sto bi savjetovale klincima da vas pitaju?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 15 ruj 2006 10:20

pa moram biti takva , pregazili bi nas odavno;im mi je dijete hiperaktivno, im sam samohrana majka, im sam SAMA u , što će reć da nitko ne stoji iza mene pa niti moji starci.....naučila sam zauzeti stav jer nitko drugi se neće zauzet za mene....čak se i moj kinac boji kad trebam u školu , da nenapravim kakav rusvaj.....skačem u oči svakome tko ne zna što je poštivanje privatnosti i tako sam učila dijete, a on je tek sa 13-14 dobio donekle uvid u moj život, toliko koliko mu treba da se obrani od mogučih napada jer sam se toliko zatelebala da se nisam mogla baš kontrolirati....znaš što mi je klinac rekao;samo nemo u kvartu !
Dijeca su okrutna do bola; nemaš auto, nemaš dobru obleku, nemaš jednog roditelja, ili su čudni a nisu bogati....milion razloga za okrutnost nađu a sve je to plod odgoja njihovih roditelja a to se riješava na višem nivou sa školom a ne s pojedincima ....jer i roditelji te dijece mogu biti opasni.Mom klincu je mali opsovao mamu i on ga je zveknuo a anda je došao tata boksač da se obračuna sa mnom....škola je to riješila ali.....zapitaš se.... :?

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 15 ruj 2006 10:25

lapsus u gramatici, radim deset srvati isovremeno pa i griješim, da ekstremno jer oprostiš jednom , žigošu ti dijete...i ne mora uopće biti sustavno....tko ima pravo bilo koga vrijeđati...ti i ja znamo se postaviti ali dijeca to doživljavaju jako emotivno i ostaju posljedice....

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 15 ruj 2006 10:27

a gle, nemres dijete u nedogled stititi. ukoliko dvije zene zive zajedno s djecom nemoguce je sakriti da su skupa. uostalom kad bi se i to moglo sok koji bi klincima nastao kad bi jednog dana sami skuzili (a naravno da bi skuzili!) je tri puta gori nego ih lagano na to pripremati i prije pocetka zajednickog zivota.
iako nije ugodno niti bezazleno slusati klinca kad ti doma dolazi s takvim pricama ipak ne mislim da treba od toga raditi jos veci bauk jer bude djeci onda jos gore.
na kraju krajeva drugi klinci joj se mogu smijati jer je predebela/premrsava, jer nema novi mobitel ili torbu, jer zivi samo s bakom, jer ne zna tko joj je otac, jer ima "seljacku" frizuru, jer ne zna ko su pussycat dolls, jer je dobila jedinicu, jer nije hjela markirati, jer nikad nije probala cigaretu, jer ne zna sto je to kokain... paleta zadirkivanja je siroka koliko ti srce zeli! ovo treba shvatiti kao samo jednu od potencijalnih mogucih uvreda koje ce se dogadjati u skoli, a i kasnije u zivotu. bilo bi krasno kad bi svi mogli dijete odgojiti tako da ima sto cvrsi stav i samopouzdanje i da ga takve stvari s vremenom zaista sve manje diraju.
ne znam sto bi drugo rekla nego: zivot je takav. rodile smo se tak kak smo se rodile, neke imaju djecu, neke imaju djecu od zene, neke su se odlucile na zajednicki zivot svjesne sto ce to donijeti prije ili kasnije. pa eto, ocito je doslo vrijeme kad su vasa djeca postala svjesna gdje zive, kako zive i hoce li im to utjecati na daljni zivot. od toga ih zastititi ne mozete. odrasti ce, preboljet ce. u medjuvremenu, ako stvari prijedju neku granicu postoje savjetnici u obliku psihologa ili pedagoga da malo pomognu.
ja svakako ne bi preporucila dizanje buke kod ravnatelja jer budete u roku od 5 minuta na svim naslovnicama dnevnih novina i tjednih casopisa, na latinici, dnevniku, sanji, maji...a to nikako ne moze biti dobro za klince.

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 15 ruj 2006 11:06

štima i jedno i drugo , obje ste u pravu , ali ja se ponesem jer sam zadrti borac za prava djeteta....i svako dijete je priča za sebe kao i uvijeti života, kao i pristup roditelja, sve je individualno, a ja prežestoko reagiram :oops:

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 16 ruj 2006 09:01

vrlo jednostavno: klinke su hodale kod djecjeg psihologa neko vrijeme. u to vrijeme mi nismo zivjeli skupa, nikad nas nisu vidle da se grlimo il ljubimo. znale su samo ono kaj je otac kreten srao, no on je i tak lagao cim je zinu tak da mu i nisu sve vjerovale.
rekle smo im da smo skupa jer je psihologica rekla da im kazemo, jer su djeca pocela sama kuziti, jer nisu glupa, i jer ne bi skuzila jedino da je njihova majka odlucila nikad me ne spomenuti pred njima, da nikad nisam nazvala kod njih doma ili slicno.
i svi, svi psiholozi u klaicevoj i u gajnicama ce ti reci da nije bed sto je majka gej, jer se djecji osjecaji ne mijenjaju, ali je uzasno bed ak skuzi da mu lazes ili se skrivas od njega.
uostalom, puste su to zelje misliti da mozes sve kontrolirati, pa i percepciju svoje djece! plus kaj ne znam koja bi si zdrava osoba svjesno opslucila "osakatiti" zdrav i sretan zivot na 14 godina samo zato kaj mu je netko rekao da ce dijete tek tada razumijeti maminu homoseksualnost...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 17 ruj 2006 10:27

uostalom, ja stvarno vjerujem da je djeci draze gledati sretnu mamu makar ona bila sa zenom, nego isfrustriranu, zivcanu i nesretnu mamu koja 15 godina "radi njihova dobra" nije nikog voljela niti je itko volio nju. svatko ima pravo na ljubav i kako to bolje djecu nauciti nego vlastitim primjerom.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 17 ruj 2006 19:37

ja bi naučila dete da kaže: super,pazi da i tvoju mamu ili što već ne poliže!!!!

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 07 lis 2006 12:09

FatalFemme je napisao/la:kad budem imala malo vise godina i iskustva, vrlo rado bih se mogla osvrnuti na ovakvu temu..

za sada mislim da bih ucila djecu da reagiraju umjesto ignoriraju.

ima tu jos cura sa djecom, pa cekam first hand iskustva :)
Oduvijek je poznato da ignoriranje najbolje works..cim pokazes imalo reakcije,djecurlija te nece pustit na miru.Onako ako ignorises,na kraju ce i njima dosaditi :D

I kako to da djeca iz skole znaju za majku tog malog? pa fakat nije moguce

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 09 lis 2006 01:29

a to su kao mala djeca??
to je onda sve na onoj razini : moj tata ima vechi tenk od tvog tate...moja mama vozi auto brze od tvoje i josh stigne ispechi 3blijunamilijunamilijardimilijona petso tisuca dvjesto30blabla..krafni..a moja seka je veca od tvoje i doci ce ti i istuci ce te..
jadna djeca..nema ih smisla shokirati odgovorom u stilu.. " ahaa..ok..a tvoja mama pushi/lize kurac.."
iako..bi moglo..samo..bojim se da bi se djeca..na kraju balade..mogla posvadjati..chija mama bolje pushi/lize kurac/pichku..

i..isprichavam se na rjechniku..ovi koji su duzhe tu..znaju da..rijetko kada ja..ovak jasno&glasno prostachim..ali..eto..jednostavno..post je zahtjevao explicit prostote..
isprichavam se..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

Odgovorite