nasilje nad zenama - pitanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 srp 2006 01:27

Malena je napisao/la:
dakle, bez procjenjivanja necije situacije,informiranosti i spremnosti da si pomogne, ostavit cemo joj neki flajer il naljepnicu nakeljit na kiosk.

mislim da je to neki minimum.gradjanske duznosti.empatije.aktivizma.brige.cega god ocete.
od svih ovih prica, najvaznije je ovo.
hvala ti na gradjanskoj duznosti,malena. divno je da brines. zivjeli bi u drugacijoj zemlji da ima vise onih koji kao ti brinu.
nadam se da ste to napravile.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 06 srp 2006 09:11

jesmo :)
trebalo nam je vremena, al jesmo.
osla ja u centar za zene tam oko dzamije, copila naljepnicu koja bas ima taj neki besplatni telefon za zrtve... i zakeljili ju na kiosk.

i to je to kaj se nas tice, dalje je sve na njoj kak bu joj zivot tekel...
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 srp 2006 19:07

da.
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 06 srp 2006 22:15

Malena je napisao/la:jesmo :)
trebalo nam je vremena, al jesmo.
osla ja u centar za zene tam oko dzamije, copila naljepnicu koja bas ima taj neki besplatni telefon za zrtve... i zakeljili ju na kiosk.

i to je to kaj se nas tice, dalje je sve na njoj kak bu joj zivot tekel...
:thumbup:

ovakve stvari me tjeraju da pomislim pa nisu ljudi tak losi

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 srp 2006 23:43

nisu. divni su. al pojedini,ne u globalu :)
zvir i bestimja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 12 srp 2006 09:58

a sad kad se zena odvazi konacno jednom nazvati broj,poslat ce u krasan kurac sve skupa....jer ce joj neko na telefonu nadrkano reci da support linije nema jer im neznam, bandic nije dao lovu naprimjer, jer grad zeli svoje skloniste i ne da pare za njihovo, jer je cijeli centar sludjen jer je netko iz grada objavio adresu tajnog sklonista na webu i sad imaju pune ruke posla da se presele na novu tajnu lokaciju..i tako....... :!: lose sam volje kaj se ove teme tice... :!:
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

luce
Postovi: 6
Pridružen/a: 03 stu 2005 22:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: more

Post Postao/la luce » 12 srp 2006 10:21

ja isto mislim da je dobro da ste to napravile. a ova mimoilazenja oko toga jeli takvo zabadajne nosa dobro ili ne, mislim da se samo radi o tome zeli li netko pomoci ili ne. jer nikad ne znas sto se sve iza skriva i zeli li i ona sama sebi pomoci i u sto mozes biti uvucena, ali ju takva neka topla (da ne kazem prijateljska) gesta moze potaknuti da sama sebi pomogne i to je velika stvar. mislim da je bitno u pocetku znat do koje granice ti zelis/mozes ici i tako onda to i napraviti.svjesno. uglavnom :thumbup:

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 12 srp 2006 23:08

u picku. za cucke u gradu su dali vece pare neg za zlostavljane zene. kaj to nije bolesno? :o i pri tom nisu krivi cucki neg idioti koji odredjuje kam ce nas novac ic iz gradskog proracuna.
al nema veze.
bitno da mi imamo skijasku stazu koja radi 2 mjeseca godisnje i kosta 100ak miljona. to je bitnije od zlostavljanih zena, dece i cucaka skup. zemlja koja ima ovaku vlast ne treba da brine o svojoj buducnosti.
zvir i bestimja.

Dodir_Svile
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 stu 2005 00:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la Dodir_Svile » 13 srp 2006 14:14

meni je drago ak su dali cuckima neke pare. mada mislim da cucak nije sposoban sam otici u konzum i kupit si schmackos (il kak se to vec zove). :D

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 13 srp 2006 17:26

jako je lijepo brinut se za zivotinje, ali mislim da ova tema nije ni najmanje duhovita. i ko sto je navedeno gore, nisu krivi pesi, ali nacin na koji se radi ta distribucija para, pa to sto svako malo neko blabne adresu TAJNOG sklonista za zrtva obiteljskog nasilja, pa policija koja jos i manje vise odradi svoj posao ali pravosudje koje je u totalnom kurcu...

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 13 srp 2006 23:13

trebali ste vidjeti bundyja danas na zg-teve kak govori da oni nisu nista krivi, da nigdje nema zakona o tajnosti takvih podataka :x

ocigledno stiti onog debila sto je to i napisao..
smucio mi se, a inace mi je bio skroz ok jer je (cini se) dosta napravio za zg..autokrata totalni, brrr.

a sta se tice pasa, i pored silnih miljuna jos nije proradilo skloniste za pse, a da i ne spominjem sta se prije radilo sa tom silnom lovom za njih, ma katastrofa sve skupa!

Dodir_Svile
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 stu 2005 00:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la Dodir_Svile » 14 srp 2006 16:48

meni svaka tema moze biti bar malo duhovita. jebiga, valjda sam previse vesela osoba :D

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 14 srp 2006 19:31

:o
zvir i bestimja.

Odgovorite