nasilje nad zenama - pitanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

nasilje nad zenama - pitanje

Post Postao/la Malena » 19 lip 2006 18:41

ja uopce ne znam dal to spada u aktivizam...al da vas pitam za jen savjet...

naime..ima u mom kvartu jedna zena na kiosku.kaj prodaje novine. i ona se tako svako malo pojavi s ogromnom sljagom na licu,oko oka. mislim da je prilico vjerojatno da ju gospodin muz,il neko takav-tuce.

sto napraviti u toj situaciji kad tak nekog ne poznate? da li mu ic ikako pomoc, razgovarat,nekaj napravit,il pustit.

sto biste vi, al realno,bez preseravanja tipa "odma bi zvala policiju".
bas me zanima.
hvala
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

olympia
Postovi: 42
Pridružen/a: 01 svi 2006 11:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la olympia » 19 lip 2006 18:54

Probaj saznati od njene kolegice iz suprotne smjene da li je netko zlostavlja. To bi ja napravila.
Onda joj suptilno jednom kad kupujes novine, cigarete, zvake ili sta vec proturi broj neke zenske udruge koja se time bavi.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 20 lip 2006 08:25

pa mozda je zena nespretna pa svako malo padne niz stepenice... a ti odma na nasilje!

Zita

Post Postao/la Zita » 20 lip 2006 08:53

olympia je napisao/la:Probaj saznati od njene kolegice iz suprotne smjene da li je netko zlostavlja. To bi ja napravila.
Onda joj suptilno jednom kad kupujes novine, cigarete, zvake ili sta vec proturi broj neke zenske udruge koja se time bavi.
nikad ikad nebi isla davit zenu u 2 smjeni o masnici ove prve
kao 1- ne poznam ju, kao 2, ne poznam zenu u 2 smjeni, kao 3 to mi je katastrofalno

mislim da bi ljudi trebali gledat svoje poslove a ne ulazit u tudje zivote jer im je eto dosadno, jedina stvar koja mi djeluje normalno je da joj se da vizitka od neke takve zenske udruge i da na tome stane cijela "pomoc" a ne da joj se kopa po zivotu

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 20 lip 2006 11:56

Zita je napisao/la:
nikad ikad nebi isla davit zenu u 2 smjeni o masnici ove prve
kao 1- ne poznam ju, kao 2, ne poznam zenu u 2 smjeni, kao 3 to mi je katastrofalno
slozila bi se. takvim pristupom je sansa da te odjebe s 99% naglo skocila na 100% odjeb.
eventualno, ako bi imala napad covjecnosti, uvalila bi joj kakav prospekt ili vizitku ili nesto slicno tome. no, ako se sve to dogadja u zagrebu i ako zena ima doma TV, novine ionak gleda svaki dan, brijem da je upoznata sa svojim mogucnostima. zasto ih ne moze/ne zeli/ne zna iskoristiti je tema na koju slucajni prolaznik koji kupuje novine nema utjecaja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 20 lip 2006 14:04

bitna stvar je ostaviti besplatan broj udruge koju se moze uvijek nazvati...onaj 0800 55 44...tak da ju nitko doma ne pili kad dobije ispis ili kad joj kopa po mobu..
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Zita

Post Postao/la Zita » 20 lip 2006 16:53

gle, ak netko zeli uvijek moze doci do imena ciji je broj telefona..
i bas kak je jasamocitam rekla- ak netko ima napad covjecnosti nek joj uvali vizitku i na tome staje sve
uostalom..nikad neznas zasto ona ima masnicu na oku..

Dodir_Svile
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 stu 2005 00:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la Dodir_Svile » 20 lip 2006 18:05

e da, to je jednom bilo u Judging Amy. kao, ona socijalna radnica dosla kod te neke zene i vidjela da je puna masnica i tak to i na kraju se ispostavilo da ona i taj njen ljubavnik vole rough sex i malo te sado mazo fore al je ona zaboravila bila tu neku rijec koju kazu kad im je previse i on je namlatio... :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 lip 2006 19:52

Ne znam baš, nije to tak sve crno-bijelo jebiga - žene u zadnje vrijeme kokaju ko cucke i nikom ništa!
Plus, glup mi je ovaj stav (da, glup i ne mogu si pomoći) da je upoznata sa svojim mogućnostima. Okej, možda jest ali se boji nešto poduzeti iz nekog razloga, a može ih biti petsto, pa joj treba inicijalni vritnjak ili naprosto spoznaja da je netko primijetio kak nekaj nije u redu.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 20 lip 2006 20:43

eeee vidish..nesto slicno mi je freendica pricala..isto je bila rijec o trgovkinji..tj. zena je radila u kvartvskom mini marketu..i stara od frendice popizdila..vishe joj je bilo presumnjivo sto ta zena-trgovkinja..svako malo dolazi na posao plava..ali..od frendice stara je ipak malo razmislila i odlucila se raspitati..na kraju je ispalo da ta trgovkinja..trenira nekakav dzitkundoo...uglavnom..nekakvu borilacku vjeshtinu..nekakav full kontakt..i odtud svo to plavetnilo..tj. toliko cesto..

tako da..mozda bi ipak..najbolje bilo..da malo pronjushkash..mozda postoji nekakvo objashnjenje..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

Zita

Post Postao/la Zita » 20 lip 2006 21:07

e stara moja, inicijalni vritnjak joj je bila saka u glavu- ako se zbilja radi o tome

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 21 lip 2006 08:41

ne znam tamara3 kak da ti objasnim, al zbilja ima zena koje su odgovorne za svoje stanje. sad, jel to dotica sa kioska ili nije, to je druga tema.
imam blisku frendicu kojoj nikakvi razgovori nisu mogli pomoci. godine (GODINE!) su prolazile u uvjeravanju, ne samo mene, nego cijele hrpe ljudi ukljucujuci njene roditelje, da se makne, da ga ostavi, da bude najebala, da zasluzuje vise i bolje, da joj je bolje da bude solo... DVA psihijatra je promijenila jer joj se nije svidjalo kaj joj govore, a govorili su joj istinu.
sad ima dvoje male djece, bez posla je, bez stana, bez auta, bez love i bez obrazovanja. zivi u nevjencanoj zajednici s kretenom koji joj, kad ga zamoli da pricuva djecu jer ima rez na trbuhu od carskog, nonsalantno odgovori da on nije njezin bejbisiter. ne tuce ju srecom jer je i sam kukavica, jadnik, beskicmenjak i lijencina, ali neprekidno prigovara, sere, komentira i podjebava. pred djecom, naravno.
nakon sto si je sjebala zivot do krajnjih granica iskljucivo i samo svojim odlukama totalno ignorirajuci bilo kakav savjet od strane prijatelji, roditelja i strucnih osoba, sad se neprekidno zali i place nad svojom sudbinom i nikako da shvati da nije centar svijeta i da nije jedina zrtva koju treba spasiti.
u tom smislu sam mislila - upoznata je sa svojim mogucnostima jer zaista ima onih koje su debelo svjesne svega, ali i dalje srljaju u propast. (poslije naravno krive institucije, drzavu, starce, frendove...svi su krivi samo za sebe je tesko preuzeti odgovornost)

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 21 lip 2006 08:49

mislim da stvarno nema stete ako se samo ostave podaci. ak joj zapravo ne trebaju, opet ok..
tam3 ima pravo..ne smije se racunati na dostupnost podataka..ne sluze se svi kompom, nemaju svi telefon doma, ne kupuju svi novine..
Osim toga, zene koje redovito dobijaju batina znaju biti pod takvom pakom, da im se prati svaki korak, svaka lipa koju potrose, svaki telefonski poziv...halo, pa 1. stvar koju nasilnik radi je da zenu odvoji od frendica i ostatka obitelji!
za pocetak je bitno da zna da samo moze nazvati. malo tko se odmah taj dan ide razvoditi...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 21 lip 2006 09:00

jasamocitam je napisao/la:ne znam tamara3 kak da ti objasnim, al zbilja ima zena koje su odgovorne za svoje stanje. sad, jel to dotica sa kioska ili nije, to je druga tema.
imam blisku frendicu kojoj nikakvi razgovori nisu mogli pomoci. godine (GODINE!) su prolazile u uvjeravanju, ne samo mene, nego cijele hrpe ljudi ukljucujuci njene roditelje, da se makne, da ga ostavi, da bude najebala, da zasluzuje vise i bolje, da joj je bolje da bude solo... DVA psihijatra je promijenila jer joj se nije svidjalo kaj joj govore, a govorili su joj istinu.
sad ima dvoje male djece, bez posla je, bez stana, bez auta, bez love i bez obrazovanja. zivi u nevjencanoj zajednici s kretenom koji joj, kad ga zamoli da pricuva djecu jer ima rez na trbuhu od carskog, nonsalantno odgovori da on nije njezin bejbisiter. ne tuce ju srecom jer je i sam kukavica, jadnik, beskicmenjak i lijencina, ali neprekidno prigovara, sere, komentira i podjebava. pred djecom, naravno.
nakon sto si je sjebala zivot do krajnjih granica iskljucivo i samo svojim odlukama totalno ignorirajuci bilo kakav savjet od strane prijatelji, roditelja i strucnih osoba, sad se neprekidno zali i place nad svojom sudbinom i nikako da shvati da nije centar svijeta i da nije jedina zrtva koju treba spasiti.
u tom smislu sam mislila - upoznata je sa svojim mogucnostima jer zaista ima onih koje su debelo svjesne svega, ali i dalje srljaju u propast. (poslije naravno krive institucije, drzavu, starce, frendove...svi su krivi samo za sebe je tesko preuzeti odgovornost)
to je samo tvoja frendica. jedna takva. nemres po njoj mjeriti ostatak zena.
evo, na primjer, kaj gomila zlostavljanih zena ne zna: misle da im je potrebno par tisuca kuna za razvod. za odvjetnika, podizanje tuzbe itd.a nemaju ni 100kn doma.
I nema tih novina niti joj ijedna frendica moze reci da u centru za zlostavljane zene dobije besplatno odvjetnika. ili da joj u skonistu za zene netko cuva djecu i radi s njima zadace, tak da ona ima vremena otici trazit posao.
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 21 lip 2006 09:01

ima svakakvih zena, obitelji, situacija i okolnosti. ja vjerujem da su neke tvrdoglave, neke glupe, neke je sram, neke ne znaju, neke zive u nekom paralelnom svijetu.

al na meni, nit na bilo kome od nas nije da prosudjujem kakva je ona. i dal se bavi borilackim vjestinama. jos nisam cula za takvu gdje nakon treninga imas sljagu na oku.

dakle, bez procjenjivanja necije situacije,informiranosti i spremnosti da si pomogne, ostavit cemo joj neki flajer il naljepnicu nakeljit na kiosk.

mislim da je to neki minimum.gradjanske duznosti.empatije.aktivizma.brige.cega god ocete.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 lip 2006 19:57

jasamocitam je napisao/la:ne znam tamara3 kak da ti objasnim, al zbilja ima zena koje su odgovorne za svoje stanje. sad, jel to dotica sa kioska ili nije, to je druga tema.
***
...u tom smislu sam mislila - upoznata je sa svojim mogucnostima jer zaista ima onih koje su debelo svjesne svega, ali i dalje srljaju u propast. (poslije naravno krive institucije, drzavu, starce, frendove...svi su krivi samo za sebe je tesko preuzeti odgovornost)
Hvala na pokušaju prosvjetljenja no vrlo sam svjesna da ima (mnogo, usuđujem se reći) takvih žena koje mogu nešto učiniti ali ne
mrdaju ni lijevo ni desno već godinama igraju nekakvu bolesnu igru sa svojim zlostavljačima, a za djecu ih zapravo boli q. I sama poznajem ili sam poznavala nekoliko takvih.

Međutim, možemo li temeljem toga generalizirati i reći kako su sve žene-žrtve takve te da ne treba zabadati nos u tuđi život?
Jasno, teško je - bar na početku i bar na prvi pogled - odrediti koja je žena mazohistica a koja je zbilja u govnima/životnoj opasnosti i želi pomoć, no zapravo, kad malo bolje razmislim - najlakše je okrenuti glavu i govoriti o preuzimanju odgovornosti.
To nije ništa čudno s obzirom da živimo u baš me briga svijetu u kojem je nezabadanje nosa u tuđa posla poprimilo razmjere neviđene okrutnosti i neosjetljivosti, i to globalno.

A da je sustav trul, bešćutan, loš i nikakav, najbolje je pokazao slučaj Jelene Jakopović koja je neki dan ubijena pred očima svog djeteta.

Zita

Post Postao/la Zita » 21 lip 2006 20:19

hm.. ja se pak vecinom slazem sa jasamocitam

i smatram da je "nezabadanje nosa u tuđa posla" vrlina a ne mana

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 lip 2006 20:36

Je li to baš tako crno-bijelo ili malo brijemo na krajnosti?
Uostalom, ne zagovaram ideju - nipošto - da treba ići okolo i silom nuditi pomoć onima koje je ne trebaju/ne žele, ali malo više empatije i spremnosti na istu nikome ne bi škodilo, od toga nitko još nije umro.

Postoje ljudi kojima treba pomoć ali je nisu u stanju tražiti, that's my point.

Zita

Post Postao/la Zita » 21 lip 2006 22:04

gle, cesto puta se desi da pomognes nekome i onda ti se to itekako obije u lice
empatija da ali da sad pomazem svima-ne
ako netko treba pomoc morat ce je traziti na jedan ili drugi nacin ako ne-sami su si krivi

inndy

Post Postao/la inndy » 22 lip 2006 19:04

pomoc da,ali sve te zene znaju i imaju (vrlo velika vjerojatnost) ljude oko sebe koji ce ih usmjeriti na neku zensku udrugu,murju ili sta vec.. i one ce to ili prihvatiti ili odbiti.a ne od xy osobe koja joj dode s velikim pogledom sazaljenja i svesrdno nudi pomoc!zene koje netko zlostavlja-muz,otac,brat,sestra,netko, imaju okolinu oko sebe i ako im je potrebna pomoc one ce ju i zatraziti.a ne od neznanke koja gura nos tamo gdje joj nije mjesto na direktan ili indirektan nacin!

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 22 lip 2006 23:58

Zlostavljanje u obitelji, i reagiranje zena na isto se ne moze bas tako jednostavno objasniti kako se to ovdje nekima cini.
Poticem iz zlostavljane obitelji, cija je majka imala dovoljno hrabrosti i snage da kretena udalji iz nase blizine, no pitanje je da li bi to isto imala da nije naisla na razumjevanje nekolicine susjeda koji je u vojsci bio sef starom, i koji mu je naredio da se iseli iz stana, organizirao prebacivanje stanarskog prava na mamu i sredio da se ona zaposli kod njih. I naravno, cijelo vrijeme - do mirovine mu je visila mogucnost otkaza da nas je nakon odlaska ikada pokusao ponovo zlostavljati.

Prije 4-5 godina imala sam stavove identicna ovima koje ima jasamocitam. I mislila sam da je doista sve jako jednostavno i cudila se zenama koje su spremne to trpjeti.
No onda sam pocela primjecivati slijedece:

U Osijeku se prije 3-4 godine dogodilo dvostruko ubojstvo. Kreten je jedne nedjelje rafalom iz kalasnjikova, pred ocima bivse zene ubio sogora (njenog brata) i nepoznatog djecaka od 12 godina koji je slucajno biciklom prolazio s prijeke strane ulice.
Prije toga je barem 20-tak puta bio prijavljivan policiji zbog agresivnosti, zlostavljanja, prijetnji oruzjem. Ona je imala potpunu potporu obitelji te se od njega rastala par mjeseci prije dogadjaja, no unatoc prijavljivanom nasilju socijalna sluzba i sud su mu dodijelili pravo na vidjanje djeteta a ubojstvo se dogodilo kada su bivsa supruga i njen brat dosli po dijete koje je kod njega bilo na vikendu.
Policija je navodno prije tog dogadjaja nekoliko puta pretrazivala kucu i nije nasla oruzje, za koje upuceni tvrde da mu je uvijek visilo na vjesalici u predsoblju. NA temelju tih pretraga odbacila je sve prijave koje su protiv njega podnesene
Djecak kojeg je ubio bio je jedinac, odlican ucenik, i sjecam se potresnog pisma njegove majke sa kraja sudjenja kojoj se kreten beljio kada mu je izrecena presuda od samo 20 godina.
Preskocit cu ostale slucajeve jer bi post bio predugacak. Dovoljno je da se osvrnemo na slucaj Jelene Jakopovic. Nije li ona pokusavala otici od nasilnika?
Nije li naisla na nerazumjevanje institucija koje su mu omogucile da ju ubije?
Moze li to ohrabrujuce djelovati na zene koje trpe nasilje?
Postoji li uopce u Hrvatskoj ucinkovit sistem koji zlostavljanim zenama moze pruziti bilo kakvu sigurnost?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 23 lip 2006 18:57

ow je napisao/la:Dovoljno je da se osvrnemo na slucaj Jelene Jakopovic. Nije li ona pokusavala otici od nasilnika?
Nije li naisla na nerazumjevanje institucija koje su mu omogucile da ju ubije?
Moze li to ohrabrujuce djelovati na zene koje trpe nasilje?
Postoji li uopce u Hrvatskoj ucinkovit sistem koji zlostavljanim zenama moze pruziti bilo kakvu sigurnost?
Sad sam se sjetila i primjera one žene koja je zaklana u Dubravi, a također je pokušavala pobjeći... niz takvih je užasno dug i predug i zato mislim da sva ova razna i prazna naklapanja o obraćanju raznoraznim institucijama koje se bave ovim ili onim padaju u vodu. Državni aparat je trul toliko da zaudara do Sjevernog pola i krcat nezainteresiranim, nestručnim službenicima.
Nemamo se mi što čuditi nekim izjavama ovdje ako tip koji obnaša funkciju ravnatelja centra za socijalnu skrb izjavljuje stvari poput onog da su sve te žene jednake i da snose 50% krivnje za zlostavljanje. Sva sreća pa je kreten smijenjen ali ne sumnjam da će u svojoj karijeri napraviti još gomilu opasnih propusta.

Učinkoviti sustav? Mislim da ne postoji, osim ako se takvim ženama ne osigura popust na kupnju oružja kojim bi se mogle (o)braniti u takvim slučajevima.

inndy

Post Postao/la inndy » 23 lip 2006 19:18

ako smo mi svi individue,a jesmo,svi mi drugacije dozivljavamo situacije koje nam se(i drugima) odvijaju u zivotu..fizicko nasilje nije ni malo teze ili gore od verbalnog tj. psihickog nasilja!samo sto se ovo ispoljava na tijelu modricama,a ovo na mozgu psihickim promjenama licnosti i ono sto drugi vide masnice,ogrebotine ili sta vec,tako na mozgu ostaju oziljci koji se kasnije jako tesko ispravljaju,a ne vidi ih nitko golim okom.i tim zenama,muskarcima,djeci nitko niti ne nudi pomoc jer im se ispod oka ne ocrtava paleta plavih boja.no onda kada oni osjete potrebu za nekim razgovorom,savjetom,pomoci-oni ce to i pokazati! zato mislim da bez obzira koliko zastrasujuca pomisao bila ali treba ljude pustiti da sami odlucuju u kojem smjeru ce im zivot teci.nitko to ne moze promijeniti osim njih samih i zato se ne treba petljati u to!svi mi imamo taj "zastitnicki" poriv u sebi da pomazemo ljudima u nevolji,no oni koji ce zeljeti nasu pomoc ti ce ju i traziti od nas.svojevoljno pomaganje moze postici jos samo gori ucinak u cijeloj toj situaciji!!i onda umjesto pomoci smo napravili samo jos goru i nepodnosljiviju situaciju!!biti promatrac na ne nametljiv nacin nije lak posao,ali ponekad je dovoljno samo to da ljudi osjete da smo jedni drugima tu i da kad od zara nastane vatra i pocnu vikati da gori,da cemo uskociti u pomoc!

inndy

Post Postao/la inndy » 23 lip 2006 19:31

a sto se tice zlocina koji idu do zadnjih mjera tj. ubojstva-to i onako nitko ne moze promijeniti.netko tko ne ispoljava nikakve znakove ludila i naizgled je normalno i miroljubivo bice-sutra vec moze u svojoj glavi smisliti koga ce koknuti zbog ovog ili onog razloga.i takvu osobu ili mozes zatvoriti u ludaru ili u zatvor..ili..mu odrubiti glavu sto opet nema nikakvog smisla jer ce mu nakon svega to doci ko nagrada.takvi ljudi koji su spremni nekome oduzeti zivot(npr. masovni ubojice) nemaju razvijen super ego i osjecaj griznje savjesti i zato mogu smisliti savrseni zlocin ,ostvariti ga i kasnije naj normalnije zivjeti s tim..a osobe koje su zrtve tih zlocina su samo slucajni prolaznici koji su se u tom trenutku(periodu) zatekli u blizini ludjaka!!i opet slucaj ostaje otvoren i tako u beskraj..

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 23 lip 2006 21:39

tamara3 je napisao/la: Nemamo se mi što čuditi nekim izjavama ovdje ako tip koji obnaša funkciju ravnatelja centra za socijalnu skrb izjavljuje stvari poput onog da su sve te žene jednake i da snose 50% krivnje za zlostavljanje. Sva sreća pa je kreten smijenjen ali ne sumnjam da će u svojoj karijeri napraviti još gomilu opasnih propusta.
Ali tome smo, svaka od nas, pomalo krive.

Koliko je danas bilo zena u Dezmanovoj? 30-tak
Ja nisam jer sam morala raditi. Bila sam sama jer su kolegice pospajale petak. Al ak cu iskreno, da mi je psa pukao auto, odjurila bih kuci bez pardona.
Da sam otisla na protest ne bi se nista dogodilo. Ne bih dobila otkaz, za sat vremena bih se vratila na posao, sefici bih iskreno priznala i vadila se na traume iz djetinjstva, a tamo bi bila barem jedna osoba vise.
Ovako se osjecam kao govno.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 24 lip 2006 15:15

ne mislim da ne treba nista napraviti. samo mi je ovaj konkretan slucaj zene na kiosku i prijedlog da se ispituje kolegicu iz druge smjene poprilicno glup. na kraju krajeva, ja sam i rekla da bi moja intervencija bila letak ili nesto slicno, ali to je zbilja najdalje dokle bi isla.
imam dosta svojih prijateljica kojima cu u zivotu sigurno trebati kao potpora i nikad im necu okrenuti ledja. a kad bi se zaista tako gorljivo interesirala za tu problematiku onda bi se vjerojatno na neki nacin ukljucila u neku od organizacija i na taj nacin pokusala djelovati. nekako mi blebetanje o velikoj pomoci uvijek ostane samo to - blebetanje bez stvarnog pokrica.
uostalom, ako netko ovdje zaista misli da bi doticnoj gospodji hitno trebalo pomoci slobodan je na pp zamoliti malenu da javi lokaciju i otici tamo intervjuirati kolegicu, dijeliti letke, pokusati razgovarati...

Zita

Post Postao/la Zita » 24 lip 2006 17:41

:thumbup:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 24 lip 2006 18:38

jasamocitam je napisao/la:nekako mi blebetanje o velikoj pomoci uvijek ostane samo to - blebetanje bez stvarnog pokrica.
Sorry, a kako ti možeš znati da je to bez pokrića - ili se ne smije ni razgovarati o nekom problemu a da to ne ispadne blebetanje?

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 25 lip 2006 16:37

naravno da ne mogu znati. tak mi se cini. ta recenica se uopce nije odnosila na ovaj konkretan slucaj vec sam ju rekla onak opcenito, kak u biti i je. moras priznati da ljudi (siroka kategorija u koju i ja ponosno spadam) vole puno pricati i biti strasno empaticni, a kad treba djelovati to ide malo teze. ja bar glasno priznam sto mogu i hocu napraviti, a sto ne mogu i necu.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 26 lip 2006 18:53

tamara3 je napisao/la:Je li to baš tako crno-bijelo ili malo brijemo na krajnosti?
Uostalom, ne zagovaram ideju - nipošto - da treba ići okolo i silom nuditi pomoć onima koje je ne trebaju/ne žele, ali malo više empatije i spremnosti na istu nikome ne bi škodilo, od toga nitko još nije umro.

Postoje ljudi kojima treba pomoć ali je nisu u stanju tražiti, that's my point.
potpuno se slazem :thumbup:

u svemu treba naci mjeru, zahvaljujem na svim savjetima kakvi god bili, a mislim da nijedna rasprava ovog tipa nije zaludu...
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Odgovorite