Plakati ZG Pride 2006

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.

Koji vam se od dolje prezentiranih plakata vise svidja kao sluzbeni plakat pride-a?

1. Rjesnje OOZG-a crveni plakat
0
Nema glasova.
2. Ferrisovo rjesenje - queer plakat
14
100%
 
Ukupno glasova: 14

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Plakati ZG Pride 2006

Post Postao/la ow » 03 lip 2006 15:31

Iako ekipu iz OOZG-a nitko ne moze slomiti, i ova anketa ne moze nikako utjecati na promjenu njihova stava, zanima me ipak koji od ova dva plakata vam se vise svidja?

1. Rjesenje koje OOZG namece:

slika

2. Ili kompromisno rjesenje koje je napravio forumas gejhaera ferris kao dokaz da svi se ti elementi (cirilica i zvijezda) mogu ukomponirati u rjesenje koje nece asocirati na jugonostalgiju i komunizam:

slika

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 03 lip 2006 16:12

ovako, moje glediste na oba plakata.
oba su vizualno dobro rijesena.
prvi koji apsolutno asocira sa crvenom bojom i petokrakom, koje automatski prve upadaju u oko, i ovaj drugi koji na puno vedriji nacin prikazuje pride!
osobno, s profesionalnog gledista, odlucila bi se za ovaj drugi plakat iz razloga sta je dizajnerski prihvatljiviji, moderniji, veseliji i upucuje na sve, a opet ne u toliko agresivnoj dozi kao ovaj prvi.
to je moje misljenje.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 lip 2006 16:22

Bitno je sta je prvo primjeceno a ovaj prvi ce svi primjetiti.

Osobno ovaj vedriji mene vise podsjeca na reklamu za djecju igraonicu,salu na stranu intenacinala i zvjezde u ovakvom okruzenju sarenila stvaraju pomutnju.I jedan i drugi meni su neprihvatljivi.

A ako moram odluciti prvi mi je bolji.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 03 lip 2006 18:41

drugi malo više nego prvi, ali radije bi trecu opciju... :o

Avatar
elena
Postovi: 41
Pridružen/a: 10 svi 2006 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la elena » 04 lip 2006 10:16

Ovaj drugi definitivno :aha:

Avatar
sedma_od_devet
Postovi: 111
Pridružen/a: 12 svi 2006 21:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na obali najzelenije rijeke

Post Postao/la sedma_od_devet » 04 lip 2006 14:37

Odlučjem se za prvi , mada ni on nije nešto special , ali upečatljiviji je od drugog...
a o drugom , hmm šta reći, fali mu još teniska loptica pa da bude plakat za turnir... :D
Oblikom sam kaplja, sadržinom more.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 04 lip 2006 20:05

jednom sam gledala izlozbu plakata sovjetskog radnickog aktivizma (nazovimo to tak). mene ovaj prvi poziva na osnivanje nove radnicke partije. fali mi jos samo obnazeni muski torzo koji drzi srp i cekic,u pozadini sunce i zito. jebiga, trebalo je onda stvar isfurat do kraja :o
ne radi se o plakatima, nego totalno promasenim porukama i konceptu.
bolesnici.
zvir i bestimja.

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 05 lip 2006 12:54

Vidim ostarjelog senilnog oficira iz moje zgrade kako salutira na zrinjevcu i odlucno zapovjednickim glasom kaze drugovi kucnuo je nas cas :o
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 lip 2006 15:04

hahahhahaha.
well...mozda i je :D
zvir i bestimja.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 05 lip 2006 21:08

wimpi je napisao/la:Vidim ostarjelog senilnog oficira iz moje zgrade kako salutira na zrinjevcu i odlucno zapovjednickim glasom kaze drugovi kucnuo je nas cas :o
ooo, yes! to je to. to je asocijacija. i mislim da ce ostarjeli senilni oficir svima biti prva asocijacija. samo sto se bojim da im nece biti smijesno kao sto je meni bio ovaj tvoj post.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 05 lip 2006 21:11

jos samo da dodam - djelomicno vezano, a djelomicno ne vezano za plakate. podrzavam sokiranje, pushing to the limits, ostru igru u trazenju svojih prava, ali vise na nacin da se pravovremeno i kako treba reagira na razne ispade (u saboru i sire), da se zaista prevode i salju transkripti bolesnih izjava tamo kamo trebaju, da se pravnim lijekovima i metodama tjera, ako hocete, mak na konac. ali NIKAKO NE izazivanjem bijesne, primitivne, divlje, zaostale rulje zakrvavljenih pogleda koji samo cekaju da nekog razbiju - bilo koga, pa sto ne bi pedercinu! mislim, kad se vec tako fino nudi. nazalost, tu smo di smo i mislim da ovakve stvari nanose puno vecu dugorocnu stetu nego sto ista pokrecu.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 06 lip 2006 15:20

Ne kužim čemu toliko ćirilice
Zakaj nije jednostavno INTERNACIONALA PRIDE 2006

a ovo ispod kak je,je........
Pa zaista ne kuzim..... Pa kaj internacionala nije vec dovoljno internacionala na latinici ili čemu već? Zasto toliko forsiraju tu ćirilicu i crvenu boju.
Majke mi moje, najbolje bi bilo da sve pozovemo naše bake i mame da umjesto nas idu na gay prajde jer mi se čini da je nekako više njihovo vrijeme nego naše.

RubyGloom

Post Postao/la RubyGloom » 06 lip 2006 16:01

iskreno, oba dva su mi losa. oba su vec vidjena.
i mislim da ce potaknuti lose konotacije.
kraj toliko dizajnera u nasoj maloj zajednici mi se vracamo pocecima oglasavanja.
ocito je da su kampanju smisljali ljudi koji se ne bave marketingom. e da mi je vidjet njihov koncept prajda.
:thumbdown: za oba plakata.
:thumbdown: za dizajnere.
:thumbdown: za cirilicu.
:thumbdown: za slogane.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 06 lip 2006 18:04

drugi definitvno. iz svih gore navedenih razloga.
utjcalo to na nekoga il ne :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

titanik
Postovi: 48
Pridružen/a: 03 stu 2005 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: mačkoland

Post Postao/la titanik » 06 lip 2006 23:06

call_me_slut je napisao/la:jednom sam gledala izlozbu plakata sovjetskog radnickog aktivizma (nazovimo to tak). mene ovaj prvi poziva na osnivanje nove radnicke partije. fali mi jos samo obnazeni muski torzo koji drzi srp i cekic,u pozadini sunce i zito. jebiga, trebalo je onda stvar isfurat do kraja :o
ne radi se o plakatima, nego totalno promasenim porukama i konceptu.
bolesnici.
to je otprilike to

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 lip 2006 23:10

O prvom je sve već rečeno. Drugi je, bez obzira na to što je sklepan na brzinu, pomalo isprazan i nemaštovit. Čemu te bijele zvjezdice ili bilo kakve zvjezdice? Otkad je zvijezda simbol borbe za prava gay populacije? Čemu ćirilica u prvom planu... :o? Itd.

titanik
Postovi: 48
Pridružen/a: 03 stu 2005 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: mačkoland

Post Postao/la titanik » 06 lip 2006 23:37

mozda da umjesto
slogana zivjeti slobodno
stavite
drugovi i drugarice suborci, zivimo slobodno!!!

ma katasrofa
sto ih vise gledam to mi se vise gade
sam naziv internacionala u kombinaciji sa petokrakom ... bljak...

jel se taj prajd ikako moze maknut od politike i ideologije i malo okrenut na zabavu

titanik
Postovi: 48
Pridružen/a: 03 stu 2005 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: mačkoland

Post Postao/la titanik » 06 lip 2006 23:39

i sto nisu pederi vrhunski svjetski dizajneri...pa dajte nekom da to posteno napravi, ne sramotite pedere

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 07 lip 2006 07:15

:D

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 lip 2006 13:01

tamara3 je napisao/la:Čemu te bijele zvjezdice ili bilo kakve zvjezdice? Otkad je zvijezda simbol borbe za prava gay populacije? :o? Itd.
tamara3..oduvijek. tak su se ljudi outali po ulicama. noseci zvijezdu na majicama. svuda. nyc, amsterdam,london. posvuda. onda je ta gej moda postala trend pa su svi poceli furat majice sa zvjezdama.
did not know that? /ne bi vjerovala, to smo predavanje radili na faksu/
zvir i bestimja.

RubyGloom

Post Postao/la RubyGloom » 07 lip 2006 14:03

call_me_slut je napisao/la: tamara3..oduvijek. tak su se ljudi outali po ulicama. noseci zvijezdu na majicama. svuda. nyc, amsterdam,london. posvuda. onda je ta gej moda postala trend pa su svi poceli furat majice sa zvjezdama.
did not know that? /ne bi vjerovala, to smo predavanje radili na faksu/
mislim da si u krivu. :)

kao simbol koristio se trokut. i koristi se jos i danas.
u doba Hitlerove Njemacke, pojavljuje se dvobojna Davidova zvjezda, sacinjena od pink i zutog trokuta, simbolizirala je zidove homoseksualce.
zasto je ostao pink trokut kao simbol?
nakon kraja II.svj. rata iz postovanja prema homoseksualcima koji su smaknuti u logorima, gay zajednica odlucila se zadrzati trokutic kao znak raspoznavanja.
danas se pink trokut u zelenom krugu koristi kao oznaka za gay safe zonu.
jednako kao naljepnica rainbow flag u izlogu kafica, kao gay friendly mjesto.

također jedna od vaznijih oznaka je malo pisano slovo lambda.
--------

zasto mislim da si u krivu?
zato sto cijeli svijet "ovakvu zvijezdu" moze jedino povezati sa komunizmom. i nekako mi se nestvarno cini da bi npr. amerikanci poslje 2.svj.rata po ulicama NYC hodali sa zvjezdom na reveru kaputa.

uostalom da se malo vratim jos i na plakat.
INTERNACIONALA??
na čirilici?za koga? wtf? :eek: sta je sljedece? svahili? jidish?

Ustajte, prezreni na svijetu,
vi suznji koje mori glad!
To razum grmi u svom gnjevu,
kraj u ognju bukti sad!
Proslost svu zbrisimo za svagda,
ustaj, roblje, dizi se!
Sav svijet iz temelja se mijenja,
mi nismo nista, bicemo sve!
To ce biti posljednji i odlucni teski boj,
za slobodu u zemlji svojoj....

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 07 lip 2006 17:46

mislim da homofobi jos nisu razradili u glavama znacenje solidarnosti i prihvacanja a kamoli ce secirat znacenje plakata s cirilicom itd.

treba nesto jednostavnije. veliki pink plakat, recimo. jako malen, jedva vidljiv font po sredini-"zivjeti slobodno!".

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 07 lip 2006 20:32

ruby...gle, zvezda je. zajedno sa tim sta ti pricas. pliz nemoj me ispravljat. tone su stvari napisane na tu temu. da ga jebes i pusti seminari. i gle, ne na reveru /nigdje nije spominjan rever/ nego na majici. iskljucivo zvezda na majici.
elem, i zvezda je simbol...... i ne da mi se nit diskutirat o tom sad. jer ne iznosim svoj stav, nego cinjenicu.
pa sad ti o toj cinjenici, mislis sta god hoces.
zvir i bestimja.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 07 lip 2006 22:18

tamara3 je napisao/la:O prvom je sve već rečeno. Drugi je, bez obzira na to što je sklepan na brzinu, pomalo isprazan i nemaštovit. Čemu te bijele zvjezdice ili bilo kakve zvjezdice? Otkad je zvijezda simbol borbe za prava gay populacije? Čemu ćirilica u prvom planu... :o? Itd.
Tamara, drugi plakat nie sluzbeno ni konkurirao. Nastao je u tijeku rasprave na peder forumu kao dokaz da oni kojima se prvi plakat ne svidja ( a to je negdje oko 80 % onih koji su glasali) nisu nacionalisti koji mrze cirilicu.
Naime, i ovaj pride organizira "nezavisni" odbor sastavljen od istih ljudi koji su to radili prosle i pretprosle godine. Sa prekrizenog kriza i sise, preko malog poionirceka stiglo se do komunistickog plakata.
Razina diskusije je bila istovjetna onoj koju smo vodili i na ovom forumu nakon sise.
Uglavnom u toj diskusiji od strane OOZP-a je receno:
-da zvijezda nije komunisticki simbol
-da samo zlonamjerne ormarushe mogu za plakat reci da asocira na komunizam
-da je plakat odabran demokratskom vecinom
-da ce se na prajdu intonirati Internacionala,
-uz to u nekoliko navrata smo od strane simpatizera OOZP-a pozvani da podrzimo prajd
-pljuvalo se po sajtu prideoporba
-naravno, razina uvreda prema onima koji drugacije misle je bila na nivou kako to samo corbis, kisobran i Popeye znaju.
-decidirano su u vise navrata rekli da organiziraju prajd zbog sebe i da ih boli qratz sta o tome misle ormaruse (mogu se pohvaliti da i ja nosim tu casnu titulu).
-Nekoliko forumasa im se obratilo mailom na adresu OOZP-a sa zamolbom da ipak promjene svoj stav u vezi plakata, medjutim ta inicijativa je ostala bez odgovora.
-mene su naravno optuzili da stojim iza sajta www.prideoporba.org, sto nije istina, no u potpunosti podrzavam tu inicijativu ma odakle da je dosla.
-u nekoliko navrata su takodjer izjavili da OOZP nikome nije odgovoran osim svojim nacelima.
-za zivotinje, krzno, vegetarijance, radnicki pokret i ostale pizdarije ste vec vjerojatno culi.
-naravno, kako to nase "drage" Kontrasice vecinom rade, nije prosao prijedlog da na prajdu svira Hladno pivo jer jedna od njih "ima osobni problem s tim da nastupi Mile koji je homofob"
-na svaki nas argument su odgovarali napadom na osobe koje su ga iznijele, optuzivali nas, ismijavali i t.d.
-i naravno, mi koji smo bili protiv toga plakata optuzivani smo za malicioznost i da namjerno vidimo samo plakat i nista drugo sto ce na prajdu biti dobro.

I sve u svemu, uskakali su stalno sami sebi u usta, no zadrzali su isti rigidni stav prema drugacijem misljenju kao i prije, istu bahatost, bezobrazluk i uvrede. No diskutirali su samo Popeye, Corbis i dva tri njihova satelita.
Zenski dio OOZP-a se nije oglasavao, osim posredno preko supruznice jedne od clanica.

To bi ukratko bio sadrzaj do sada najprljavije rasprave vezane za prajd

Ocito su one budaletine iz Kontre daleko suludije nego sto smo to prije mislili, i da nemju granica u nametanju svojih (dobro je rekao Dorino jednom prilikom) marksisticko-feministickih naci stavova. I cini mi se da postaju sve opasnije po rezultate koji su do sada postignuti.

titanik
Postovi: 48
Pridružen/a: 03 stu 2005 20:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: mačkoland

Post Postao/la titanik » 07 lip 2006 23:52

ma i tako malo tko to sve shvaca ozbiljno (osim njih samih),
ono sto im priznajem je hrabrost za izlazak u javnost pa cak i ukoliko je zbog osobne promidzbe,jer netko mora odradit i taj neminovni dio u razvoju cijele te gay price, ali opet stalno naglasavanje toga kao alibija za sve i svasta govori koliko je sve to jadno i nemocno

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 08 lip 2006 13:42

MILE KOJI JE HOMOFOB??????

samo je autor i izvođač pjesme u kojem o prvom licu pjeva iz pozicije pasivnije strane pederskog para. pa svi bi mu po redu trebali ljubiti ruke.

povraća mi se, ali stvarno

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 08 lip 2006 15:54

e, pa u krasni kurac, da oprostite, al mile homofob? od svih ljudi u ovoj zemlju bas mile da je homofob... no comment.
slazem se gore navedenim povracanjem u potpunosti.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 08 lip 2006 17:59

drugarice ow,

ocito je da ako netko ima u svojoj krvi komunizam, to ste vi. titova retorika vasoj niti do koljena nije.

to mi je, naravno, u potpunosti razumljivo, buduci da ste odrastala u komunizmu, ostarila u komunizmu, a demokraciji se ne uci preko noci.

no, ono sto mi je u najmanju ruku moralno upitno, jeste vase pljuvanje po clanicama kontre, pogotovo ovime:
ow stara komunjara je napisao/la:Ocito su one budaletine iz Kontre daleko suludije nego sto smo to prije mislili, i da nemju granica u nametanju svojih (dobro je rekao Dorino jednom prilikom) marksisticko-feministickih naci stavova. I cini mi se da postaju sve opasnije po rezultate koji su do sada postignuti.
zar vam se ne cini da pisete gluposti? naime, reci kako kontrasice postaju opasne po rezultate koji su do sada postignuti je poprilicno paradoksalno. jer zna se koliki su doprinos upravo te kontrasice (a i one koje vi smatrate takvima, a koje to ustvari nisu) imale da se postigne ovo sve sto se postiglo. ne sjecam se da ste vi na kojem prajdu stajala na prvoj liniji noseci transparent ili zastavu duginih boja. isto tako se ne sjecam da je itko iz famozne udruge iskorak stajao u prvim redovima. al se jako dobro sjecam kako su upravo te kontrasice bile u prvim redovima. i vjerujem da su im se tresle gace. isto kao sto vjerujem da se vama, draga drugarice ow, nisu tresle kad ste prajd gledala iz sigurnosti doma svoga.

i zato, prestanite srati, organizirajte rade prajd.

martina
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
elena
Postovi: 41
Pridružen/a: 10 svi 2006 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la elena » 08 lip 2006 20:13

Ja sam članica Kontre i ne sviđa mi se ovo pljuvanje po nama iz bilo kojeg razloga :x
I to oni koji bi nas trebali podržat il ohrabriti (ak pripadaju LGBTQ populaciji)..Moramo biti složni.Pozdrav

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 08 lip 2006 21:10

cvetka:
Mozda moj tekst i izgleda titoisticki, al nisam ja ta koja komunisticku zvijezdu namece kao simbol prajda. Kao sto nisam ja ta koja u ovoj temi izvrce cinjenice (kao da se mi sada ovdje ne sjecamo prvog i drugog prajda).
Koliko se sjecam pride 2002 organizirali su skupa Iskorak i Kontra, pride je imao 500 ucesnika a u povorci je bilo i nekoliko politicara iz prve garniture vlasti.
Prilikom organiziranja drugog prajda za koji se bilo prijavilo metar volontera iz redova gay zajednice isplivala su na povrsinu prva sranja koja ni do danas nisu prestala: tvrdokorno nametanje vlastitih stavova koji se provode bez obzira na posljedice.
Tvoj post mi zvuci poput retorike Tudjmanovih poklonika: Da njega nije bilo ne bi imali Hrvatsku.
No vecina ljudi je svjesna da Tudmana nije bilo dobili bi Hrvatsku uz daleko manje zrtve.
Da Kontre nije bilo danas prajd ne bi bio cirkus sacice lezbi iza kordona specijalaca.
I vjeruj mi vecina javnosti je toga svjesna.

Tvoj post nam takodjer pokazuje kako ovce grade kult licnosti.
Jer pokusavas od njih stvoriti svete nedodirljive krave na temelju starih zasluga. Znaci ako su bile u prvim redovima, mogu se ponasati kako hoce i dokle hoce?
Trebali bi im valjda i boracke pride mirovine dodijeliti.

I na kraju, ti ne znas sto ja radim i koliko svojim radom doprinosim ili ne doprinosim aktivizmu. JA smatram da te nije ni briga. Moje legitimno demokratsko pravo je da svoje misljenje javno izrazim, radilo se o predsjedniku drzave, vlade, ili lujkama iz Kontre.
A ti si ta, koja zazivanjem "starih zasluga" pokusavas to moje legitimno pravo dokinuti.
No dijete, unatoc zvijezdi na plakatu prajda, proslo je vrijeme komunizma kada su se na stub stama (a i na goli otok) postavljali svi oni koji su bilo sto negativno rekli o prvoborcima.
Samo izgleda da ti toga jos nisi svjesna pa klasicnim komunistickim metodama pokusavas obraniti klasicnu diktaturu.
Jer ovo sa plakatom nije nista drugo nego klasicna komunisticka diktatura.

P.S. Da si starija znala bi da je Tile bio daleko demokraticbiji nego narodi koje je vodio. Sto se jasno pokazalo nakon njegove smrti.
Zadnja izmjena: ow, dana/u 08 lip 2006 21:28, ukupno mijenjano 1 put.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Odgovorite