Plakati ZG Pride 2006

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.

Koji vam se od dolje prezentiranih plakata vise svidja kao sluzbeni plakat pride-a?

1. Rjesnje OOZG-a crveni plakat
0
Nema glasova.
2. Ferrisovo rjesenje - queer plakat
14
100%
 
Ukupno glasova: 14

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 08 lip 2006 21:16

elena je napisao/la:Ja sam članica Kontre i ne sviđa mi se ovo pljuvanje po nama iz bilo kojeg razloga :x
I to oni koji bi nas trebali podržat il ohrabriti (ak pripadaju LGBTQ populaciji)..Moramo biti složni.Pozdrav
Zasto bi vas trebala podrzati ako se ne slazem sa vasim stavovima?
Da li to znaci da bi svi samo zato jer smo Hrvati trebali podrzati Mercepa i Glavasa?

I zasto moramo biti slozni ako ne prihvacamo da se dugine boje skrivaju iza komunisticke zvijezde?
Jel ne bi bilo normalnije da ste vi, kada se vidjelo da zajednici ne pase zvijezda, istu maknuli sa plakata?
Sorry dijete, ako netko ocekuje podrsku mora biti spreman napraviti neki ustupak.
Jer nitko nista ne mora podrzati ako u tome ne vidi neki svoj interes.
A moj LGBT interes nije povratak na komunizam, zastita zivotinja, vegetarijanstvo i nova Jugoslavija.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 08 lip 2006 22:46

elena je napisao/la:Ja sam članica Kontre i ne sviđa mi se ovo pljuvanje po nama iz bilo kojeg razloga :x
I to oni koji bi nas trebali podržat il ohrabriti (ak pripadaju LGBTQ populaciji)..Moramo biti složni.Pozdrav
:D :D uh jebate. koje je ovo bratstvo i jedinstvo. zato sto smo iste sex orjentacije moramo bit slozni? well...ne moramo.
prajd je cisti shit koji emitira u javnost kontraproduktivne poruke. nece utjecati na to da se ja osjecam ponosnije, niti ce one protiv neutralizirati u stavovima, niti ce one koji su neutralni dovesti korak blize pozitivnoj percepciji LGBTT populacije.
also...koja je onda vasa poanta ovakvog prajda? :o
nemate nikakav ucinak, dapace, stetni ste.
ukinite prajd. u ovom slucaju nikakva akcija je bolja od bilo kakve akcije.
da podrzavam i ohrabrujem idiote koji blamiraju moju sexualnu orjentaciju?

boz sacuvaj :o
zvir i bestimja.

Avatar
hedonistica
Postovi: 159
Pridružen/a: 20 svi 2006 13:56

Post Postao/la hedonistica » 09 lip 2006 18:31

Cuh da dolazi i cijeli klan iz belgrejda.
Nova lezbetina u okruzju,razgrabice se to posvuda...
Daklem,braco i sestre pederi,ujediniTe se...strasno...
Prestrasno.Tacka.
Zivio drug Tito!Da je ziv,bio bi ponosan na crvenu petokraku u okrilju duginih boja..
Osim "promocije","izdvajanja","ugrozavanja samih sebe i toga sto jesmo",kakvu korisnu funkciju ima gorespomenuti prajd?

p.s.zivjela i drugarica Jovanka! :D :D

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 09 lip 2006 22:03

svidja mi se ova usporedba sa podrzavanjem mercepa i glavasa! :) jer to je bas to. podrzavam one i samo one s cijim se misljenjem, nastupom, pristupom, radom, idejama slazem. mogu oni biti homo, hetero, lijevo, desno, gore, dolje, sasvim svejedno. ali bazicno se moralno i eticki moram slagat s tim stavovima. sa pristupom i stavovima ove cijele stvari se ne slazem, pa onda ne zelim ni podrzavat. pa smo sto puta "svoji"!

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 09 lip 2006 22:05

hajd konacno da se i nama jednom misljenja podudaraju :)
Zadnja izmjena: ow, dana/u 09 lip 2006 22:08, ukupno mijenjano 1 put.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 lip 2006 22:07

elena je napisao/la:Moramo biti složni.Pozdrav
Je, krasno je to u teoriji ali u zbilji ne šljaka... a i prošla su ta vremena kad smo morali (ako ikad :o) biti složni pod svaku cijenu.
Probajte se pomiriti s činjenicom da je na rvackoj LGBT idt. sceni fakat nastupio svojevrsni pluralizam, da sve lezbijke ne moraju biti jedinstvene samo zato jer su lezbijke i u krajnjoj liniji da je svaki javni rad (to rekoh već milijardu puta al' ajde...) podložan kritici tak da ono...

P.S. Ow, hvala na sumiranju situacije na susjednom forumu, stvarno nisam u stanju čitati 70i kusur stranica teme :o.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 09 lip 2006 22:18

Bilo je nekoliko anketa pa cu vam postaviti rezultate.
Ovo je od prije 4-5 dana. Oni inace stalno moderiraju forum tako da sad vise ne mogu naci te ankrete. No i ovi rezultati dovoljno pokazuju:

slika

slika
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 09 lip 2006 23:26

pri tom su sasvim polupani loncici. poruka svakog prajda (crnackog, gej,whatever..) je: dajte nam prava ista kao i drugima. ne trazimo vise, trazimo isto i temeljno. a temeljna ljudska prava su individualna. gradjanska. poanta je pojedinac i njegova prava.
a lajt motiv ove regionalne gej prajd furke je 'internacionala' koja upravo pobija svaku individualnost i naglasava kolektiv. rusenje gradjanskog drustva (i gradjanskih prava) i uspostava kolektiva.
primjecujete besmislicu i totalnu kontradikciju? :o
zvir i bestimja.

Zita

Post Postao/la Zita » 10 lip 2006 09:07

a gle, njih 5-6 je odlucilo za nas par desetaka tisuca i to bu sad tak
apsolutni debilizam

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 10 lip 2006 13:56

ne sviđaju mi uopće ti plakati koji uz sebe povlače tu neku ideju pride-a(prvo što sam pomislila kad sam videjla prvi plakat bilo je to WTF?,a onda dal je to za ponovno ujedinjenje Jugoslavije ili gay pride :confused: ),al ko mene pita....
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 10 lip 2006 15:23

Zita je napisao/la:a gle, njih 5-6 je odlucilo za nas par desetaka tisuca i to bu sad tak
apsolutni debilizam
Bez obzira na plakat i ideologiju ja nebi isla ni ovak ni onak a brijem ni pol vas kaj komentira te plakate

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 10 lip 2006 16:15

ja bih isla a i mnogi drugi, kada bi poruke prajda bile pozitivisticke

Iako nisam ulicni tip i pristalica parada bilo koje vrste.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 10 lip 2006 16:18

Onda zbog sebe,svih 55 posto ili koliko,idite sa dugom u rukama ovima u inat.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 10 lip 2006 16:42

Glupost. Na taj nacin bi ispalo da podrzavam OOZP (pa i zvijezdu) jer sam se ipak pojavila na prajdu.
Uz to, ne radi se ovdje o odlasku ili ne odlasku na ovaj pride.
Radi se o sustavnom visegodisnjem unistavanju pride ideje koja je za 5 godina do sada MORALA okupiti daleko veci broj ljudi nego sto ga je okupila.
Umjesto da s godinama i u skladu sa promjenama u drustvu (koje su evidentne i nitko ih ne moze negirati) broj ucesnika prajda raste, on se svake godine smanjuje.
Hajde probaj odgovoriti na pitanje zasto je to tako?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 10 lip 2006 16:46

mozda zato sta je premalo onih sta bi se javno pobunili ili organizirali pride pod dugom.

Oni su uspijeli,zanima me koliko bi se ljudi odazvali na pride pod dugom

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 10 lip 2006 17:11

jabooka31 je napisao/la:Oni su uspijeli,zanima me koliko bi se ljudi odazvali na pride pod dugom
Vidjet cemo kad ga bude :aha:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
elena
Postovi: 41
Pridružen/a: 10 svi 2006 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la elena » 10 lip 2006 18:22

:) O.k.curke,ne morate se slagat s nama ofkors..Svak ima svoje mišljenje.Koliko sam ja skužila cure u Kontri (Iskoraku),nisu htjele "prezentirat" jugonostalgičare,titove pristaše il što god (btw,ja nisam jugonos.):D mislim da su nadodali zvjezdice zbog gostiju iz našeg susjedstva il onak iz zeke :wink: Ak bude otvorena sjednica il skupština nakon parade iznijet ću i vaše stavove i mišljenja,možda nešto promijene na bolje.. :aha:
Potrudit ću se ;)
Pozdrav :osica:

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 10 lip 2006 18:32

elena je napisao/la: cure u Kontri (Iskoraku)
Preciznosti radi: u Kontri.
Iskorak vec trecu godinu za redom nema nista sa organizacijom prajda
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la corbis » 10 lip 2006 18:46

ow je napisao/la:
elena je napisao/la: cure u Kontri (Iskoraku)
Preciznosti radi: u Kontri.
Iskorak vec trecu godinu za redom nema nista sa organizacijom prajda
Kao ni sa aktivizmom općenito. :D

Avatar
elena
Postovi: 41
Pridružen/a: 10 svi 2006 14:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la elena » 10 lip 2006 18:52

...whatever :D :D
:P

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 10 lip 2006 18:53

corbis je napisao/la:
ow je napisao/la:
elena je napisao/la: cure u Kontri (Iskoraku)
Preciznosti radi: u Kontri.
Iskorak vec trecu godinu za redom nema nista sa organizacijom prajda
Kao ni sa aktivizmom općenito. :D
Smrt fasizmu druze Corbis :twisted:
Smanji malo avatar - deformiras forum.
Ne brini, vidjet ce se tvoje zvijezde na sirini jpeg-a i od 240 pixela
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Zita

Post Postao/la Zita » 10 lip 2006 22:22

jabooka31 je napisao/la:
Zita je napisao/la:a gle, njih 5-6 je odlucilo za nas par desetaka tisuca i to bu sad tak
apsolutni debilizam
Bez obzira na plakat i ideologiju ja nebi isla ni ovak ni onak a brijem ni pol vas kaj komentira te plakate
sorry al ja sam bila na svima osim na zadnjem koji je isto bio po meni shit
a bez obzira isli ili ne itekak imamo pravo komentirati plakate

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 11 lip 2006 01:08

corbis je napisao/la:
ow je napisao/la:
elena je napisao/la: cure u Kontri (Iskoraku)
Preciznosti radi: u Kontri.
Iskorak vec trecu godinu za redom nema nista sa organizacijom prajda
Kao ni sa aktivizmom općenito. :D
mislim da su pravne inicijative nenadjebivo veci aktivizam od onoga kojeg vi furate, neisfurani ljudi.
zvir i bestimja.

tramp
Postovi: 20
Pridružen/a: 02 stu 2005 06:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: NYC
Kontakt:

Post Postao/la tramp » 11 lip 2006 04:01

meni i dalje nije jasno zasto ako su 5-6 ljudi donijeli odluke koje ne pasu 10 tisuca drugih - tih 10 000 drugih ne izadju na cestu naredni tjedan i odrze svoj prajd kakav im pase? ili ne izadju par sati kasnije isti dan?

primjer nyc - odredjena grupa lezbi se nije slagala sa zvanicnim prajdom i prije nekih desetak godina krenula sa Dyke Marchom (koji je vise ispolitiziran) koji ide subotom pred prajd i sad nakon 10 godina dosta cura ide i na jedno i na drugo ... ja se sa trenutacnom politikom DM ne slazem (jer smatram da diskriminira transrodne osobe) pa necu ic setat sa njima ove godine ali ih nisam isla pljuvat po javnosti iako sam nezvanicno izbacena iz organizacije istog ... sva ova medjupljuvacina je puno vise kontraproduktivna nego i plakati i poruke

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 11 lip 2006 08:36

tramp je napisao/la:sva ova medjupljuvacina je puno vise kontraproduktivna nego i plakati i poruke
Netocno tramp. Ova medjupljuvacina ostaje u okvirima ljudi koji posjecuju LGBTTQ forume u HR, a to je samo mali dio populacije i onih koje ta tema zanima.
Poruke prajda - (ne one formalne koje iscitavaju ucesnici, vec one sadrzajne koje budu zanimljive medijima) toga dana ce stici u dom svakog gradjanina Hrvatske, putem tiska, TV-a i ostalih medija. Plakate ce imati prilike vidjeti i ranije, a ja cu onda biti toliko prokleta da ti ovdje pastam komentare iz tiska koje nadjem na netu.

Problem je u tome sto nepederska javnost svaku inicijativu od strane zajednice dozivljava kao stav cijele zajednice (sto uopce nije neobicno jer je generalizacija osobina kojoj se 90% ljudi (ukljucujuci i lezbe/pedere) ne moze oduprijeti) i pride sa takvim porukama neminovno utjece na stav okoline prema svakom pederu i lezbi bez obzira podrzava li pride ili ne.

Ista se stvar dogadjala 89-te i 90-te na ovim prostorima vezano za razne nacionalnosti, kada su zahvaljujuci ekstremnom vodjama u raznim sredinama pusili pripadnici ovih ili onih naroda, bez obzira da li su osobno podrzavali te vodje ili ne.

Ova, kako ti kazes, "pljuvacina" je samo pokusaj (doduse jos uvijek minoran) da toj javnosti pokazemo kako iza poruka koje trenutno do nje dolaze vezano za pride ne stoji cijela LGBTTQ zajednica.
Ujedno, ta "pljuvacina" je posljedica demokratizacije same zajednice koja je u tom smislu u debelom zaostatku u usporedbi sa drustvom.

Pritisak javnosti je u svakom demokratskom drustvu legalno sredstvo kojim javnost moze utjecati na dogadjaje koji se nje ticu.
Kada se u tisku pojavi kritika bilo kojeg poteza pripadnika neke drzavne institucije, Crkve ili bilo koje javne osobe, nikome ne pada na pamet da takve kritike proglasi pljuvacinom vec se oni kojih se to tice ili ogluse (ako je pritisak slabiji), ili institucije zbog pritiska javnosti ipak poduzmu neke korake da se stanje promjeni.
Zahvaljujuci pritisku javnosti smjenjeni su Hebrang i Zuzul, podignuta optuznica protiv Brajse i ujedno smjenjena zamjenica drzavnog tuzitelja koja je zaustavila procesuiranje toga slucaja, pokrenut je postupak protiv Glavasa, Angelu Kacunku je zabranjeno istupanje u javnosti vezano za LGBTT zajednicu i da ne nabrajam dalje.
Drugim rijecima, pritisak javnosti ni u kom slucaju ne moze biti pljuvacina (osim u nedemokratskim sustavima koji propagiraju unisono misljenje).

Pride je manifestacija koja se tice svakog pedera/lezbe u Hrvatskoj bez obzira podrzava li istu ili ne. Jer ga hrvatska javnost percipira kao svepedersku manifestaciju. Zato svaki peder/lezba ima pravo izraziti svoje misljenje vezano za pride upravo da bi se promjenila ta percepcija javnosti i da bi se javnosti pokazalo: pride nije prezentacija svih lezbi i pedera, vec samo prezentacija onih koji u njemu ucestvuju. (Uostalom to je sluzbeno misljenje OOZP-a koje koristi iskljucivo u komunikaciji prema zajednici, a koje nije spreman izreci prema javnosti i na taj nacin doprinijeti da se navedena percepcija promjeni.)
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Zita

Post Postao/la Zita » 11 lip 2006 09:10

:thumbup: ow

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 11 lip 2006 17:26

ow je napisao/la:Zahvaljujuci pritisku javnosti smjenjeni su Hebrang i Zuzul, podignuta optuznica protiv Brajse i ujedno smjenjena zamjenica drzavnog tuzitelja koja je zaustavila procesuiranje toga slucaja, pokrenut je postupak protiv Glavasa, Angelu Kacunku je zabranjeno istupanje u javnosti vezano za LGBTT zajednicu i da ne nabrajam dalje.
Sve što si rekla više-manje stoji i zato mrzim biti partibrejker ali: Žužul se na mala vrata vraća u politiku anyway, Brajša je neki dan oslobođena zbog loše sročene optužnice (?!), a Kaćunko je ionako samo klaun... želim reći kako sam uvjerena da su sve te tzv. smjene i procesuiranja samo mazanje očiju.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 11 lip 2006 22:04

tamara3 je napisao/la:
ow je napisao/la:Zahvaljujuci pritisku javnosti smjenjeni su Hebrang i Zuzul, podignuta optuznica protiv Brajse i ujedno smjenjena zamjenica drzavnog tuzitelja koja je zaustavila procesuiranje toga slucaja, pokrenut je postupak protiv Glavasa, Angelu Kacunku je zabranjeno istupanje u javnosti vezano za LGBTT zajednicu i da ne nabrajam dalje.
Sve što si rekla više-manje stoji i zato mrzim biti partibrejker ali: Žužul se na mala vrata vraća u politiku anyway, Brajša je neki dan oslobođena zbog loše sročene optužnice (?!), a Kaćunko je ionako samo klaun... želim reći kako sam uvjerena da su sve te tzv. smjene i procesuiranja samo mazanje očiju.
Istina je. No da nije bilo pritiska javnosti vlast se ne bi potrudila ni mazati oci. Bahatila bi se like.... :shinner:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 11 lip 2006 22:30

osjecam se jako lose nakon ovih postova. jer su tak istiniti.
zvir i bestimja.

olympia
Postovi: 42
Pridružen/a: 01 svi 2006 11:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la olympia » 22 lip 2006 12:36

elena je napisao/la::) O.k.curke,ne morate se slagat s nama ofkors..Svak ima svoje mišljenje.
Da hani, ne slazemo se s vama i ne zelimo da nas predstavljate na nacin na koji cete to uciniti u subotu.
Sva sreca da je u nedjelju praznik kada novine ne izlaze pa nece biti ni rijeci u novinama o toj sramoti koju organizirate. :cool:

Odgovorite