Nova TV, petak 22.09. u 20:05

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 04 lis 2006 23:34

nika je napisao/la: uvijek se sa smjeskom sjetim svecenika koji se znojio i mucao dok me pokusavao probratiti. iako mi je bila tlaka ici do samobora zbog njega..al ajde....
:D :D :D
"Sjećaš li se one noći, kad si meni rekla NE, to su bile...."
haha, kak to ide dalje? koja je to opce stvar? :D
sori,ali me stvarno zanima - zašto si pobogu išla tom svećeniku?
po čijem nahođenju?
ko je više stradao, ti ili svećenik?
(zapravo, na ovo potonje odgovor znam :D )
liquid running...

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 04 lis 2006 23:51

Necessity of such church ministry is accentuated above all in church documents, particularly in the LETTER TO THE BISHOPS OF THE CATHOLIC CHURCH ON THE PASTORAL CARE OF HOMOSEXUAL PERSON (1986). Church realizes that a lot of work needs to be done in this field, because people who suffer from same sex attraction, which "constitutes for most of them a trial", need a lot of understanding, help and compassion from the Church.
But beside this loving support these persons must also be aware of the truth that homosexual acts are actually and moraly unacceptable. Church bears a resposibility to help them on their way to chastity; they must not be driven into lonelyness of their own struggles, complicated questions and dilemmas.
i samo da primjetim, možda malo prekasno u ovoj raspravi i sigurno u offtopicu: radije bih da crkva u rvata ostane pri svom ortodoksnom, hitler papa stavu nego da ko u bratje slovenaca imamo ovakvo produbljivanje licemjerja...

ja ne "patim" od privlačnosti prema istom spolu, u njoj uživam...

podsjeća me to na jednog, sada već (njegovom odlukom i nažalost) bivšeg frenda koji se užasno trudio "tolerirati" moju orijentaciju i moje stavove. međutim, onako kako ja toleriram njegove, on nije spreman tolerirati moje.
i ne, ne pozivam na linč protiv crkve. boli me briga kaj ko moli i gdje se moli, to je osobna stvar. ali rečenice tipa: Ne sudi grešnika, već grijeh jednostavno ne mogu više slušati.
Tako mi se ovo ne čini kao neki pozitivan pomak naprijed, jer Crkva sama po sebi unaprijed mora osuđivati svaku vrstu nasilja po bilo kojoj osnovi (iako smo se kroz povijest uvjerli da nije baš tak kak si mi to zamisljamo i da popovi i prote i imami itekako znaju "štrecnuti" mase sa svojih uzvišenih i blagoslovljenih govornica). Da je ta inicijativa takva da ne spominje "grijeh" ili, prešutno i između redaka, "bolest", bila bi druga pjesma.. ovako.... :?

I da, trebam mnogo ljubavi i razumijevanja i sućuti. kao i svako živo biće.
liquid running...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 05 lis 2006 14:25

rijetka ptica je napisao/la:
nika je napisao/la: uvijek se sa smjeskom sjetim svecenika koji se znojio i mucao dok me pokusavao probratiti. iako mi je bila tlaka ici do samobora zbog njega..al ajde....
:D :D :D
"Sjećaš li se one noći, kad si meni rekla NE, to su bile...."
haha, kak to ide dalje? koja je to opce stvar? :D
sori,ali me stvarno zanima - zašto si pobogu išla tom svećeniku?
po čijem nahođenju?
ko je više stradao, ti ili svećenik?
(zapravo, na ovo potonje odgovor znam :D )
kad se outas starijim ljudima koji nemaju pojma o homoseksualnosti, onda svasta cujes. jer pojma nemaju. kasnije nes nauce pa prestanu. neki misle da ce ti pomoci lijecnik tabletama, a neki valjda da bi tu crkva mogla nes napraviti.
lijepo su me zamolili u familiji nek im poklonim malo dobre volje to jedno popodne, nek popricam s tim jednim covjekom, samo zato da njima srce bude na mjestu da su "sve ucinili"sto misle da bi trebalo.
jasno da sam otisla. rekao svecenih kaj je imao,rekla ja. rekli mojima kak je bilo, oni se pomirili i dec it!


p.s. :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 lis 2006 21:00

that's ok.
zvir i bestimja.

Odgovorite