butch i reagiranja okoline

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 08 lis 2006 18:49

sarajka20 je napisao/la:Zene koje sebi dozvole takvo sto same su krive...sto se nose kao muskarci? ko ime je kriv!! zaebavaju samo
ovo je tako imbecilna izjava

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 08 lis 2006 19:17

Neznam zasto? meni idu na zivce,one gotovo pa transexualne zenske(fakat pocinjem misliti da su one trans ali da neznaju o tome).Ja sam lezbijka ali ne pada mi na pamet da se onako obucem,niti bi ikada mogla biti sa onakvim curama...just beeing honest.I ne shvacam one kojima je to atraktivno,ali to je opet stvar ukusa,i wont judge

caoos

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 09 lis 2006 08:40

sarajka20 je napisao/la:Neznam zasto? meni idu na zivce,one gotovo pa transexualne zenske(fakat pocinjem misliti da su one trans ali da neznaju o tome).Ja sam lezbijka ali ne pada mi na pamet da se onako obucem,niti bi ikada mogla biti sa onakvim curama...just beeing honest.I ne shvacam one kojima je to atraktivno,ali to je opet stvar ukusa,i wont judge

caoos

E ovo je zbilja izjava i po......jesi li ti pala s marsa , ili mi se samo tako čini ?

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 09 lis 2006 10:03

draga nacijo! :D
svako malo na forum dodje neka sarajka20 i uleti s ovom recenicom, pa se 5 zena urlajuci susti na nju da je netolerantna, da ne zna sta prica, da vrijedja, da ne postuje, da nek se obrazuje malo i tak to. onda "sarajka20" il ode uvrijedjena s foruma, il nes ipak nauci i "dozvoli" da nisu svi kao ona i da nemaju svi izbor.

ja sam malo umorna od objasnjavanja, pa ajd ovaj put nek netko drugi proba objasnit...kratko,jasno, po mogucnosti i duhovito! :)
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 09 lis 2006 12:48

meni se cini da je to ista osoba kao i proslih 10 sarajki.

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 09 lis 2006 15:20

sarajka20 je napisao/la:Neznam zasto? meni idu na zivce,one gotovo pa transexualne zenske(fakat pocinjem misliti da su one trans ali da neznaju o tome).Ja sam lezbijka ali ne pada mi na pamet da se onako obucem,niti bi ikada mogla biti sa onakvim curama...just beeing honest.I ne shvacam one kojima je to atraktivno,ali to je opet stvar ukusa,i wont judge

caoos
malo si se kasno sjetila da neces suditi jer vec jesi. stvar je ukusa i postivanja. roditelji te nauce da se ne treba rugati ljudima jer imaju mozda kriv nos te da zbog toga osobe s krivim nosom nisu manje vrijedne u svijetu opterecenom vanjskim izgledom i pakiranjem. ili ti mislis da sve osobe s krivim nosom treba na lomacu.....
ali ti si ovdje napravila jos vecu gresku a to je produbljivanje rodnih stereotipa protiv cega sam ja. ali ok, razumijem, mozda si neinformirana, mozda nisi upoznata s nekim terminima, mozda si ignorantna, mozda si zadrta..... ne znam o cemu se radi u tvom slucaju. ali tvoja izjava je samo odraz jednog nekritickog i povrsnog stava i jako je uvrijedljiva. ne znam koliko si svjesna toga.
ali da ti priblizim malo, zamisli da te neko popljuje i napadne zbog tvoje nekonvencionalne frizure ili pearcinga ili radi toga sto si gay u drustvu u kojem je biti gay djavolji posao. kako je drustvo netolerantno prema gay osobama tako si ti netolerantna prema zenama koje imaju drugacije rodno izrazavanje od onog konvencionalnog-haljina, suknja, nokti, make up......a iz toga zakljucujem da ti nisi nista drugacija od onih koji su netolerantni prema gay populaciji. kako onda mozemo ocekivati da se nas tolerira ako sami ne shvatamo toleranciju???

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 09 lis 2006 15:35

pravo zboris :thumbup:
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 09 lis 2006 17:57

Koko je napisao/la:
sarajka20 je napisao/la:Neznam zasto? meni idu na zivce,one gotovo pa transexualne zenske(fakat pocinjem misliti da su one trans ali da neznaju o tome).Ja sam lezbijka ali ne pada mi na pamet da se onako obucem,niti bi ikada mogla biti sa onakvim curama...just beeing honest.I ne shvacam one kojima je to atraktivno,ali to je opet stvar ukusa,i wont judge

caoos
malo si se kasno sjetila da neces suditi jer vec jesi. stvar je ukusa i postivanja. roditelji te nauce da se ne treba rugati ljudima jer imaju mozda kriv nos te da zbog toga osobe s krivim nosom nisu manje vrijedne u svijetu opterecenom vanjskim izgledom i pakiranjem. ili ti mislis da sve osobe s krivim nosom treba na lomacu.....
ali ti si ovdje napravila jos vecu gresku a to je produbljivanje rodnih stereotipa protiv cega sam ja. ali ok, razumijem, mozda si neinformirana, mozda nisi upoznata s nekim terminima, mozda si ignorantna, mozda si zadrta..... ne znam o cemu se radi u tvom slucaju. ali tvoja izjava je samo odraz jednog nekritickog i povrsnog stava i jako je uvrijedljiva. ne znam koliko si svjesna toga.
ali da ti priblizim malo, zamisli da te neko popljuje i napadne zbog tvoje nekonvencionalne frizure ili pearcinga ili radi toga sto si gay u drustvu u kojem je biti gay djavolji posao. kako je drustvo netolerantno prema gay osobama tako si ti netolerantna prema zenama koje imaju drugacije rodno izrazavanje od onog konvencionalnog-haljina, suknja, nokti, make up......a iz toga zakljucujem da ti nisi nista drugacija od onih koji su netolerantni prema gay populaciji. kako onda mozemo ocekivati da se nas tolerira ako sami ne shvatamo toleranciju???

Priznajem ostro sam odgovorila,reakcija je zbog same teme..gdje kao moja greska ako bi ja pogrijesila i tebe nazvala gospodinom umjesto gospodjom? nije! ako je to nekom uvreda neka oblaci ono sto danas smatramo pod "zenskom nosnjom"..svidjalo ti se ili ne,its reality

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 09 lis 2006 19:31

mene je mnogo ljudi zvalo: hej dečko ili gospodine, vaše ime je... ili slično.. :D naročito kad sam bila klinka..
i nije mi palo na pamet da se uvrijedim. možda bih se malo lecnula, jer nisam očekivala...
ne znam kak da ti to opišem... ali meni to nije uvreda... isto tako ima mnogo ljudi kojma ne bi palo na pamet da me zamijene za muškarca, jer jednostavno vide (samo) onu moju žensku stranu.. i opet dobro... velim ti sarajko, svejedno mi je što ljudi misle tko sam i što sam, dok god sam sama sa sobom mirna po tom pitanju. :)
liquid running...

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 10 lis 2006 06:25

mislim da svatko ima pravo iznijeti svoje misljenje dok to radi na neki obziran nacin.

a cisto sumnjam da ce netko uloviti neciji drift kada se recenice nizu u totalno negativnom kontekstu.
mada svi imamo tih dana.

ono sto je meni najcrnje a poteglo je se u zadnjih par postova - jesu predrasude medju nama samima.

dok sam bila u zbunjenoj/bips fazi, nisam nikome valjala, a sada ne mogu biti gay zato jer nosim stikle i nemam niti jednu flanel pidzamu.

:cool:


ako bas nesto ne mozemo prihvatiti u nasoj blizini , kao sto sarajka ima pik na trans ,onda bi barem mogli pokushati shvatiti jer to dugujemo prije svega sebi.

sto vise znas o drugima , imas vise mjerila za sebe.

:)

a kad shvatis brzi je put prihvacanju :aha:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 10 lis 2006 08:15

Priznajem ostro sam odgovorila,reakcija je zbog same teme..gdje kao moja greska ako bi ja pogrijesila i tebe nazvala gospodinom umjesto gospodjom? nije! ako je to nekom uvreda neka oblaci ono sto danas smatramo pod "zenskom nosnjom"..svidjalo ti se ili ne,its reality

Nije riječ o uvredi upće , čak štoviše, ali daj bar čitaj od početka....i bez uvrede , i šta je to ženska nošnja ????

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 10:07

ako bas nesto ne mozemo prihvatiti u nasoj blizini , kao sto sarajka ima pik na trans ,onda bi barem mogli pokushati shvatiti jer to dugujemo prije svega sebi.
Zasto ih nebi mogla prihvatit? pravo da ti kazem,ni zadnji problem mi nisu...uopste nemam s njima nista,dakle ne smetaju mi..postujem tudje pravo na svoj zivot

Cinjenica da sam ove muskobajnaste zenske poredila s transama jeste,jer su mi se ucinile takvima kada tako teze ka tome da izgledaju sto manje "zenski".Ne znaci to da nije okey biti trans
Nije riječ o uvredi upće , čak štoviše, ali daj bar čitaj od početka....i bez uvrede , i šta je to ženska nošnja ????
Kad izadjes u grad pogledaj okolo sebe sve one zenske,vidi kako se vecina njih nosi...to je zenska nosnja.Nije da vrijedjam,ja sam samo realna,i uopste nisam kao one feministkinje koje ce ovo shvatiti kao "sexisticka uvrijeda" na racun zena,zenska odsjeca postoji i stime tacka.

Vratimo se na temu

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 14:45

FatalFemme je napisao/la:mislim da svatko ima pravo iznijeti svoje misljenje dok to radi na neki obziran nacin.
jeli tebi obziran nacin onaj sarajkin post?

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 14:47

FatalFemme je napisao/la:

ono sto je meni najcrnje a poteglo je se u zadnjih par postova - jesu predrasude medju nama samima.
koje su to?
dok sam bila u zbunjenoj/bips fazi, nisam nikome valjala, a sada ne mogu biti gay zato jer nosim stikle i nemam niti jednu flanel pidzamu.

apsolutno fine with me, budi gay s ciglom na glavi ne radi se o staylingu:cool:

ako bas nesto ne mozemo prihvatiti u nasoj blizini , kao sto sarajka ima pik na trans ,onda bi barem mogli pokushati shvatiti jer to dugujemo prije svega sebi.
evo ne znam koji pristup prema njezinoj izjavi treba uzeti?



:)
a kad shvatis brzi je put prihvacanju
aha :aha

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 14:50

sarajka20 je napisao/la:
ako bas nesto ne mozemo prihvatiti u nasoj blizini , kao sto sarajka ima pik na trans ,onda bi barem mogli pokushati shvatiti jer to dugujemo prije svega sebi.
Zasto ih nebi mogla prihvatit? pravo da ti kazem,ni zadnji problem mi nisu...uopste nemam s njima nista,dakle ne smetaju mi..postujem tudje pravo na svoj zivot

Cinjenica da sam ove muskobajnaste zenske poredila s transama jeste,jer su mi se ucinile takvima kada tako teze ka tome da izgledaju sto manje "zenski".Ne znaci to da nije okey biti trans
Nije riječ o uvredi upće , čak štoviše, ali daj bar čitaj od početka....i bez uvrede , i šta je to ženska nošnja ????
Kad izadjes u grad pogledaj okolo sebe sve one zenske,vidi kako se vecina njih nosi...to je zenska nosnja.Nije da vrijedjam,ja sam samo realna,i uopste nisam kao one feministkinje koje ce ovo shvatiti kao "sexisticka uvrijeda" na racun zena,zenska odsjeca postoji i stime tacka.

Vratimo se na temu
e nek si nam rekla i tacka :D :D :D
bog stvori coeka a zatim od njegova rebra zenu da mu bude odmor od ratovanja i TACKA. sta su tu onda imas lizat sa zenskom pored muskarca , mislim stvarno sarajkacccc, jel te sram imalo????ajmo na drugu temu :D :D

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 17:12

Ne radi se ovdje o Bogu niti sta je Bogom dano a sta nije,ovdje se radi o onome sto je danas medju rajom prihvaceno kao "Zenska nosnja"..znas,moda se mjenja mozda za jedno 50 godina ono sto danas neke muskobajnaste zene nose bude smatrano "Zenskom nosnjom"..sad za sad ne :) i stime tacka :D

caoos

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 19:52

ma sarajka kuzim ja sve to, ali medju rajom je prihvaceno da musko i zensko budu skupa. mozda se za 50 godina dvije zene mogu javno vodat skupa ali za sad ne i s time tacka. mig mig sarajko

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 20:21

well,ti poredis modu sa seksualnom orijentacijom..to se ne moze porediti,sexualna orijentacija se ne bira..stil nosnje se bira,i mijenja.I sto uopste diskutujem,nisam rekla da sve koje se oblace muski treba zatvoriti u bolnicu za psihicke bolesnike,samo sam rekla da mi takve uopste nisu atraktivne.....stime tacka :D

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 20:23

pa onda tako to i reci da nisu atraktivne ali uz dozu postovanja prema osobama koje preferiraju farmerice umjesto suknje.
ne moras odmah ici na ponizavanje i pljuvanje.... cheers

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 20:25

i ako se vec bira stil nosnje, s cim se slazem, zasto onda nemas tolerancije prema tom izboru vec ga pljujes? ima suptilniji nacin da iskazes svoje preferencije a bez da uvrjedis pojedinke na ovom forumu.

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 20:25

ne nosim ni ja suknju cesto,nego farmerice...ali one zenske


Ako sam vrijedjala,sorry,vec sam prije rekla da sam se pogrijesno izrazila,ali neki to valjda nisu procitali
Zadnja izmjena: sarajka20, dana/u 10 lis 2006 20:28, ukupno mijenjano 1 put.

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 20:27

a meni pak idu na zivce one koje negaciju pisu spojeno s glagolom;) kad smo vec kod slobode govora i izrazavanja, bez uvrede sarajka o tebi se radi. ipak, samo kazem svoje misljenje, ne sudim ti
buaaahahahahaha

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 20:29

Jah...i to postujem,samo nastavi.

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 20:32

sarajka20 je napisao/la:ne nosim ni ja suknju cesto,nego farmerice...ali one zenske


Ako sam vrijedjala,sorry,vec sam prije rekla da sam se pogrijesno izrazila
well, da smo koje stoljece unazad ne bi mogla nosit farmerke jer se tada to smatralo neprimjerenim za jednu djevojku. u tom vremenu bi ti bila nazvana trans osobom ako ne i izopacenom i ludom.
a kao sto sama rece stil je izbor prema kojem ti sama nemas postovanja. enivej ostavljam ti tvoje stereotipe da se sama nosis s njima.

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 20:37

Koko je napisao/la:
sarajka20 je napisao/la:ne nosim ni ja suknju cesto,nego farmerice...ali one zenske


Ako sam vrijedjala,sorry,vec sam prije rekla da sam se pogrijesno izrazila
well, da smo koje stoljece unazad ne bi mogla nosit farmerke jer se tada to smatralo neprimjerenim za jednu djevojku. u tom vremenu bi ti bila nazvana trans osobom ako ne i izopacenom i ludom.
a kao sto sama rece stil je izbor prema kojem ti sama nemas postovanja. enivej ostavljam ti tvoje stereotipe da se sama nosis s njima.
No mi zivimo u 2006,ne u 1500,niti 2300.Vazi ono sto vazi,ni manje ni vise

Koko
Postovi: 127
Pridružen/a: 18 stu 2005 00:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: somewhere over the rainbow....

Post Postao/la Koko » 10 lis 2006 20:38

kako ti kazes!!!

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 20:44

nice :wink:

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 10 lis 2006 22:39

Jedan veoma zanimljiv clanak za one koje razumiju engleski :)

http://www.forplu.com/Community/gals-li ... otypes.htm

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 11 lis 2006 00:00

uf.
moram priznati da sam čitala već mnogo limunada na ovu temu.
i nevjerovatno, svaki put se naživciram.
ide mi na k...pardon nemam ga...ili imam, al se ne vidi da nemam zbog bokserica...uh, teško..no dakle, ide mi na p... binarnost.
muško ili žensko. muška odijela, ženske traperice.
Mjesec ili sunce. roza ili plavo.
ZAKAJ SE TAK OBLAČIŠ :D
cmmon...
život je usvemu mnogo jednostavniji.. kad ga sagledaš kao predivno složenu šarenu cjelinu.
END
liquid running...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 11 lis 2006 07:13

Sitna carka cipelarka
Zapocinje destrukcija lubanje.
Stari, nemoj se ljutiti,
Al' decki su me prebili.

Sad znam, sad znam, sad znam sto to znaci

Zakaj, zakaj, zakaj se tak' oblacis?

Jednog dana ce naci mene,
Moj inkvizitor strpljivo ceka
Tad zasigurno necu biti brzi,
Al' kad krv potekne granice nema

Samo bijes, zelja za osvetom
Stvorit ce od mene zivotinju

I zato...
Samo u jaja, samo u jaja,
Pokazi malom sta je tehnika,
Samo u jaja, samo u jaja
Milost je cista patetika.


sjetih se.. :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Odgovorite