,bolji uvjeti rada i sve ostalo.
Mladi u RH. Vecinom djeca branitelja i sve im je dostupnije,od upisa na faks,zaposlenja.
Struktura stanovnistva se promijenila,treba proci odredjeni period da se nesto pokrene.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Malory » 07 lis 2016 12:51

ariadne je napisao/la:Onda ne znam jel se uopce slazemo o definiciji mrznje. :D Da o nekom drugom narodu kazes da je jadan, bijedan, ovakav, onakav, to je textbook hejt.
Morat ću se složiti da nam se definicije mržnje ne podudaraju. Možda bolje ne ulaziti u dubinu toga i prtljati jer ćemo se na kraju još manje razumjeti nego na početku. :D
Al zato sto to kazes o svom narodu, nije hejt, nego cinjenica? :D
Ajmo ne imputirati jer ja nigdje nisam napisala da je to činjenica. Iznosim svoje viđenje i hiperboliziram jer mi je hiperbola omiljeno stilsko sredstvo.
Isto ko sto postoji autohomofobija i internalizirana mizoginija, postoji i ovo. :shrug: Na to sam mislila kad sam rekla da trebamo sami sebe prestat hejtat za pocetak.
Slažem se, ali nitko ne govori o autohejtu ili nečem sedmom već o tome da, poopćeno, hrvati mrze sve što nije hrvatsko. To nije normalno. Jedno je biti nacionalist, a drugo je dubinski mrziti sve oko sebe. Svakog uspješnijeg, svakog bogatijeg. Stanimo na loptu i krenimo dalje. Zaboravimo gdje je tko bio 91. Treba početi financirati fundamentalna istraživanja i implementirati ih u gospodarstvo. Laprdanje i upiranje prstom nikada nije niti hoće pokrenuti gospodarski rast. Pravilno investiranje hoće. I zadovoljni ljudi neće hejtati i neće htjeti upravljati životima drugih.
I pogotovo ic okolo govorit ljudima da se nikad nis nece promijenit i davat im racionalizaciju za odustajanje. Ovo je gore od horoskopa. Pise na internetu da se nis nece promijenit pa cu onda nastavit ne radit nista i sirit dalje evanđelje o ne rađenju niceg da se bolje osjecam sto ne radim nista. Nice :D
Ak upireš prstom u mene, nažalost nisam ta. Još uvijek ŽELIM da se nešto promjeni. Voljela bih da me boli kurac, kao što sam već gore napisala.

I ajmo ne više komentirati ovo. Složimo se da se u određenim stvarima ne slažemo. Možda je do ovakve komunikacije, možda bi bolje bilo da o nekim stvarima razgovaramo face to face. Jedno je sigurno, politika i religija su nagazne mine i treba biti pažljiv. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 07 lis 2016 13:31

Mladi poduzetnici / mali poduzetnici su najveći kraljevi i oni očito najviše vole Hrvatsku, samo ću vam to reć. :D

ont_čekam lezboklijetelu i razmišljam hoću li pitati koji parfem koristi ili ne. :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 07 lis 2016 13:58

Jedna stvar koja je dosta simptomatična, ali ne i specifična samo za Hrvate je što uvijek prevladava taj neki pogled da su političari krivi za sve, ili kapitalizam, uglavnom ''oni drugi'' koji predstavljaju nekakav neosoban sustav, i da je slučajno vlast u rukama ljudi koji razmišljaju slično kao i mi, sve bi bilo bolje. :) Iako povijest lijepo pokazuje da su često te revolucije malih ljudi protiv sustava i diktatora bile puno krvavije i nepravednije.

A ak je sad ovako sve crno, pitajte se kak će biti kad inozmeni dug dođe na naplatu. :)
p.s. al da, mali poduzetnici fakat vole zemlju, nema drugog opravdanja za njihovo stanje :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 07 lis 2016 14:20

@ Malory Ovak nitko nista nece naucit tho :D Ne pisem ja ovo jer mi je doslo da te zajebavam, nego jer te zelim razumjeti. :D

"Poopceno, mrzimo sve uspjesnije od sebe" - generalizacija. It's right there. To nije hiperbola, hiperbola je stilsko sredstvo, jebemu mater :D "Umirem od gladi" je hiperbola. "Svi X misle Y" je nesto sasvim drugo. OK ako je tvoje misljenje, al ako to koristis u argumentaciji za il protiv icega, onda formalno prestaje bit misljenje i pretvara se u dokaz i kao takav je podlozan pobijanju, dekonstrukciji il what have you, sta je ono sta sam ja misla da radim cijelo vrijeme :lol:

Foiled again. :mukajezeva: Moram prestat pretpostavljat da s ljudima govorim istim jezikom, ustedilo bi mi dosta energije. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la omnia » 07 lis 2016 15:24

S obzirom da se razvila rasprava, napravila sam zasebnu temu, pa možete nastavit ovdje :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Popeye » 08 lis 2016 19:28

ono što mi nije jasno jel u ovom topicu raspravljaju hrvati/ce ili ne? tj. jel se u pisanju o tome kakvi su zapravo hrvati piše i o sebi?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Andain » 11 lis 2016 08:11

Ovo je topic o svim trenutnim političkim zbivanjima ili samo o hrvatskim? Pretvarati ću se da je o svim :)

slika

Da, zamisli, želi prijateljske odnose sa nuklearnom silom i ne želi rat sa Assadom, brzo, maknite ga od nuklearnih kodova :D


Ono što me iznenađuje kod ovih političkih izbora u SAD-u, a možda se radi samo o tome da ja to prije nisam primjetila, jest da su zapravo lijevi mediji veći huškači na rat od nekakvih tradicionalno desnih, bilo da se radi o Foxu ili Drudge reportu koji, kad je Rusija u pitanju zagovaraju ipak malo umjereniji i rezerviraniji pristup. Ono, zar Amerikanci uz sve posljednjih nekoliko desetljeća još uvijek vjeruju da su oni good guys na sceni. Zar doista ne vide da je propaganda koju ponavljaju za Siriju i Rusiju već viđena, uvijek s katastrofalnim posljedicama.. N
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Vox Feminae » 12 lis 2016 21:23

Vatikanski > Koliko sam upucena, njih je prakticki nemoguce oboriti. Ako se dobro sjecam, Madjarska vec nekih 10ak ili vise godina pokusava umanjiti/ponistiti ugovore, a Hrvatska jos nije pocela o tome ozbiljnije ni raspravljati/razmisljati. I nemojte me sad ubiti ako se krivo sjecam jel dobra zemlja u pitanju, bilo je to prije 7-8 godina kad sam slusala Gordana s Mirovnih i nekih 1.000 gemista manje.

Eh, da. Jos jedna stvar - drago mi je da nisam jedina kaj se zivciram/da raspredamo i o ovim zbivanjima. :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Andain » 17 lis 2016 12:09

Republican office firebombed in North Carolina, warning painted nearby: 'Nazi Republicans get out'

Ovo je ono o čem sam već pričala, mediji toliko pretjeruju u negativnom portretiranju Trumpa i njegovih pristaša (a nema ništa što danas nosi negativniji naboj doli optužbe da si rasist/nacist i ino) da je došlo do zanimljivog obrata-njihovi protivnicu su ti koji su postali netolerantni i radikalni.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Vox Feminae » 19 lis 2016 20:01

^ obicno takve radikalije ucvrscuju samo postojece stavove - desni postaju desniji, lijevi lijeviji. Ima za to neki naziv, ali zaista se ne sjecam vise.

- -

Ne znam sto bih rekla o ovom micanju Hasana s popisa Plenkija, uopce ne razumijem te razumne poteze. Jel to igra, jel to zamucivanje, kakve su to cudne igre... :sulking:

I jos jedna stvar koju uopce nisam mogla popratiti od kolicine posla, kako je prosao mars oko strucnog osposobljavanja?
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Andain » 21 lis 2016 07:40

Vox Feminae je napisao/la:^ obicno takve radikalije ucvrscuju samo postojece stavove - desni postaju desniji, lijevi lijeviji. Ima za to neki naziv, ali zaista se ne sjecam vise.
Slažem se; promatram sad ovo u SAD-u i sve mi se više čini da je opredjeljenost za političku opciju istovjetna opredjeljenosti religijskom kult. Jednom kad se za isti opredijeliš, to je to, nema povratka. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Andain » 21 lis 2016 15:00

‘Post-Gaddafi Libya in chaos as Plan B was missing’

"Muammar Gaddafi was a stabilizing force in Libya and the civil war there is continuing causing deaths and suffering for people because the masterminds of his removal from power had no plan on what to do after his death, experts say."

Jedan maleni osvrt na događanja u svijetu. SAD ne ulazi u tuđu vanjsku politiku s namjerom da pomogne zemljama da svrgnu diktatore, to je je valjda dosad svima jasno. Bilo bi isuviše naivno misliti da imaju ijedan drugi cilj doli ovaj koji redovito i postižu-destabilizacija zemalja na razinu da zemljom upravljaju manje raspršene grupice islamskih fundamentalista. Možemo reći što god želimo o Gaddafiju i Saddamu (ili sad Assadu), al činjenica jest da su zemlje pod njima imale koheziju, ujedinjenu vojsku i politiku dok su poslije zapadne intervencije svedene na anarhiju.

Kome takva situacija najviše pogoduje? Hm…zapravo Izraelcima.

Snažna Sirija, Libija, Irak, Iran, Egipat i ostale islamske zemlje u njihovom okruženju im nikako ne odgovaraju jer otvaraju mogućnost za jači i udruženi vojni udar, prijetnju koja im visi nad glavom od njihovog dolaska tamo. Zemlje svedene na kaotične rupe kojom upravljaju terorističke grupe poput isisa, koje nemaju avione i nemaju nuklearno naoružanje već im se ratovanje svodi na pješadiju i pojedinačne terorističke napade ipak nisu toliko velika prijetnja nacionalnoj sigurnosti neke vojno jake zemlje sa dobro branjenim granicama.

E sad, zašto bi SAD radio uslugu Izraelu? Ekonomski razlozi, kontrola naftnih područja, održavanja svjetske ravnoteže jer im je jasno da im je lakše naći dodirnu točku s Izraelcima neg s jakom islamskom koalicijom, koju u svakom trenu mogu preuzeti religijski fanatici..? Tko zna. Al sumnjam da Ameri nisu u stanu procijeniti da im je potreban plan b nakon napada na zemlju da bi ovo što se dešava bio odraz nespretnosti ili slučajnosti. I to svaki put iznova.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Kroacija » 23 lis 2016 10:02

Andain je napisao/la: Ovo je ono o čem sam već pričala, mediji toliko pretjeruju u negativnom portretiranju Trumpa i njegovih pristaša (a nema ništa što danas nosi negativniji naboj doli optužbe da si rasist/nacist i ino) da je došlo do zanimljivog obrata-njihovi protivnicu su ti koji su postali netolerantni i radikalni.

Ditto.

Vox Feminae je napisao/la:desni postaju desniji, lijevi lijeviji.
Ditto 2.



Žao mi je što više ljudi to ne uviđa, ne samo na razini Amerike.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Popeye » 23 lis 2016 10:26

Andain je napisao/la:Republican office firebombed in North Carolina, warning painted nearby: 'Nazi Republicans get out'

Ovo je ono o čem sam već pričala, mediji toliko pretjeruju u negativnom portretiranju Trumpa i njegovih pristaša (a nema ništa što danas nosi negativniji naboj doli optužbe da si rasist/nacist i ino) da je došlo do zanimljivog obrata-njihovi protivnicu su ti koji su postali netolerantni i radikalni.
trump se sustavno legitimira kroz svoje izjave i postupke. je li pretjeranost u negativnom portretiranju to sto se o trumpu izvjestava? npr. kad trump clinton u debati kaze da je 'tako odvratna žena', a mediji o tome izvijeste, jel to pretjerano negativno portretiranje? kad kaze da bi svim muslimanima zabranio ulazak u SAD, a mediji o tome izvijeste, jel to pretjerano negativno portretiranje? itd.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Popeye » 23 lis 2016 13:16

ps
što se trumpa i optužbi za rasizam tiče, prepuštam riječ predsjedniku kongresa, republikancu paulu ryanu:
Ryan: Trump’s comments ‘textbook definition’ of racism
http://www.politico.com/story/2016/06/p ... dge-223991

cini se da ryan takodjer pretjerano negativno portretira trumpa... time sto konstatira ocito. :veryhappydance:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Andain » 27 lis 2016 08:06

^Kad se za nekog kontinuirano spominje da je Hitler i da su njegovi pristaše nacisti, onda se time želi nešto više napraviti od ''vjernog prenošenja'' nečijih kontroverznih izjava. Ak misliš da pretjerujem, pogledaj koliko ti članaka pretraga ''Trump is Hitler'' izbacuje.

A zgodna je i ova usporedba
slika
..

Jill Stein, Green Party candidate, correct about U.S. bombing seven countries

Stein said: "We’re already bombing seven countries."
We identified seven countries lately bombed by the U.S.: Pakistan, Somalia, Yemen, Afghanistan, Syria, Iraq and Libya.


..a zanimljivo je dodati i ovo:

"Countries bombed: Obama 7, Bush 4."

Zgodan score za dobitnika nobelove nagrade za mir.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2016 13:00

meni se cini da ti pretpostavljas kako ja podrzavam vanjsku politiku SAD-a koju vode demokrati. ukazao bih na to da sam je nazvao imperijalistickom bas u nekoj raspravi s tobom ovdje. stating the obvious: biti protiv trumpa i smatrati ga opasnim za demokraciju i cijeli svijet ne znaci biti za HRC.

e sad, sto se desilo s trumpom i medijima... problem je nastao tako sto se na pocetku republikanskih predizbora pokazalo da je trump= ratings. trumpu se dalo medijskog prostora koji je ekvivalentan onome sto bi se moralo platiti 2 milijarde dolara da je htiopustati reklame. na pocetku se nisu americki mediji pretjerano bavili ni fact checkingom trumpa, jer se -pogresno - smatralo da nema sanse postati republikanski kandidat. prava novinarska obrada trumpa je krenula tek prije par mjeseci, kada je poceo dozivljavati da se o njemu ozbiljno istrazivacki i kriticki izvjestava. to sto je trump prvo dobio mnogo vise medijskog prostora od svih drugih kandidata, ukljucujuci i HRC, prvo mu se isplatilo, a onda mu je (posve opravdano) nastetilo.

u osnovi, da ne idem u sirinu, glenn greeenwald je izvrsno artikulirao probleme koji se ticu izvjestavanja o HRC:
https://theintercept.com/2016/10/13/on- ... easy-call/

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: ...o trenutnim društvenim i političkim zbivanjima

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2016 13:17

Andain je napisao/la:Ak misliš da pretjerujem, pogledaj koliko ti članaka pretraga ''Trump is Hitler'' izbacuje.
vjerujem da ih je mnogo. i tu smo se opet vratili na temu vjerodostojnosti medija i kako je internet mnogo toga promijenio. naime, danas na internetu svatko moze napisati blogpost s naslovom 'trump is hitler'. o status na fejsu da ne govorim. no, jesu li to vjerodostojni izvori? jesu li to relevantni izvori informiranja? itd.

pravi problem je sto ljudi ne znaju i ne mogu se vise snaci u svemu tome sto ima online. i onda se linka, recimo, RT. :D tj. ono sto se na netu trazi i cita je ono sto potvrdjuje unaprijed zadane stavove citatelja. to narocito vrijedi za facebook. ono sto se ne uklapa u zadanu sliku se ignorira. itd itd.

Odgovorite