sto bi savjetovale klincima da vas pitaju?

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

sto bi savjetovale klincima da vas pitaju?

Post Postao/la nika » 13 ruj 2006 07:55

Recimo da vam dodje vase dijete/curino dijete/necak/inja.... i veli da mu je netko u skoli rekao: "tvoja mama/teta lize picke!! "
Kaj bi mu savjetovali, koju reakciju? :?

p.s. samo me zanima...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 13 ruj 2006 08:20

:eek:
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 13 ruj 2006 09:19

savjetovala bi da ignorira

Avatar
STARKA
Postovi: 401
Pridružen/a: 17 vel 2006 23:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zabreg

Post Postao/la STARKA » 13 ruj 2006 09:40

:D

Uglavnom, ignoriranje ima najjači efekt kako da odrasle tako i na djecu.

Samo je pitanje koliko to dijete boli, koliko ju/ga smeta, što si ono misli u glavi i da li mu/joj to ruši samopouzdanje. Kako bi doskočili tome mislim da je pametno njegovati kvalitete djeteta i roditelja. Cijelo odrastanje, a ne tražiti rješenje kad se alarm upali.

Lizanje pica je svakako jedna od kvaliteta :D

Samo objasni maloj kako to nije ništa loše i da nema razloga za brigu :)
Mala je velika, bude shvatila!

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 13 ruj 2006 10:12

ignore, iako bi ja popizdila ali to nebi pokazala i objasnila klincu da su ljudi različiti-samo to- previše podataka ga može samo zbuniti !

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 13 ruj 2006 20:05

kaj bi ti savjetovala nika?
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 13 ruj 2006 20:08

pitala ga kaj su to picke?.....

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 ruj 2006 20:10

Pa nek odgovori tom malom debilu da to radi i njegov tata ili da mu mama puši q. Okej, znam da nije funny ali svrbili su me prsti a danas sam u moodu za nešto bizarno :o.

Inače, i ja sam negdje čitala/čula da je djeci najbolje ignorirati takve ispade, a o svemu ostalome porazgovarati kod kuće u krugu obitelji.

Zita

Post Postao/la Zita » 13 ruj 2006 20:10

dajte nemojte se sad zaj...
neznam kaj bi rekla, nemam pojma, bilo bi mi uzasno tesko
brijem da klinci u toj dobi nece shvatiti sto znaci ignore i da imaju potrebu reagirati na bilokakav nacin da obrane majku..mozda grijesim, neznam

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 13 ruj 2006 20:12

na jednako odgovarati jednakim. da se klinac ne osjeti potistenim. djeca lako nanjuse slabosti i pri tom nisu tolerantna ni milosrdna. a kad se netko necega srami, onda je to slabost. odgovoriti istom mjerom - to radi i tvoj tata, style. odgovoriti debilu. djeca ne reagiraju na ignoranciju. to je igra nas odraslih.
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 13 ruj 2006 20:15

a o kojem dobu dijeteta je rijec?

meni je ko maloj sama rijec picka bila smjesna i nisam imala pojma sta je to.....a ako rijec o dijeteu koje zna znacenje te rijeci mozda je dovoljno veliko da zna i ignorirati ili bi mu rekla da taj dr laze
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 13 ruj 2006 20:20

apsolutno je nebitno jel to laz ili nije
jedino je bitno da to netko nekom trlja na nos i da se mora reagirati na bilokakav nacin..

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 13 ruj 2006 20:24

reagiranje, ne ignorancija.my advice.
zvir i bestimja.

madam
Postovi: 606
Pridružen/a: 15 srp 2006 16:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la madam » 13 ruj 2006 23:56

mislim da jos dok su mali treba im objasniti da neki imaju mamu i tatu koji ih vole, a oni imaju dve mamee koje ih podjednako vole....deca vole postavljati pitanja ana njih je jaaaaako tesko odgovarati, ali ako im se jos odmalena objasni sta to sve znaci onda kasnije nece biti problema........problemi nastaju kad dete iz istopolne zajednice pojma nema da je to nekako cudno u drugome svetu.......a ako mu se odgovore pitanja koja ga muce moci ce i da se spravi sa situacijom.......
VOLIM KAD VOLIM

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 14 ruj 2006 00:05

isto bi klincu bilo da mu u skoli kazu tvoja mama lize ku*ac
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 14 ruj 2006 08:17

pa da :o
klinci se vole nabacivati svime i svacime.okrutni su. mislim da treba reagirati kao i dosad u odgoju. ak si klinca ucio da im vrati istom mjerom,onda tak. ak sjednes i krenes u objasnjavanja i price, i tek onda mu kazes da mu nekaj odbrusi,isto dobro.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 14 ruj 2006 08:28

ima li tko od vas dijecu..... ili to vi samo tako raspravljate samo zato da bi imale nekakvu temu ?
šta dijete zna o pički i zašto bi to trebalo znati prije 10 g....već i psovanje je zlostavljanje a učiti dijete psovkama je u najmanju ruku krivi odgoj što vodi u to da nasilje rađa nasilje.
Dijeca itekako razumiju ignore....a dali vi možete ignorirati i znate li značenje te riječi.
Ne obračati pažnju na uvrede već obavjestiti nadležnu osobu , profesora, ravnatelja....pa i uzeti pravnika-tako se to radi u pravnoj državi a ne ....ubi, zakolji , psuj mu marer i vrati isto tako.....ccccccc :!:

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 14 ruj 2006 08:55

ja sam ipak za ignoriranje. moze se odbrusiti i mozda to urodi plodom, al najcesce zavrsi tak da svadja nikad ne zavrsi jer neprekidno jedan drugome spustaju. to moze ici dotle dok se ne pomlate. i kaj dijete ima od toga? kaj je naucilo? bas nis. ako bi vec trebalo nesto odgovoriti onda to nikako nije daljnja provokacija ili bilo kakva recenica koja se koristi istim izrazima nego nesto suptilnije. djeca to naravno ne mogu, pa je bolje nasmijesiti se i okrenuti glavu.
ignoriranje nije znak slabosti, a odgovor jest. ako panicno odgovaras istom mjerom onda samo dokazujes da te do pogodilo sto malim zlocestocama daje samo jos vise vjetra u krila da budu jos kreativniji pa ce drugi put u psovku ukljuciti jos pokojeg clana rodbine. nije svaka reakcija pozeljna. dijete treba uciti da ga u startu takve stvari ne smiju izbaciti iz takta inace ce mu zivot biti itekak kompliciran.

madam
Postovi: 606
Pridružen/a: 15 srp 2006 16:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la madam » 14 ruj 2006 09:00

slazem se sa jasamocitam, ali ipak mislim da treba znati kako stoje stvari u kuci...onda ce lakse i ignorirati tekve komentare....
VOLIM KAD VOLIM

Ninocka
Postovi: 27
Pridružen/a: 06 ruj 2006 13:19

Post Postao/la Ninocka » 14 ruj 2006 11:16

Definitivno dijete treba pripremiti na neke stvari i prije nego se nadu u neugodnoj situaciji. Jer ce se uvijek naci neki klinac koji ce zajebavat drugog na konto roditelja, a pogotovo ako su mu roditelji homoseksualci.
Ja cu svoje dijete, koje namjeravam imati (bilo posvojeno ili umjetnom oplodnjom) definitivno pokusat nauciti da bude cool i mirno.
Ak mu dode klinac sa izjavom da njegova mama lize picku, da mu npr. odgovori - dobro i kaj onda, kaj sad sa tom izjavom mislis postici...
Jer ce na taj nacin izbacit zajebanta iz takta i ovaj ce ostati blejat ko tele u sarena vrata.
Bilo bi idealno kada klinci za neki vokabular ne bi znali do svoje 10e, al jebi ga to te godine vec znaju i na vise stranih jezika, a ne samo po naski.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 14 ruj 2006 11:24

pa moje dete, ako cu ga ikada i imati, bit ce nauceno da se ne obazire na takve rijeci! onak, drito stav: ko vas jebe!!!!!!

glupo je pricati s djetetom takve stvari dok jos nije bas ni napola zrelo...

zato, attitude!!!! ntnk!!
jelda? :)
______

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 14 ruj 2006 11:27

mislim da bi zvanje pravnic,ravnatelja i ostalih samo preuvelicalo stvar i ucinio dijete da se potpuno nespremno nadje usred igara odraslih. a to mu ne treba, upravo da smo i u nekoj civiliziranoj drzavi.
a mislim da se ovdje radi o djetetu koje vec zna dosta o svojoj majci, i o tome kakva je te kako ga pripremiti na potencijalne provokacije do kojih ce zasigurno doc.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 14 ruj 2006 12:03

eh, bas tako...od ove dve nase klinke doma (koje znaju sve o nama, znaju - ko i svi klinci - kaj sve sudjeluje u seksu, i koliko ih cujem na rodjendanima, nije bed spomenuti kurac il picku. recenicu "mama ti lize picku" su vec cule od oca kretena, i boje se takvih stvari jer ih blokiraju!)

sad jedna klinka zeli reci najboljoj frendici za nas, druga ne zeli, pa imamo razgovore pro i contra, i nes kao igru predvidjanja situacija.
dakle, nije bitan seks, to kaj se mama seksa itd.
radi se o tome da te netko vrijedja.
klinke znaju da on to radi jer nezna, jer ih zeli povrijediti, ispast faca u drustvu, kazniti ih jer nisu pristale furati s njim ili dat mu da prepise zadacu..
ako zasutis i ignoriras, ono je to ono kaj je slut rekla
na jednako odgovarati jednakim. da se klinac ne osjeti potistenim. djeca lako nanjuse slabosti i pri tom nisu tolerantna ni milosrdna. a kad se netko necega srami, onda je to slabost. odgovoriti istom mjerom - to radi i tvoj tata, style. odgovoriti debilu. djeca ne reagiraju na ignoranciju. to je igra nas odraslih.
tako da nekako ipak treba odreagirati! ne moraju i one pocet psovat i spominjat organe, ali za njih je bolje da uzvrate, po mogucnosti tako da pritom pokazu da je time konverzacija s tim zavrsena.
po meni bi bila ok posprdna faca tipa "koja se neznalica", odmahivanje rukom i okretanje ledja. od verbalnog mi se ovo cini ok kaj je netko predlozio gore ...tipa "a kaj mislis da tvoj tata radi??"

s tim da ne znam ima li smisla tupiti da to ne odredjuje njih osobno, jer mi se cini da djeca to sve u paketu dozivljavaju. (btw 10, 12 godina..)
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 14 ruj 2006 17:06

kad budem imala malo vise godina i iskustva, vrlo rado bih se mogla osvrnuti na ovakvu temu..

za sada mislim da bih ucila djecu da reagiraju umjesto ignoriraju.

ima tu jos cura sa djecom, pa cekam first hand iskustva :)
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 14 ruj 2006 21:11

nika, toj to. ta recenica i taj pristup. vjerujem da vec znas odgovor. i nadam se da ti je barem jedna recenica bilo cija ovde pomogla. po meni, upraf onak kak si rekla da treba postupit.
ne dati klincu debilu da preuzme njihovu snagu. ak je njihov tata zlorabil tu recenicu, ne treba ih neki klinac blokirat istom.reagirati. a znas i kak
zvir i bestimja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 15 ruj 2006 08:34

je...eh, sam kaj se i njima to cini lako nakon kaj se mi porazgovaramo. dok su jos nabrijane i to...
al cim netko od klinaca ispali "pederu" ( sto i mi redovito govorimo, npr.malenoj), lagano se cimnu...
iako moram priznat da ima sve vise i oke klinaca...vise klinki, zapravo...koje vele da im je to ok i da nemaju nis protiv toga da je netko gay. pretpostavljam dasu mediji ipak ucinili svoje..
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 15 ruj 2006 08:45

pederu! :!:
:D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 15 ruj 2006 09:35

kako mene nitko ozbiljno ne shvača :!: , kad su dijeca u pitanju, roditelj bi se prvenstveno trebao informirati o njihovim mentalnim sposobnostima u okvirima njihovih godina i poštivati njihovo mišljenje ali i pravo na neznanje.....sa dijecom treba razgovarati i čuti što ono osječa i misli, ne nametati svoje mišljenje i Nika....tvoj sexualni život je samo tvoj i dijete nema nikakvo pravo niti biti upučeno u to tako dugo dok se samo ne može obranit od društva jer da nije to bilo bi nešto drugo čime bi dijete bilo ismijano....znam jer imam sama odraslo dijete i pogriješila si što si to dijetetu naznačila ako ima manje od 14 g a pogotovo ako se radi o ženskom dijetetu....ako živiš u centu zagreba-nema beda ali periferija ili manje mjesto.....razapet će ti dijete.....to je moje iskustvo...i mrzim kad me shvačaju površno.....ovo je ozbiljno i zašto se ne obratiš pedagogu.....ako ti već dijete zna e onda budi frajerica i obavi to do kraja jer najgore si napravila, ovo drugo bi trebala biti šala, a pedagog treba biti na strani prava dijeteta i to se zove MOBING...što znači po hitnom postupku mora škola riješiti to sa malim bezobraznikom i njegovim roditeljima....izbori se onda za svoja prava.....

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 15 ruj 2006 09:41

jebote kaj si ti ekstremna.
a u kojoj se to dobi dijete (covjek?) po tebi moze "obraniti od drustva"? :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Odgovorite