da mene moja zena zlostavlja, ja bih...

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

da mene moja zena zlostavlja, ja bih...

Post Postao/la Kroacija » 24 lis 2006 13:24

ajde nemojte sad odgovarat olako na ovo tipa "i ja bih nju". zamislite da je to netko s kim imate nekakvu jaku vezu i zbilja je volite, a onda malo po malo shvacate da se veza pretvara u fizicki teror nad vama. znaci, fizicko zlostavljanje. sto biste napravili, bi li odmah reagirale, koga bi zvale? ili bi pokusale pricat s njom i raspravit? biste li mozda uzvratili udarac?

Avatar
gia-84
Postovi: 1907
Pridružen/a: 05 srp 2006 10:18
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: u cvitu mediterana

Post Postao/la gia-84 » 24 lis 2006 13:29

utekla kilometre daleko od nje... :eek: :eek: prebolila i nasla novu ljubav :inlove: :inlove: :inlove:
...orilo gorilo, jebe se nami..

http://www.l-o-s-t.net

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 24 lis 2006 13:45

mislim da je na to pitanje odsta tesko dat odgovor dok se ne nadjes u toj situaciji...sad svi mogu rec ja bi ovo, je bi ono... :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 24 lis 2006 14:11

ok , ja mogu odgovoriti i neće vam se dopasti, zamisli , u dugogodišnjoj si vezi , navikli ste već jedno na drugo i niti ne primjećujete da ste sistematski terorizirane godinama, volite je i mislite, ma to nije ništa , zavaravate se, proći će , možda ju promjeni-ovo ili ono, ma to je samo pms....i tako......dali bi zbilja pobjegli glavom bez obzira ???Mislim da ne , ipak ju voliš, ipak ste toliko toga prošle , ipak dijelite pun klinac i sto zajedničkih financijskih poduhvata....ipak ćete probati još nekoliko puta; razgovarati, naći kompromis, biti tolerantniji ili obrnuto, prilagođavat se situaciji......E sad ako je riječ o jednoj kratkoj vezi-sory mala ali briš dok nisi dobila batina :D

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 24 lis 2006 14:19

pa... da se zbilja radi o nekoj jakoj vezi, probala bih na sve miroljubive načine "srediti " situaciju. ovisi i dal je ta agresija situacijska (primjerice, ona proživljava nekakav hard time) ili se pokaže karakternom osobinom.
ako je karakterna osobina, dala bih joj pokoju priliku, al ak to nebi urodilo plodom (a vjerojatno ne bi, jer se ljudi ne mijenjaju tako lako) - tako mi mlijeka u prahu, kidam nalijevo!
nema šanse ba bih bila s nekim ko me maltretira! this is where i draw the line!
for a minute there i lost myself...

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 24 lis 2006 19:22

a kako Malena kaže-ne možeš o tome pričat dok se ne nađeš u toj situaciji,ali onako kako mislim d abi reagirala-Pa ostavila bi je,jer kolko god ja nju volim,ona mene očito ne voli i ne poštuje kako treba,jer inače me ne bi udarila....A i rođena mama me ne udara pa neće niti cura!
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

sarajka20
Postovi: 41
Pridružen/a: 07 lis 2006 11:56

Post Postao/la sarajka20 » 24 lis 2006 22:20

Ne mogu da zamislim da zena bije,nekako sam navikla na sliku da to muskarci rade :D

Sta bi uradila? ostavila ja i to bi bilo to

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 25 lis 2006 08:35

hvala bogu, bez obzira koliko mi veze bile intenzivne to nije kolumniralo nasiljem.

mogu zamisliti kako veza sa vremenom moze preci u teror, toliko tiho i neprimjetno da te realnost svega opali valjda tek kad se nadjes na podu sa rasjecenom arkadom ili usnicom.


kad bih skuzila da me netko sistemski zlostavlja fizicki i psihicki ne bih bjezala- prijava, sud, trazila bih zabranu pristupa..
a mozda cak ukljucila udruge i novine..
da drugi uce na mom primjeru i da je provucem malo po podu kao ona mene koji put.
takav sam tip osobe, izgurala bih to do kraja.


mali je korak od ljubavi do netrpeljivosti.


:roll:


naravno ovdje govorimo kad nije rijec o dvjema eksplozivnim osobama kojima je obostrano nasilje prema onoj drugoj sastavni dio veze.
ne kazem da i to nije pomalo devijantno ponasanje, ali ako im pase- neka im. :wink:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 25 lis 2006 13:24

baj baj, ne podnosim nikakvu vrsu nasilja, ništa. osim možda malo SMa u krevetu, ali to je već druga priča :D

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 25 lis 2006 17:58

definitivno bi uzvratila, onako ne bi joj to bas bila najpametnija stvar i to bi bio kraj za nas.
ustvari, bio bi kraj kad bi ona digla ruku na mene, tocno tog trenutka. :twisted:

s druge strane mi je to nezamislivo da bi se meni uopce i moglo dogoditi, ali znam ljude koji su jednostavno prepopustljivi i tako valjda to krene...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 25 lis 2006 21:55

...je osamarala i otisla forever. ma koliko govana i boli poslije trpila radi prekida veze.
zvir i bestimja.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 27 lis 2006 09:28

fizicki teror? to nikad nitko od nikog ne bi trebao trpiti! bez obzira na ljubav i duzinu veze, ma bez obzira na sve! jer ako tebe netko fizicki maltretira, sorry faco,al se neamo onda o cemu razgovarat.
jelda? :)
______

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 27 lis 2006 09:44

sumrak_zivota je napisao/la:fizicki teror? to nikad nitko od nikog ne bi trebao trpiti! bez obzira na ljubav i duzinu veze, ma bez obzira na sve! jer ako tebe netko fizicki maltretira, sorry faco,al se neamo onda o cemu razgovarat.
npr. Ti dobro znaš kak ti znaš kvocati kad ja napravim neku pizdariju.......
Zamisli si ovo.
Ja napravim neku običajenu glupost i još ti se ko kreten cerekam u facu. Ti se raspizdiš i opališ me.. Zar fakat misliš da bi te ja ostavila!?? Vjerovatno ne bi i to iz razloga jer bi i kao svaka druga žrtva našla neki razlog u sebi i svalila krivicu na sebe. A s druge strane, ne bi te mogla sam tak ostaviti osobu koja obožavam bez da joj pokušam pomoći

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 27 lis 2006 10:20

ja te ne bi opalila..i ne idi off topic.
jelda? :)
______

Avatar
Zbela Lokwa
Postovi: 848
Pridružen/a: 08 lip 2006 09:28

Post Postao/la Zbela Lokwa » 27 lis 2006 13:46

ankh je napisao/la:ok , ja mogu odgovoriti i neće vam se dopasti, zamisli , u dugogodišnjoj si vezi , navikli ste već jedno na drugo i niti ne primjećujete da ste sistematski terorizirane godinama, volite je i mislite, ma to nije ništa , zavaravate se, proći će , možda ju promjeni-ovo ili ono, ma to je samo pms....i tako......dali bi zbilja pobjegli glavom bez obzira ???Mislim da ne , ipak ju voliš, ipak ste toliko toga prošle , ipak dijelite pun klinac i sto zajedničkih financijskih poduhvata....ipak ćete probati još nekoliko puta; razgovarati, naći kompromis, biti tolerantniji ili obrnuto, prilagođavat se situaciji......E sad ako je riječ o jednoj kratkoj vezi-sory mala ali briš dok nisi dobila batina :D
Yup, takve reakcije su fakat realne i naravno da ovisi o karakteru osobe, ali imam osjećaj da bi postotak ovakvih primjera bio poprilično visok da postoje u realnom životu. Ne znam koliko bi netko trpio nasilje i opravdavao drugu stranu, ali znam kako bi izgledala takva veza...nesretno. I na kraju nakon pun k.... agonije i međusobnog uništavanja bi pukla.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 27 lis 2006 14:28

pardon, da li pod zlostavljanjem podrazumijevate samo to da te netko bije? jer mislim da ima i drugih oblika zlostavljanja, ali da je ovaj ipak najekstreminiji.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 27 lis 2006 15:47

ja bi joj dala drugu priliku.......ali samo jednom
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 28 lis 2006 06:23

pod zlostavljanjem podrazumjevam psihicko, emotivno i naravno fizicko.

udarce bi i mogla podnijeti, ali emotivno maltretiranje od osobe koju volim- neeee..


drago mi je da imam takvu prirodu sto se sve u meni pobuni kad mislim da sam ugrozena, kako mi mala kaze- rastu mi ocnjaci, tako da je mala vjerojatnost da bi me netko uspio fizicki zlostavljati..

a ovo emotivno?
hmmm... trebala bi biti samo takav mozak pa da u meni iskrivi vrijednosti veze i normalnog ponasanja.

:cool:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

hiperaktiva
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 stu 2006 09:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: DALMACIJA

heeej

Post Postao/la hiperaktiva » 01 stu 2006 09:51

imala sam slicnu situaciju...doduse trebalo mi je godinu dana da mi uopce dode do glave da to tako ne moze vise...pocelo je nasim zajednickim zivotom i mojoj cestoj odutnosti zbog obaveza..preraslo u ljubomoru a na koncu zavrsilo teskim fizickim ispadom agresije i ljubomore... mi nismo uspile unatoc razgovorima..ja sam se odselila... sretno.....[/b]

osculate
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 stu 2006 12:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu sam ja

Post Postao/la osculate » 23 stu 2006 13:07

ovo je malo skakljiva tema.
ja sam bila u jednoj vezi gdje smo i jedna i druga imale medjusobne mentalane dehidracije i masturbacije, ali to je slucaj u kojem te osoba ne maltretira namjerno.
Medjutim ako bih se nasla u cituaciji gdje me zena maltretira svjesno, potrazila bih joj pomoc u svakom slucaju, jer mislim da iza svega toga stoji neka vrsta traume.
Jer poznajuci sebe nikad mi se ne bi svidjela osoba koja je po prirodi agresivan...so
_ne vjeruj zeni koja laze_

zlo
Postovi: 192
Pridružen/a: 03 srp 2006 21:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: iza ugla kraj hajduka i maksimira cilog zagreba mi milog

Post Postao/la zlo » 20 pro 2006 16:13

ja to baš nemogu zamislit (s obzirom na moju građu ) :)))))) al ja to ne bi podnosila to bi se moglo dogodit jedanput i nikad više jer ono šta nevolin je nasilje, meni je to toliko odbojno da bi samo pogledala i otišla ma koliko god me bolija taj odlazak,kebiga

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 20 pro 2006 20:25

Poznajuci sebe, sigurno bih prvi, mozda i drugi put oprostila fizicki napad...treci put bi joj sa vratima razbila nos.
Emotivno maltretiranje je puno teze podnijeti, jer se ono cijelo vrijeme kuha u tebi i odjednom puknes...a s obzirom da sam dosta strpljiva, vjerojatno bi i to neko vrijeme trpila.
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 21 pro 2006 00:33

da.
jelda? :)
______

cranberrie nk
Postovi: 40
Pridružen/a: 28 ruj 2006 16:03

Post Postao/la cranberrie nk » 01 vel 2007 09:09

napravila bih isto ono sto bih napravila i da se radi o muskarcu: okrenula se , otisla i zatvorila vrata za sobom. Trpit nema smisla, mislim da se takvim ljudima ne moze pomoci osim ako oni to sami uistinu zele.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 01 vel 2007 18:14

otkinula bih joj glavu, simple as that :o
šala, neukusna though... ali šala :)

činjenično bih joj uzvratila jer jednostavno ne podnosim nasilne fizičke kontakte a imam predobre reflekse tako da se branim pod mus, htjela/nehtjela.

tolerancije imam plenty... ako bi se to pokazalo fazom uzorkovanom gadnom (trenutnom) životnom situacijom...I'm allways here for you baby. ako bi se pokazalo uzorkom ponašanja koliko god veza do prije nekog vremena bila dobra prekinula bih je jer moj moto je, "you see, the old way wasn't working so it's on us to do what we've got to do ...to survive"
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
Version
Postovi: 181
Pridružen/a: 02 sij 2007 09:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Version » 26 vel 2007 17:10

ljubav nema veze sa zlostavljanjem, ni obrnuto. za nasilje nema opravdanja :!: !
treba imat ponosa i svoje ja, da bi se čovjek obranio od nasilja voljene osobe! :!:
ali, ako je tako...ako me tuče, prvo ću pričat, ali ne dugo, a ako ne prođe, opalit ću ja nju, makar mi ruka otpala...zastrašit teroristu..jer na žalost, u to se vaša voljena pretvara-u teroristu :o !
a ako se priča ne okrene i uspijemo se zamrzit u međuvremenu (što je vrlo moguće), e onda, pobjeć glavom bez obzira...
Nadam se da svaka od vas razmišlja o tome da treba znati živjet sam i osigurati se .... Znači, nije sve zajedničko, mislim je i može biti, ali imajte nešto samo svoje, ako ste u mogućnosti, gdje ćete skloniti svoju glavu na sigurno...makar to bio spas kod prijatelja.. :eek:
....Može postojati niz "razloga" zašto je takvo čudovište postala (ili je oduvijek bila??), no, nije na vama da nagađate o tome, ...jer ako vas mlati, ne poštuje vas i bježite! DOVIĐENJA!! :cry: :o
...a ljubav? jeb.. ga, proći će....

:) :)
bezveze...

CroWolf
Postovi: 34
Pridružen/a: 27 pro 2005 15:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Split, Hrvatska (vid vraga)
Kontakt:

Post Postao/la CroWolf » 11 tra 2007 08:44

A di ste bile kad je moje draga bivša bila ovde.... Žaj mi je malo... Zamišljan kako je teško u Sibiru u ovo doba godine... :roftl:
O, kako je lepo biti glup...

superstar
Postovi: 679
Pridružen/a: 17 vel 2007 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in your room

Post Postao/la superstar » 11 tra 2007 20:27

brijem da bi joj dala da me premlati jednom ..čisto tako da joj vidim facu nakon toga,a i da ja vidim koliko sam spremna istrpit...a nakon toga bi jednostvno otišla i ostavila je da se paca u svom jadu i samoći...tko te ne poštuje ,niti te ne zaslužuje...

vjerojatno bih tako reagirala...

ali nekako si uopće nemogu zamisliti da me ženska osoba želi fizički napasti ...neznam ,agresivnost je na neki način pokazivanje ljudske slabosti ...kad si toliko jadan da se ne znaš drugačije izraziti..to inače rade debili i muški kreteni bez mozga, ne poznajem niti jednu takvu curu..
a da je upoznam,savjetovala bih joj da potraži stručnu pomoć..
+++++++++++++++++++
::superstar::
A friend in need's a friend indeed, a friend with weed is better
A friend with breasts and all the rest, a friend who's dressed in leather..

Zita

Post Postao/la Zita » 12 tra 2007 00:02

nebi nis
bilo bi mi super da mi pokusava trenirat strogocu :D
odmah bi mi se jos vise svidjela :D:D

CroWolf
Postovi: 34
Pridružen/a: 27 pro 2005 15:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Split, Hrvatska (vid vraga)
Kontakt:

Post Postao/la CroWolf » 12 tra 2007 09:54

Brao Zita, samo naprid...
O, kako je lepo biti glup...

Odgovorite