I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 09:21

Pod pokroviteljstvom predsjednice: Na skupu udruge "U ime obitelji" homoseksualnost izjednačena s - pedofilijom i zoofilijom

http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Pod ... fresh=true

this agression will not stand, jel tako? :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 25 lis 2016 09:58

:fuj:

eh da bar vidim poantu u slanja tog maila. nema šanse da to dođe do nje a još manje da dođe u javnost. nikad nisam vidjela efekt niti jednog od protestnih mailova koje sam do sada poslala ikom u vladajućim institucijama. treba ih tužit međunarodnim organizacijama, napravit nešto vidljivo. ne znam...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 10:12

well, ovisi koliko se mejlova posalje ;)

npr: http://vigilare.org/priopcenje/hrvatska ... nju-skini/

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 25 lis 2016 10:17

još bitnije kome nego koliko. nažalost.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 10:30

dok si napisala ta dva posta, mogla si poslati mejl. true story! ;)

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 25 lis 2016 10:43

mogla sam. da u tome vidim ikakav smisao bih. al ne vidim. u ovom konkretnom slučaju to po meni nema nikakvog smisla.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 11:02

kad bi kao nekakav misaoni eksperiment trebala argumentirati zasto slanje mejla u ovom konkretnom slucaju IMA smisla, sto bi rekla? sigurno se mozes dosjetiti nekih argumenata...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 25 lis 2016 11:18

kužim što pokušavaš postići pozivom na slanje mailova i ispravno je ali nažalost neće postići nikakav efekt jer ne živimo u društu u kakvom bi želio da živimo. nemamo ni građane ni političare koji posjeduju građansku ili političku odgovornost pa da od toga (ove konkretne metode u konkretnom slučaju) nešto bude.
pošerala sam ti post sad na LORI stranici jer mislim da je iznimno bitno da čim više ljudi to vidi. bilo bi bolje da su mi iz udruge javile da to napravim a ne da sam to doznala ovako sa strane. vidim da ni zg pride nema zasad nikakvu reakciju na dotični događaj. to me u cijeloj priči još i najviše zabrinjava, što su oni koji moraju odreagirati na ovakve slučajeve zatrpani projektnim papirologijama i ne reagiraju na to što moraju pravovremeno i jasno. mora postojati netko u ovoj državi tko će reagirati, slati objave za medije i povlačiti odmah pravne korake kada se ovakve stvari događaju.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 11:39

mene ne zabrinjava sto udruge ne reagiraju, to je u medjuvremenu ocekivano jer se vise ne bave aktivizmom nego projektizmom. racunati na to da ce reagirati jednostavno je nerealno. it's not happening.
mene zabrinjava sto ne reagiraju LGBT građanke i građani.

tj. da objasnim ovako: ako sjediš na balkonu i vidiš da u zgradi preko puta nekakav prolaznik upada u nečiji stan, hoćeš li u tom trenutku:
1. nazvati zagreb pride ili lori i reći: 'hej, upravo svjedočim provali u stan, učinite vi nešto u vezi toga!!!' pa ako ne učine, onda ćeš reći 'eh eto kakvi su oni, ja gledao kako se događala provala u stan a udruge nisu učinile ništa u vezi toga. strašno!'
2.ili ćeš pak sam/a nazvati policiju, sam/a podviknuti 'hej vidim te lopove, prestani!'... pa i viknuti 'hej ljudi, evo provaljuju susjedu u stan, zaustavimo to!' 'zvala sam policiju, nećemo to dozvoliti!'
3.ili ćeš sve to gledati i zaključiti da nema smisla ama baš ništa poduzeti i još dodatno objašnjavati zašto nema smisla...

jedna opcija je ono što bi učinio odgovoran građanin, ostale dvije nisu. :D

ah, hrvatska... never change, it's working out so well for you!

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 25 lis 2016 11:45

gle, pun mi je kurac slanja mailova za koje neću dobiti nikakvu potvrdu da ih je itko igdje primio. jer je to kod nas najnormalnije, da ti ne moraju odgovoriti da su išta primili. jer će moje mailove tamo neki balvan koji radi ko tajnik nekom tko to čita prije tajnice predsjednice slati u junk bez da i pročita do kraja.
dakle to bi bila točka 4. viknut ću policiji gle lopova a policija će mi se nasmijati u facu jer s lopovom povremeno popije kavicu.
il 5. policija se neće javiti na telefon.

išla sam guglati koje su europske institucije kojima mogu poslati mail. našla odbor za ljudska prava, adresu, onda vidjela da je u tom odboru Tomašićka. sad tražim dalje.
ti stvarno misliš da slanje maila Kolindi može postići neki efekt?
ako misliš da da, vjerovat ću ti evo i idem poslati taj mail, odnosno probat opciju 6. nazvat policiju iako mi se prošlih 10 puta nije javila jer možda ovaj put hoće. a ako ne bude bar ću bit mirne duše.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Andain » 25 lis 2016 11:55

@Popeye.Ali ta dva primjer nisu usporediva jer u jednom događaji zahtijevaju hitnu reakciju, dok za drugu (ovu kojom se tema bavi) zahtijevaju promišljenu akciju.

Ja se slažem da bi bilo pametno poslati protesno pismo predsjednici i sve skupa medijski popratiti, no masovnost istog nećeš postići pozivanjem random ljudi na forumu koji broji 7 aktivnih korisnica. Udruge (lori, kontra, zg pride..sigurno ih još ima) pa čak i crol, bi trebali pokrenuti inicijativu koja će imati masovniji odjek da ikakav rezultat bude vidljiv.

Stoga, evo pitanje crolu-može li se to pokrenuti/dati nekakav prijedlog teksta koji se treba slati (kako bi se svi fokusirali na iste točke) i onda da jednostavno uposlimo sve da šalju isto i naprave određeni pritisak.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 12:00

slapa je napisao/la: ti stvarno misliš da slanje maila Kolindi može postići neki efekt?
mislim da hrvatski LGBT aktivizam nisu nikad bili gori nego sto su danas, a da je LGBT zajednica - unatoc tome sto nikad nije bilo vise aut ljudi - totalno pogubljena i neartikulirana u vezi bilo cega relevantnog za vlastita prava. dakle, to je aktualna pozicija. (prije pet godina bi danima unistavali KGK u medijima i javnosti zbog necega ovakvog.)
i sad kad je situacija takva kakva jest, ono sto iz nje mozemo dosegnuti jest da bar imamo naslov na crol-u 'tisuce gradjana pisalo predsjednici, onda i dalje suti'. da bar malo duze stvar ostane u zizi javnosti. da joj se zapamti ta sramota.
svrha slanja mejla eksli nije u tome da ce KGK doista na kraju javno reagirati (naravno, bilo bi super da to ucini), nego da se pokaze kako nije bas sve propalo do kraja, kvragu. da ima bar parsto ljudi kojima se da poslati taj mejl IAKO znaju da nece poluciti savrseno zeljeni rezultat.
dakle, efekt na koji ja pucam u ovoj prici je jedva iznad nule. pozitivna nula. ali izgleda da je i to preoptimisticno :D

dodatno bih podsjetio kako se najmanje deset godina za svaki prajd nemali dio LGBT zajednice upinjao objasniti da sve to nema smisla, da to nanosi stetu yadda yadda. iako je bilo ocito da nije tako. zamisli koliko bi se tek postiglo da se dio aktivisticke energije nije trebalo trositi na takva sranja. a moralo se, jer takva sranja objektivno jesu stetila ucinku prajda.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 25 lis 2016 12:03

i sad kad je situacija takva kakva jest, ono sto iz nje mozemo dosegnuti jest da bar imamo naslov na crol-u 'tisuce gradjana pisalo predsjednici, onda i dalje suti'. da bar malo duze stvar ostane u zizi javnosti. da joj se zapamti ta sramota.
po čemu ćeš znati da su tisuće građana poslale mail kada će ti mailovi završit u tamo nekom junku bez ikakvog odjeka s bilo koje strane? aj da si pokrenuo peticiju (navodim tebe, ali bilo tko tko želi reagirati, i sama se ovdje osjećam prozvanom) pa da se bar vidi tih 1000 ljudi koji zajedno Kolindi šalju mail. ali ovako, kako možete napisati takav naslov, na temelju čega? vrlo konkretno pitanje. apsolutno se slažem da treba odreagirati, ne slažem se s načinom jer sam uvjerena da je potpuno nevidljiv.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 12:06

@andain: znam sve to. radio sam to godinama, znam kako funkcionira tehnologija uspjesnog aktivizma. ali, vise se time ne bavim.
jos bolje je sto i ti sve to znas i kuzis vrlo konkretno sto je potrebno uciniti.
otvoriti ovaj topic je vrhunac mog trenutnog angazmana. ali, to ne znaci da to treba biti vrhunac tvog angazmana ili bilo cijeg ;)

@slapa: naslov samo po sebi nije vazan, to je samo kvazilustracija poante koju pokusavam napraviti.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Bash » 25 lis 2016 12:59

Znamo da organizirani pristup jedini ima smisla. Zato cure kažu da reakciju na ovo treba voditi organizirana skupina, udruga, inicijativa, mediji. Nije aktivizam za svakoga, stoga jednom kad će se netko/neki htjeti angažirati da se masa ljudi kolektivno pokrene u određenom smjeru sa vizijom i smislom, bit će i rezultata. A zašto to nismo baš mi ovdje i sada? Zato šta očito imamo sebi važnije prioritete, i to je to. Svi više manje znamo koji pristup pali, ali ovo nije ta generacija koja će idealistički uložit svoje vrijeme, trud, znoj i suze u aktivizam. Jednom kad se nađu oni mali vojnici koji će za to biti voljni uz sav PTSP koji uz to dolazi, i zajednici će biti bolje.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 13:28

again, za pisanje tog posta treba otprilike isto vremena kao poslati mejl predsjednici.
što se tiče procjene besmislenosti, smisao postojanja tog posta je definitivno manji od slanja mejla predsjednici. to znači da nije samo problem u onome sto je artikulirala slapa (ne vidim smisao), nego ima jos dublji problem, a to je 'namjerno cu uciniti ono sto uopce nema nikakvog smisla, angazirat cu se oko sirenja besmisla'.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Bash » 25 lis 2016 13:36

Od dvije besmislene stvari kao što su post u ovoj temi i mejl predsjednici, radije ću napraviti ono što me (marginalno) više zabavlja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 25 lis 2016 14:03

cemu birati? you can have it all! ja poslao i mejl i trolam ovdje hrvatsku trulez. :feelingfree:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la tamara3 » 25 lis 2016 16:22

Andain je napisao/la:Stoga, evo pitanje crolu-može li se to pokrenuti/dati nekakav prijedlog teksta koji se treba slati (kako bi se svi fokusirali na iste točke) i onda da jednostavno uposlimo sve da šalju isto i naprave određeni pritisak.
http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... -ona-s-tim

Ljude smo pozvali.

Nažalost ti ne mogu dati prijedlog teksta jer jednostavno za to nemam vremena, no pretpostavljam da ne bi trebalo biti teško izraziti ljutnju i protest zato što jedan fakultetski profesor poručuje da je veza tebe i tvoje cure otprilke ista kao i veza s kokoši, uz pokroviteljstvo same predsjednice države.

Evo jednog primjera s našeg fejsa:

slika

I tu:

slika

I tu;
slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la tamara3 » 25 lis 2016 16:27

Dodatak - ja u novinarskom svojstvu ganjam odgovore i telefoniram ne bih li ih požurila jer se prave grbavi, a svi mailovi su uredno primljeni i pročitani.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la slapa » 26 lis 2016 08:34

evo poslala sam i tražila i njihovu potvrdu da je mail stigao do ureda predsjednice. ćemo vidit...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la tamara3 » 26 lis 2016 15:07

Super, javi :)

Ja još uvijek nemam kaj za prijavit.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2016 18:24

evo da i ja kopipejstam svoj mejl (trebalo mi je oko 300 sekundi da ga napišem, sheesh that was hard!), svatko ga je slobodan koristiti. ono sto ne mogu je otvoriti tudji inbox, napisati mejl i kliknuti 'send'.

Poštovani/e,

kao građanin Republike Hrvatske očekujem od predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović da se što prije javno oglasi o skandaloznim i diskriminatornim izjavama koje su se mogle čuti na skupu udruge U ime obitelji, a koji je održan pod pokroviteljstvom predsjednice.

Konkretno, riječ je o ovome:
http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Pod ... fresh=true

Očekujem od predsjednice da jasno i glasno osudi tu izjavu, objasni javnosti zašto je pogrešna, uvredljiva i kolosalno idiotska, te također da povuče svoje pokroviteljstvo nad spomenutom konferencijom, kao i nad bilo kojim drugim aktivnostima spomenute udruge.

Ako predsjednica o svemu nastavi šutjeti, zaključujem da se onda slaže s takvim stavovima, kojima je dala i institucionalno pokroviteljstvo. Nadam se da to ipak nije slučaj, ne samo zbog predsjednice, nego i zbog ugleda naše Republike u svijetu.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2016 19:38

@slapa: otkako je objavljen moj tekst na crol-u u nedjelju navecer, na slanje mejlova je pozvala na fejsu i queer ekipa s FFZG, a evo danas i libela:
http://www.libela.org/vijesti/8130-zatr ... rumboldta/

izgleda da ce ipak biti ona pozitivna nula kojoj sam se nadao, ja zadovoljan s obzirom na ulozeni trud. :D da sam u sve ulozio vise od 3 sata (pisanje teksta + par postova ovdje na forumu), vjerojatno bi bilo jos bolje.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2016 20:00

za smijanje ili plakanje? :kokice:

dakle, neki ljudi kazu da nece poslati mejl jer su neki drugi napisali jako super mejlove i ne zele da im mejl bude nedovoljno literarno vrijedan or something. a ima i onih koji misle da ce im policija doci na vrata ako posalju mejl. a ima i onih koji bi pitali crol da im napise mejl pa ce ga onda poslati jer sami nece napisati pet recenica.

never change! :feelingfree:

Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: I, kako ide slanje protestnih mejlova predsjednici?

Post Postao/la Faith123 » 27 lis 2016 21:47

Sad cu ja dignut estradnjake i glumce ;)
Privilegirana

Odgovorite