butch i reagiranja okoline

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

butch i reagiranja okoline

Post Postao/la ankh » 18 ruj 2006 07:32

Kako se osječate kad vam curu oslovljavljaju sa - gospodine ?
Dali ćete ispraviti , dotičnu osobu;konobara,prodavača, susjedu....dali vam je neugodno kad ta osoba shvati da je pogriješila pa složi onu čudnu facu, ili koji je vama filinga kad vam osoba u facu kaže; kaj je ovo...muško ili žensko ?

Meni osobno je sve jedno ali....ima momenta kad dobim fraze , i zakaj je važno....možda zbog oslovljavanja :? ...ne možeš osobu koju ne poznaš osloviti u srednjem rodu?

Vaš stav, ili mišljenje ?

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 18 ruj 2006 10:24

Kazem si ti lud pa vidi te sise :eek:
"The Doctor of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition"

Avatar
STARKA
Postovi: 401
Pridružen/a: 17 vel 2006 23:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zabreg

Post Postao/la STARKA » 18 ruj 2006 10:48

:D :D :D

Ja popizdim i obavezno ispravim! Uvijek! I onda uživam u njihovoj kiseloj faci...
Doduše, to mi se ne dešava s curom, već s pesekom :) svi misle da da je curica! :)

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 18 ruj 2006 10:52

ti si jedina koja se usudila šta reć.....ne mogu vjerovat da se to drugim curama ne događa....ili ne žele o tome razmišljat.....ma i bez obzira na cice-moja cura izgleda ko 100% muškarac, koje cice, niti se ne vide od trbuha :D , pa na moru kad smo bile u badiću-blenuli su u nju ko u treće svijetsko čudo :oops: , neugodno....

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 18 ruj 2006 11:24

ne bi ispravljala. osim ako ona to ne zeli. boli me briga za njih, njihovu percepciju i misljenje.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 ruj 2006 11:34

ak neznam kojeg je spola osoba il kak se indetificira pokusavam govoriti neutralno
a ak netko neku curu nazove sa gospodine ne reagiram vec tu osobu smatram coravom

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 18 ruj 2006 11:48

hm, da ...pazi uđeš u restoran, dođe konobar-ica i kaže ...izvolite gospodine !
oli ista stvar u trgovini...ok....neki ljudi su čoravi ali...ebem mu....pa nije baš ugodno....s njom mi se to događa prečesto, ne sramim se boli me ona stvar ali ....hm....kako objasnit tu nezgodnu poziciju....obje radimo sa ljudima,sa strankama, na poslu joj isto govore gospodine....

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 18 ruj 2006 11:52

pa s nekim ljudim stvarno ne znas dal su musko il zensko. :o
a ako nisu sigurni, ljudi bi onda trebali paziti kaj govore. al u ovom slucaju svi zabriju da su sigurni.
ne bi znala kad moja ne izgleda tak, al da se nadjem u takvoj situaciji, reagirala bi ovisno o puno okolnosti...nekad ispravljala,nekad ne.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 ruj 2006 12:36

vratila bi im istom mjerom,konobaru bi rekla gospodjo...a konobarici gospodine....kad bi blenuli pitala bi ih gdje oni vide gospodina pa to je mladic
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 ruj 2006 12:57

a gle neznam
jel to tvoju curu smeta? il samo tebe?

ljudi su gamad i dobar dio njih se ponasa ili je totalno maloumno tak da te nebi trebalo zanimati sto oni misle ili kazu..
boli te briga

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 18 ruj 2006 13:17

za mene je ovo diskutabilna tema , i poprilično osjetljiva, obje smo se našle u poprilično nezgodnoj situaciji kad ti smeta-svašta a ne samo primjedba na izgled , ali ne možeš reći samo mene je briga ili odbrusiti, jer ti egzistencija ovisi o tvojoj reakciji.....društvo je takvo kakvo je i nameće svoje norme....što više slatkih i glupih lutkica....ok.....ali zbog takvih, svi drugi koji se ne uklapaju u kalup.....teško prolaze u životu....ona ne izgleda ko manekenka ali zato mora duplo više raditi da bi se dokazala i ostala u tom poslu ....a ovo sa izgledom još više komplicira ovako i onako kompliciran život.....

Zita

Post Postao/la Zita » 18 ruj 2006 13:32

bogatijima je lakse neg siromasnima, muskarcima neg zenama, ljepsima neg manje ljepsima i to je tak..nema tu pomoci :kajjetuje:
kuzim da je osjetljivo i da ti nemre bit drago kad tak nekaj cujes al fakat neznam kak se rijesiti toga
imam 2 frendice koje su pravi frajeri i njima se stalno obracaju u muskom rodu i njima to nikako ne smeta
kak sad vidim imate svega 2 opcije- il da se pomiri s time, da je boli briga il da nekaj promjenite u vezi toga (obleku, frizuru itd)

no zbilja ono kaj sam rekla- pokusaj se ne zamarati time sto drugi kazu jer ak to pocnes onda tu nema kraja

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 18 ruj 2006 18:44

iz osobnog iskustva cu rec da su me dosta puta zamijenili za tipa. nije mi cudno sta su me prije mijenjali jer sam se oblacila doslovno kao musko - siroke hlace, 10x sira majica i tako to. stil odijevanja sam prominila i ono ekipa se i dan danas zbuni i kaze izvoli momak bez obzira sta ja imam OGROMNO poprsje i sta sam ja u uskoj majici!!! /ne koristim sminku, tj rijetko kada je stavim... /u tom slucaju samo pogledam na poprsje i kazem, a dobro ako sam musko onda dobro... onda ekipi bude crnjak... ali znam i s vrimena na vrime onako kad setam cut komentare - jel ono musko ili zensko pa kad mi prikipi okrenem se i kazem - zensko sam!!! ali ono, vise sam otupila na takve stvari!!! ne obazirem se vise na tudja misljenja i misljenja ljudi koji mi ne znace apsolutno nista u zivotu, tako da... ma... posli tim osobama bude veci crnjak nego meni... ja samo raspalim mjuzu, slusalice na usi, i ne okricem se okolo, nego samo u onom pravcu idem kuda zelim... ah..

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 19 ruj 2006 07:32

sve ovisi o tome u kojoj mjeri takvo oslovljavanje smeta osobi koja je oslovljena.. drustvo je oko nas takvo, po nekim externim karakteristikama , automatski percipiraju neku njihovu stvarnost.. u ovom slucaju siru majicu, hlace strogog kroja , kratku frizuru, lice bez sminke tumace - musko. naravno ovdje totalno banaliziram.

meni osobno ne bi smetalo, jos bi to okrenula na zafrkanciju internu izmedju mene i te osobe
:D

uz mene nekad moja cura izgleda jos vise butch nego sto stvarno je..pa ponekad starijim ljudima nije jasno bas tko/sta/kako ali kad stave naocale ne mogu zaobici sise.. mislim cinjenice :aha:


nekim butch curama je to super kad ih zamijene za muskarca, sto ne mora znaciti da su rodno zbunjeni , trans ili slicno.. mozda se samo vole igrati sa svojim granicama, pomicati ih i istraziti nesto novo.

priznajem da problemi mogu nastati kod toga u poslovnom svijetu, cisto jer bas nije zgodno i jer te i dalje kod nas sude po izgledu a ne produktivnosti ( osim ako nisi otkrio lijek protiv neke vrste raka/tata ti je tajkun pa ionako radis u svojoj firmi).

:roll:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 19 ruj 2006 08:38

Da baš tako, u privatnom život obično ignoriramo takve komentare, zna biti bed ili čak i smješno, ali njoj ne pada na pamet ništa mjenjati u svom načinu oblačenja, mislim da je prešla granicu dobrog ukusa i da se na neki način pervezno gušta kad se ljudi zajebu pa kad skuše lapsus......čak i na poslu....to me pomalo brine.....jer ispada da joj više nije stalo ni do sebe same......ne možeš biti na silu muško samo zato što te drugi ne doživljavaju kao ženu.....ona svoju ženstvenu stranu smatra slabošću....komplicirano....društvo i godine te zbilja mogu debelo razjebati....

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 19 ruj 2006 21:46

well...ak ona svoju zenstvenu stranu smatra slaboscu zakaj se onda cudit da se neupuceni zabune? :o :objasniglupojmeni:

meni se dogadja da neke muskarce imenujem zenama, jer poneke zene sve vise izgledaju ko frajeri, pa ne zelec uvredit zene, vredjam posredno muskarce.

drustvo je takvo kakvo je,da ne upadamo u detalje. i ja bi se rado osisala na celu, al znam da bi trpila izbezumljene poglede i komentare svojih kolega. jebiga, pravila igre. pa ih prihvatis i pregrizes govno, il ne prihvatis pa slusas koment. takva nam regija.
zvir i bestimja.

Avatar
bambola
Postovi: 882
Pridružen/a: 10 stu 2005 15:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: na turbo maximusu:)

Post Postao/la bambola » 19 ruj 2006 23:35

sve to stoji...drustvo je u kur... ali, jedna moja frendica je ono veci muskarac (mislim na izgled) od bilo kojeg mog frenda...svojim stavom, ponasanjem to istice...i zato nije ni cudo da joj govore u muskom rodu...ne bi rekla da je tu drustvo krivo...nekada i sam pojedinac inzistira na ispoljavanju, u ovom slucaju svoje muske strane...njoj recimo nije uopce bed...dapace !!

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 20 ruj 2006 07:24

@ ankh , ako sam dobro shvatila tebe brine to sto tvoja djevojka vise se bas ne ponasa/oblaci/misli kao djevojka vec vise kao tip?


mislim kad sve ovo gore zbrojimo i oduzmemo to ispada..
:)

stav i izgled su dvije veoma tricky stvari oko kojih se mozemo raspravljati u vezi. prvenstveno ako je osoba pomalo nesigurna u sebe, jer ce razgovor o tome " ne svidja mi se tvoja pidzama" shvatiti kao " ne svidjas mi se ti kad smo same".

sto tebi treba od nje ankh?

da se ne ponasa tako? da promijeni oblacenje?

ili samo trazis nacin da se nosis sa time?


:?
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 20 ruj 2006 09:40

samo tražim način kako da se nosim s tim....iako sam liberalna osoba , ipak sam samo čovjek i imam i predasuda i mana sto....pokušavam biti cool zbog nje, ali zna mi biti grozan bed i znam da mi nebi trebalo ali ebi ga ....kočnice , one primitivne predasude kojih se pokušavam riješiti.... :roll:

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 20 ruj 2006 11:26

onda znaci da se ti nisi pomirila s tim kak ona izgleda i nosi se?
jer ona cini se,je?
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 20 ruj 2006 11:35

je , da kad smo tako direktni....to bi zvučalo tako nekako....a u stvarnosti to ima sasvim drugačiji prizvuk...

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 20 ruj 2006 13:53

ankh je napisao/la:ti si jedina koja se usudila šta reć.....ne mogu vjerovat da se to drugim curama ne događa....ili ne žele o tome razmišljat.....ma i bez obzira na cice-moja cura izgleda ko 100% muškarac, koje cice, niti se ne vide od trbuha :D , pa na moru kad smo bile u badiću-blenuli su u nju ko u treće svijetsko čudo :oops: , neugodno....
da nije mozda trans FTM

Zita

Post Postao/la Zita » 20 ruj 2006 13:55

e jebiga, onda ti to moras rijesiti sama sa sobom...

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 20 ruj 2006 13:56

Zita je napisao/la: imam 2 frendice koje su pravi frajeri i njima se stalno obracaju u muskom rodu i njima to nikako ne smeta
mmmmm, gdje su one ???upoznas me?

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 20 ruj 2006 13:57

ne , cura je psihički sjebana zbog staraca koji imaju ogroman utjecaj na nju,ima dileme ali sve su zasnovane na neznanju, neinformiraju i maminom zatucanom utjecaju......ona je brijala da je ......ma svašta ali nikako lezba.....jer to je nešto-jako ružno......sada zna šta je ali još uvijek vrluda ulicama neznanja i zbunjenosti.....

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 20 ruj 2006 14:28

nek se odseli, nadje posao i zivi svoj zivot slobodna i neopterecena onako kako njoj pase.
ili nek ode i ona kod psihologa na jednu partiju razgovora

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 20 ruj 2006 14:28

nisam te mislila ogoliti tu pred nama pa onda bicevati :) pitala sam te ona pitanja jer si to izostavila gore pa sam stekla dojam da to smeta njoj a ne tebi :roll:

mogu te razumijeti, tvoje razloge zasto ti smeta i sl.. ja sam doduse drugacija, ja obozavam butch cure samo da nisu stone, jer mi onda stavrno nema nikakve koristi od njih :)

*stone butch ne dopustaju da ih se dodiruje kao zenu*

jesi li pokusala razgovarati sa njom o tome.. trebala bi.. pogotvu da joj sitaknes kako tvoja prica o njenom stavu, oblacenju i sl nema veze sa njom kao osobom ( mada je to sve dosta usko povezano)..

nekim osobama jako dugo treba da se opuste prije nego sto pocnu na sebi raditi kako bi bili sebi bolji u vezi i u zivotu.
:)
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 21 ruj 2006 09:46

stone butch....je meni nepoznat naziv , iako uopće nisam opterećena time...hm....da tako bi ja nju okarakterizirala....i da .....treba vremena, znam, povjerenja ,ljubavi, stpljenja i dobit ću ja nju van iz te ljušture.
Prva godina je bila , joj, grozna, sva sam se potepla, raspala pred naletom spoznaje , ali ljubav nas je gurala i još uvijek , i popušta polako.....i ona se trudi, radimo zajedno i onda uz sve to....pogodi me a i nju , nekakve neukusne primjedbe .Da me se krivo ne shvati, ona želi biti prihvačena, ali je , živjela , figurativno, cijeli život u podrumu zatvorenih očiju.....nije ni njoj lako.

Avatar
Zbela Lokwa
Postovi: 848
Pridružen/a: 08 lip 2006 09:28

Post Postao/la Zbela Lokwa » 25 ruj 2006 15:17

jabooka31 je napisao/la:vratila bi im istom mjerom,konobaru bi rekla gospodjo...a konobarici gospodine....kad bi blenuli pitala bi ih gdje oni vide gospodina pa to je mladic
Ahahaha! Legendo! :D Ja sam to jednom i napravila i bilo je totalno zabavno. Vjerovatno sam ustala na lijevu nogu. Inače ne reagiram na takve stvari - ne imponiraju mi, ne vrijeđaju me.. Najčešće me zabavljaju takve situacije kad su ljudi toliko slijepi da primjećuju samo kratku kosu, način hoda, oblačenja... Haloooo! Imam sise, tj. IMAM! :D
Problem je samo što su butch vidljivije u smislu, više ljudi će ih prepoznati ili whatfuckinever kao lezbu nego što bi tako identificirali femmice. I onda ako naletiš na kretena zna bit sranja. Najgora situacija: ja na poslu, žurim jer kasnim, a kretos se okrene za mnom i u punom restoranu se zadere: LEZBO! S obzirom da mi to nije ozbiljan posao, i svi moji šefovi znaju da sam gej, ok radim i cijene me - nije problem. Ali ponižavajuće je jer otkuda ti pravo?? :x
U tom trenutku me oprala tolika količina agresije da mi je trebalo dobrih pola sata da se smirim. Metalni ormarići u svlačionici su ni dužni ni krivi nastradali.. Da... :x

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 07 lis 2006 11:59

Zene koje sebi dozvole takvo sto same su krive...sto se nose kao muskarci? ko ime je kriv!! zaebavaju samo

Odgovorite