Daj mi kino

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Daj mi kino

Post Postao/la tamara3 » 29 ruj 2006 19:46

Na web stranici http://www.dajmikino.org skupljaju se potpisi na peticiju za spašavanje ono malo preostalih hrvatskih kinodvorana i zadržavanje njihove osnovne svrhe - prikazivanja filmova.

Ako već niste - kliknite i pokušajte zaustaviti teror multipleksa :eek:.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 ruj 2006 21:31

da nema multipleksa, rijetko bi jos tko gledao filmove. get real!
zvir i bestimja.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 30 ruj 2006 01:05

pa zato jer su stvari na taj nacin postavljene. a da ih nema svi bi ih i dalje gledali u kinima. di i dosad.
mogucnost izbora je problem
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 30 ruj 2006 01:48

pa je, al zar kina ne bi opstala da su ljudi u njih dolazili? brijem da je izbor postojao par godina i da su ljudi izabrali...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 30 ruj 2006 10:38

ma je to tak... ja se slazem i nekak moram priznat (so kill me!) da jako volim multiplexe. ali bojim se da je situacija takva da su stara lijepa kina kao sto je kino balkan...pardon...europa, naprosto ostala bez sredstava za modernizaciju i uređenje. ako je neka lova i bila alocirana, ta je sigurno zavrsila ne krivom mjestu. tako da osim sto je se eto, veliki dio publike okrenuo multiplexima zbog mnogih razloga, ostala kina su naprosto "zatučena" i osuđena na propast. zakon ponude i potraznje. ko sto je reko neki dan brešan jr. - u velikim svjetskim gradovima se premijere održavaju bas u takvim kinima. mislim da je pitanje prije kakva je nasa publika i sto VECINA hoce. jer, ljudi moji, to je naime demokracija - teror vecine po manjini (bilo kakvoj.)

Avatar
wimpi
Postovi: 313
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:15

Post Postao/la wimpi » 30 ruj 2006 11:31

Ja samo zelim da mi dijete osjeti feeling kina, ne znam zasto nas kosta ostaviti barem jedno starinsko kino...imate 880 multipleksa, a sad je problem jedno jedino normalno, meni to vise izgleda ko rat do istrebljenja :o

madam
Postovi: 606
Pridružen/a: 15 srp 2006 16:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la madam » 30 ruj 2006 15:26

kod nas postoji samo jedan multipleks (sa 2 sale za sada)-ako se tako moze nazvati :)...ali zato su nam stara kina modernizovana i filing je oooooodlican...zvucni efekti su predivni...u multipleksu 1 dvorana ima 100 sedista a u kino "milenium" na pr. 500....mislim ...to se ne moze porediti...nikako....e onda imas i balkone u kinu "kultura" i to 2 balkona i prizemlje...eeeeehhh... ne bi ja to menjala, ali da ih nisu iz temelja modernizovali multipleks bi ih sredio...
VOLIM KAD VOLIM

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 ruj 2006 15:45

Malena je napisao/la:pa zato jer su stvari na taj nacin postavljene. a da ih nema svi bi ih i dalje gledali u kinima. di i dosad.
mogucnost izbora je problem
Apsolutno da i
wimpi je napisao/la:meni to vise izgleda ko rat do istrebljenja :o
da! Posebno u svjetlu ljigave komercijalizacije svega i svačega. Apsolutno je odurno da u Zagrebu nema kina u kojem se prikazuju filmovi stariji od tri mjeseca. Ispočetka su mi multipleksi bili cool ali sad kad se subotom navečer zateknem na zelenom valu i nemoćno stojim u kilometarskoj koloni koja vodi u branimir centar, zlo mi je. Isto kao i od shopping centara, nema nikakve razlike.

Nadalje, Europa je krasno kino koje bi takvim trebalo i ostati, a vraćanje Kinoteke crkvi ili kaj su već s tim napravili je jedan od najvećih šamara ovom gradu. Nadam se da će peticija uspjeti.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 30 ruj 2006 19:42

da se razumijemo - meni se branimir centar ne svidja - klaustofobicno i skupo. zaista ne znam tko ide tamo u one birceve u podrum na kavu? meni je najljepse i najudobnije kino u zg-u kino europa, ali "vecina" je opet rekla svoje i ne sjecam se kad sam zadnji put bila u europi da je bilo vise od tridesetak ljudi. nek samo zatvore, pa nek nam naraste jos jedan soping centar ili birtija! toga kod nas nikad dosta...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 ruj 2006 19:47

Ma hajde. A gdje to, po tebi prestaje i ima li uopće granica u devastaciji postojećih (i bivših), da tako kažem, kulturnih institucija/objekata, a sve s ciljem promicanja konzumerizma, komercijalizacije i stava "svi smo jedno stado"?

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 lis 2006 00:35

u finim zemljama, sto mi nismo, posroje multiplexi i postoje stara kina sa patinom. u potonjima se odrzavaju svjetske premijere, jer to znaci imati stila i postivati tradiciju. buduci smo mi bijedna tranzicija, para za obnovu starih kina nema, a kapital ima svoju logiku. nisu valsnici multiplexa krivi za propadanje starih kina, vec njihovi vlasnici, sto su u zgb slucaju 'kinematografi zagreb'. fala bogu ak ne ulazes u robu, roba propada i ne koristi se. sto je rezultiralo tome da se publika vratila gledanju filmova tek kad su se otvorili multiplexi.
di cete dozivljavat film stvar je ukusa - pa ne vidim razloga da osudjujem neciji ukus. a zakaj nesto propada je sasvim druga prica,koja nas vraca na recenicu...buduci smo mi bijedna tranzicija....

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 01 lis 2006 17:40

normalno da multiplexi nisu krivi za propast onih nazovimo ih kulturnim kinima(iako ne znam zasto).........ali multiplexi su komercijalna kina koja idu na masovnst i veliku zaradu.........a ovima bi grad mogao malo pomoci da odrze svoje postojanje,nece im sigurno pomoci da se zatvore dva multiplexa..........i na koju foru su multiplex kina kriva za propadanje hrv.kulture......pa kazalista jos uvijek dobro rade

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 01 lis 2006 17:51

pametno zborite, to je tako.
sto ne znaci da se ne trebamo boriti svi skupa za spas kina europa :)
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 01 lis 2006 19:32

ja osobno gotovo uopce nisam zainteresirana za ajmo rec art filmove i europske filmove sto se najcesce forsira kao nekakva protuteza blockbusterima, ali mi je strasno zao sto nigdje kod nas ne mozes pogledati stare holivudske filmove. nema ih na televiziji, nema ih u kinima niti u videotekama. bilo bi mrak gledati npr. prohujalo s vihorom na velikom platnu ili ples na kisi ili neke mjuzikle od elvisa. znam, znam vecini ljudi su ti filmovi fuj bljak, ali ja ih obozavam. bilo bi super da postoji neko malo kino sa veeelikim platnom, dobrim soundom i udobnim sjedalima gdje bi se konstantno prikazivali stari odlicni filmovi i stari blockbusteri. npr. da jednom u dvije godine ide citav serijal ratova zvijezda ili odiseja u svemiru.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 lis 2006 00:09

ja bih rado repertoar tuskanca gledala u uvjetima cinestara il barem nekaj blizu toga. sorry, volim komoditet pri gledanju big screena.
zvir i bestimja.

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 02 lis 2006 09:06

istina. ako nema udobnog sjedala i ostalih popratnih udobnosti onda radje ostanem doma zavaljena na kauc.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 02 lis 2006 13:13

naci cvjetni, naci ilicu...to nikad nece bit problem. svaki grad treba i ima kino u centru.(ako ne i sire)
al kad mami pokusam objasnit...Branimir centar.pa parking tam dolje, pa kartu na salteru potvrdit, pa poberi i druge karte, al ne, to dodjes minimalno sat vremena prije, zapravo bolje sat i 20 jer su guzve do jaja, prodat ce ti kartu. koju si rezervirala, valjda. telefonski, il preko njihovog sajta. nakon toga pogodi pravu dvoranu (i ja sam zajebala, utrchala u zadnji cas na teen film, umjesto na ashley judd..sto ne bi i ona! )...

hej...a to je samo jedna pripadnica generacije koja cak nit nije odpisala tehnologiju!! zamisli paniku kad mi baka pozeli otici u kino!!! :o

prerano je sve pocelo izgledat svemirsko i isto...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 02 lis 2006 18:14

ja uopce nemam tih problema s parkingom. naprosto idem tramvajem. pun mi k vise auta. a i doskocile smo guzvama-idemo u kino na rane predstave, one oko 14 sati. kad mozemo - kad nemremo - ne idemo. ali mislim da zapravo to uopce nije problem. problem je ubijanje svega starog, urbanog, zagrebackog. svega sto je ovaj grad cinilo MOJIM, onakvim kakvog se sjecam. da se razmemo, ko sto rekoh, nemam nis protiv multiplexa. dapace! ugodno, tehnicki sjajno, kad se ide kad mi idemo obicno nas bude ne vise od 10 u cijeloj dvorani (u cemu posebno uzivam). radi se naprosto o tome da MORA bit i onih drugih kina. a bas to europa (jebi ga, ja ga i dalje zovem balkan, pardon) je ono sarmantno, starinsko, krasno, arhitektonski predivno kino s nekim biljegom i karakterom. a najvise se radi o lopovluku i o tome da je neki lokalni serif opet nekom dao pare i da ce niknut jos jedna bezlicna birtija u koju ce zalazit blajhane pice sa spucalim ekstenzijama kao asesoar nekom celavom obrtniku okrugle obrijane glave. i zato potpisah peticiju. (iako sam zadnji put u balkan kinu bila prije nekih 4 godina na "pricaj s njom".)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 lis 2006 08:06

Europa koja je jedno tako krasno kino imala je glamuroznu premijeru filma"Vrag nosi Pradu"....trazila se karta vise...prisustvale su mnoge osobe iz javnog zivota........vratio se glamur u kino Europa i mi da potpisujemo peticije za ocuvanje hrv.kina pa gladni su love ko i svi drugi gade mi se.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 03 lis 2006 09:28

oooo malo si se tu zabunila jer ocito nemas sve podatke.
naime, kino europa je na 3 mj., mislim do kraja godine, dana u zakup odredjenom gospodinu, koji tamo organizira stagod hoce.tako se evropa iznajmljuje u razne svrhe, po njegovu nahodjenju.
sta ce bit s kinom nakon sto njemu istekne koncesija,e to je pitanje, jer mu to ne moze biti trajna sudbina.
zadovoljna?
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 lis 2006 10:16

nemam pojma ko ga je unajmio.........nakon sta mu istekne koncesija unajmit ce ga gospodin jos dubljeg djepa.......pa ipak je lova u pitanju
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 03 lis 2006 12:59

ne,nego ce ga najvjerojatnije kupiti grad Zagreb a onda je pitanje sto ce s njim biti. grad ima pravo prvokupa.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 03 lis 2006 19:17

a ja sam pak vidla u intervjuu s čavlinom i nekim iz gradskog ureda za kulturu da kinematografi traze oko 3 i po milje eura za prostor i da iako grad ima pravo prvokupa, nije u mogucnosti ponuditi tu cijenu, a nudi je neka firma iz sibenika (mislim da je tako receno.)

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 03 lis 2006 19:21

da,dobro si cula.al nece grad sam tak odjb taj prostor neg ce nekog nekak prisilit da snize cijenu.
a i tamo se ne smije radit bilo kaj,tipa trgovina, prema nekom zakonu o necemu.
iako se kod nas sve da zaobic :o
al europa je sad tolko eksponirana da se nemre desit neprimjetljivo.to nije lose.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 03 lis 2006 19:31

znas cega se bojim - da ce se sad malo oko toga dizat prasina, pa ce se zaboravit, i nekako ce se provuc ispod tepiha i opa, birtija! to ti je ko s onom pumpom koja se trebala gradit u tam kak se ide prema jarunu. pa su ljudi protestirali svaki dan jedno godinu dana, pa su prestali, pa se malo pricekalo, i evo vidim, niče pumpa!

Odgovorite